Дневникът на Хриси

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Italiano » Чет Яну 30, 2014 1:06 pm

Karrita написа:Гази, споко брато, така лесно няма да умреш....балансиран си беше мъфина и още как....

Да го беше написала това преди клизмата на Мъфин мен! :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Хриси

Зоната
 

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Фев 04, 2014 9:04 am

Добро утро на всички в този прекрасен форум :) !

Дойде време и аз да се отчета за резултатите от първия месец (чувствам се направо като "старо куче" :laugh2: ):

1.Дата-тегло-талия-ханш

04.01.14г.-77 кг.-103 см.-113 см.

2.Дата-тегло-талия-ханш
04.02.14г.-72.700 кг (-4.300).-90 (-10 см.)-100 (-3см), ръст- същия :laugh:

Много съм доволна от резултата, предвид няколкото прегрешения с парче пица и шоколадови бонбони (един път само :shy: ), както и няколко погрешно измерени блока.

Чувствам се ето така: :smdance: ! Имам повече енергия! Имам повече самочувствие!
Обещавам да положа повече усилия и да съм още по-точна в грамажите и зелените храни.
Благодаря на всички за подкрепата! А на Пипи искам да кажа, че трудът и, информацията, напътствията и настроението, което вдъхва е най-истинският и прекрасен подарък, който съм получавала досега! Благодаря, Пипи! Дано и аз с нещо да мога да бъда полезна на теб! :bouquet:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Фев 04, 2014 9:17 am

Забравих да допълня, че е направо осъдително да лъжат хората с измислени трикове за отслабване, с хапчета, с "акай бери", "кленов сироп" и още куп простотии. Да не говоря, че има пък и интервюта с известни личности като Лили Иванова, Глория и др., които съветват да се гладува в името на добрата фигура. Как може такова нещо?! Не ги ли е срам, че много млади жени и момичета ще навредят сериозно на здравето си?! Или пък очакват да ги обявят за Великомъченици?. Ето, вижте: http://www.ekrana.info/lili-ivanova-raz ... o-tv7.html :gunshot:

Три години стоях в този капан на глупавите диети. Три години на психически тормоз! И най-странното е, че съм срещала хора, които са отслабнали с т.н. здравословно хранене, което в голяма степен се доближава до Зоната, дава не малък резултата, но никоя от тези мои познати не благоволи да ми помогне и даде по-подробна информация за видовете храни, за грамажите, за схемата на хранене. Само ми се отговаряше "ми и в зеленчуците има въглехидрати, там в интернет виж има сайт за здравословното хранене.". Абе, излез като Пипи, дай на човека инфо, направо от извора, пък ако не искаш повече не се занимавай да му помагаш. Та, колкото повече минава времето ми в Зоната, толкова повече се чудя как да дадем още по-голяма гласност на този режим на хранене, та да направим и ние едно "Предай нататък".

Отплеснах се и аз, но това са истината и фактите.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 04, 2014 3:53 pm

Ааахх, Хриси.. Благодарскоооо :applaus: Стопли ми сърцето :love: Обаче това Зоната е странно нещо...веднъж като вскусиш от плодовете й, и после ти се иска да разкажеш на целия свят, и съответно се сблъскаваш с малоумни и неразбиращи погледи насреща....аз така навремето като говорех (коментирала съм го няколко пъти вече) и ме гледаха изумително тъпо, с разбиращо клатеща глава. Тогава си казах- не може така да държа тази велика истина в сянка...в нета е истината. И такааааа...до края на света :laugh: И забелязвам как и тук много от зоНбенцата се опитват да закачат някой на куката, и после и те милите се жалват като мен, как никой не ги разбира...нооооо :but: както се казва, когато ученикът е готов, учителят сам идва... :bow:

Пък и в крайна сметка ние сме щастливците, а не тези, които се инатят ;) :hugs1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Фев 04, 2014 8:49 pm

Дай Боже всекиму такова щастие! (ако вдене де).
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Сря Фев 05, 2014 3:49 pm

Здравейте, мили съзоновнци!

От два дни наблюдавам следния проблем при мен. Първо, че преядох с мъфини и коремът започна да се подува от толкова овесени трици. Да не говорим, че кантарът показва с около половин кило повече. Веднага заграях, че не е хубаво да се прекалява с овеса, нито с триците му. Спрях. До тук добре.
Вторият ми проблем е, че започна да ми се гади от цигари и кафето с кофеин (на 100% не съм бременна). Като мине гаденето започва да ми пари на стомаха подобно на инсулиновото гадно, което описвате. Започвам да пия вода, за да разредя киселините и за да ми мине. Дали е от Зоната, или си въобразявам, че кафето и цигарите започват да не ме кефят както преди и да ми нанасят дискомфорт в стоамха? Забелязвам, че безкофеиновото кафе ми е някак по-леко и не ме дразни толкова. Ако се окаже, че от зоновото хранене започвам да развивам непоносимост към кафе и цигари, то ще да е някакво чудо в моя живот. Та аз съм си като наркоманче ... :blueye:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Маня » Сря Фев 05, 2014 3:58 pm

Хриси написа:Дали е от Зоната, или си въобразявам, че кафето и цигарите започват да не ме кефят както преди и да ми нанасят дискомфорт в стоамха? Забелязвам, че безкофеиновото кафе ми е някак по-леко и не ме дразни толкова. Ако се окаже, че от зоновото хранене започвам да развивам непоносимост към кафе и цигари, то ще да е някакво чудо в моя живот. Та аз съм си като наркоманче ... :blueye:

Може и да е... ха дано... И при мен кафето не върви... За 10-тина дни - само 1 чаша и то не след безсънната нощ, а тази сутрин и хич не ми беше вкусно... Да ставаше така и с цигарите... Засега там няма промяна... изпафквам си 2-те кутии и кусур и не ми мигва окото....
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот ели » Сря Фев 05, 2014 4:35 pm

И аз като Хриси да можех да спра тия цигари ама не нестава виж кафето не ми е проблем пия едно голямо сурин и след обяд едно безкофеиново и това е вода ,чай, вода в литри :laugh1:
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Сря Фев 05, 2014 5:44 pm

Ели, за съжаление това е само някакво чувство към момента, но съвсем не съм отказала пущините. Бих се радвала, ако в Зоната развия непоносимост към тях.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Вто Фев 11, 2014 8:25 pm

И такаа, след главозамайващото начало, днес се връщам в дневничето притеснена. Нужно ми е да си похленча малко и да получа съвет от по-опитните.

От 10 дена кантарът не мърда. Нищо, продължавам си аз по Зоната, меря всичко прецизно и избирам почти само от зеления списък. От три дни, обаче, започна да ми се подува корема, да покачвам тегло и да ме боли пак кръста адски. Нямам и тази енергия, дето ми се получи в началото. На какво може да се дължи според вас?

Ето какво хапнах днес:

1. закуска- 1 кофичка кисело мляко и два ореха- 2 Б;
2. Обяд: 80 гр. пуешка шунка, 56 гр, котидж, две ф. бонус с тънко масълце, 140 гр. печени чушки и 100 гр. краставица;- 3Б

3. следобед - 220 мл прясно мляко;-1Б

4. вечеря- тиквен крем-карамел- 2Б

5. за късна закуска - или ще е пак 1 Б тиквен крем-карамел, или ябълка с извара/котидж и орех.

Приблизително така се храня, старая се всичко да е точно.

Предишния ден закусих с два блока овес и извара, но пътувах и доста прегладнях до обяда. Пих вода, но си взех и два шоколадови бонбона, които после компенсирах с протеини и ги сметнах като блок въглехидрат.

Въпреки всички, коремът ми си е доста подут, задържам по малко течности и кантарът отчита нагоре. Защо ли? :th:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот vanja » Вто Фев 11, 2014 11:07 pm

И при мен има задържане от десет дни, не мърда кантара и спрях да се тегля от днес, за да не се нервирам, ще се кача след 2 седмици, иначе менюто ти изглежда ок, аз също си спазвам всичко, но...явно е нормално понякога да има задържане...Не се отказвай, ще видим какво ще покаже по-късно.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот yaneva » Вто Фев 11, 2014 11:27 pm

Момичета, при мен се получава същото нещо.При условие,че се старая много, имах задържане от 3 седмици и след това изведнъж свалих 1,6 кг.
Аз бих те посъветвала да се теглиш през 1-2 седмици. Много е готино и няма разочарования !
yaneva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 4:58 pm

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Чет Фев 13, 2014 2:18 pm

Да си призная днес какво направих: изкушиха ме с едно парче торта и два шок. бонбона, и .....изядох ги :shy: . По-лошото е, че изобщо не ми стана инсулиново гадно. Защо- нямам отговор. Доядох си с пуешка шунка и обезмалсено сирене, но без да меря блокове, защото тортата е сигурно 50 БВ. Много ми е гузно и съвестно, и вероятно пратих всичките ми усилия в нищото. И без това кантара не помръдва.... :sad:
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот vanja » Чет Фев 13, 2014 2:30 pm

Е, не се отчайвай сега, заради 1 парче торта. Ми то човещинка, сигурно на повечето се е случвало. Все пак рне е фатално. Със следващото хранене влез пак, и при мен има застой в кг, но ще чакам, надявам се след пълнолунието да има раздвижване -не знам дали в случая оказва влияние, но по принцип го дават, че влияе ...пък и нали с нещо трябва да оправдаем застоя :laugh4:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Хриси » Чет Фев 13, 2014 3:01 pm

Определено! И аз си мислех, дали пък да не го подбутна тоя застой с 1 парче торта.
Дано, Ваня, да мръднем скоро.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Хриси

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 13, 2014 3:16 pm

Хриси написа:.....От три дни, обаче, започна да ми се подува корема, да покачвам тегло и да ме боли пак кръста адски. Нямам и тази енергия, дето ми се получи в началото. На какво може да се дължи според вас?

Това ми звучи като на пристигащ цикъл :think2:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта