Извън-Зонов клюкарник - Част 1

За различните неща от живота, които ни вълнуват, и са ни интересни, но нямат пряка връзка с темата за Зоната. Теми от всякакъв характер, за всичко и за всеки.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Извън-Зонов клюкарник - Част 1

Мнениеот Pipilota » Чет Юли 11, 2013 1:51 am

Пускам нова тема -Клюкарник :laugh: по желание на нашия многоуважаван почетен член на Зоната - ГОГО :bouquet:

Смятам, че предложението на Гого е умопомрачително завладяващо :laugh3:, и този потребител все повече се издига в йерархията на Зоновия форум, като показа дълбока загриженост за опазването на форума от спамърски микроби, за което искрено благодарим :hug:

Установих, че атмосферата във форума става все по-приятна, изключително смешна на моменти, силно заразна, и съответно трудна за овладяване. Стана много очебийно, че всички се нуждаят от местенце, където да си изливат емоциите на спокойствие, без ограничения и без да се насилват да се придържат към темата. Името на темата може да го промените, просто за сега това ми дойде на ум :)

И така, в тази тема можем да спамим без никакви ограничения до изтриване на клавиатурата :laugh1: Всеки да си излива емоциите на спокойствие, да клюкарства на каквато си иска тема, да шушука, да бърбори, да мърмори, да спори и т.н :bigsm27:

За откриването на темата каним г-н Италиано Зонaров (пирата на Зоновия кораб) да пререже лентичката с първия спамърски коментар :typing: :bow:

С нарастването на Зоновото население в този форум се установи наличието на нови думи в речника на всички Зонуващи. Това са: зоНби, о'Зонка, опитно з(он)айче, оЗоновечен, омЕгьосване , Айкита (от айказаноиди), зоНгия (оргия), ЗоНощ (помощ), RTFB- (Read The Fucking Book), ФАК-(Frequently Asked Questions )
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Извън-Зонов клюкарник - Част 1

Зоната
 

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Italiano » Чет Юли 11, 2013 12:15 pm

Преряз! :text-welcomeconfetti:

Ха, Пипитооо, изпреварил съм те със спамовото ми дневниче с 29 минути. :bigsm44:
Обаче въпросът е защо си будна в 2:51 през нощта?! :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Чет Юли 11, 2013 4:11 pm

Italiano написа:Преряз! :text-welcomeconfetti: :laugh:

:laugh1: Преряз... :laugh1: Да ти имам озвучението на прерязването на лентата :laugh3: :laugh3:
А защо съм будна в 2:51 през нощта.. :laugh: защото още съм с американския биологичен часовник :) Посред нощите в 3-4 ставам да ям, после през целия ден спя като трол :) Три дена още не съм излизала от нас, да се пусна по центъра да видя променения с годините кватрал :) Но от утре вече смятам да вляза в БГ ритъм. А и ми трябва време да се адаптирам към новата обстановка. Човек много лесно свиква с лесното извън родината, и като се върнах сега всичко ми се струва много различно. Като започнеш от бравата на врата, от копчета за лампата, от кранчето за мивката :laugh4: всичко ми супер различно и много мило :)

Във фейса си писах на приятелите ми първите впечатления :) Ще ги споделя и с вас, в малко по-разширен вариант :laugh:
"Ехоо, след години отново във Варнаааа :bigsm15: Сега трябва да се запиша на обучение за оцеляване в полеви условия Първи впечатления: След три пъти излитане и кацане, се озовах на летище София. Виждам от вън място за пушачи. Поглеждам, всички пушат, и всеки се оглежда къде да си хвърли фаса...поради липсана специален пеплник...иначе е място запушачи:) После скачам в автобусче, което да ме закара до самолета за Варна...в автобуса здраво бичи Софи Маринова :)) Предполагам с цел да направи полета ми приятен, с аромат на чалга:) От там, приятелка ме взима с колата, и тръгваме към моя квартал. На един завой, благодарение на шофьорския професионализъм на моята приятелка, избегнахме сблъсък с едно магаре на шосето :oh: след което най-накрая безопасно пристигане у дома :lol: Събуждам след няколко часа, време е за душ....завъртам кранчето и чувам странен изкъртващ звук на съскаща празна тръба...вода ЙОК ! :))))))), Сега трябва да вляза в преговори с микробите по тялото ми :))) Следва продължение... :laugh: "

После цял ден/нощ обикаляне по пижама из къщата, спане, мотане, бездействие, изследване на чекмеджетата, шкафчетата, спомени със стари вещи, и изобщо кеффф, разбира се в трепетно очакване на безценния звук от кранчето на мивката...и неуморно тнаникане на песента "Молитва за дъжд " :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: ...но кранчето мълчи зловещо :refuse: В същото време усещам по кожата ми луд купон на пренесените американски микроби, наслаждаващи се на благоприятната им за размножаване им българска среда :stupid:

На следващия ден обаче като дойде водатааааа :bigsm24: , бяха едни песни в банята :cigu: една радост, ама кефффф :) Моя странаааа, лала-лала :bigsm16: , моя Българияяяя-ляля-лалаа... :bigsm27: липсваха ми тези малки радости :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Eskarina » Пет Юли 12, 2013 2:50 pm

Привет на всички, радващи се на Зоново хранене :)
Днес, ровейки в интернет, попаднах на едно изследване за значението на закуската за отслабването.
http://www.charlespoliquin.com/Blog/tab ... /-354.aspx
Накратко, групата, която приема 49г протеин, 62г въглехидрати, 7г мазнини на закуска, в сравнение с тези, които се хранят небалансирано (с много въглехидрати) и тези, които въобще не закусват, изпитва най-малко чуство на глад през целия ден, има по-добри ментални способности и избира по-ниско калорийни продукти за обяд и за вечеря. Освен това през целия ден се чувстват много по-добре и в кондиция.
Интересното за мен в случая е, че това изследване няма нищо общо с Зоната, т.е. хората, които са го правили не са привърженици на Зоната, дори вероятно не осъзнават, че групата с 49г протеин, 62г въглехидрати, 7г мазнини всъщност е много близо до хранене в Зоната (като изключим факта, че това са 7 блока за зауска! , но става дума за студенти, все пак :) )
Така за себе си получих потвърждение от независими източници, че моите наблюдения върху моето тяло откакто се храня в Зоната не са самовнушение и не се дължат на множеството добавки, които приемам. :idea:
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Пет Юли 12, 2013 8:42 pm

Пипи :bigsm44: , добре си дошла В България :bigsm22: Явно нищо не може да наруши зоновото ти настроение и слава богу защото ще те чакат още много приятни и не чак толкова приятни изненади. Надявам се първите да са значително повече от вторите. Идваш си в доста революционно време, поне в София кипи и се кани и да гърми. Аз слава богу избягах за около 2 седмици до Поморие да си полекувам кокалите :laugh4: .Приятно прекарване в милата татковина :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Съб Юли 13, 2013 2:02 am

Eskarinaaaa, :hug: тук е тема за яко спамене :laugh: а ти и тук искаш да ни вкараш пак в Зоната :laugh1: Започна да спамиш темата с коментари за Зоната :laugh3: :laugh3: Гогооо, идвай пак на помощ с предложение, че ни оспамиха и тук :laugh:

Между другото, аз викам и тук да вдигнем една стачка срещу Eskarina :huffy: Всички ходят облечени с аватарчета, само тя се разхожда гола, без никаква премяна, и без грам срам, което нарушава морала на форума. Аз от утре започвам стачка, и няма да пиша, докато Eskarina не се облече :but: :laugh3: В галерията на форума има толкова много дрехи, ама тя... все да ходи голааааа,аааааа, стааачка, стачкаааа....... :laugh3:

А темичката за закуската е много интригуваща, благодаря че я сподели :hug:

Гого :hug: , благодаря за милите пожелания. Определено ще се възползвам от тях. А ти как по точно си лекува кокалите :) на примамливото Поморие? :hug: 2 седмици са си бая здрава почивка :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Eskarina » Съб Юли 13, 2013 4:25 pm

Pipi, срам , не срам, ще си призная: незнам как става тази работа с аватарите :think2:
Иначе и аз досега да съм се накиприла, да си подчертая новата фигура :laugh1:
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Съб Юли 13, 2013 5:07 pm

Eskarina написа:Pipi, срам , не срам, ще си призная: незнам как става тази работа с аватарите :think2:
Иначе и аз досега да съм се накиприла, да си подчертая новата фигура :laugh1:

Еско, слушай сега :laugh: кликаш горе в дясно на Потребителски панел, после си изместваш погледа най-в ляво, малко по надолу, и виждаш "личен профил" :lol: клик на него и виждаш къде пише "аватар", и там малко в дясно виждаш къде пише "галерия", и кликаш на "покажи галерията". От там нататък влизаш в съблекалнята, и почваш да пробваш най-различни дрехи :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот gogo » Нед Юли 14, 2013 11:10 pm

Пипи, кокалите си лекувам с лечебната поморийска кал.Правя си към 12 процедури и чакам с надежда зимата коксартрозата да не се обади. Сега и с 25 килограма по малко благодарение на Зоната(да е жив и здрав Бари Сиърс, че е измисли Зоната и Руслан Мъйнов че разказа за нея и от него за пръв път научих за Зоната) :4smile:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 15, 2013 9:31 am

Да ни е честит клюкарника, определено имахме нужда! Мерси Пипи

Това го копирам от дневника на Пламъчето, там ще го изтрия, мисля, че мястото му е тук

"Леле колко много съм изпуснала...
Мисля че вече ще пребивавам изключително тук, много ми е комфортно в дневника на Пламчето....
Чета и си мисля за срещи, и кой къде е ходил и как е изкарал, за Ескарина и нйното море, за Пламчето и Гела, за Италиано дето е близо до Банско....
Хем ми е кеф, хем изпадам в тих ужас, Последните 3 дни бях тотално ИЗВЪН зоната. По-кошмарно преживяване не съм имала. Сега си давам сметка, че целия ми живот преди Зоната е бил кошмарен.
След един опит за въглехидратно самоубийство и последващия следобеден сън, се събуждам цялата омаломощена, нямам сили да се вдигна от възглавницата, не си усещам ръцете, не мога да ги вдигна. След 15 мин. чувството намалява, вече мога да си движа ръцете но нищо не усещам от лактите надолу..... цялата съм едно голямо кълбо от мързел и тотална безпомощност...... Като се замислих, това беше нещо обичайно П.З. /преди зоната/, чувство, което сякаш никога не съм изпитвала, се върна обратно в живота ми и сега вече се оформя някаква идея, която ще ми е интересно да коментирате, та: Както казах, цял живот П.З. бях така, без енергия, омаломощена, с нужда да спя поне 12 часа на ден и всичко това обилно полято с пълна апатия и мързел. Не ме интересуваше нищо, нямах нужда от нищо, стандартите ми бяха тотално сведени до минимум в името на мързела и апатията. С.З. /след зоната/ всички тези неща просто изчезнаха. Сега просто правя това което искам, не се и замислям. Ставам и тръгвам, или почвам да действам. Мързела го няма, апатията е като спомен от лош сън. И седя и си мисля, че реално аз никога не съм била мързелива, просто съм била като упоена от лоши айказаноиди /не знам дали го пиша правилно/ и целия ми живот П.З. е бил живот на наркоман без да го съзнавам. Мисля си за толкова хора които познавам, мързеливи, апатични, или просто ужасно нещастни от живота поради редицата неща които трябва да вършат борейки се с мързела и апатията просто защото няма как. Дали наистина съществува мързел, или всички под един или друг начин са обладани от духа на неправилното хранене. Ако е така, можете ли да си представите колко много би се променил света за тези хора, техния живот /както се промени моя/ и какво би станал целия свят ако .....
Много се разводних, дано някой схване това което искам да кажа, и ако може да го обясни по-простичко."
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Plam4e22 » Пон Юли 15, 2013 4:08 pm

Нимфи, плувайки из твоите размисли, се натъкнах на много от моите размишления :think2:
Искало ми се е много пъти да се "надрусам" с едно парче торта, ама пуст ми калкулатор :refuse: , стои в главата ми един знак STOP и ми огорчава апетита. Всъщност аз си позволявам фриволности, все пак не съм ангел :angel: , но спомням си последните пъти като прекалих бях като в кома- спях по 2 пъти на ден, а аз всъщност съм изключително активна...всъщност според моя пр, съм даже извънредно :laugh1: , няма спиране за 1 мин, но когато правя тези извращения със себе си, нямам нито сила в краката, нито в ръцете, а отношението ми към живота рязко се влошава :sad: изводът винаги един и същ :явно съм попаднала в първия кръг на ада :blueye:
Наблюдавам това състое като един вид " болест" , с която като домино се наблюдават съкрушаването на организма- както като физика , така и като психика. Все рядко хората си намират причина да се усмихнат- било то даже в огледалото , защото така са се закопали в този "мързел". Не бих казала, че точната диагноза е такава, по- скоро е летаргия . Все едно си на доизживяване :sad: , а някои хора ми приличат на "мъртви души" - чакат да мине деня и само се оплакват как не им се работило. Да, ама ако не работиш какво ще правиш- то седенето омръзва и пак няма угодия :stupid:
Говорейки с обкръжаващия ме свят, все повече наблюдавам белезите на тази летаргия или да го наречем "наркоманство" ( Нимфа го е описала доста добре :lol: )
Замислете се ако тези същите хора просто променят едно нещо в техния живот- храненето. Представете си как ще им се отвори съзнанието за живота. Хайде да започнем да живеем, ама не е толкова лесно колкото го казвам, защото първо трябва да се разболеят, а после гледат към книгите и разни там начини на хранене т.нар. Диети :weary:
Искам да отбележа :but: храненето е важно, но забелязвали ли сте как ако не пиете вида, рязко мозъка ви забавя дейността, особено в жегите. Пълен блок! А наскоро спорих по тези теми с роднини , а те ми казват :
ами аз за деня пия най- много 500 мл вода
ама тива направо си е самоубийство, а други даже не били пиели по цял ден и нищо им нямало :dum: това вече като го чуя ми идва да се провикна :angry: " бива ли да сте толкова немарливи към тялото си!!!!!!!!!!!" :angry: ужас!
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 15, 2013 7:57 pm

Пипи, 2 седмици са бая. Не мислиш ли, че много заседяване на едно място ще ти дойде малко в повече?! Така и така си набрала скорост, от щатите, до София, после до Варна....... е къде е Пазарджик, пък дори и да не идваш до центъра, да кажем до източния квартал Пловдив само да дойдеш :witch:
/Имаме неограничено количество топла вода, и студена/
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 15, 2013 8:02 pm

Ааааааааааааа
и тука гледам за фейсбуци, скайпове и т.н. си говорите ......
ама като не давате инфо и на другите, поне го правете на лични, не ви ли е срам :tappingfoot:

/аз моите ги давам само след лично подадена молба на лични, в 3 екземпляра, подписана и подпечатана + резултати от изследвания за кръв, урина и ДНК профил :laugh4: /
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пон Юли 15, 2013 8:07 pm

Уххх, че хубаво си гукате, и много ми се иска да се включа в супер интересната тема, ама нещо не ми стига времето :laugh: само влизам да ви погледна дали сте добре, и изчезвам. Влязох в серия вече, и не ми се спира, зона мона... само на закуска :)
Нимфичке, хич не ме бъзикай с тая вода, че ми се реве вече :bigsm35: тая вода я спират през ден, даже и стачки почнаха в квартала :laugh: И вече имаме официален поздрав тук по улиците...вместо добър ден, се казва Честита баня :laugh1: като голямо събитие е :))) И след плаж като спрат водата, и елате вижте пипитооооо :) Такива приключения се заформят, че умирам от кефффф :laugh4: Айде аз отлитам, че стана вечерно време, и ще е грехота да не се пусна по плажа, да подрусам из дискотечките :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот Pipilota » Пон Юли 15, 2013 8:08 pm

nympheacea написа:Ааааааааааааа
и тука гледам за фейсбуци, скайпове и т.н. си говорите ......
ама като не давате инфо и на другите, поне го правете на лични, не ви ли е срам :tappingfoot:

/аз моите ги давам само след лично подадена молба на лични, в 3 екземпляра, подписана и подпечатана + резултати от изследвания за кръв, урина и ДНК профил :laugh4: /

пиши ми на лични, ще ти дам фейс :love:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зонов клюкарник

Мнениеот roksi » Пон Юли 15, 2013 9:38 pm

Мила моя Пипилота, :hug: добре дошла в твоето родно мило място :bgflag: .Много ,ама много се радвам :lol: ,че си тук сред нас в истинският смисъл,а не там в далечното Чикаго.Малко със закъснение те приветствам,но едва сега след 1месечно отсъствие от вас се завръщам,и за най голяма изненада :о оооо колко голяма ,радвам се че си тук :laugh3:
Надявам се да се видим.
Колко много сте писали , немога да ви изчета ,много интересни дискусии,спорове ,много дневници ,кл... и много др. :laugh1: щастлива съм, че ви има ,и аз отново съм тук. :hug:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Следваща


Назад към За всичко извън Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта