Дневникът на Ели

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Ели

Мнениеот ели » Пет Яну 03, 2014 1:22 pm

Здравейте на всички зонуващи ,започнах за се храня в зоната преди около 20 дни защото ми харесва начина на хранене .
Сега малко за мен до преди една година се хранех много нездрвословно от всичко по много което естествено оказа своето влияние в/у тялото ми отпуснат корем голямо дупе и бедра тежах около 70 кг от януари 2013 г премахнах абсолютно всички вредни храни от менюто и започнах да се храня само с чисто пил месо риба яйца мл.продукти обесмаслени плодове и зеленчуци сурови ядки и пълнозърнест хляб но след като отслабнах хранех се 6 дневно пия около 3 л вода някой път и повече кафе пия само сутрин без захар и добавки започнах тренировки 5 дни в седмицата преди без тежести сега вече с тежести и успях да стигна до 53 кг до сега като съм имала и много прегрешения през това време висока съм 170 см и съм на 33 г .
От около месец следя форума и много ми харесва този начин на хранене имам си вече и кантарче но някой път оплесквам нещата постояно гледам таблицата и меря ноооо :( понякога все стават издънки.
Сега менюто ми за днес понеже по Нова година се храних доста разнобразно ПРАЗНИЦИ :oh:
Вчера :По таблицата изчислих 11 блока които разделих така закуска в 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита ,пропуснах да кажа ,че в междината с зак не ядох мазнини щото ядох сирене . 15:30 ч 30гр сирене и една мандарина. Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка .
Ако имам грешки ще се радвам опитните зонуващи да кажат ,защото на мен ми е още доста трудно.
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Дневникът на Ели

Зоната
 

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Пет Яну 03, 2014 2:36 pm

Няма ли кой да изкаже мнение за мойто дневниче :о
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот Poppy » Пет Яну 03, 2014 3:33 pm

Здравей Ели! ЗоНбитата още празнуват, според мен, затова е толкова тихо и никой не ти отговаря. Не го приемай като негостоприемство, обикновено веднага се притичват на помощ.

Закуска 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, - киселото мляко ти е 1 ВБ и 1 ПБ, защо добавяш и чиа? За мазнини?
трябва да имаш 3.30-4 часа интервал между храненията 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б - тук нямаш мазнини, добави 6 сурови бадема или 2 ореха, примерно. Нискомаслено сирене ли позлваш

обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита Хлябът Вита за 1 блок ли го смяташ? Какво му е съдържанието въглехидрат? Обикновено 1 филия пълнозърнест хляб е 2 блока, знам, че Бонуса е 1 блок. Провери го по етикет. Протеинът тук не ти е както трябва - 1 ПБ риба тон ти е 42 гр. Мисля, че не си си изчислила и въглехидратите както трябва, повече от 3 блока са ти май.


15:30 ч 30гр сирене и една мандарина.
Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . - тук май всичко е ОК
Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка . - ОК

Ползвай тази таблица за хранителните блокове http://www.vzonata.com/Tablica.htm

А защо правиш две сутрешни закуски, а не преместиш късната сутришна следобед?
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот gogo » Пет Яну 03, 2014 3:42 pm

ели написа:Здравейте на всички зонуващи ,започнах за се храня в зоната преди около 20 дни защото ми харесва начина на хранене .
Сега малко за мен до преди една година се хранех много нездрвословно от всичко по много което естествено оказа своето влияние в/у тялото ми отпуснат корем голямо дупе и бедра тежах около 70 кг от януари 2013 г премахнах абсолютно всички вредни храни от менюто и започнах да се храня само с чисто пил месо риба яйца мл.продукти обесмаслени плодове и зеленчуци сурови ядки и пълнозърнест хляб но след като отслабнах хранех се 6 дневно пия около 3 л вода някой път и повече кафе пия само сутрин без захар и добавки започнах тренировки 5 дни в седмицата преди без тежести сега вече с тежести и успях да стигна до 53 кг до сега като съм имала и много прегрешения през това време висока съм 170 см и съм на 33 г .
От около месец следя форума и много ми харесва този начин на хранене имам си вече и кантарче но някой път оплесквам нещата постояно гледам таблицата и меря ноооо :( понякога все стават издънки.
Сега менюто ми за днес понеже по Нова година се храних доста разнобразно ПРАЗНИЦИ :oh:
Вчера :По таблицата изчислих 11 блока които разделих така закуска в 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита ,пропуснах да кажа ,че в междината с зак не ядох мазнини щото ядох сирене . 15:30 ч 30гр сирене и една мандарина. Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка .
Ако имам грешки ще се радвам опитните зонуващи да кажат ,защото на мен ми е още доста трудно.


Ели здравей,
Не знам какво сирене ядеш, но най-вероятно не е балансирано. Досега на БГ паара не намерих нискомаслено сирене, което да е балансирано за протеин. Затова аз ям обезмаслена извара за протеин. Понякога си купувам синьо сирене, но го броя за мазнина. Правя си изчисление по етикет. Как става това можеш да видиш в моя дневник - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58. Киселото мляко, поне за мен, се оказа чудесна междинна закуска - 1 кофичка от 400 гр 2 2БВ + 2БП. Маслеността му трябва да е 0,1 за да е балансирано. Тия рачешки рулца не знам със какво са пълни, но определено вътре няма и грам рак, така че колко протеин има в тях - не знам :think2: Добра идея е нещата които купуваш да имат етикет с данни за протеини, въглехидрати, мазнини за да можеш да си ги изчисляваш правилно блоковете. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Пет Яну 03, 2014 5:48 pm

Poppy написа:Здравей Ели! ЗоНбитата още празнуват, според мен, затова е толкова тихо и никой не ти отговаря. Не го приемай като негостоприемство, обикновено веднага се притичват на помощ.

Закуска 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, - киселото мляко ти е 1 ВБ и 1 ПБ, защо добавяш и чиа? За мазнини?
трябва да имаш 3.30-4 часа интервал между храненията 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б - тук нямаш мазнини, добави 6 сурови бадема или 2 ореха, примерно. Нискомаслено сирене ли позлваш

обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита Хлябът Вита за 1 блок ли го смяташ? Какво му е съдържанието въглехидрат? Обикновено 1 филия пълнозърнест хляб е 2 блока, знам, че Бонуса е 1 блок. Провери го по етикет. Протеинът тук не ти е както трябва - 1 ПБ риба тон ти е 42 гр. Мисля, че не си си изчислила и въглехидратите както трябва, повече от 3 блока са ти май.


15:30 ч 30гр сирене и една мандарина.
Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . - тук май всичко е ОК
Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка . - ОК

Ползвай тази таблица за хранителните блокове http://www.vzonata.com/Tablica.htm

А защо правиш две сутрешни закуски, а не преместиш късната сутришна следобед?

чиата я ползвам за мазнина към млякото ям верея 0,1 % , хляб на вита 1 филия ми е 28гр 1 бв, риба тон в собсстен сос е 28 гр 2 бп 56 гр +56 гр извара обесмаслена ползвам. въглехидрата 250 гр маруля 1/2 б+360 гр домат 1 1/2 блука 40 гр и краставицата 120 гр още 1/2 б и станаха 3бв не ли така правя и следобедна междина общо 6 хранения имам за деня
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Пет Яну 03, 2014 5:50 pm

gogo написа:
ели написа:Здравейте на всички зонуващи ,започнах за се храня в зоната преди около 20 дни защото ми харесва начина на хранене .
Сега малко за мен до преди една година се хранех много нездрвословно от всичко по много което естествено оказа своето влияние в/у тялото ми отпуснат корем голямо дупе и бедра тежах около 70 кг от януари 2013 г премахнах абсолютно всички вредни храни от менюто и започнах да се храня само с чисто пил месо риба яйца мл.продукти обесмаслени плодове и зеленчуци сурови ядки и пълнозърнест хляб но след като отслабнах хранех се 6 дневно пия около 3 л вода някой път и повече кафе пия само сутрин без захар и добавки започнах тренировки 5 дни в седмицата преди без тежести сега вече с тежести и успях да стигна до 53 кг до сега като съм имала и много прегрешения през това време висока съм 170 см и съм на 33 г .
От около месец следя форума и много ми харесва този начин на хранене имам си вече и кантарче но някой път оплесквам нещата постояно гледам таблицата и меря ноооо :( понякога все стават издънки.
Сега менюто ми за днес понеже по Нова година се храних доста разнобразно ПРАЗНИЦИ :oh:
Вчера :По таблицата изчислих 11 блока които разделих така закуска в 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита ,пропуснах да кажа ,че в междината с зак не ядох мазнини щото ядох сирене . 15:30 ч 30гр сирене и една мандарина. Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка .
Ако имам грешки ще се радвам опитните зонуващи да кажат ,защото на мен ми е още доста трудно.


Ели здравей,
Не знам какво сирене ядеш, но най-вероятно не е балансирано. Досега на БГ паара не намерих нискомаслено сирене, което да е балансирано за протеин. Затова аз ям обезмаслена извара за протеин. Понякога си купувам синьо сирене, но го броя за мазнина. Правя си изчисление по етикет. Как става това можеш да видиш в моя дневник - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58. Киселото мляко, поне за мен, се оказа чудесна междинна закуска - 1 кофичка от 400 гр 2 2БВ + 2БП. Маслеността му трябва да е 0,1 за да е балансирано. Тия рачешки рулца не знам със какво са пълни, но определено вътре няма и грам рак, така че колко протеин има в тях - не знам :think2: Добра идея е нещата които купуваш да имат етикет с данни за протеини, въглехидрати, мазнини за да можеш да си ги изчисляваш правилно блоковете. :wave:

сиренето което ям е култура на бор чвор нискомаслено и аз ям извара обесмаслена но много обичам и сиренце затова
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот Poppy » Пет Яну 03, 2014 6:03 pm

ели написа:чиата я ползвам за мазнина към млякото ям верея 0,1 % , хляб на вита 1 филия ми е 28гр 1 бв, риба тон в собсстен сос е 28 гр 2 бп 56 гр +56 гр извара обесмаслена ползвам. въглехидрата 250 гр маруля 1/2 б+360 гр домат 1 1/2 блука 40 гр и краставицата 120 гр още 1/2 б и станаха 3бв не ли така правя и следобедна междина общо 6 хранения имам за деня


Аз имах предвид обяда ти, но щом е така, добре са ти въглехидратите.
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Пет Яну 03, 2014 6:13 pm

Poppy написа:Здравей Ели! ЗоНбитата още празнуват, според мен, затова е толкова тихо и никой не ти отговаря. Не го приемай като негостоприемство, обикновено веднага се притичват на помощ.

Закуска 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, - киселото мляко ти е 1 ВБ и 1 ПБ, защо добавяш и чиа? За мазнини?
трябва да имаш 3.30-4 часа интервал между храненията 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б - тук нямаш мазнини, добави 6 сурови бадема или 2 ореха, примерно. Нискомаслено сирене ли позлваш

обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита Хлябът Вита за 1 блок ли го смяташ? Какво му е съдържанието въглехидрат? Обикновено 1 филия пълнозърнест хляб е 2 блока, знам, че Бонуса е 1 блок. Провери го по етикет. Протеинът тук не ти е както трябва - 1 ПБ риба тон ти е 42 гр. Мисля, че не си си изчислила и въглехидратите както трябва, повече от 3 блока са ти май.


15:30 ч 30гр сирене и една мандарина.
Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . - тук май всичко е ОК
Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка . - ОК

Ползвай тази таблица за хранителните блокове http://www.vzonata.com/Tablica.htm
хляб вита за 100 гр дават 33,8 въгл въглехидрата на обяд 240 гр домат 1бв 120 гр краст 1/2 бв 65 гр чушка и 1/2 ябълка още 1/2 бв и 1 филя вита го смятам за 1 бв не прави ли 3бв


А защо правиш две сутрешни закуски, а не преместиш късната сутришна следобед?
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Пет Яну 03, 2014 6:16 pm

ели написа:Здравейте на всички зонуващи ,започнах за се храня в зоната преди около 20 дни защото ми харесва начина на хранене .
Сега малко за мен до преди една година се хранех много нездрвословно от всичко по много което естествено оказа своето влияние в/у тялото ми отпуснат корем голямо дупе и бедра тежах около 70 кг от януари 2013 г премахнах абсолютно всички вредни храни от менюто и започнах да се храня само с чисто пил месо риба яйца мл.продукти обесмаслени плодове и зеленчуци сурови ядки и пълнозърнест хляб но след като отслабнах хранех се 6 дневно пия около 3 л вода някой път и повече кафе пия само сутрин без захар и добавки започнах тренировки 5 дни в седмицата преди без тежести сега вече с тежести и успях да стигна до 53 кг до сега като съм имала и много прегрешения през това време висока съм 170 см и съм на 33 г .
От около месец следя форума и много ми харесва този начин на хранене имам си вече и кантарче но някой път оплесквам нещата постояно гледам таблицата и меря ноооо :( понякога все стават издънки.
Сега менюто ми за днес понеже по Нова година се храних доста разнобразно ПРАЗНИЦИ :oh:
Вчера :По таблицата изчислих 11 блока които разделих така закуска в 6:30-7:00 220гр к.мляко +1чл чиа 1Б, 9:30 . 60 гр сирене ,1 портокал 2Б обяд 60гр риба тон +56 гр извара обесмаслена ,240гр домат ,120гр краставица 65гр чушка ,1/2 ябълка 2каф л зехтин 3 маслини ,1 ф пълнозърнест хляб на Вита ,пропуснах да кажа ,че в междината с зак не ядох мазнини щото ядох сирене . 15:30 ч 30гр сирене и една мандарина. Вечеря 3*28 рачешки ролца +салата от 250гр маруля ,120гр краставица , 40гр пресен лук ,360 гр домат +3 кл зехтин . Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка .
Ако имам грешки ще се радвам опитните зонуващи да кажат ,защото на мен ми е още доста трудно.

относно рачешките ролца нали е филе от бяла риба как да ги смятам за протеин по колко за блок
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот gogo » Пет Яну 03, 2014 9:33 pm

Ели,
Виж какво пише за рачешките рулца тук http://gotvach.bg/n7-18733-%D0%A0%D1%83%D0%BB%D1%86%D0%B0_%D0%BE%D1%82_%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8 :

"Рачешките рулца са сурогатен продукт на съвременната хранителна индустрия. Макар и да се наричат рачешки, много страни се въздържат от това наименование за обозначаване на апетитните червено бели пръчици с аромат на рачешко месо, най-малкото заради юридическите рестрикции. В САЩ и Англия рачешките рулца са известни като „seafood sticks”, Ocean Sticks, Sea Legs или ако се изписват като рачешки рулца, то поне е обозначено, че са имитация – „Imitation Crab Sticks”. У нас обаче са известни като рачешки рулца, макар и в тях на практика да няма никакво рачешко месо.

Историята на вкусните пръчки от раци започва в Япония преди около 40 години. През 1973 година първа фирмата „Sugiyo Co” започва да произвежда рачешки рулца, които отгоре на всичко са и с патент. Били известни по димето „Kanikama”. Три години по-късна фирмата „Berelson” започва да работи със „Sugiyo Co” и им помага да излязат със своя продукт на международния пазар. С течение на времето рачешките рулца придобиват все по-широка популярност и известна метаморфоза по отношение на съдържанието.

По дефиниция рачешките рулца са форма на популярното японско камабоко (kamaboko), което се прави от филе от бяла риба или т.нар сурими. Сурими всъщност представлява замразено и смляно рибно филе, от което са извлечени излишната влага, мазнините и ферментите. Най-често то се произвежда от филе от бяла риба, но масовото производство прибягва до риба треска или риба хек. Едва около 30-40% от състава на рачешките рулца е с рибно съдържание, а останалите 60-70% се дължат на подобрители, оцветители, соя и т.н.

На практика в рачешките рулца няма нито грам месо от раци.

Всяко рачешко рулце е направено от слепени една за друга дини нишки. Най-често по-висококачествените рулца се ароматизират с екстракт от месото на тихоокеански раци, а червената обвивка се постига с помощта на натурални оцветители. Обикновено на опаковката на продукта е обозначено дали съдържа натурални или изкуствени оцветители. Рачешките рулца имат солено-сладникав вкус и наподобяват този на задушени раци.
Плато с рулца от раци

Състав на рачешките рулца

сурими 32% (месо от риба, сорбитол Е420, полифосфат Е452), вода, пшенично нишесте, царевично нишесте, растително масло, сол, захар, аромат от рак, яйчен белтък, яйчен жълтък, овкусител: мононатриевглутамат Е621, оцветители Е120, Е160 с и др. Възможно е да се срещнат и E635, E631, E627. С други думи, по-голямата част от рачешките рулца са направени от пшенична скорбяла, захар и соя или соев протеин. Розовият цвят на апетитните пръчки, чиято цел е да наподоби рачешкото месо също не е постигнат благодарение на използването на рачешко месо или рачешки субпродукти, а се дължи на веществото кохинил или кармин. За постигане на белия цвят пък в рачешките рулца се използва калциев карбонат или с други думи, тебешир.

Хранителни стойности на рачешките рулца

В 15 г рачешки рулца се съдържат:

Протеини – 1, 2 г

Въглехидрати - 2, 5 г

Мазнини – 0, 2 г

Енергийна стойност – 16 ккал

Тези стойности превръщат рулцата от раци в храна, която е лишена от много мазнини, въглехидрати и калории, което за много хора, спазващи диета е плюс. Докато съдържанието на холестерол в месото от раци е около 42 мг, то в рулцата от раци е нищожно малко, предимно защото те са силно преработен продукт.[b] Сами по-себе си рачешките рулца са непълноценна храна.[/b] Истинското рачешко месо е източник на белтъчини, минерали, цинк и йод, селен, натрий, фосфор, лецитин и е богато на витамин Е и В12. Съдържа много аминокиселини и микроелементи поддържащи младостта на кожата, което не важи за рачешките рулца. "

Преди време и аз консумирах доста такива рулца, докато разбрах какво съдържат. :think:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот Karrita » Съб Яну 04, 2014 1:46 pm

ели написа: Вечерна късна в 21:30 извара 56 гр 1 сл сусамов тахан 1/2 ябълка .

Здравей и от мен Ели :bouquet:
Тахана е 1/2 с.л., ако по етикет не показва друго. Писала си 1/2 ябълка, но от ябълка до ябълка разликата е огромна, 100 гр ябълка е 1БВ.
Успех в зонуването!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Съб Яну 04, 2014 5:33 pm

Здравейте приятели !
Да дам отчет за днес а вие ще кажете дали съм се справила приемам всички забележки .
закуска : 6:30 закусвам рано нали трябва един час след ставане а аз ставам рано понеже детето ми се буди много рано , та така
220 гр к мляко 0,1 : на Верея с 1 ч л чиа 1 БВПМ
9:30 втора закуска от 2 Б 60 гр сирене 100 гр ябълка + 70 гр мандарина ,мазнина не съм добавила заради сиренето нискомаслено е но все пак незнам да добавям ли мазнина
обяд 12:30 3 варени яйца 3 БП,,240 гр домат 60 гр нарязана сурова чушка ,120 гр краставица 1 ф п хляб ,25 гр ябълка и 17 гр мандарина общо 3БВ 1 к л зехтин ,3 маслини и 1 барче шоколад натурален 70%.
Следобедна междина :15:30 220гр к мляко 0,1% с канела + 3 бадема
вечеря Мусака с падладжан и печен пипер по рецепта на сайта направих я за 6 БВМП след което я разделих на две едната порция ще изям в 19:00 за вечеря другата утре за обяд
късна вечеря 22:00 100 гр ябълка +3 бадема + 30 гр сирене това е за днес ако имам грешка кажете
днес не съм правила упражнения днес съм в почивка два дена тренирам един почивам и така .
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот gogo » Съб Яну 04, 2014 9:39 pm

Ели,
Яденето на цели 3 жълтъка въобще не е добра идея. Виж какво пише във Въпроси и отговори:(http://www.vzonata.com/faq/)

"33. Има ли храни, които трябва да се избягват, когато сме в Зоната ?

Да, храните които трябва да се ограничат до минимум са:

• Всички рафинирани въглехидрати и най-простите захари, включително храни, направени от бяло брашно (хляб, тестени изделия, гевреци, питки, и зърнени закуски), бонбони, сода, и десерти

• Плодове, зеленчуци и зърнени храни, които са с високо съдържание на гликемичен индекс, (стимулиращи бързото производство на инсулин) като например ориз, папая, манго, царевица, картофи и моркови

• Храни, съдържащи наситени мазнини, най-вече червеното мазно месо и пълномаслените млечни продукти

яйчен жълтък и всички видове дреболии, опасни, поради високото им съдържание на Арахидонова киселина – (мастна киселина, която стимулира производството на “лошите“ айкозаноиди)"

Късната закуска защо не я направиш с кисело мляко и нещо за МБ. Струва ми се по щадящо за стомаха преди лягане.
На обеда мазнините ти са дошли в повече. 1чл зехтин са 3 БМ, 3 маслини са още 1 БМ, а 1 барче щоколад също е някъде там - 1БМ. Излиза, че си приела 5 БМ вместо 3 БМ - почти двойно повече.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Нед Яну 05, 2014 7:06 am

gogo написа:Ели,
Яденето на цели 3 жълтъка въобще не е добра идея. Виж какво пише във Въпроси и отговори:(http://www.vzonata.com/faq/)

"33. Има ли храни, които трябва да се избягват, когато сме в Зоната ?

Да, храните които трябва да се ограничат до минимум са:

• Всички рафинирани въглехидрати и най-простите захари, включително храни, направени от бяло брашно (хляб, тестени изделия, гевреци, питки, и зърнени закуски), бонбони, сода, и десерти

• Плодове, зеленчуци и зърнени храни, които са с високо съдържание на гликемичен индекс, (стимулиращи бързото производство на инсулин) като например ориз, папая, манго, царевица, картофи и моркови

• Храни, съдържащи наситени мазнини, най-вече червеното мазно месо и пълномаслените млечни продукти

яйчен жълтък и всички видове дреболии, опасни, поради високото им съдържание на Арахидонова киселина – (мастна киселина, която стимулира производството на “лошите“ айкозаноиди)"

Късната закуска защо не я направиш с кисело мляко и нещо за МБ. Струва ми се по щадящо за стомаха преди лягане.
На обеда мазнините ти са дошли в повече. 1чл зехтин са 3 БМ, 3 маслини са още 1 БМ, а 1 барче щоколад също е някъде там - 1БМ. Излиза, че си приела 5 БМ вместо 3 БМ - почти двойно повече.

Гого , на обяд съм написала 1 каф лъж. зехтин което е равно на 1БМ и затова прибавих три маслини и барче шоколад за да станат общо 3БМ относно яйцата ще си взема забележката благодаря ти много
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Нед Яну 05, 2014 7:10 am

ели написа:
gogo написа:Ели,
Яденето на цели 3 жълтъка въобще не е добра идея. Виж какво пише във Въпроси и отговори:(http://www.vzonata.com/faq/)

"33. Има ли храни, които трябва да се избягват, когато сме в Зоната ?

Да, храните които трябва да се ограничат до минимум са:

• Всички рафинирани въглехидрати и най-простите захари, включително храни, направени от бяло брашно (хляб, тестени изделия, гевреци, питки, и зърнени закуски), бонбони, сода, и десерти

• Плодове, зеленчуци и зърнени храни, които са с високо съдържание на гликемичен индекс, (стимулиращи бързото производство на инсулин) като например ориз, папая, манго, царевица, картофи и моркови

• Храни, съдържащи наситени мазнини, най-вече червеното мазно месо и пълномаслените млечни продукти

яйчен жълтък и всички видове дреболии, опасни, поради високото им съдържание на Арахидонова киселина – (мастна киселина, която стимулира производството на “лошите“ айкозаноиди)"

Късната закуска защо не я направиш с кисело мляко и нещо за МБ. Струва ми се по щадящо за стомаха преди лягане.
На обеда мазнините ти са дошли в повече. 1чл зехтин са 3 БМ, 3 маслини са още 1 БМ, а 1 барче щоколад също е някъде там - 1БМ. Излиза, че си приела 5 БМ вместо 3 БМ - почти двойно повече.

Гого , на обяд съм написала 1 каф лъж. зехтин което е равно на 1БМ и затова прибавих три маслини и барче шоколад за да станат общо 3БМ относно яйцата ще си взема забележката благодаря ти много

Късната закуска от кисело мляко и чиа или 3 бадема става ли ?
Искам да попитам интервала от 3 часа м/у храненията проблем ли е понеже първата ми закуска се пада някаде около 6:30 и последното хрнене около 21:30-10:00 дали е добре не мога да издържам до 11 ч за вечерната цял ден напред назад с детето и в 9:30-10:00 вече умирам за сън.
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: ДНЕВНИКА НА ЕЛИ

Мнениеот ели » Нед Яну 05, 2014 7:21 am

Добро утро на всички поспаланковци аз май съм от най ранобудните тука току-що си взех мерките на гладно и минала през WC :laugh4:
ханш 90см
корем измерен около пъпа 73 см
талия 70см
килограми 52см
височина 170см
И изчислих на ново блоковете щото нещо ми се струва че пълнея защооооооооо ли? :oh: дали има връзка с МЦ незнам ама коремчето ми все надуто стои, ужас, та за блоковете ми излезна 10 БВМП аз аз до сега съм яла по 11 да ги намаля ли ? 11 Б ми идваха добре не бях гладна м/у храненията иксам и друго да попитам след хранене 30 мин пия зелен чай той позволен ли е в Зоната? пия и хранителна добавка Коензим Q с витамини почнах от вчера и рибено масло ама мойто е май най обикновено щото гледам вашите са други мойто е такова http://apteka.framar.bg/17000523/%D1%80 ... 1%80%D0%BC и пия 3*3 перлички.
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта