Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Нед Май 26, 2013 10:21 pm

Изображение

Реших да пусна тази темичка, която от години е неотлъчна част от моя живот и ми се прииска да бъде и част от този форум :rheart:
Преди много години попаднах на книгите на Джери и Естер Хикс :book1: , които ме грабнаха още с първите страници и от тогава до сега не мога да спра да ги чета и препрочитам. Една от тях започва така:


"Какво според теб те е привлякло към тази книга? Как мислиш-защо четеш тези думи? Коя част от заглавието привлече вниманието ти? Думата пари? Щастие? Да се научиш да привличаш? Или може би Законът на привличането ?
Каквато и да е очевидната причина да спреш вниманието си на тази книга, информацията в нея идва при теб в отговор на нещо, което по един или друг начин си поискал..."


Изчела съм всичките им книги до последния ред, изгледала съм всичките им семинари, и все още не мога да се нарадвам, че ги открих. Благодарение на тях успях и продължавам да превръщам живота си от прекрасен в още по-прекрасен. Чета ги периодично и продъжавам смело да рисувам живота си както аз го искам.
Тази тема е за всички, които по един или друг начин са привлякли тези книги в живота си, и са открили силата на подсъзнанието. А за тези които не са имали щастието да ги прочетат - никога не е късно да го направят.



Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Зоната
 

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Пон Май 27, 2013 8:46 am

С риск да прозвуча като пълно куку, ще си призная, че това което ме накара да пусна тази тема беше една фраза, която се появи на стената ми във Фейсбук ;)

"...отговорът на въпроса за лудостта зависи от гледната точка и ако надничаш към света през нахлупените на главата си гащи, всичко ти се струва прекрасно..." казва любимият ми Тери Пратчет Нахлупих си гащите на главата, обух си шапката и ....... разбрах,че живота никога не е спирал да е прекрасен!! :laugh:

В началото самите книги на Естер ми се струваха доста налудничеви, но колкото повече четях, толкова повече потъвах в удоволствието от това как можеш да контролираш мислите си, и как да превърнеш неприятните ситуации, които редовно те нападат в приятни усещания. И колкото повече четях, толкова повече настръхвах, като осъзнавах какви ужасни мисли са минавали през главата ми, и осъзнах защо голяма част от нещата в живота ми са се случвали :)
За тези които не са запознати, по-късно ще споделя процеса на "завъртане", който ми доставя всекидневно удоволствие :bow:
Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот girl66 » Пон Май 27, 2013 10:22 pm

:wave: Харесвам Луиз Хей, "Петото споразумение" на Хосе и Мигел Руис ме накара да откажа цигарите :laugh: но не съм чела нищо от тези автори :shy: трябва да потърся....в момента чета "Бог пътува винаги инкогнито" на Лоран Гунел - :( обаче нямам много свободно време---а така обичам да чета :angel: .........
:bouquet: Благодаря за хубавата тема! Имаме нужда да четем такава литература :laugh: ако не за друго-то поне, за да се научим да се организираме и да си освобождаваме време за четене на други книги :lol: :love:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот marianapanova » Пет Юни 21, 2013 10:00 am

Започнах да чета книгата обаче нещо нищо не разбирам на двадесет и някоя страница съм или по точно до медитирането на жената на Джери Хикс. Между другото вие медитирате ли и как,направо това ми е тъмнина нищо не схващам. Ще се радвам ако ми помогнете да ми просветне.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 21, 2013 2:31 pm

Марианка, на правилен път си с книгата :) Точно сега вече започва интересното :) Джери разказва как е започнало всичко с Естер, и как Абрахам проговарят чрез нея. Продължавай да четеш, и ще рзбереш всичко. В началото са някакви предговори и глупости, ама после започва интересното :hug:
Много много се радвам, че си подхванала книжката, което значи че ще си имам дружка тук в тази темичка :love: :hug: :love:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот marianapanova » Пет Юни 21, 2013 7:55 pm

Да мисля да я изям с кориците както се казва. А ти пробвала ли си техния метод?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 26, 2013 3:25 am

Марианка, техния "метод", т,е всички съвети които дават ги прилагам неуморно в най-рaзлични ситуации еждневно :) Резултата е, че просто започваш да гледаш на живота с други очи. Започваш да се усмихваш на ядосани хора, и реакцията им винаги приятно ме е изненадвала :) Нямам много свободно време, за да влизам по-честичко в тази любима моя тема за разговор, но при първа възможност ще разказвам по-подробно за моите житейски наблюдения :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот marianapanova » Сря Юни 26, 2013 12:05 pm

Интересно е Пипи,нямам много време,но когато имам изчитам по малко
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот mirana » Вто Юли 30, 2013 3:46 pm

Естер и Джери Хикс са страхотни автори!!
mirana
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 3:33 pm

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Italiano » Чет Ное 28, 2013 8:34 pm

pipilota написа:За тези които не са запознати, по-късно ще споделя процеса на "завъртане", който ми доставя всекидневно удоволствие :bow:

Пипи, имаш едно обещание от 27 май ... :bigsm37:
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Pipilota » Пет Ное 29, 2013 12:53 am

Хах, Ити, сетих се за една песен- стар шлагер " Отрова си тиии, отрова си тии, отрова, но сладка си тиии, Итиии :)"лала-лаа-лаа :cigu:
Аз между другото имам много обещани неща, ама пусто му време... :bored1:

"Процесът Завъртане може да промени посоката на живота ти.

Процесът завъртане означава съзнателно да приемеш, че всяко нещо всъщност има две страни, и нарочно да говориш и мислиш за желаната страна на въпроса. Завъртането ще ти помогне да активираш в себе си тази страна на всички въпроси, която желаеш; и когато го постигнеш, същината на желаните аспекти на всички неща неминуемо ще дойде в живота ти.

Тук трябва да направим едно важно разяснение. Ако използваш думи, които описват нещо, което желаеш, и в същото време изпитваш съмнение относно собствените си думи, думите не ти носят онова, което искаш, защото начинът, по който се чувстваш е истинският показател за творческата посока на твоята мисъл-вибрация. Законът на привличането НЕ откликва на думите ти, а на вибрацията, която се излъчва от теб.

Но тъй като е невъзможно едновременно да говориш за това което искаш, и за това което не искаш, колкото повече говориш за онова, което искаш, толкова по-малко ще говориш за онова, което не искаш. И ако се отнесеш сериозно към това да разказваш за нещата такива, каквито искаш да бъдат, а не такива каквито са, след време (обикновено сравнително бързо) ще промениш съотношението на тези две неща във вибрацията си. Ако го казваш достатъчно често, ще започнеш да се чувстваш така, както говориш.

Процесът Завъртане ти дава нещо още по-значимо. Когато ти се струва, че животът те е ориентирал отрицателно спрямо липсата на нещо, което искаш, и кажеш: "Знам какво НЕ искам, а какво искам?", отговорът на този въпрос извира от вътрешността ти и този момент бележи началото на промяната във вибрацията. Завъртането е мощно средство, което ще донесе незабавно подобрение в живота ти."

Аз от както съм прочела, и препрочела тези книги, често обичам да казвам на някой, като тръгне да се оплаква, да не гледа това което няма, а да види какво има.....схващаш ли Ити- това е завъртането ;)

Книгата е просто уникална...и определено промени живота ми на 180 градуса. Не съм предполагала дори, че едни мисли могат да ти променят целия ден, цялото ти изражение и излъчване, и едва ли не съдбата...един такъв позитивен светещ човек си личи от далеч :) Усетих как започнах да избягвам хора, които вечно са недоволни и се оплакват постоянно, и как след такава компания после се чувствам смазана. В интерес на истината ми отне много време докато се науча да мисля така, т.е направо се промених, и не съм вече онази рошавата, която вечно ставаше със задника на горе :oh: Сега като се замисля, направо ми прилошава какви мисли са ми минавали през главата, и защо дните ми са били такива идиотски.
Последните години често се хващам да си мисля колко съм щастлива, колко е хубаво да се живее, и как всичко около мен е толкова хубаво. Работата ми е такава, че пътувам много често, карам с часове по магистралите, и имам много много време да съм на саме със себе си, и идеална ситуация за мисловни упражнения. И вече мога да се похваля че успях, т.е моят стара същност я няма. Просто имам нови мисловни навици, които вече правя неусетно, и си умирам от кефффф...

Започнах да се радвам на такива прости неща, че ако започна да споделям, спокойно могат да ми облекат бялата жилетка :teasing-tease: :laugh4: И както казах преди време, този вид мисловни упражнения в комбинация със Зоната се превръща в такъв здрав бъркоооччч- направо яко бяло друсане :laugh1:

Тук сега настъпва малко един такъв психологичен момент....на времето като говрех за Зоната, ме гледаха така :bigeye: и ме мислеха за куку, и тактично ми показваха че това са пълни глупости. Същия поглед усещам и в хората, на които се опитвам да разкажа за Джери и Естер Хикс, и учението на Абрахам :bored1: И тук в замрялата тема се усеща много осезаемо...какви ли са тия поредните щуротии на Пипито :laugh4: За вас щуротии, ама за мен щуро щастие....аз ви давам баницата, пък вие ако искате я яжте :pipilota:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Italiano » Пет Ное 29, 2013 1:00 pm

Пипи, веднага си изпълнила обещанието след забележката. :done:
Но имам една критика към теб - тази цигулка беше "Страдивариус". Сега ми дължиш 3.5 млн. долара.
:laugh1:

Ще се запозная със "завъртането"!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот rainov » Нед Дек 01, 2013 1:41 pm

Pipi, страшна книжка изкара. Благодаря! Искрено вярвам в нещата които се пишат за мисълта, а пепоръчаната от теб книга е доста интересна... започнах я сутринта и почти я свършвам вече.
Наскоро четох "Силата на мисълта" на учителя Петър Дънов (ако имате интерес към тази материя я препоръчвам) и сходствата с написаното от Джери и Естер са поразителни. Именно такива сходства за конкретната тематика, от хора които са живяли в напълно различно време и място ме карат да вярвам че тези неща са истина. (Става въпрос за по-висшите същества, които помагат да ни се случват хубави неща, като тяхно проявление). В книгата на Дънов за нещата се говори и от религиозна гледна точка, но като цяло се казва че няма значение какви имена се дават на тези нефизически същества, а за бог се говори като за бога в теб самия (вътрешното Аз при Джери и Естер).
Отново благодаря за книгата! :hug:

P.S. http://duhmarketing.ucoz.com/Zakon_za_privlichane_DjeriHiks.pdf - Ето я книжката на Пипи в онлайн вариант. Поздрави!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот vanja » Пон Яну 20, 2014 11:05 pm

Стана ми любопитно за тази книга, свалих я и се зачетох, за да разбера за какво става въпрос и докато се усетя за нула време съм изчета значителен брой страници. Грабна ме още от началото. Благдаря за интересната книга! :hug: Като я прочета ще потърся и другите от поредицата.
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот Karrita » Вто Яну 21, 2014 1:08 pm

Мдааа, книгите много ми допаднаха. От известно време се опитвам да ги прилагам и на практика.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Естер и Джери Хикс - Учението на Абрахам

Мнениеот igito » Съб Мар 29, 2014 3:46 pm

Ще се пробвам и аз
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Следваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта