Дневникът на Hippo

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 16, 2013 5:49 pm

Здравей Хипо
Вече трябва да си усетила изгарящата жажда /под секрет, колкото повече ти се пие - толкова повече мазнини гориш/ имах в предвид вода, да не вземе нещо да се обърка Италиано :laugh1:

Гого е просто перфектен, чак почвам да подозирам Пипилота в пристрастие Ити е магистър, ама след тази статия, не може Гого да е студент, той на толкова много неща ни е светнал, чак ме е яд.

Мога да ти препоръчам да комбинираш зоната със спорт, ефектът е Уау, а йогата прави чудеса.

Относно малките порции месо, ще ти кажа /като екс любител на мръвките/ че с времето и това ще ти се струва много. Виждам си се сблъскала с първия проблем - количеството на въглехидратите, е същото е и с месото ама по нанатък.

Много добре си се ориентирала към плодовете и давай смело, Успех
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на HippoDel

Зоната
 

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот gogo » Пон Сеп 16, 2013 8:55 pm

Нимфи, благодаря ти за добрите думи :bouquet: . Радвам се, че споделеното от мен помага и на другите.
Хипо, браво за резултатите и поздрави за извода, че не трябва да цепим блоковете до грам. :bouquet: Самият д-р Сиърс беше писал в една от книгите си за диапазон на съотношението на протеини и въглехидрати.Ще цитирам по памет(дано не греша) - та пишеше за съотношение 0,7 - 1,0. В крайна сметка по Схемата на хормоналната настройка(http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php) най-точно може да прецениш дали приемаш правилното количество протеини и въглехидрати.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Вто Сеп 17, 2013 9:02 am

Гого,
мерси за подкрепата и полезните съвети :hug:
Ти ядеш ли овес и по колко, че нещо не мога да разбера по колко ВБ овес е добре да ям на седмица? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот gogo » Вто Сеп 17, 2013 12:27 pm

HippoDel написа:Гого,
мерси за подкрепата и полезните съвети :hug:
Ти ядеш ли овес и по колко, че нещо не мога да разбера по колко ВБ овес е добре да ям на седмица? :think2:


Още не съм почнал, но ето какво пише Пипи:

"Понеже тук при нас се продава леко начупен овес, и вечерта си слагам една четвърт чашка (демек 3 блока) във вода, завирам го малко, и после го изключвам, и го оставям до сутринта. До сутринта си е "изпило" всичката вода, и доливам малко да си го доваря още 5-10 мин и после слагам сиренце с месенцеи шарена сол.

Няма да повярвате каква засищаща закуска е, после до 5-6 часа даже не ми щрака дори лек глад... и като знам и колко е полезно, и го ям с още по-голям кеф. Два три пъти, вместо да си взимам бадеми за мазнини, си слагах в кашата по една лъжица ленено семе, ама такова -смляно, и много приятен аромат се получи "

Имам един пакет не счукан овес и смятам скоро да пробвам какво ще се получи.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 18, 2013 5:01 pm

gogo написа:
HippoDel написа:Гого,
мерси за подкрепата и полезните съвети :hug:
Ти ядеш ли овес и по колко, че нещо не мога да разбера по колко ВБ овес е добре да ям на седмица? :think2:


Още не съм почнал, но ето какво пише Пипи:

"Понеже тук при нас се продава леко начупен овес, и вечерта си слагам една четвърт чашка (демек 3 блока) във вода, завирам го малко, и после го изключвам, и го оставям до сутринта. До сутринта си е "изпило" всичката вода, и доливам малко да си го доваря още 5-10 мин и после слагам сиренце с месенцеи шарена сол.

Няма да повярвате каква засищаща закуска е, после до 5-6 часа даже не ми щрака дори лек глад... и като знам и колко е полезно, и го ям с още по-голям кеф. Два три пъти, вместо да си взимам бадеми за мазнини, си слагах в кашата по една лъжица ленено семе, ама такова -смляно, и много приятен аромат се получи "

Имам един пакет не счукан овес и смятам скоро да пробвам какво ще се получи.


Ей, гого, златен си! :bigsm22:

При всичкото ми голямо четене :msmile7: по темите за зоната, си спомням, че го бях чела точно това някъде и от няколко дни се мъча и не мога и не мога да го намеря. Много мерси!!!! :bouquet:
Само не мога да схвана защо четвърт чашка са 3 блока, :think2: по скоро според мен е 1 блок, защото 1 унция е 28 грама, а четвърт чашка е 14 грама. :?: Нали 1ВБ=14г овес, според таблицата. Според моето кантаре 14г е четвърт чашка. :?: :?: :?: :?: :?:

А сега макар и да не понеделник, няма как да не се похваля, днес видях 7-та на кантара :bigsm16: , свалила съм вече 4,7кг. Вече съм 79,7кг. Сега се сещам, че аз всъщност не съм си написала мерките и теглилките, ама в понеделник ще напиша всичко подробно! :techie-typing: Мнооого съм доволна... :bigsm3:

До скоро :hooo: и една голяма прегръдка на всички :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 18, 2013 5:29 pm

Хипо, една четвърт чашка събира 3 блока овес от по 14 грама. 14 грама по 3 блока = 42 гр. Според моето кантарче 42 гама овес са точно една четвърт чашка. Защо се бъркаш с тия унции, и от къде ти дойдоха в главата :)
Имам си чашка, която е всъщност цялата чашка е една четвърт :laugh: и ми е много удобна за овеса специално:

Скрит текст:
Изображение
Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 18, 2013 5:41 pm

pipilota написа:Хипо, една четвърт чашка събира 3 блока овес от по 14 грама. 14 грама по 3 блока = 42 гр. Според моето кантарче 42 гама овес са точно една четвърт чашка. Защо се бъркаш с тия унции, и от къде ти дойдоха в главата :)
Имам си чашка, която е всъщност цялата чашка е една четвърт :laugh: и ми е много удобна за овеса специално:

Скрит текст:
Изображение
Изображение


Незнам, нещо явно не съм в час, в интерес на истината аз мерих трици, а не овес :shy: , така че може би от там е грешката. Важното е, че се разбрахме най-после с тоя овес, че вече започнах да го сънувам... :laugh1:
Мерси още веднъж :multicolor:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Пет Сеп 20, 2013 12:44 pm

Ееееее, искам и аз такава чашка ...
Пипиии, прати на зоновите си другарчета 1 колет с чашки, а ние ще си ги разхвърляме из страната.
:angel:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 20, 2013 2:06 pm

Ити :hug: , Пипи обещава да помисли по въпроса :bigsm1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Пет Сеп 20, 2013 2:20 pm

Ааааа, аз се шегувам. Да не вземеш сериозно да си го навиеш това в главата!
Самият факт, че се замисляш по въпроса, е много благороден и е достатъчен, за да знаем, че би го направила в името на зонуващите българчета, но ще се справим и само с твоите мъдри съвети!
:bouquet:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Съб Сеп 21, 2013 3:24 am

:laugh: Добре де, добре, айде ще изчакаме до Коледа, че тогава е време за подаръци :moroz: :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 23, 2013 9:23 am

:о Ето, че дойде и следващият зонов понеделник!
Днес отново ще дам отчет, но първо ще си напиша мерките и теглилките от началото до сега.
Целите и желанията. :)

Започнах зоната на 2 септемрви с:
тегло 84,4 кг
корем на височината на пъпа 98 см
ханш 115 см
височина 168 см
лека физическа активност, ходене пеша
блокове на ден 9

след една седмица в зоната, 9 септември:
тегло 81,8 кг (-2,6кг)

след две седмици в зоната, 16 септември:
тегло 80,8 кг (-3,6кг/1кг за последната седмица)
ханш 112 см (-3см)
в корема и височината няма промяна ;)
тук си премерих и талията 91 см, защото корема на височината на пъпа се мери малко по-трудно и реших да си следя и двете мерки

днес, след три седмици в зоната, 23 сепрември:
тегло 79,7 (-4,7кг/1,1кг за последната седмица)
ханш 112 (-3 см/без промяна за последната седмица)
корем 98 (без промяна)
талия 90 (-1 см/1см за последната седмица)

Ей, страшен отчет направих :applaus:

А сега за целите и желанията! Целта ми е 68 кг, а желанието ми може да стегне и до 65 кг, че и надолу, знае ли човек, стига да не стана много кокалеста, че аз съм с малко по-едър кокъл и като отслабна повече, ставам леко ръбата.:laugh1: Ама ще видим, нека да стигна до 68, пък тогава ще му мисля!

Да ви се похваля в събота ми пристигна овеса от БГ, :bigsm15: че тук нещо не можах да намеря. Та вече хапвам и овес. Чуствам се много добре. Определено не се изморявам, както преди, имам повече енергия и никакво желание за сладко. И с грамажите, вече посвикнах. Въобще всичко е чудесно!
Сега обмислям въпроса с физическото натоварване, :msmile14: малко да го увелича, защото то при мен е почти никакво. Та това е за сега.
Благодаря на всички, за подкрепата, отговорита на въпросите и най-вече за приятната компания :bigsm22:
Усмихната зонова седмица на всички :hooo:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот marianapanova » Пон Сеп 23, 2013 9:43 am

HippoDel прекрасни резултати си постигнала :bouquet: аз също гоня твойте желани килограми и да не забравяме че най-вече се храним здравословно :bigsm39:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 23, 2013 12:06 pm

Браво, Хипо!
Твоите резултати и усмивки са много добро начало на седмицата!
Чакаме другата седмица да се похвалиш с още мерки в минус.
:bigsm18:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 23, 2013 9:29 pm

Мерси, marianapanova и Italiano!
И аз съм доволна, само коремчето не намалява, ;) ама то с тия количества зеленчук, няма спадане. :laugh4: Нищо, всичко с времето си. Мисля си, че няма да е зле да започна някакви упражнения за корем. :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот marianapanova » Вто Сеп 24, 2013 8:30 am

HippoDel и аз имам проблем с корема не е като когато бях над 100кгр но трябва да се поприберем малкорче и ръцете доста ми се отпуснаха.Аз се мъча с по малко коремни преси и лицеви опори на стена :wow: дали погага незнам може би да, ако съм по постоянна :angel:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта