Зонуването на АняТ

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зонуването на АняТ

Мнениеот TanyaS » Пон Дек 02, 2013 7:47 pm

21 ден зонувам с кантарче и изключително зелени храни ( от таблицата ).
Защо? Как се стигна до тук?
След дълги години стрес и борба с живота, преминавайки през срещи с психолози и психотерапевти , поради различни страхове и депресии Аз си изследвах един ден кр. захар. Тя се оказа 7.8 ммол/л на гладно. Ужас! Този ден беше 07.11.2013г. ( четвъртък) В събота вече бях с кантар и плачех от глад.
Хем дебела, хем гладна , хем отчаяна. С високо кр. налягане, пушачка, диабетичка.
Ех, каква картинка само!
И хоп в Зоната , като отхвърллих предложението на колегите за медикаменти.
5 гр . риб. масло/ дневно
Така 21 дни.
Започнах да отслабвам ( - 5 кг ) , започнах да се разхождам.
Реших , че вече е време да си изследвам кр. захар.
Днес тя е 7.3 ммол/л, абс. нормални триглицериди, холестерол и ЦРП. Т. е. мастния профил ок, липса на възпаление ,ноооооооо кр. захар намаляла само 0.5. :gunshot: :gunshot: :gunshot:
И сега накъде?
Отново оставам в Зоната. :(

Очаквам вашите включвания :bouquet:
Последна промяна TanyaS на Пон Юни 02, 2014 9:19 am, променена общо 4 пъти
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Зонуването на АняТ

Зоната
 

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот HippoDel » Пон Дек 02, 2013 9:06 pm

tshivacheva, :bouquet:
Честито ти дневниче!

Не знам, но на мен тези резултати ми се струват повече от добри. Намалена кр. захар с 0,5, нормални триглицериди, холестерол и ЦРП за 3 седмици, без лекарства и гладуване, мисля че е повече от добре. Никога не съм имала проблеми с кр. захар, но баща ми има и дори с лекарства не може да я свали с години. :hug:

Между другото ти си си избрала същия аватар като rainov и е малко объркващо. :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот TanyaS » Пон Дек 02, 2013 9:22 pm

Между другото ти си си избрала същия аватар като rainov и е малко объркващо

Веднага го сменям и се извинявам :think:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот Gazilot » Вто Дек 03, 2013 2:14 pm

Добре дошла в дневниците на зоНбитата, Шивачева. (ама много ми е соц да се обръщам така, дай нещо прякор, малко име, по джи-джи би-джи).
И горе главата, всичко ще си дойде на мястото, ти само спазвай Зоната. Тялото ще ти се отблагодари за това, сигурен съм. 21 дена са доста кратък срок за да се очакват фрапантни резултати,или поне тея, които ние искаме.
И накрая, в дневниците споделяме и менютата си, защото винаги и всички грешиме, особено в началото.
Успех и не унивай заради неква си кръвна за'ар, майна.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот Italiano » Вто Дек 03, 2013 2:39 pm

Аха да препоръчам преместването на темата в раздела за здравето и хоп - гледам, че Шивачева си направила дневник.
Честито! :wave:

За кръвната захар - 0,5 свалено е супер! Съвсем не е малко. И то само за 21 дни. Та това си е едно малко чудо!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот TanyaS » Вто Дек 03, 2013 3:12 pm

Приятели,
можете да се обръщате към мен с Таня . Това е малкото ми име.
Да. Вчера отново много се отчаях, но днес след като се свързах с колеги диабетолози , ми се подобри настроението.
Действително моите кг. са много и тези 5 свалени са нищо с това , което имам да свалям. И ако постигна заветните 75 кг ( минус 20кг ) всичко с мен и кр. захар ще бъде нормално.

Споделих , че се храня сподер принципите на Зоната и ме подкрепиха.
Важното е, че вече не чувствам глад. Преди не можех да си представя живота без храна, а сега и тези 9 блока ми са много. Но ги ям,, за да отслабвам.
Дневното ми меню започва в 7 .00 с 2 или 3 блока. Напоследък с 2 :lol:
сирене Котидж/ Обезмаслена извара =112 ггр
сварени и накиснати овесени зърна ( цели ) 28 гр
6 бадема или 6 маслини.
Обяд = 2 блока- 12,30 ч.
пил. бяло месо сварено 96 гр гр. ( редувам с пуешко или сьомга )
сварено прясно зеле 2 чаши по 250 мл, ( редувам с домат ,броколи, карфиол , сварени тиквички )
хляб ( от онзи вакумиран немски ) 28 гр
парче ябълка 33 гр
6 бадема
Следобедна закуска 16.00ч 16.30 ч.
1/2 кофичка ккис. мляко или 100 гр ябълка + бадеми
Вечеря 3 блока 19 - 19.30 ч.

Сьомга 126гр ( на фурна завита във фолио )
сварени или сурови зеленчуци
маслини или бадеми

Късна закуска 22.00

кис. мляко 2% Боженци 220 гр.+ бадеми 3 бр
или ябълка 100 гр +
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот TanyaS » Вто Дек 03, 2013 3:15 pm

Пропуснах да споделя , че всичко тегля и меря , както и за 5гр. Рибено масло /дн.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот Gazilot » Вто Дек 03, 2013 3:46 pm

tshivacheva написа:Приятели,
можете да се обръщате към мен с Таня . Това е малкото ми име.
Да. Вчера отново много се отчаях, но днес след като се свързах с колеги диабетолози , ми се подобри настроението.
Действително моите кг. са много и тези 5 свалени са нищо с това , което имам да свалям. И ако постигна заветните 75 кг ( минус 20кг ) всичко с мен и кр. захар ще бъде нормално.

Споделих , че се храня сподер принципите на Зоната и ме подкрепиха.
Важното е, че вече не чувствам глад. Преди не можех да си представя живота без храна, а сега и тези 9 блока ми са много. Но ги ям,, за да отслабвам.
Дневното ми меню започва в 7 .00 с 2 или 3 блока. Напоследък с 2 :lol:
сирене Котидж/ Обезмаслена извара =112 ггр
сварени и накиснати овесени зърна ( цели ) 28 гр
6 бадема или 6 маслини.
Обяд = 2 блока- 12,30 ч.
пил. бяло месо сварено 96 гр гр. ( редувам с пуешко или сьомга )
сварено прясно зеле 2 чаши по 250 мл, ( редувам с домат ,броколи, карфиол , сварени тиквички )
хляб ( от онзи вакумиран немски ) 28 гр
парче ябълка 33 гр
6 бадема
Следобедна закуска 16.00ч 16.30 ч.
1/2 кофичка ккис. мляко или 100 гр ябълка + бадеми
Вечеря 3 блока 19 - 19.30 ч.

Сьомга 126гр ( на фурна завита във фолио )
сварени или сурови зеленчуци
маслини или бадеми

Късна закуска 22.00

кис. мляко 2% Боженци 220 гр.+ бадеми 3 бр
или ябълка 100 гр +


Таня, Танечка

Имаш малки и немалки грешки, без които никой не може :)

Сиренето котидж е с 2.2 - 2.4 масленост, намали мазнините с него, аз лично го ям, с 6 или 5 вместо 9 маслини, когато ми е 3 блока.
Овеса всеки ден не е хорошо да се яде, макс до 5 пъти седмично
Пилешкото е 28 гр за блок. Тука имаше спор, дали да го мерим преди или след, аз лично приех да е след обработка, защото дава много фира. Визирам българското хидропиле.
С кисело мляко с 2% мазнини, аз лично ако основната ми цел е сваляне на килограми, не бих консумирал мазнини.

Успех!

P.S. А, сега виждам, че си писала - колеги диетолози? Ти диетоложка ли си? Ако е тайна, не ми отговаряй, ще го преживея :laugh4:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот HippoDel » Вто Дек 03, 2013 4:00 pm

Gazilot написа:P.S. А, сега виждам, че си писала - колеги диетолози? Ти диетоложка ли си? Ако е тайна, не ми отговаряй, ще го преживея :laugh4:
Диабетолози, Гази, диабетолози! На теб все диети ти в главата. ;) :laugh4:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот Italiano » Вто Дек 03, 2013 4:11 pm

Gazilot написа:... Визирам българското хидропиле.

Е, не, така не може! Хора, съобразявайте се - все пак съм на работа и е странно на околните, като се хиля така "от нищото"!
:laugh1:

Таня, добре, че уточни, щото аха да почна да ти викам Шива на галено ... :laugh4:
Да ти обърна внимание на закуските: когато е кисело мляко - ясно. Но когато е ябълка + ядки, къде са ти протеините?

Успех и да си знаеш, че резултатите са ти много добри!
:done:

п.с.Гази, пише "колеги диабетолози".
Което обаче ме въвежда в размишления защо Таня си мисли, че 0,5 свалени от кръвната захар за 21 дни е малко. :о
Би трябвало да знае, че е много.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот Pipilota » Вто Дек 03, 2013 5:16 pm

Italiano написа:
Gazilot написа:... Визирам българското хидропиле.

Е, не, така не може! Хора, съобразявайте се - все пак съм на работа и е странно на околните, като се хиля така "от нищото"!
:laugh1:

Абе на вас какво ви става днес тук...алооо ЗоНбясахте всички..в която и тема да прехвръкна, и се размазвам и избухвам в смях...добре че съм сама пред компа, и не трябва да се червя като Ити пред колеги....да ме диагностират с напреднал стадии на шизофренично раздвоение на зоновата ми личност... :laugh1:

Ами съобразявайте се все пак :but: , щото мъжкото нещо като нищо може да ме натири в най-близката психиатрия и после да праща ежемесечна благодарствена издръжка на Газито, че го е отървал от съскащия враг :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот TanyaS » Вто Дек 03, 2013 5:32 pm

Зарадвахте ме много добри хора с това топло отношение!
Да, диабетолози имах пред вид . Споделих, че тези резултати съм ги постигнала само със Зоната и те ме окуражиха. Голяма разлика в двете диети няма ( Зоната и тази на диабетиците ) Така ми беше написано и от д- р Сиърс.
Много мислих обаче, дали да не отида при Емилова, да гладувам, защото с тези мои кила аз мислех , че няма да мога да се справя.
Тъй като обичам точните науки, Зоната ми допадна с теглилката !!!! Няма малко това, малко онова, а има точни грамажи за всичко ! Това е за мен! Пък и като лекар , след като прочетох книгите му, както и доста статии ( част от които Пипи ми каза ) съм убедена в противовъзпалителните способности на диетата ( при мен ЦРП за 3 седмици от 12 стана 3 ) , а в основата на всичко стои възпалението, как да не се придържам към Зоната :hug:

Днес след работа съм 400 гр по малко от сутринта. За първи път от много години съм 94.3 кг. при ръст 162 см. Те пак са много , но все пак аз тръгнах от 100 кг . , че и отгоре. Дрешките ми са широчки и сега трябва да си купувам нови :lol:

Да ти обърна внимание на закуските: когато е кисело мляко - ясно. Но когато е ябълка + ядки, къде са ти протеините?

В работата си държа една обезмаслена извара и винаги слагам 1 суп лъжица в устата си преди ябълката.
Благодаря за съветите относно пил. месо и Котиджа. Ще се поправя! И без това ми е трудно да ги ям тези бадеми , засядат ми на гърлото.
Днес съм си купила мнооооооооого филе от сьомга ( предпочитам го пред др. протеини заради Омега 3) и сега го завивам във фолио и го мятам във фурната.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот Italiano » Вто Дек 03, 2013 6:08 pm

tshivacheva написа:Дрешките ми са широчки и сега трябва да си купувам нови :lol:

Ето това, като го видя, мед ми капе на сърцето. Голям кеф е и много ви се радвам!
:bigsm20: :bigsm18:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Диабет и зонуване .....

Мнениеот TanyaS » Вто Дек 03, 2013 7:18 pm

Italiano написа:
tshivacheva написа:Дрешките ми са широчки и сега трябва да си купувам нови :lol:

Ето това, като го видя, мед ми капе на сърцето. Голям кеф е и много ви се радвам!
:bigsm20: :bigsm18:

Целта ми е 75 кг , така че ще си взема от втора употреба :lol:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Диабет и зонуване ..... със Таня

Мнениеот Pipilota » Вто Дек 03, 2013 10:15 pm

Таничка, ако не тайна, какъв доктор си, в коя област на човешките болежки? Аз много се радвам, че тук си имаме и доктор, и нашия зонов кораб става все по-интелигентно-образован ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Диабет и зонуване ..... със Таня

Мнениеот TanyaS » Сря Дек 04, 2013 7:29 am

Имам две специалности Пипи, вътрешни болести и ревматология!
Това не ми попречи да се доведа до убийствени кг :think:
Човек понякога изпада в голяма заблуда, объркване , особено когато трябва да помогне на себе си и близките си. Аз винаги съм се страхувала от ниска кр. захар ( имала съм такава до 1.9 по време на бременността ) и колапс. Срахувах се да не припадна от хипогликемия и хипотония , а станах хипертоничка и диабетичка.
За днес обяда е3 блока:
сьомга 112 гр
Задушен пипер 1 1, 5 ч.чаша
без мазнини ( сьомгата е мазна )
тази сутрин кг са 94
следобядна закуска 1/2 кофичка кис. мляко
вечеря като обяда 2блока

късна закуска - кис мляко
Дошла ми е третата партита риб. масло! Днес ще я взема от пощата!

:hug: :hug: :hug:

монотонно, но това ми се хапва сега !
Хубав и успешед ден ви желая , мили приятели!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта