Зоново състезание - 1ви тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 02, 2015 5:11 am

Зонови състезания - какво е това :doNotKnow: ? Някой от вас знаят, а повечето Не ;) Тези виртуални състезания са изключително полезни, особено за начинаещите в Зоната. Преди време сме провеждали няколко такива 15 дневни турнира в друг форум, понеже нашия сайт беше още в зародиш. Съзтезателите тогава бяха много упорити, стриктни и съответно всички завършваха с положитени резултати, т.е с успешно стопени килограми мазнини. За 15 дни плътен престой в Зоната и неуморно ядене, всички се сбогуваха с определен брой килограми (от порядъка на -1,200 до -3 кг)

Най-голямата полза от тези състезания е придобиването на нови, правилни хранителни навици, заместването на калоричното мислене с хормонално мислене и не на последно място- създаването на дисциплина и организираност.

Как протича едно състезание ? - Много просто. С много ядене, малко повечко писане и наистина доста весели моменти. Всички участници се съгласяват да спазват определените за състезанието правила, като при всяко спазено правило печелят виртуални пчелички. Тези, които са в нарушение се сдобиват с по един голям затлъстял търтей. В края на всеки изминал зонов ден, състезателите трябва да докладват тук в кратка форма спазените правила и извършените нарушения. Като преди всяко докладване трябва да си поемат дълбоко въздух, и да приемат, че трябва да са искрени, да казват истината, и само истината. (в крайна сметка ако лъжете, трябва да осъзнаете, че ще лъжете само себе си :notagree: )

За улеснение, всички участници ще се водят по една и съща форма, която трябва да попълват всяка вечер, и просто да използват "Копи" и "Пейст" или казано по български "Копирай" и "Постави".

Съдията, който за сега ще съм аз (поне за първото състезание) ще води статистика за всеки един състезател, а напредналите зоНбита ще бъдат прокурорите и ще показват грешките. Това разбира се ще става на доброволни начала, като се надявам най-вече :southp: Ити, Маня, Гого и всички други да помагат. Това ще е от голяма помощ за съдията, тъй като ще трябва всеки ден да се записват резултатите на всеки един състезател. Бройката, която ще поемем за това първо състезание е 15 човека. По-малко може, повече - НЕ. Ако има много желаещи, ще се наложи да изчакат до следващото състезание. И така, сега в отделен пост ще дам правилата, и докладния текст по който ще се водят състезателите. И вие ще решите кога да започнем. :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Зоново състезание - 1ви тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 02, 2015 6:49 am

:rules: ПРАВИЛА НА СЪСТЕЗАНИЕТО :rules:


Първото най-важното изискване- всички да са искрени и честни в своите излияния тук, без лъжи, шмекерувания, хитрувания и т.н !!!
При опит да се подкупи съдията на лични, ще има наказание -ГОЛЯМ КОРУМПИРАН ТЪРТЕЙ !!!
Състезател, който няма кантарче...не може да е състезател :stoop:

В края на всеки ден състезателките трябва да докладват точка по точка, както следва: :typing:


:arrow: 1. Състезател- Име, дата, ден, и колко блока ще консумира (датата и деня са много важни, поради часовата разлика, за да не се обърква съдията) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- сутрин, обед , следобед, вечер, и преди лягане - и в колко часа са консумирани - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: . Или пропуснах хранене, поради липса на време, забравяне, разсейване, отнесеност, влюбване, изневяра, ситуация и т.н.- не спечелих никаква пчеличка :sad:


:arrow: 3. Изкушението победи- Изядох бонбона, вафла, кифли и т.н :torta: , извън зоновите хранения- мисля,че халюцинирам, но виждам огромен лаком търтей :bambam: или удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка или в мен се блъсна червен търтей :eek:


:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. Или-домързя ме да тегля, не ми се занимаваше, и в мен се размаза- мързелив търтей :scare:


:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка, или пчеличката отплава на някъде... :titanik:


:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:


:arrow: 8. Днес тренирах :bellysport: , гониха ме :runfun: , бягах, спъвах се, боксираха ме, копах, цепих дърва, потих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:



:arrow: 9. Успях да уловя цели 7 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

(при спечелени 7 пчелички за деня, автоматично получавате бонус 8 ма пчеличка-герой за примерно поведение)


При уловени 5 последователни (една след друга) пчелички-герои, всеки ще получи допълнителна :herobee: ПЧЕЛА-ГИГАНТ . Всяка една пчела-гигант ще може да изяде по един търтей от вашата тъй срамна търтейна колекция :turtei: .


:arrow: 10. Според мен днес улових ...... еди си колко пчелички, и един или два търтея по погрешка :angel:


Внимание
За точките които са в червено- внимание :atten: - опасност от търтей. Всички други точки-или си улавяте пчеличка, или ви е избягала.
В най добрия случай можете да свършите деня с 8 уловени пчелички. В най-лошия случай с 3 търтея + пчелички, ако има такива.


Уточнения и изключения:
1. Меда, само ако се взима по здравословни причини, няма да се брои за търтей, но всеки състезател е длъжен да уведоми съдията в началото на състезанието!

2. Овесените трици, ядки- няма да се наказват с търтей, тъй като не всеки може да си набави истински овесени ядки от БГ пазар.

3. Брашното, ако се налага да се използва за приготвяне на ястия, няма да се наказва с търтей

4. Всякакъв вид хляб е с червен цвят!

5. Хлябът "Бонус"-една филийка се брои за 1 БВ също в червен цвят

това е..сега чакаме да се съберат състезатели и казваме СТАААРТ :running:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот тина » Пон Фев 02, 2015 9:56 am

Е това просто няма как да го пропусна :yess: Обикалям ту в зоната ту някъде другаде,но сега просто няма начин да пропусна!Помня състезанието и беше страхотно и усещане и резултат.Така,че аз се включвам с гръм и трясък и то като гледам първа :skyle5: Няма да стоя повече на балконя ,ами се връщам където ми е мястото :bouquet: Казвайте от кога и да се подготвя сериозно :chef1:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот bruki » Пон Фев 02, 2015 10:03 am

И аз се включвам ! :)
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот roksi » Пон Фев 02, 2015 11:18 am

Пипи :bouquet:чудесно е, че си решила отново да спретнеш нещо толкова забавно и полезно влизане в зоната . Благодарение на твоята креативност, съвети, невероятно чувство за хумор, .................. Състезанията в които съм участвала се научих да се храня ПО Правилния начин. От доста време и го правя с уддоволствие и лекота, това е моя начин на живот . БЛАГОДАРЯ!!!! :bouquet:
Пожелавам на всички участици успех и приятни емоции!!!!
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот kiki1 » Пон Фев 02, 2015 11:25 am

:) И аз искам да се включа!
kiki1
 

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот kiki » Пон Фев 02, 2015 11:36 am

Новак съм,как да си направя аватар? :doNotKnow: Благодаря предварително!
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Italiano » Пон Фев 02, 2015 2:04 pm

Отиваш на "Потребителски панел" --> "Личен профил" --> "Аватар" ––> "Покажи галерията"

За състезанието: приемам с удоволствие да съм прокурор.
Айде, пчелички, чакаме ви!
Дотук 4 броя в кошера.
:)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 02, 2015 6:00 pm

Тенк ю Ити, знаех си че мога да разчитам...железен си :hug:

Сега друго искам да утрочня- моля всички които искат да участват, да са сигурни че знаят какво е зоната ! Не да започнат състезанието и на първия ден да се задават въпроси относно зоновото хранене !!! Този тур е за хора, които са наясно с принципите на Барито, и това е просто за тренинг.
Ако не сте сигурни какво точно е Зоната, моля да изчакате да мине състезанието, да схванете цялата картинка и тогава сте добре дошли!
Все пак трябва да разберете, че не желателно да се злоупотребява с времето на съдията и прокурорите, които правят това на съвсем доброволни начала, и което отнема изключително много време - всяка вечер да се преработват резултатите индивидуално за всеки участник...така че, моля само сериозни хора, които са сигурни, ще изкарат 15 дена :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Маня » Пон Фев 02, 2015 6:59 pm

И аз съм на линия за състезанието да помагам. Дори си мисля дали и аз "тайничко" да не участвам. Без пчелички, разбира се :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 02, 2015 7:42 pm

Е, защо нямаше такова състезание миналата година по това време? Сега мисля, че е по-добре да се включат тези, които тепърва започват да се хранят по зоната, за да могат да си изградят навици. А ние ще гледаме и ще се опитваме да помагаме. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот mahona » Пон Фев 02, 2015 9:04 pm

Приветствам инициативата ви! :bouquet: Страхотен начин да се учи човек в движение!Успех на състезатели и учителите им!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Aness » Пон Фев 02, 2015 10:50 pm

И аз съм в кюпа ( ако ме бройте де, че има няма месец съм в Зоната).Успех на всички :)
Аватар
Aness
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 1:56 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Gugi » Вто Фев 03, 2015 12:08 am

И аз участвам! Чудесна инициатива :) Благодаря!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Зоново състезание - 1

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 03, 2015 3:10 am

Аз пак само да уточня нещо. Това състезание не е само за начинаещите в зоната. По-стари зоНбите , които често страдат от задържане на килограми също могат да участват :yess: Бих се радвала, да им докажа, че при състезанието задържането няма да е такова, каквото е всъщност :laugh4: И също такива, на които са им слаби ангелите, и през ден падат от колелото..също са добре дошли ;) :yess: Годзи много ми се въти в главата, но от сега знам, че ще прецака състезанието, и само ще изгуби времето и нервите на съдията :laugh1:

И така, до сега имаме 5 пчелички в кошера:

1.Тина
2. Бруки
3. Кики1 е под въпрос.. :doNotKnow: че не се познаваме изобщо, и съвсем не знаем какво знае за зоната...но ще изчакаме
4. Анес
5. Гуги

За сега имаме още място на кораба :captain: , преди да потеглим, така че записвайте се докато е време, после кораба ще е отплаваааал :swimm:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 1ви тур

Мнениеот kiki » Вто Фев 03, 2015 9:47 am

За това,че съм под въпрос,ще се опитам да не се обидя :lol: Зоната съм я правила преди 12години ,от януари месец я почнах отново и за 1месец съм -5кг.Чела съм и двете книги и смея да кажа ,че съм доста наясно .Нова съм във форума и не мога да си сложа аватар,това е!
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Следваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта