Дневникът на Лилит

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Пон Сеп 30, 2013 12:05 pm

Това май ще е най-трудната част - не стига че трябва да овладея хаоса, ами и да го опиша :lol: .
Ама ще се пробвам.

Както някъде вече се похвалих, през зимата изкарах три месеца в зоната и свалих 12кг, но после ме отвя вихърът и... :shy: .
И сега ново начало, ама стартовите килограми са ми малко плюс-минус - събота 75,5, неделя 76,4, днес 76,1 - абе там някъде :lol: . Ще започна отчитането от другата събота.


Не съм много сигурна и колко блока трябва да ям, защото физическата ми активност се свежда до два часа седмично народни танци. Гледам да се въртя около числото 10.
Направих си такова масло и готвя с него.
Чакам си рибеното масло, поръчах го на 16.09, надявам се скоро да го включа и него.

Малко за храната вчера и днес. Не ми се получи съвсем както трябва теоретично, но пък се чувствам добре.

неделя (демек вчера)
11:00 - 1 блок
нискомаслено сирене 28гр, краставица, домат и ябълка.

13:00 - 3Б
84 гр пилешки гърди
400гр зеле
1блок доматено пюре (това всичко сготвено с 3 б масло)
100гр ябълка

18:00 2б
сирене, краставица, домат, ябълка
(преди това бяхме в мола и другите край мен дъвкаха макдоналдски боклуци, а аз удържах, хехе)

20:00 2б (бях планирала три блока, но не успях да ги изям)
Половината от пиле със зелен фасул (84 пиле, 180 гр зелен фасул, 65 гр лук, 1/2 б доматено пюре, 80 гр морков, 3 б масло)
и половин блок айрян

22:00 1б
айрян (не обичам чисто кисело мляко, само на айрян ми харесва)


понеделник

8:00 успях да събера само 1,5 блока защото бързах, а и от сиренето бяха останали трохи.
1 яйце, 14 гр сирене, масло, ябълка, домат.

в 9:30 вече бях ужасно гладна и сдъвках един мъфин от 1 блок.

13:00 2,5 б
остатъкът от вчерашното пиле със зелен фасул + 1 мъфин

за сега толкова, довечера ще допълвам.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Дневникът на Лилит

Зоната
 

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот gogo » Пон Сеп 30, 2013 1:05 pm

Зравей,
В началото за всички ни е било малко хаос, но бързо минава - не се отчайвай :hug:

Не знам какво обезмаслено сирене си успяла да намериш, демек с колко мазнини, но аз тези обезмаслени сирена, които открих бяха с над 12-15 % масленост т.е не вършеха работа. Затова се отказах от сиренето - ям си обезмаслена(0,5%) извара и ушите ми пукат :laugh1: Ако има данни на етикета на твоето сирене направи си едно иззчисление по етикет за да видиш какво се получава.

Как успя да изядеш 400 гр зеле :cook: Ако си го яла суово има опасност от проблеми със стомаха. Аз в началото на зонуването ми се бях наточил на това сурово зеле и чушки ама стомаха ми имаше друго мнение и сега внимавам със суровите зеленчуци.

Морковът е от "червените" въглехидати - има висок гликемиен индекс. Добре е поне в началото и ако искаш да постигнеш по бързи резултати да се придържаш основно към зелените храни и да избягваш червените. След време, когато оганизмът ти се настрои хормонално по-лесно ще приема и от червените. Вече не си спомням точно, но аз бях стриктен много точно няколко месеца и резултатът не закъсня - за 4 месеца свалих 20 кг.

Не споменаваш нищо за пиенето на вода.

Поздравления за рибеното масло. Ето и каква е необходимата доза:

"Каква е дневната препоръчителна доза?

Това винаги е било големият въпрос. Препоръчваното количество от Бари Сиърс на високо пречистено-фармацевтичен клас рибено масло е 2.5 до 3 грама EPA и DHA мазнини на ден. Това се отнася за хора в нормално здравословно състояние.

Ако се стремите към оптимално здраве на сърдечносъдовата система, ще са ви необходими около 5 грама EPA и DHA на ден.

Ако искате да лекувате възпалителни болки, тогава ще се нуждаете от близо 10 грама на ден.

За лечение на съществуващо неврологично състояние (като множествена склероза, дефицит на вниманието,психическо разстройство, депресия и деменция), ще са необходими 15 грама на ден високо пречистено фармацевтичен клас рибено мало.

Що се отнася до обикновеното рибено масло,което се продава в аптеките и био магазините, Бари Сиърс казва, че никога не би препоръчал доза, по висока от 3 до 4 капсули на ден, на които общия еквивалент е 1 грам дълговерижни омега-3 мастни киселини. И въпреки, че такава доза не може да ви даде здравословните ползи към които се стремите, все пак 1 грам е по-добре от колкото нищо. "
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Пон Сеп 30, 2013 1:54 pm

Благодаря ти за инфото. Рибеното масло го поръчах като следвах твоите инструкции в другата тема. Не се оправям много с английския, ама ми взеха парите и получих мейл, че поръчката е приета, дано да дойде :lol: .

Ако правилно се ориентирам на мен ще ми трябват май 5гр. Обаче силно ме заинтригува информацията за множествена склероза, сестра ми от 18 гини е с такава - пристъпно-ремитентна форма, но не успявам да я накарам да се храни според зоната :roll: . Сега пак ще я атакувам.

Зелето беше сготвено, ама пак го ядох с почивки, следващия път манджата ще е два блока май.
А морковът го сложих, за да не става пак огромно количество готвеното със зеления фасул, че и без тв'а ми е труден за поглъщане :lol: .

Сиренето е нискомаслено... уж. На Култура. Прочетох в нета, че на "Олимпус" имало обезмаслено, след работа ще търся в Била. Много ми е противна тая извара, хич не мога да я ям и затова търся сиреняви варианти :lol: .

А вода пия, гледам да ги докарвам над 2л на ден. Преди се наливах здраво с газирани с подсладител (по около3л на ден) :shy: , сега се уча да пия вода :lol: . По тоя повод днес съм дежурен по тоалетна :laugh:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот nympheacea » Пон Сеп 30, 2013 9:20 pm

Лилит здравей.
Първо разкарай го това Гхи масло. Мини на зехтин.
Второ, изварата става като сирене, ако я осолиш и й добавиш съответната порция зехтин.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот roksi » Вто Окт 01, 2013 9:39 am

Много ми е противна тая извара, хич не мога да я ям

Лилит, :wave: и аз не харесвам извара,но италианската рикота,има много по- фин вкус ,защо не опиташ или котаджи , те са по приятни.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Вто Окт 01, 2013 9:57 am

Пробвам се на извара от снощи, ама в омлет или миш-маш.
Аз четох хубави неща за маслото, защо не е добър избор (не че споря, ама обичам да знам :lol: )?

Тази сутрин кантара съвсем полудя - 75.000кг. Тествах го с едни гири даже да не се е прецакал - не. Като се качи мъжът - кове, значи е лично отношение :roll: . За един ден от 76,100 до 75,000 - много вода, много нещо)

Да си довърша отчета за вчера.
Обядът от 2,5 блока се оказа недостатъчен и 3 часа по-късно бях зверски гладна. Сдъвках един мъфин от 1 блок.
След два часа още един - 1 блок, защото бях на народни танци и нямаше как да се натъпча преди тях, обаче като че ли много лесно се уморих :roll: .
Вечерята ми се измести доста назад, към 21:00 - 3блока миш-маш. Големи ми идват като обем, а ако ги намаля огладнявам бързо.
В 23 - 2 блока айрян и дежурството в тоалетната продължи :lol: .

За днес дотук съм с три блока омлет с извара и 2 яйца в 9:15 и си нося три блока миш-маш + 100гр ябълка за обяд и 1 мъфин за следобяда. За по-нататък ще го решавам в движение.

Голям проблем сутрин са ми въглехидратите към омлета сглобих 3 блока от домат, краставица и ябълка - тва е храна за трима. Ще ви разгледам дневниците днес, как сте го решили тоя проблем.

По отношение на движението - вчера народни танци 1 час, днес по-скромно - 2 серии ренегатско гребане с 5кг гири. Мускулите ми са на желе , ама ще увеличавам повторенията полека-лека, че нещо не ми се самоизтезава вече като едно време.
Последна промяна лилит на Вто Окт 01, 2013 10:11 am, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Вто Окт 01, 2013 10:05 am

roksi написа:Много ми е противна тая извара, хич не мога да я ям

Лилит, :wave: и аз не харесвам извара,но италианската рикота,има много по- фин вкус ,защо не опиташ или котаджи , те са по приятни.


А, рикота обичам много, нея си я правя на десерт с ябълка, подсладител и орехи, обаче не е ли много мазна?
Котидж също харесвам, но в салата, не чист :roll: .
Абе ще свикна. Аз бях доста време на ВМ-НВД и ми е доста трудно с обезмаслените продукти. Набито ми е в главата, че не са добър избор и сега си преодолявам съпротивата полека-лека :lol: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 01, 2013 10:29 am

Лилит, мисля че Попи беше дала една много интересна рецепта за палачинки от брашно от елда в нейния дневник. Мисля си, ако ги направя по-големи, така че палачинката да ти е 3 блока, то спокойно можеш да си сложиш омлета вътре , аз лично ще пробвам с брашно от лимец, само такова намерих.

.... вече ги направих, станаха страхотни.
Последна промяна nympheacea на Вто Окт 01, 2013 4:36 pm, променена общо 1 път
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Вто Окт 01, 2013 11:28 am

Още утре ще пробвам, само да открия рецептата :lol: . че с тия зеленчуци коремът ми расте, вместо да намалява.
Аз имам брашно от елда, в била го намерих. Иначе преди да го намеря си мелех директно елда в кафемелачката, ама така по-мързеливо.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот gogo » Вто Окт 01, 2013 3:41 pm

лилит написа:За днес дотук съм с три блока омлет с извара и 2 яйца в 9:15 и си нося три блока миш-маш + 100гр ябълка за обяд и 1 мъфин за следобяда. За по-нататък ще го решавам в движение.

Голям проблем сутрин са ми въглехидратите към омлета сглобих 3 блока от домат, краставица и ябълка - тва е храна за трима. Ще ви разгледам дневниците днес, как сте го решили тоя проблем.



Лилит,
Това с омлета и изварата нещо не ми се вижда балансирано :think2: . Къде са въглехидратите и мазнините?
Маслото е източник на наситени мазнини, които трябва да се избягват.
А,а - сега ти видях въглехидратите. 3 блока от домат, краставица и ябълка наистина си е голямо количество. Ако пък беше заменила и ябълката със зеле ... :laugh3: :laugh1: - няма изяждане.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Вто Окт 01, 2013 8:38 pm

Ааа, научих си урока, зеле повече от четвърт блок - не :laugh4: .

В омлета има масло.
Ама виж к'во пише тук
Въпреки, че е наситена мазнина, молекулната му структура се отличава от структурата на другите животински мазнини. Тя се състои от мастни киселини с къса химическа верига. Това означава, че много лесно се усвоява от организма. Гхито е изчистено от белтъчния казеин, който повишава нивото на холестерина в кръвта. Съдържа и линоленова киселина, която е незаменима и не се произвежда от организма. Съдържа също витамин А и витамин Е.
Има изключително съотношение на Омега-6 и Омега-3. Заради съдържанието на високо наситени мастни киселини, Гхи не се окислява лесно и има висока точка на задимяване.


и още

И нещо любопитно - когато попитах консултанта от фирмата на Бари Сиърс дали Гхи е добър избор на мазнина за готвене, въпреки че съдържа високи нива на наситени мастни киселини, той отговори: "Гхи е отличен избор".


Зехтинът е добър за салати, но за готвене не е много подходящ, заради ниската точка на задимяване. С какво да готвя тогава :think2: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 01, 2013 9:26 pm

Лилит, точно заради Омега 6 става въпрос, Гого някъде го беше обяснил много добре ама аз помня само по същество. Общо взето, причината да се приема рибено масло е да се набави Омега 3, в мазнините които са посочени, мисля че Омега 6 са в минимални к-ва


хммм чак сега видях, че някой е питал при Барито :shy:
Незнам мила, май по-добре да си мълча :think:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Вто Окт 01, 2013 9:43 pm

Да бе, точно съотношението на омегите му е много хубаво - омега 6:омега 3 съответно 1,6 към 1 (така пише, де), а на зехтина е 12:1. Знам ли, ще четем още :lol: .

nympheacea написа:Лилит, мисля че Попи беше дала една много интересна рецепта за палачинки от брашно от елда в нейния дневник. Мисля си, ако ги направя по-големи, така че палачинката да ти е 3 блока, то спокойно можеш да си сложиш омлета вътре , аз лично ще пробвам с брашно от лимец, само такова намерих.

.... вече ги направих, станаха страхотни.

Аз се пробвах, обаче се натрошиха и при втория опит сложих яйце. Нещо обърках явно :roll: .
Иначе това ни беше следобедната закуска с малкия, палачинка с плънка от овкусена извара на "олимпус" - много вкусно стана.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 02, 2013 5:01 am

Аз до сега не се обаждах на статиите от този блог, на които не съм аз автора, но искам да цитирам от нещо от дадената по-горе статия :
"Основни съставки:
Омега-6 : Оmega-3 съотношение: 1.6 : 1"
......и кое му е иделаното съотношение на това :but: ...ако правилно го разбирам както е написано- омега 6 е 1.6, а омега 3 е само 1.....Толкова иделно, колкото аз съм трамвай :)) Имайте предвид, че в тази статия информацията е събирана от източници, които нямат нищо общо със зоната. Много полезна и интересна, но не й е мястото в блог за Зоната :) Не ми харесва това, че на моменти така се споменава Зоната и айказаноидите в тази статия, че човек да си помисли, че материалите за статията са взимани от Бари Сиърс....Същото ми е мнението и за други статии там, които са написани така, сякаш Сиърс говори за това.

Какво означава с какви мазнини да готвим...? ми те мазнините в Зоната са в такива мизерни количества, че с лупа да ги гледаш, камо ли да тръгнеш да готвиш с тях, че и да ти се отрази някоя точка на прегаряне на един милиграм зехтин :laugh: Относно мнението на консултанта...явно е имал много имейли на които да отговаря, и ги е подкарал през просото с отговорите :) Смело го заявявам, защото имам ужасно много опит с инструкторите в зоната.

Аз звъня директно, и питам и разпитавам докато не им изкарам нервите :) С мъжо имахме лични консултанти, моята се казваше Алекс, а на мъжо беше един черняк- Бил, и двамата бяха супер обучени, но ги повишиха май, и ги махнаха от тоя отдел. И вече май няма лични консултанти, ами който се падне на телефона. И между другото много се разочаровах от последните ми запитвания, т.е от отговорите, които получавах- някакви заучени фрази, някакви редовни линкове, и изобщо пълно разочарование. и сега ако имам сериозно запитване, съм хванала двама, които лично са обучавани от Сиърс :) Но там питам само ако не съм доволна от инструкторите в Зоната, и когато се затруднявам в писането на някоя статия.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Сря Окт 02, 2013 10:23 am

Ясно :) ще се връщам към омразния зехтин.
Вчера ми се получи яденето, обаче днес съм абсолютно неподготвена на работа. Грабнах само кантарчето с мен, имам яйца и зеленчуци в хладилника, а колата се прецака сутринта и няма как да отида да напазарувам (щото сме леко извън гарада). Ще бъде интересно :think2: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневникът на Лилит

Мнениеот лилит » Сря Окт 02, 2013 11:51 am

Не знам къде да питам, та ще си кажа тук и дано някой ми види питанката.
Открих един пакет нахут в запасите и реших да сваря колкото за единия блок въглехидрати. Опитах се да премеря 1/4 чаша, излезе 50гр. Дали не съм се пооляла, много ми се вижда :think2: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron