Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот TanyaS » Вто Юни 10, 2014 7:26 pm

Тези книги съм чела преди много време. Да, всичко това работи, но само в комплекс със зоната. Поне при мен е така. Има две книги, които са заредени положително , едната е тази ,а другата the secret!
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Зоната
 

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Tatyana » Вто Юни 10, 2014 11:35 pm

Да, отдавна съм ги чела и аз, но май е време да ги препрочета :hm:. Много са методите, които работят, но наистина в комплект със Зоната стават чудеса :yess:.
Медитацията е изключително важна, за да се чувства добре човек, а заедно с това и Зоната... - дух и тяло в перфектна кондиция. Няма по-добро от това, поне докато сме още в тези тела ;)

p.s. Адаш, има нова тема в "Здраве". Моля те, погледни я, когато ти остане време, че повечето медицински термини само съм ги чувала, докато работех в болница :).
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Съб Юли 12, 2014 5:52 am

Позитивното мислене означава нова гледна точка към проблемите, а не премахването им от живота ни. Позитивно мислещият чете болките като поуки и уроци и знае как да се възползва от тях, а не очаква да ги няма. Това е позитивното - как преживявам страданието - по един много по-мъдър, космически начин. Като полезен урок, а не като наказание. Тогава си истински позитивно мислещ! :yess: :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Tatyana » Нед Окт 26, 2014 12:05 am

Книги от Естер и Джери Хикс, които могат да се свалят и четат в електронен вариант има в "спиралата". Освен "Законът на привличането" за която е даден линк в предишната страница, тук са качени още три на български език - "Изумителната сила на осъзнатото намерение", "Поискай и ще ти бъде дадено" и "Удивителната сила на емоциите".

Темата е за Естер и Джери Хикс, затова цитирам техните книги. Вероятно повечето от вас го знаят, но на някой може да му е полезен. Един от любимите ми сайтове, който е благодат за всички четящи, наред с kolibka :yess: и star 07 :yess:. В последния има както филми, така и книги. В тези 2 сайта са и филмите за храненето, за които Гази беше писал в дневника си и другите, които аз добавих в своя дневник.

В тази връзка съм решила да си купя електронен четец, защото вече съм събрала около 7 GB с книги, та моля по-запознатите с техниката да препоръчат някой модел на Kindle. Знам, че удоволствието от усещането да държиш книга в ръцете си е различно, но няма как иначе да изчета толкова книги, които искам :(. А и голяма част от тях трудно ще намеря вече на хартия, затова моля за помощ :pray:. Приемам съвети всякакви, щото с техниката продължаваме да си говорим на "вие" :laugh:. Не знам дали тук или в дневника ми е подходящо, но ще съм благодарна на всякакви съвети, относно избирането на такъв четец :applaus:. Пък после обещавам почерпка - зонова естествено ;) и 7-те GB с книги бонус. Благодаря предварително :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Нед Окт 26, 2014 4:52 am

Таничка, аз моите книги си ги чета през IPada. Имам си апликейшъни на iBooks, Nook и Kindle. Предпочитам си IPada, защото като ми омръзне да чета, прескачам до нета, вляза във фейса или някъде другате, след това пак се връщам към книгите и така. Иначе новите електронни приспособления за четене на книги са ауникални, все едно четеш на хартия, светлината, контраста....можеш да четеш с часове без да те заболят очите, но аз съм си свикнала на IPada и това е.

Иначе книжките са уникални, нали? ;) Аз съм ги изчела всички до една що има издадени от тях, и като тръгна да ги препрочитам, се улавям, че съм пропуснала много, и все срещам нещо ново, което ми е убягнало, и после бързам да го изпрактикувам :) Но колкото повече ги препрочитам, толкова повече осъзнавам колко е силен моят закон на привличане...чак ми става интересно, но понякога и плашещо. Аз прекарвам голяма част от деня сама, карайки по пътищата, и имам възможност да работя върху мислите си, да ги насочвам в желаната посока, и може да прозвуча куку, но определено се забавлявам... (тук пътищата са огромни широки магистрали, и не се иска кой знае кой каква концентрация ) Просто караш и мислиш....

И скоро се замислих колко е вярна приказката на Американците " Be careful what you wish for" (внимавай какво си пожелаваш)..... Например- представи си че искаш да имаш голяма просторна къща..ок, прочиташ книгата, почваш да мечтаеш, и си тренираш съзнанието и мисиш "искам да имам къща, искам да имам просторна къща" и т.н със всички детайли, които да предизвикат в теб положитена емоция.... и в един момент ти се пада шанса да можеш да си купиш къща на изплащане и кеффф, мислиш си най накрая имам къща....обаче идва момент в който не можеш вече да изплащаш тази къща....т.е какво искам да кажа с това " Внимавай какво си пожелаваш" трябва много внимателно да си формулираш желанието, което не е "Искам да имам просторна къща" а трябва да е " Искам да имам просторна ЛИЧНО МОЯ ИЗПЛАТЕНА къща" ;) Сещаш ли се ? :)

Или другия вариант- самотен си, чувстваш си, че човека до теб не те обича, мислиш си как всичко се разпада с времето, и започваш да си мечтаеш " Еххх, как искам да срещна някой, който наистина да ме обича" И в един момент вселената намества пъзелите според твоите желания, и без да очакваш се появява човек, който е луд по теб, чак не можеш да повярваш как може някой толкова много да те обича...обаче :but: ......ти не го обичаш... и отново-внимавай какво си пожелаваш. Значи е трябвало да си пожелаеш " ехх, как искам да срещна някой, с който наистина да СЕ обичаме " Тези неща ги няма в книгите, но от опит вече ги знам със сигурност :smdance:

Тук искам малко да уточня на всички, че така като пиша да си пожелаеш това и онова, не е като Аладин и вълшебната лампа, потъркаш лампата, и желанието е изпълнено...неее, иска си усилията, практиката, да предизвикаш емоцията и после търпението. Да изпиташ емоцията, истинската вибрация..на мене лично ми отне много много време да стигна една емоция, но всичко с времето си.

И после колкото повече виждаш резултатите, толкова повече ти става интересно и искаш все повече и повече. Ноооо и осъзнаваш как не си си формулирал правилно желанията....така че, този пост беше за това " Внимавай какво си пожелаваш" :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Tonkata » Нед Окт 26, 2014 2:42 pm

Браво Пипи, че ме подсети за тези книжки ! Дошло им е времето отново да ги препрочета. :msmile7:
И много е вярна приказката "Внимавай какво си пожелаваш" ! :but:
Бъди здрава !!! :skyle13:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот _belladonna_ » Вто Ное 11, 2014 5:25 pm

Ох сори за лаишкия въпрос, ама с две думи- трябва да формулираш правилно желанието си и да го визуализираш все едно се е случило ли? Не съм чела книгите...
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Tatyana » Сря Ное 12, 2014 12:20 am

Да, формулирането на точното желание е много важно - Пипи много подробно го е обяснила по-горе :yess:. А освен визуализация е много важна емоцията - не само да си представяш това, което искаш, а по-скоро да изпиташ какво е чувството, ако това нещо наистина се случва. Не само да си казваш "искам еди каква си кола" например, а да почувстваш как сядаш в нея, усещаш тапицерията под себе си, волана под пръстите си и т.н. Освен, че визуализираш, трябва да вярваш и да изпиташ чувството, че вече имаш точно тази кола, която желаеш и знаеш, че е постижима. Нереално е да си мечтаеш за ферари например, защото вътрешно ти знаеш, че такова чудо :auto-car: едва ли ще имаш в гаража си някога - освен, ако не се омъжиш за някой арабски шейх примерно ;). Затова мечтите все пак трябва да са реални и постижими за теб, за да можеш истински да повярваш в тях.
Трудно е точно да се обясни - иска се практика, както с всяко нещо разбира се. Спомни си колко пъти си писала криви и неоформени ченгелчета и колко практика ти е била нужна, докато придобиеш почерка си сега :)
Всичко в този свят е енергия - мисли, чувства, желания, телата ни и т.н. Енергията се проявява в материята, а материята е с различна плътност. Сложно стана и не съм сигурна, че го обясних много разбираемо :think2: :)
Но май е по-добре първо да прочетеш книгите ;)
Tatyana написа:Книги от Естер и Джери Хикс, които могат да се свалят и четат в електронен вариант има в "спиралата". Освен "Законът на привличането" за която е даден линк в предишната страница, тук са качени още три на български език - "Изумителната сила на осъзнатото намерение", "Поискай и ще ти бъде дадено" и "Удивителната сила на емоциите".

В момента се чувствам все едно описвам нещо, което съм яла и нямам никаква идея как да обясня какво е :th:. И се получава нещо от сорта - абе едно такова, дето прилича на краставица, ама е с бодли и има вкус на пъпеш, диня и банан, но накрая остава лек привкус на малини :laugh3:.
С няколко думи - вярвай в желанието, изпитвай усещането, че вече се е случило, прави го редовно и при достатъчно практика ще го материализираш. Успех :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот marianapanova » Сря Ное 12, 2014 5:53 am

Искам да ви разкажа за себе си,сега докато чета книгата отгоре отгоре си спомних ,че когато бях може би 16 годишна се запознах с едно момче и станахме много добри приятели, той носеше фамилията Панов и аз тайничко много силно пожелах един ден и аз да нося тази фамилия и ето ме сега я носа, не съм омъжена за въпросното момче, но е факт че нося тази фамилия. Незнам съвпадение ли е или наистина се бъдват най съкровените желая,но си спомням, че искрено и невинно си пожелах тази фамилия. И често вечер си се представях с тази фамилия. И другото, което ми беше най-прясната съкровена мечта да бъда слаба, понеже аз след първото раждане станах 125 кг, на пътя ми се спря зоната и Пипи,която направи този прекрасен сайт за наше улеснение.Благодаря ти Пипи! И аз стигнах до 85кг, след което забременях с второто ни детенце и разбира се качих кг, но със зоната и книгите на Естер и Джери вярвам,че ше достигна желаните кг!
Така че мечтаете и искайте, но както Пипи казва ВНИМАВАЙТЕ КАКВО СИ ПОЖЕЛАВАТЕ! Малко се отнесох, но много исках да ви го споделя! :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот _belladonna_ » Сря Ное 12, 2014 10:31 am

Tatyana написа:С няколко думи - вярвай в желанието, изпитвай усещането, че вече се е случило, прави го редовно и при достатъчно практика ще го материализираш. Успех :yess:

Това наистина ли работи?! Ех накарахте ме да се замисля....колко неосъществени желания имам. Ще потърся книгите в Спиралата.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 27, 2024 10:31 pm

Днес реших да се поровя тук в тази замряла тема, и с умиление прочетох коментарите за Джери и Естер. Сега, след доста години, всичко все още е напълно вярно. Аз обаче не спирам да се "апгрейдвам" и да се издигам в света на "духовното" така да се каже, в света на квантовата физика, на законите на вселената и т.н

И това, за което наистина ми се иска да има дискусия, е великата друга тема за д-р Джо Диспенза.
За голямо мое щастие, на български има преведени и троте му книги 1. Човекът е своето плацебо, 2. Разчупете навика да бъдете себе си, и 3. Свръхестественият човек (най-любимата ми). Обаче за голямо мое съжаление, няма никъде из нета дискусии по темата на нашият роден език. Дори във фейса, където има теми за каквото си помислиш, за д-р Джо Диспенза няма такава група. Аз съм член във всички негови Американски групи, но щеше да ми е много мило да си говоря със сънародници на родния език.

Както този сайт се роди, за да разпространи Зоната на професор Сиърс за българите, така ми се иска и информацията на д-р Джо Диспенза да стигне до колкото е може повече българи. Там вече е тежката артилерия на чудесата. Слепи хора проглеждат, хора стават от инвалидни колички, нелечими болести сякаш се стопяват за месеци. Как ми се иска..с цялото си сърце искам всички българи да знаеха за чудесата на това учение и да се запознаят с д-р Джо Диспенза :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Предишна


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron