Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Нед Фев 22, 2015 11:29 pm

Пипи, освен да проверя сега от понеделник 2 стриктни седмици на 10 блока, лошото е, че май усещам глад с 10 блока ама може и да е само глад за вода. Във всеки случай не мисля, че ще е голяма загуба да опитам за две седмици.
Тенк ю :rose4:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 23, 2015 12:49 am

Сега всички тук знаят килограмите на състезателките. Аз предлагам, след още 15 дена, т.е на 9ти март да има ново докладване на всички състезателки, коя колко килограма е. Един вид състезанието продължава, само че без писане на менютата. Но и както казах, всеки е повече от добре дошъл да си записва менютата в дневниците. След 15 дена нека всички да докладват тук, или да ми пишат на лични, и ще публикуваме нова статистика. Започнали с еди колко си кила, и след нови 15 дена са еди колко си кила...Т.е след цели 30 дена резултатите са това и това..сещате ли се:) да видим тогава кой ще е победител.
Предполагам, че Хипо няма да има особено желание да си даде първото място на някой друг, а другите пък ще имат стимул и ще драпат да могат да се изкачат по стълбичката на горе, и да издухат Хипо по надолу :laugh4: Ноо, това е то спортната злоба...покажете че можете.

Така че, моля да се подготвите психически, и на 9ти март ще чакам новите килограми. Все още сте на състезание, но на по-лек режим така да се каже, тъй като повечето писане отпада. :hooo:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Elina1 » Пон Фев 23, 2015 11:19 pm

Ако може и аз бих се включила.
НЕ МОЖЕ ВЕЧНО ДА ВАЛИ!
Аватар
Elina1
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 10:25 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 24, 2015 4:05 am

Много странна тишина след моето предложение... :th: Странно...Къде се изпокриха състезателките..... :doNotKnow: Оставиха ме самичка тук да се надлъгвам с тишината... :oh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот тина » Вто Фев 24, 2015 9:11 am

Оооо, Пипи, тука сме :bouquet: Явно всеки е решил тихомълком да си прави състезанието,да не би някой повече да смъкне от другите :laugh1: :laugh3: Майтапя се ;) Аз продължавам.Имам малко неприятни неща за свършване тези дни.И нямам много време за писане :( Но задължително ще се отчета :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 24, 2015 9:48 am

pipilota написа:Много странна тишина след моето предложение... :th: Странно...Къде се изпокриха състезателките..... :doNotKnow: Оставиха ме самичка тук да се надлъгвам с тишината... :oh:

Ами, готвиме се за новия отчет! ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Самми » Вто Фев 24, 2015 7:29 pm

Ами, ами.....как ще те оставим самичка, Пипи? :Hello: Аз съм тук на 9-ти да докладвам, а иначе смятам основно в моя дневник, когато ми остане време за това. Право казват момичетата, надъхани сме да ги :gunshot: мазнините и лошите арахидони, дето се спотайват в тях.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Lancer » Сря Фев 25, 2015 12:01 pm

pipilota написа:Много странна тишина след моето предложение... :th: Странно...Къде се изпокриха състезателките..... :doNotKnow: Оставиха ме самичка тук да се надлъгвам с тишината... :oh:

Само за състезателки ли са състезанията тук :)
Аз няма да се състезавам, а засега само ще тренирам, поне докато не сляза под 110 кг. От... 2 дни съм в зоната, или поне така си мисля, като се зачетох бях 118, сега гледам съм отишъл на 116, та това ме обнадежди да драсна някой ред, дано да е на място.
Та, така, къде 118 килограмов красив представител на мъжкия род съм, вещо определих, че съм за 13 блока, с амбиции да сляза под 90 кг, рано или късно. Учудено видях, че дори не гладувам, е, първия ден само от мисълта, че ще отслабна /ще се погрозня демек/ ме боля глава цял ден, че и вчера до обяд, но май свикнах с мисълта, че е крайно време да взема мерки.
Далеч съм от мисълта, че съм разбрал кой знае колко, както и нямам намерение да се вманиачвам, но като че ли видях най-важните неща, едно от което е водата, за мен се пада да пия вода колкото средностатичстически бушмен за едно шестмесечие, да видим как ще успявам да пия по 3.8 л вода дневно :)
А и не стигнах дотам, да прочета дали при свалени килограми не влизаш в друг клас на вода/блокове, но май и сам се досещам, че няма как да си 90 кг примерно а да продължаваш да трошиш блоковете на 118 килограмовите.
Надявам се да не съм досадил с много :)
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Gugi » Сря Фев 25, 2015 7:33 pm

аз също съм тук, пчелозонки :)

свалям и се радвам :) бъркам всякакви чудеса в кухнята и много се радвам на успешните :) но за рецепти тук не му е мястото :) успех на всички и до 9-и ;)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Melkat » Чет Фев 26, 2015 5:22 pm

Lancer написа: ....но като че ли видях най-важните неща, едно от което е водата, за мен се пада да пия вода колкото средностатичстически бушмен за едно шестмесечие, да видим как ще успявам да пия по 3.8 л вода дневно :)
А и не стигнах дотам, да прочета дали при свалени килограми не влизаш в друг клас на вода/блокове, но май и сам се досещам, че няма как да си 90 кг примерно а да продължаваш да трошиш блоковете на 118 килограмовите.
Надявам се да не съм досадил с много :)

Lancer, Не се притеснявай за количествата вода. Когато задълбаеш яко зона и 5 литра може да не ти стигат :) Аз съм 49 кг, а изпивам повече от 3 литра вода дневно, отделно чайчета.
А количеството блокове се променя само при промяна на физическата активност.
Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Lancer » Пет Фев 27, 2015 10:29 am

Melkat написа:Lancer, Не се притеснявай за количествата вода. Когато задълбаеш яко зона и 5 литра може да не ти стигат :) Аз съм 49 кг, а изпивам повече от 3 литра вода дневно, отделно чайчета.
А количеството блокове се променя само при промяна на физическата активност.
Успех :)

Благодаря за вниманието, но... Боже мили... Сега пък ме хвана страх за теб, на 49 кг какво има да сваляш още :)
Ама отдавна не съм пил толкова много вода и ... шуртя като лейка...
Иначе сега се теглих и веднага тичам да се похваля, че съм под 115... Не мога да повярвам, че съм сит и слабея... Че то това било само за мен работа бе!
Само ще кажа, че едва ли ще се намери /до скоро/ 118 килограмов мъж, който с години да е бягал, спортувал, обикалял целия вода с шушляците, гладувал и... само равномерно покачвал теглото, утешавайки се с това, че и Майк Тайсън не е 75 кг, после че така е и с мъжката горила в природата и т.н.
Истината обаче, че макар и много спокоен, няма как да се кефи от тия килограми човек, който е бил с физика на такъв, дето прави по 4-5 тежки тренировки на ден.
Иначе искам да приветствам момичетата, които участват в тукашното надбягване, в моите очи са в един клас с Мирослав Кирчев, който след сребърния си медал миналата година на световното по кану каяк се готви за олимпийска титла на Олимпийските игри догодина :) много приятно момче, нека всички бъдем в подходяща форма за да се израдваме с него, като стане първия българин с олимпийска титла в каяка :)
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Маня » Пет Фев 27, 2015 10:43 am

Lancer написа: Благодаря за вниманието, но... Боже мили... Сега пък ме хвана страх за теб, на 49 кг какво има да сваляш още :)
Защо всички си мислят, че Зоната е само за сваляне на килограми :laugh4: . Зоната е начин на живот за цял живот. Когато човек достигне оптималното си състояние, организмът спира да отслабва. И тогава с удвояване на блоковете полезни мазнини в отделните хранения се поддържа постигнатото тегло. А храненето в Зоната продължава за здраве, енергия, поддържане на баланса в организма.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Lancer » Съб Фев 28, 2015 10:39 am

От незнание, госпожо :)
Сравнително грамотен човек съм, хеле па що е до топене на килограми и здравословен начин на живот, не пия и не пуша, а сега научавам за зоната, хем ,че се мъчих да чета това онова от Дюкан. Като видях, че храните за които говори липсват по нашите ширини, си викам тоз... не е за болна жена и край с неговите.
Както и да е, думата дума отваря и ето, че научих нещо много важно, и то без много четене :)
В определянето на моята нужда от протеини заложих никаква двигателна активност, но отделям поне час дневно за леки натоварвания като вървене средна скорост или леко кросче с гимнастика, ако усетя липса на мощност няма да ми е кой знае какъв проблем, но ако усетя и глад ще трябва да пипна едното или другото, или спирам да се движа /едва ли/ или ще покача съотношението 0.5 към 0.55, просто засега имам доста да свалям, за да бъда толкова прецизен, макар, че само човек, който знае, че съм 115 кг ще ми даде повече от 100.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 28, 2015 12:53 pm

Здравей Lancer,
Когато се увеличава физическото натоварване, трябва да се увеличат блоковете, защото в противен случай започваш да губиш мускулна маса, а не само мазнини. Това е смисълът на индивидуалното количество блокове за всеки. Затова не е желателно да оставаш на същото количество блокове, ако си си увеличил физ. активност. Това няма да ти помогне да слабееш по-бързо, дори напротив, можеда започнеш да задържаш килограми.
Също така, бих искала да те помоля да си пишеш въпросите в подходящата за това тема, за което предварително благодаря.
Добре дошъл при нас и успех в Зоната! :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 02, 2015 1:10 am

Альоооо.има ли някой тук....вясвайте се поне да докладвате прегрешенията :)) Сега на 9ти като ми кажете кой колко кила е, ще реша дали да се захвана с друго състезание, или да съжалявам, че съм си губила времето ;) Така че, всичко зависи от вас :yess: Хубаво ще е до лятото да олекнете така с едни 7-8-9-10 килограма :smdance:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот kiki » Пон Мар 02, 2015 2:59 pm

Пипи тук сме :) Ползата от състезаниеето беше голяма и според мен никой от нас не се е отказал да продължава да мери,изчислява и спортува.Аз лично имах излизания за по една вечеря например,на другия ден обаче хайде обратно :lol: Back to the Zone life :peace1:
Продължавам да ям зелени храни,тук там с някоя оранжева като замразен морков или грах :lol: не ми се и поглежда хляб,а преди без филийка не сядах да ям :о Ходенето пеша ми стана страст,особено сега,като идва пролетта. Непрекъснато влизам в сайта и чета различните теми,икам да си намеря и протеин на прах ,защото си купих Нутри булет на изплащане и да си правя шейкове за закуските :chef1: Поздрави от мен и пак ще пиша! :bouquet:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта