Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Дек 04, 2013 9:55 pm

KandY написа:Не съм очаквала , че може да ми се случи това- да не ми е вкусно , като хапна сладкиш. Не са минали и 2 седмици в зоната, а днес опитах сладкиша, който правих по повод и само едно малко парче ми беше повече от достатъчно , за да разбера , че изобщо не ми се яде сладко и нещо не им е така приятно, както е било. Това си е направо чудесно. ......
...... Вчера беше новолуние и изкарах деня с около 1,2 л кисело мляко на айран- на всяко хранене с 200 гр кис. мляко с около 200 гр вода, но за мое разочарование резултата не беше много впечатляващ- 400 гр, дано днес не ги възстановя.

Канди,
Невероятно, нали? Най-хубавото е, че не се въздържаш да не ядеш сладко, както при другите диети, а просто не ти се яде. Или, ако хапнеш, не ти е така вкусно, както преди Зоната и се задоволяваш с малко.
Аз казвам това на моята приятелка, а тя не ми вярва. :stupid: Ама неще и да пробва Зоната, сложно и се виждало... На това му викат "Хем боли, хем сърби..." :stupid: Много ме ядосва понякога! :laugh:
Как 400гр за един ден да не е впечатляващо, много си е впечатляващо даже, само дето това не са свалени мазнини. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Зоната
 

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Пет Дек 06, 2013 8:17 pm

Хей, хора, то било много хубаво в зоната! Сега си давам сметка, че навярно съм с повечко килограми, защото никога не съм се глезила така, не съм отделяла толкова внимание на това какво и по колко ям. И никога не съм се хранила толкова разнообразно. На закуска в 7 часа- 2 блока-112 г котидж чийз и сушени сливи 6 бр, без допълнителни мазнини, защото сиренето е с 3% , междинна закуска в 9ч 1 блок- айран с 200 гр кисело мляко, обяд в 14 ч 3 блока- омлет с 3 яйца с 1 чл , салата от 250 гр домат, 180 гр краставица, 1 неголяма райска ябълка, закуска 1блок- пуешка шунка 56 гр със 150 гр краставица и 200 гр домат, без мазнина, все пак е шунка.
До тук-чудесно, но вечерята беше су-у-упер- 3 БП 126 гр сьомга на тефлон без мазнина и огро-о-омна салата от половин айсберг, домат и краставица, подправени с дресинг от 3 БМ - 3 суп лъжици авокадо с лимонов сок и малко чесън, общо 2 БВ и 1БВ още -чашка червено вино !!! Как да не си в зоната, коя ще е тая друга диета , която да ми го позволи.
Истината е че за седмица съм минус 500 гр, но затова пък толкова ми харесва в зоната, пък и за никъде не бързам, нали идеята е да остана в зоната постоянно, а не да постигна някакви желани килограми и да избягам да сгризкам това което ми се ще. Искам да си стоя в зоната и пак да си хапвам каквото си искам, па макар и със сметка.
Ще се наложи да си легна рано, за да не се налага да ям късна закуска, че съм изпълнила плана с блоковете, на обяд бях много гладна, но пък и навъртях поне 15 км на бърз ход пеша.
Последна промяна KandY на Пет Дек 06, 2013 8:41 pm, променена общо 1 път
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот лилит » Пет Дек 06, 2013 8:29 pm

Малко са ти мазнините. 112 гр котидж с 3% не ти дава 2 блока мазнина, а 1 и малко.
Един блок е 3 гр мазнина, смята се 1,5 само ако е добавена към протеин който също има мазнина. В твоя случай котиджа е единствения източник, затова се смята (100/3)*3, т.е един блок мазнина е 100гр котидж, трябвало е да добавиш и 1 блок ядки примерно.
Същото е и със шунката, едва ли е чак толкова мазна, че да няма място за някоя полезна мазнинка.
Масово хората инстинктивно намаляват мазнините с идеята, че така ще отслабват по-бързо. Истината е, че е по-добре лееко да превишиш, отколкото да намалиш. По много причини.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Пет Дек 06, 2013 8:39 pm

Това с прекаляването ми харесва :love:
Аз също като че ли го забелязах, ще се опитам да не забравям да наблюдавам и мазнините.
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Съб Дек 21, 2013 11:04 pm

Е, закръглих един зонов месец. Отдавна не съм писала, но и нямам нищо съществено , което да отбележа. Амбициозната цел да сваля 5 кг и да стана 70 кг за един месец не успях да постигна, за мое съжаление, но пък зонуването ми харесва, с едно съзнателно прегрешение и 2, 3 дни зонови неточности поради пътуване и адаптиране на хладилника в Бг мога да отбележа минус 3 кг, дано не проиграе кантара утре нагоре, че все още му се случва да подскочи нагоре с 200-300 гр., но пък всички познати забелязват промяна в мен, което си е знак , че съм в правилна посока. За жалост празниците започват тия дни и изкушението ще е голямо, ще е трудно когато всички са на масата да тегля и смятам, но ще видим.....
Желая на всички весели и зонови празници и много успешна Нова Година!!! Да си направим най-добрия подарък- безпроблемно и целогодишно зонуване ! :snowsm: :snowfight: :santa1:
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот gogo » Нед Дек 22, 2013 5:45 am

Candy,
Страхотно е, че се чувстваш добре в Зоната. Това е истината. Това, че падаш от колелото не бива да те отказва отново да се качиш на него. :) Не прави нищо против волята си. Празниците ще свършат и отново ще се заемеш по стриктно със зонуването. Единственото което бих те посъветвал е колкото и да прегрешаваш опитвай се да балансираш храненията до колото е възможно.
Весели празници. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот HippoDel » Вто Яну 14, 2014 5:50 pm

Канди, как върви? Да не си се отказала или още не можеш да се съвземеш след празниците? :laugh1:
Пиши какво става с теб. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 15, 2014 5:40 am

Хипо, трябва да свикнеш, че с времето ще има все повече прахолясали дневници, и все по-нови попълнения....малко сме "лудите" които да се задържат тук повече от година :))
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Karrita » Сря Яну 15, 2014 12:50 pm

pipilota написа:Хипо, трябва да свикнеш, че с времето ще има все повече прахолясали дневници, и все по-нови попълнения....малко сме "лудите" които да се задържат тук повече от година :))

Абе не знам кой е лудия?!?! ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот Italiano » Чет Яну 16, 2014 2:43 pm

Лудите, лудите - те да са живи!
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневник на CandY-бивш кандидат за зоната

Мнениеот KandY » Вто Яну 21, 2014 12:49 am

Хей, здравейте, чудесно е че се сещате за мен, много е мило!
Още в началото обещах, че няма да съм еднодневка, а упорито ще крача в зоната. Е, разбрах че не само аз съм кривнала от зоната по празниците, но макар и по периферията се задържах. Малко се притеснявах да си призная прегрешенията, та затова се спотайвах, пък и имах доста емоции в Бг- гостувания, пътувания, и не оставаше време да пиша, още повече , че бях леко засрамена от отпускарското настроение и прегрешенията :shy: При мисълта за източното крило :laugh1: , предпочетох да си трая и тайничко да си прегрешавам по малко :msmile5:. Но вече съм в релси, с двата крака в зоната, стриктна и точна. Не ме питайте за килограмите, срам ме е , но за 1 месец с много прегрешения съм +1 кг :shy: Гадно,нали? , а бяха и повечко, добре че навреме се върнах в правия път, та за месеца баланса не е толкова зле.
Погледнах че има нови зонуващи- добре дошли и успех от мен!
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта