Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Пет Ное 22, 2013 11:02 pm

Ето че и аз вече си имам дневник!!!
Да напиша и тук за да проследя случващото се- влязох в зоната на 21.11.2013 г с ръст 168 см, кг- 75,5 и 55 години в кошничката. Надявам се дълго да остарявам, да натрупам много години, но да разтоваря килограмите- като девойка бях около 65 кг, така че и това ще ме удовлетвори, стига да е за постоянно. Обичам математиката, загадките и ребусите, така че на изчисленията за блоковете дори се радвам, по принуда готвя много, но съм готова да ползвам и чужди рецепти. С удоволствие ще споделя с вас и мои открития, когато им дойде времето да ги направя . От дневника на Гого се светнах, че трябва да пия по 2,5 л вода на ден и това ме изненада, не очаквах да е толкова много, макар че вчера и днес се чувствам постоянно жадна. Не знам дали ще успея да изпия чак толкова много вода.
Но ще се постарая! Имам да уча и чета още много за зоната, но засега само в интернет каквото намеря, книгите ще са след месец , като се върна в България. Надявам се дотогава да имам и реален резултат с килограмите-поне 5 надолу. :typing:
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Зоната
 

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 12:06 am

кандидат за зоната написа:Ето че и аз вече си имам дневник!!!
Да напиша и тук за да проследя случващото се- влязох в зоната на 21.11.2013 г с ръст 168 см, кг- 75,5 и 55 години в кошничката. Надявам се дълго да остарявам, да натрупам много години, но да разтоваря килограмите- като девойка бях около 65 кг, така че и това ще ме удовлетвори, стига да е за постоянно. Обичам математиката, загадките и ребусите, така че на изчисленията за блоковете дори се радвам, по принуда готвя много, но съм готова да ползвам и чужди рецепти. С удоволствие ще споделя с вас и мои открития, когато им дойде времето да ги направя . От дневника на Гого се светнах, че трябва да пия по 2,5 л вода на ден и това ме изненада, не очаквах да е толкова много, макар че вчера и днес се чувствам постоянно жадна. Не знам дали ще успея да изпия чак толкова много вода.
Но ще се постарая! Имам да уча и чета още много за зоната, но засега само в интернет каквото намеря, книгите ще са след месец , като се върна в България. Надявам се дотогава да имам и реален резултат с килограмите-поне 5 надолу. :typing:


Канди,
Честито ти дневниче! Дълго да си го ползваш, много хубави преживявания и свалени килца да опишеш в него. :bouquet:

ДА! Това беше нещото, което исках и все забравях да ти напиша, ЗА ВОДАТА! Както сама отбеляза, вече си започнала да чувстваш жажда. Не се притеснявай, аз в началото също се чудех как ще изпия толкова много вода, а сега понякога стигам и до 4 литра на ден, а дори не ставам през нощта до тоалетна. :laugh:
А за книгите, нали Пипи ти написа, че ги има и на сайта, можеш от там да ги четеш. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 23, 2013 10:01 am

Честито ти дневниче Канди :lol: !
Много добри резултати ти желая и упоритост, поне в началото, после няма да ти се излиза от Зоната ;)
Май Хипо ти е станала кръстница :bigsm18:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Съб Ное 23, 2013 10:35 am

Хиляди благодарности на Хипо за името, хареса ми много и си го присвоих, толкова е сладко!!! :laugh3: :laugh3: :laugh3:
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот лилит » Съб Ное 23, 2013 12:29 pm

Добро попадение, Хипо :lol:
Канди, и аз започнах (след прекъсване от няколко месеца) от същите килограми (и 168 сантиметра, де, ама те се надявам да се задържат :laugh: ), първия месец падат доста килограми, така че вероятно ще имаш повод за радост, ако си стриктна. Успех ;).
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 1:26 pm

Ей, вече си имам кръщелница. ;) :bigsm15: :bigsm15: :bigsm15:
:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 23, 2013 2:23 pm

HippoDel написа:Ей, вече си имам кръщелница. ;) :bigsm15: :bigsm15: :bigsm15:
:hug:

Трябва да й купуваш костюм :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Нед Ное 24, 2013 12:51 am

Един успешен ден в зоната завършва! Блоковете разпределих 2-2-3-1, не упях да направя 9 блока, но не го считам за минус в зоната, не успях и да изпия 2,5л вода, едва стигнах до 1,8 л., но толкова дълго бях навън и се разхождах, че не ми стигна времето. Надявам се разходката ми да повлияе добре на теглото. За закуска си направих попарени с гореща вода овесени трици -28 гр( 2 супени лъжици), 28 гр сирене и рикота 50 гр. Не добавих мазнина, защото се оказа че рикотата все пак си има достатъчно, от понеделник ще купувам само обезмаслени меки сирена. Обядвах в движение 2 ЗБ кисело мляко- 400 мл, а вечерята- риба с кьопоолу, и зехтин 1 ч.л., а по-късно малко рикота-50 гр, 100 гр зеле салата и няколко лъжички райска ябълка. С нетърпение чакам да мине първата седмица откак съм зоната, за да видя дали има резултат новия ми начин на хранене, защото определено не се чувствам гладна или лишена от нещо (може би само то шоколад, но работя по измислянето на рецепта, която някакси да се включи в зоната- все пак трябва да заслужа името си).
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот gogo » Нед Ное 24, 2013 2:25 am

Канди, честито дневниче :wave:
Ето ги книгите на Сиърс:
http://www.vzonata.com/OvladiavanenaZonata.htm
http://www.vzonata.com/thezone.pdf

Приятно четене :msmile7:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 24, 2013 9:18 am

KandY написа:Един успешен ден в зоната завършва! Блоковете разпределих 2-2-3-1, не упях да направя 9 блока, но не го считам за минус в зоната, не успях и да изпия 2,5л вода, едва стигнах до 1,8 л., но толкова дълго бях навън и се разхождах, че не ми стигна времето. Надявам се разходката ми да повлияе добре на теглото. За закуска си направих попарени с гореща вода овесени трици -28 гр( 2 супени лъжици), 28 гр сирене и рикота 50 гр. Не добавих мазнина, защото се оказа че рикотата все пак си има достатъчно, от понеделник ще купувам само обезмаслени меки сирена. Обядвах в движение 2 ЗБ кисело мляко- 400 мл, а вечерята- риба с кьопоолу, и зехтин 1 ч.л., а по-късно малко рикота-50 гр, 100 гр зеле салата и няколко лъжички райска ябълка. С нетърпение чакам да мине първата седмица откак съм зоната, за да видя дали има резултат новия ми начин на хранене, защото определено не се чувствам гладна или лишена от нещо (може би само то шоколад, но работя по измислянето на рецепта, която някакси да се включи в зоната- все пак трябва да заслужа името си).


Канди, като за начало ( поне първите две седмици) е добре да се храниш само със зелените храни. Закуската ти трябва да е веднага след ставане ( до 1 час ), а 30 мин преди лягане трябва да хапнеш 1 блок ( задължително! ).
Вместо овесени трици е МНОГО по-добре да си правиш варен овес ( на цели зрънца ). За рибата и кьопоолуто не си писала грамаж ( но си мисля, че в него има и мазнина и ако е така зехтина е бил излишен ).
Като си пишеш менюто е по-добре да пишеш така за да се разбира ясно:
08.00ч - закуска - 2Б
- трици - 28гр - 2БВ
- сирене - 28гр - 1БП
- рикота - 50гр - 1БП
12.00ч - обяд - 2Б
- .........
- ..........
- ..........
16.00ч. - закуска 3Б
- .........
- .........
20.00ч. - вечеря - 1Б
- .....
- .........
и така :lol:
А за шоколада и аз отдавна мисля рецепта, но ми се опъва още :think2: :cooking1: :choco:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Нед Ное 24, 2013 10:58 am

Уф-ф-ф-ф!
Аз мислех , че като я карам по диагонал е по-ясно и няма да ви е досадно да четете написаното. Кьопоолуто го приготвих без зехтин, просто смлени печени патладжани и чушки. Тук в Италия още не съм се доснабдила с всичко най-препоръчително, но реших да вляза в зоната, а не да се мотам и оправдавам че това или онова ми липсва, за да прекрача. Надявам се тия дни да намеря овес. А сага ще ви напиша рецептата за чудесните палачинки с които току-що закусих:
28 гр овесени трици-2 БВ
14 гр пълнозърнесто брашно-1 БВ
100 гр прясно мляко -1/2 БП+ 1/2 БМ
1 яйце -1БП
сол и малко бакпулвер
Всичко това разбито се оставя 5-6 мин да почине и се изпичат в моя тиган 3 палачинки с
2 БМ-зехтин
До тук 3 БВ + 1,5 БП + 3 БМ
За да допълня протеините хапнах тия чудесни палачинки с обезмаслено меко сирене 0,1%- 75 гр- 1,5 БМ.
Чудесно си похапнах, пробвайте и вие-бързо , лесно и мно-о-о-ого вкусно!
Да ви е сладко!
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 24, 2013 1:29 pm

KandY написа:Уф-ф-ф-ф!
Аз мислех , че като я карам по диагонал е по-ясно и няма да ви е досадно да четете написаното. Кьопоолуто го приготвих без зехтин, просто смлени печени патладжани и чушки. Тук в Италия още не съм се доснабдила с всичко най-препоръчително, но реших да вляза в зоната, а не да се мотам и оправдавам че това или онова ми липсва, за да прекрача. Надявам се тия дни да намеря овес. А сага ще ви напиша рецептата за чудесните палачинки с които току-що закусих:
28 гр овесени трици-2 БВ
14 гр пълнозърнесто брашно-1 БВ
100 гр прясно мляко -1/2 БП+ 1/2 БМ
1 яйце -1БП
сол и малко бакпулвер
Всичко това разбито се оставя 5-6 мин да почине и се изпичат в моя тиган 3 палачинки с
2 БМ-зехтин
До тук 3 БВ + 1,5 БП + 3 БМ
За да допълня протеините хапнах тия чудесни палачинки с обезмаслено меко сирене 0,1%- 75 гр- 1,5 БМ.
Чудесно си похапнах, пробвайте и вие-бързо , лесно и мно-о-о-ого вкусно!
Да ви е сладко!

Охооо, супер, че вече и готвиш зоново :bigsm20:
Само да отбележа, че прясното мляко е протеини + въглехидрати, а не мазнини, тоест имаш 3,5 БВ + 1,5 БП + 2БМ :lol:
Сиренцето си го писала мазнини, но да предположим, че това е правописна грешка, като ти гледам изчисленията ;) . Малко повече въглехидрати си хапнала и по-малко мазнини, следвашия път ще го поправиш... :cook:
И да знаеш, че на никой не досаждаш, напротив така човек може да си види грешките и да се поправи, повече очи по-добре виждат :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зонта ата

Мнениеот KandY » Нед Ное 24, 2013 4:59 pm

Благодаря Каррита! Пак съм в изцепка, :dum: , въпреки многото ми старание, но нали млякото е записано при протеините, като за начало не ми стигна акъла за всичко. Сега ще запиша рецептите на обяда и вечерята, която се готви в момента, та дано не съм омотала нещата пак.
Обяд: 84 гр пуешко филе- 3 БП,
червена чушка 85 гр 1/3 БВ,
лук 65 гр- 1/2 БВ,
гъби 180 гр 1/2 БВ
домат 150 гр 2/3 БВ
зехтин 2/3 чл 2 БМ
Всичко това задушено с водичка, вместо с вино(предпочетох да оставя 1 БВ за салата) докато изври водата , подправено с 2 скилидки чесън, черен пипер , чубрица и риган и с една люта чушка за подпомагане на метаболизма :wow: :wow: :wow: -особено люта се случи!
и салатка от 190 гр краставица-2/5 БВ
100 гр домат 2/5 БВ
и 50 гр чушка 1/5 БВ само със сол.
Тук като че ли вързах нещата точно, поне аз така ги сметнах. За вечеря допичам нещо експериментално, следващия път ще пиша как се е получило, сега само мога да каже че ухае страхотно, дано и да е вкусно :laugh:


Нещо с патладжани и .....
129 гр- 1 БВ патладжани нарязани на тънки дълги филийки
240 гр -1 БВ тиквички също така
150 гр - 3/5 БВ домат на много тънки резенчета
50 гр - 1 БП деликатесна шунка също
2/3 чл 2 БМ зехтин
70 гр -1 БП + 2/5 БВ + 1БМ Линеса-меко обезмаслено сирене тук , сметнато по етикет
всичко това наредено в малка продълговата форма за кекс , между редовете с черен пипер, кимион, копър и риган, малко водичка да не прегори и вече почти готово залято с
1 яйце- 1 БП за баланс на протеини и мазнини и въглехидрати.
Изглежда доста много, може да изям само половината и да допълня с кисело мляко , но ще си покаже по-късно.
Като че ли ще успея днес с водата, нали съм си в къщи, по-лесно е.
Чакам да видя и вие какво сътворихте в почивния ден, дано е нещо сладко :laugh4: !
1 яйце
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 24, 2013 5:21 pm

Канди,
С всеки изминат ден задобряваш, браво! :bigsm20:
В обяда, ми се губи 1МБ, а във вечерята предполагам, че за патладжана е печатна грешка-129, вместо120г.
Само да ти обясня нещо за мазнините. По принцип 1МБ=3г мазнини, но тъй като във протеините има скрити мазнини, приемаме, че 1МБ=1,5, защото останалите 1,5 ги приемане с протеините. Това ти го пиша, защото видях, че смяташ и мазнините в линесата, но не знам за колко грама приемаш МБ.
Също така не броиме растителните протеини, поради ниската им усвояемост от човешкия организъм.
Това е, което се сетих за сега. Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Нед Ное 24, 2013 5:35 pm

:think2: :dum: Опа-а-а, пак се омазах :laugh: .

Благодаря Хипо, че ме светна навреме, аз изобщо не отчитах мазнини в протеините, та значи съм с 1 БМ напред- 3 гр има в сиренето, тъкмо ще намаля порцията с патладжан(да си призная тайно си чопнах ъгълче , колкото да видя дали става за ядене-супер е!) и ще допълня с кисело мляко. Знаех си аз че едва ли съм толкова точна в сметките, колкото ми се ще.
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Нед Ное 24, 2013 6:34 pm

Канди, голямо смятане е паднало - 2/3, 2/5/ 3/5 ... :lol: , но пък си се справила чудесно, само с грешката за мазнините, която Хипо е отбелязала, недей да икономисваш мазнини, те са важни защото забавят навлизането на въглехидратите в кръвта, а и за някой други неща...като добрите айказаноиди например, но ти сама ще си прочетеш това :) .
Определено мисля да пробвам рецептата ти с патладжана и тиквичките :cook:
А за млякото, да писано е при протеините, но виж заглавието на графата " Смесени продукти 1БП + 1 БВ " :lol:
Добър апетит и да споделяш рецептички... :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron