Дневникът на Нели

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Вто Окт 08, 2013 1:00 pm

:wave: Здравейте приятели, първо искам да благодаря за тази възможност да бъда тук сред вас.
Сайта е прекрасен и се радвам, че попаднах на него. Прочетох всичко и научих много неща. :applaus:
Аз зная за ЗОНАТА повече от година, купих си и прочетох книгата, но всичко свърши до тук. Тъй като килограмите, които трябва да свалям не са чак толкова много (само 6), мислих че може и по друг начин, но се оказа, че свалям за кратко време и след това ги качвах отново. Притеснява ме и това, че имам хормонални проблеми, които не се решават с нищо друго.
Едва сега - преди две седмици, взех сериозно решение да започна със ЗОНАТА.
Първата седмица нямах кантарче и определях на око, но признавам си - беше трудно. Сега вече си имам, това улеснява нещата, обаче все още съм объркана с определянето на грамажите.
По калкуратора http://www.vzonata.com/kalkulator/ си определих - 9 Блока Протеини за:
килограми 56
височина 162
ханш 98
корем 82
Заложих на 5 хранения като ги разпределих така: 2-3-1-2-1
Основно се храня с обезмаслена извара, сирене, пилешко, домати, краставици, маслини, бадеми, мляко - кисело и прясно, овесени ядки, грозде, ябълки. Изобщо търся храна която може да се претегли лесно и ще бъда сигурна че не съм сгрешила. Не мога все още да се ориентирам как по етикета да си смятам, но може би по натам и това ще стане. :bored1: Пия вода около 2 литра на ден.
За сега това което се случва е, че не усещам глад, но забелязвам, че когато започна да се храня всичко ми е толкова вкусно и ми идва страшен апетит. Много-бързо изяждам всичко. :shy:
Не съм свалила нищо за две седмици, но поне се надявам да съм в ЗОНАТА.
Предстои ми да си взема рибено масло и вярвам, че резултатите няма да закъснеят. Много ще бъда щастлива ако си върна моите си килограми и успея да нормализирам хормоните завинаги.
Сигурна съм, че това е начина!
Очаквам съвети от всички вас, все пак вие сте много напред с материала! :love:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Дневникът на Нели

Зоната
 

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Gazilot » Вто Окт 08, 2013 1:12 pm

Привет, Нели
Поздравления за решението
и добре дошла при нас в Зоната

За две седмици, особено като първи такива, трябваше да помръднеш малко с килограмчетата. Нещо бъркаш по правата.
Кажи ни какво си яла вчера ( подробно ), по колко и кога - и ще можем да помогнем, ако не аз, то имаме две остриета тука ( Гого и Италко ) - те ще те разцепят до грам.
Не може да се надяваш за Зоната, т.е искам да кажа или си в нея или не си. Ако си, сама ще разбереш.
И бъди сигурна, че ако спазваш ЗоНбирането, ще си оправиш хормоните и ще си върнеш предишните килца и пика на самочувствието. И още бонуси има, но ще ги запазя в тайна, да те държа нахъсана :laugh:
Така че, стискаме палци и чакаме да представиш порциона си за вчера да речем.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Poppy » Вто Окт 08, 2013 1:26 pm

Нели, доколкото знам, Зоната е особено подходяща за хора с тиреоидит на Хашимото, а щом оправя положението при хора с това заболяване, може да помогне навсякъде. Гази е прав, напиши подробно какво ядеш и по вещите в занаята ще кажат дали не бъркаш някъде. :bouquet:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Вто Окт 08, 2013 2:16 pm

Менюто ми е почти едно и също, само че не мога да спазвам един и същи час за хранене, защото работя и повечето време съм в движение, но поне успявам да не пропускам.
Вчера закусвах в 8.00 ч. прясно мляко 200 гр., овесени ядки 30 гр. и 6 бадема.
обяд в 12.30 ч. 1 краставица, 2 домата, 30 гр. извара, 30 гр. пилешко бутче, 6 маслини и 1 ябълка.
след обяд в 17.30 половин кофичка кисело мляко 2 %, 5 бадема.
вечеря в 20.00 ч. 28 гр. свински котлет, 30 гр. извара, 1 краставица, 8 гроздови зърна, 6 маслини.
в 23.00 ч. половин кофичка кисело мляко 2%, 5 бадема.
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот marianapanova » Вто Окт 08, 2013 2:29 pm

Neli написа:Менюто ми е почти едно и също, само че не мога да спазвам един и същи час за хранене, защото работя и повечето време съм в движение, но поне успявам да не пропускам.
Вчера закусвах в 8.00 ч. прясно мляко 200 гр., овесени ядки 30 гр. и 6 бадема.
обяд в 12.30 ч. 1 краставица, 2 домата, 30 гр. извара, 30 гр. пилешко бутче, 6 маслини и 1 ябълка.
след обяд в 17.30 половин кофичка кисело мляко 2 %, 5 бадема.
вечеря в 20.00 ч. 28 гр. свински котлет, 30 гр. извара, 1 краставица, 8 гроздови зърна, 6 маслини.
в 23.00 ч. половин кофичка кисело мляко 2%, 5 бадема.

Нека и аз да се включа добре дошла Нели.
В закуската ти намерих 1-вата грешка прчсното мляко трябва да е 220гр=на 1П+1В,овесените ядки мисля бяха 14гр за 1ВБ и ти липства още 1ПБ.
За обяда 1 краставица, 2 домата е много относително напиши ни грамажи.
Изварата за 1ПБ=56гр
1 ябълка = 2ВБ
Следобяда ако ти е бил 1Б трчбваше да ти е 220гр мляко и 3 бадема
Вечерята за изварата ти писах не си уточнила колко грама е краставицата и гроздето(1ВБ=80гр)
Мисля че това са грешките ти.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Pipilota » Вто Окт 08, 2013 2:30 pm

Neli, закуската и обяда не са ти изобщо балансирани. Въглехидратите са ти много...и отделно по колко грама слагаш краставицата и доматите, че така не можем да преценим реално.
И отделно за закуската-ако нямаш овес (истински зрънца) а ядеш само от тия преработените..по добре не го яж. Така само си вдигаш инсулина и се дърпаш на долу.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Вто Окт 08, 2013 2:40 pm

Ех, колко е хубаво че ви има! :love:
Много ви благодаря, ето сега разбирам че нищо не ми е наред...но ще се науча!
Използвам овесени ядки каквито намеря, явно това е грешка и ги спирам.
Доматите е краставиците не съм ги теглила само на око. :shy:
Утре например цял ден ще пътувам и сега мисля какво да си нося за хранене. Дайте някоя идея! :applaus:
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот HippoDel » Вто Окт 08, 2013 5:46 pm

Нели,
Добре дошла и от мен! :text-welcomewave:
Другите са ти написали грешките, затова нама да ги повтарям. Само исках да те посъветвам, поне в началото, да си претегляш абсолютно всичи продукти, докато свикнеш да ги преценяваш на око. Особено в началото, точността е много важна за да си в Зоната. Аз вече 5 седмици си меря абсолютно всико, което ям.(Без когато съм на гости, разбира се.)
А за изчисляването по етикет схемата е следната:

1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр).7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр).9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр).1,5

Когато изчисляваш въглехидратите трябва от съдържанието на въглехидратите да се извадят фибрите.
Например:
ръжен хляб с хранителен състав за 100 гр

Общо въглехидрати 47.5 г
Фибри 6.5 г
Захари 0.53 г
Белтъчини 8.7 г

1БВ = (100:(47,5-6,5)).9 = (100:41).9 = 21,95
1БВ = 22 г
Белтъчините в растителните продукти не се смятат, защото се усвояват в незначителна степен от организма.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Вто Окт 08, 2013 7:24 pm

Много благодаря за всички съвети! Благодарение на вас ще вляза в ЗОНАТА!
Ето каква ми беше сега вечерята: извара 56 г., свинско месо 28 гр., домат 80 гр., краставица 80 гр., маслини 6 броя.
Как се справих според вас? :)
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот marianapanova » Вто Окт 08, 2013 7:40 pm

Neli написа:Много благодаря за всички съвети! Благодарение на вас ще вляза в ЗОНАТА!
Ето каква ми беше сега вечерята: извара 56 г., свинско месо 28 гр., домат 80 гр., краставица 80 гр., маслини 6 броя.
Как се справих според вас? :)

Нели протеина е ок,но въглехидрати домата и краставицата не 1Б домат е 240гр,1Б краставица е 480гр маслинките са ок. Гледай по често таблицата с блоковете
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Gazilot » Вто Окт 08, 2013 7:42 pm

За съжаление, зле
имаш два блока протеини и два блока мазнини, но с въглехидратите е аки
1 въглехидратен блок домат е 240 грама, един блок краставици е 480 гр
демек си яла 2БП/ 2 БМ и 0.6 БВ
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Poppy » Вто Окт 08, 2013 8:42 pm

Нели, за да не ги бъркаш въглехидратите си измисли една универсална салатка. Аз съм нова и така направих, голямо улеснение е.
Например:
240 гр. краставици 1/2 ВБ + 120 гр. домати 1/2 ВБ = на 1 ВБ

Това е голяма салата и за да не се тъпчеш, останалите 2 блока можеш да си ги вземеш под формата на плод, примерно ябълка, круша, грозде. Използвай ето тази таблица http://www.vzonata.com/Tablica.htm

Ще се справиш, в началото е малко хамалогия, после се свиква. Наистина след време ще можеш да преценяш нещата що годе на око, но за по-добри резултати тегли всичко :bouquet:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Вто Окт 08, 2013 8:54 pm

Наистина всичко ми е объркано в главата!
Тази салатка ми харесва и така ще правя вече! Много благодаря за идеята! :)
Продължавам да пиша менюто си, за да ми казвате грешките. :think2:
Закуската ще бъде: прясно мляко 220 гр., извара 56 гр., ябълка 100 гр., бадеми 6 броя.
Обяд: 2 белтъка, пилешко бутче 28 гр., извара 56 гр., маслини 9 броя, грозде 240 гр. ;)
А трябва ли да тегля и маслините и бадемите?
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот marianapanova » Вто Окт 08, 2013 8:57 pm

Нели това е утре ще си в зоната :hug: но колко хранения ще имаш за деня
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот Neli » Вто Окт 08, 2013 9:00 pm

Урааааа, много се радвам!
Заложих на 5 хранения като ги разпределих така: 2-3-1-2-1
Когато човек е здрав, всеки ден за него е празник!
Аватар
Neli
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 3:02 pm

Re: Дневникът на Нели

Мнениеот marianapanova » Вто Окт 08, 2013 9:03 pm

:hug: ще се справиш иска постоянство и търпение
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта