Зоново състезание - 2ри тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 28, 2017 4:25 am

Изображение



Зонови състезания - какво е това :doNotKnow: ? Някой от вас знаят, а повечето Не ;) Тези виртуални състезания са изключително полезни, особено за начинаещите в Зоната. Преди време проведохме успешно 1ви тур, дойде време и за втори :) Съзтезателите тогава бяха много упорити, стриктни и съответно всички завършваха с положитени резултати, т.е с успешно стопени килограми мазнини. За 15 дни плътен престой в Зоната и неуморно ядене, всички се сбогуваха с определен брой килограми (от порядъка на -1,200 до -3 кг)

Най-голямата полза от тези състезания е придобиването на нови, правилни хранителни навици, заместването на калоричното мислене с хормонално мислене и не на последно място- създаването на дисциплина и организираност.

Как протича едно състезание ? - Много просто. С много ядене, малко повечко писане и наистина доста весели моменти. Всички участници се съгласяват да спазват определените за състезанието правила, като при всяко спазено правило печелят виртуални пчелички. Тези, които са в нарушение се сдобиват с по един голям затлъстял търтей. В края на всеки изминал зонов ден, състезателите трябва да докладват тук в кратка форма спазените правила и извършените нарушения. Като преди всяко докладване трябва да си поемат дълбоко въздух, и да приемат, че трябва да са искрени, да казват истината, и само истината. (в крайна сметка ако лъжете, трябва да осъзнаете, че ще лъжете само себе си :notagree: )

За улеснение, всички участници ще се водят по една и съща форма, която трябва да попълват всяка вечер, и просто да използват "Копи" и "Пейст" или казано по български "Копирай" и "Постави".

Съдията, който отново ще съм аз :applaus: , ще води статистика за всеки един състезател, а напредналите зоНбита ще бъдат прокурорите и ще показват грешките. Това разбира се ще става на доброволни начала, като се надявам най-вече :southp: Ити, Маня, Мая и други опитни зоНбита да помагат. Това ще е от голяма помощ за съдията, тъй като ще трябва всеки ден да се записват резултатите на всеки един състезател. Бройката, която ще поемем за това първо състезание е 15 човека. По-малко може, повече - НЕ. Ако има много желаещи, ще се наложи да изчакат до следващото състезание. Желаещите могат да започнат да се записват тук :bigsm29:

За тези, които за първи път чуват за това състезание, моля да прехвърчат в Зоново състезание - 1ви тур, да се запознаят с цялата картинка, и да заповядат.

И така, сега в отделен пост ще дам правилата, и докладния текст по който ще се водят състезателите. Смятам да започнем в момента в който се съберат достатъчно съзтезатели. Иска ми се да е 1 ви февруари :peace1: Не чакайте дълго, че може да ми се изпари музата.... ;)

Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Зоново състезание - 2ри тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 28, 2017 4:48 am

:rules: ПРАВИЛА НА СЪСТЕЗАНИЕТО :rules:


Първото най-важното изискване- всички да са искрени и честни в своите излияния тук, без лъжи, шмекерувания, хитрувания и т.н !!!
При опит да се подкупи съдията на лични, ще има наказание -ГОЛЯМ КОРУМПИРАН ТЪРТЕЙ !!!
Състезател, който няма кантарче...не може да е състезател :stoop:

В края на всеки ден състезателите трябва да докладват точка по точка, както следва: :typing:


:arrow: 1. Състезател- Име, дата, ден, и колко блока ще консумира (датата и деня са много важни, поради часовата разлика, за да не се обърква съдията) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- сутрин, обед , следобед, вечер, и преди лягане - и в колко часа са консумирани - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: . Или пропуснах хранене, поради липса на време, забравяне, разсейване, отнесеност, влюбване, изневяра, ситуация и т.н.- не спечелих никаква пчеличка :sad:


:arrow: 3. Изкушението победи- Изядох бонбона, вафла, кифли и т.н :torta: , извън зоновите хранения- мисля,че халюцинирам, но виждам огромен лаком търтей :bambam: или удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка или в мен се блъсна червен търтей :eek:


:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. Или-домързя ме да тегля, не ми се занимаваше, и в мен се размаза- мързелив търтей :scare:


:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка, или пчеличката отплава на някъде... :titanik:


:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:


:arrow: 8. Днес тренирах :bellysport: , гониха ме :runfun: , бягах, спъвах се, боксираха ме, копах, цепих дърва, потих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:


:arrow: 9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance: Или....досвидя ми се да отделя една кратка минута от времето си, и си проспах шанса :stupid: За награда- да ми дойде акъла- празен кошер...



:arrow: 10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

(при спечелени 8 пчелички за деня, автоматично получавате бонус 9 та пчеличка-герой за примерно поведение)


При уловени 5 последователни (една след друга) пчелички-герои, всеки ще получи допълнителна :herobee: ПЧЕЛА-ГИГАНТ . Всяка една пчела-гигант ще може да изяде по един търтей от вашата тъй срамна търтейна колекция :turtei: .


:arrow: 10. Според мен днес улових ...... еди си колко пчелички, и един или два търтея по погрешка :angel:


Внимание
За точките които са в червено- внимание :atten: - опасност от търтей. Всички други точки-или си улавяте пчеличка, или ви е избягала.
В най добрия случай можете да свършите деня с 9 уловени пчелички. В най-лошия случай с 3 търтея + пчелички, ако има такива.


Уточнения и изключения:

1. Меда, само ако се взима по здравословни причини, няма да се брои за търтей, но всеки състезател е длъжен да уведоми съдията в началото на състезанието!

2. Овесените трици, инстантните/преработени ядки- няма да се наказват с търтей, тъй като не всеки може да си набави истински пълнозърнест овес от БГ пазар.

3. Брашното, ако се налага да се използва за приготвяне на ястия (в рецепта), няма да се наказва с търтей

4. Всякакъв вид хляб е с червен цвят!

5. Хлябът "Бонус"-една филийка се брои за 1 БВ също в червен цвят

6. Всички състезатели да се придържат към Таблицата в сайта, за да няма недоразумения с различни грамажи за даден продукт.

това е..сега чакаме да се съберат състезатели и казваме СТАААРТ :running:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот ТониЕлис » Съб Яну 28, 2017 12:42 pm

Включвам се :)
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот snowflake » Съб Яну 28, 2017 12:45 pm

Здравейте,
пишете ме участник в състезанието-начинаещо зоНби,под прикритие :laugh1: :laugh4: :bored1:
Аватар
snowflake
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 8:21 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Изи » Съб Яну 28, 2017 1:40 pm

И аз искам да се включа :)
Няма нищо по-хубаво от това деня ти да започне с щастлив край.


Изображение
Аватар
Изи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:44 am
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Съб Яну 28, 2017 1:41 pm

Здравейте! Желая и аз да се включа в състезанието!
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Tony » Съб Яну 28, 2017 2:24 pm

Пипи, пише ме в резервите, ако не се съберат достатъчно състезатели. ;) Аз така, или иначе ще се включа за себе си, но ако няма достатъчно състезатели ще гледам да намеря време и да пиша ежедневни отчети. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 28, 2017 7:50 pm

Добре сте дошли мили пчелички. За уточнение ще копирам няколко поста от предното състезание, за да се знае:

искам да утрочня- моля всички които искат да участват, да са сигурни че знаят какво е зоната ! Не да започнат състезанието и на първия ден да се задават въпроси относно зоновото хранене !!! Този тур е за хора, които са наясно с принципите на Барито, и това е просто за тренинг.
Ако не сте сигурни какво точно е Зоната, моля да изчакате да мине състезанието, да схванете цялата картинка и тогава сте добре дошли!
Все пак трябва да разберете, че не желателно да се злоупотребява с времето на съдията и прокурорите, които правят това на съвсем доброволни начала, и което отнема изключително много време - всяка вечер да се преработват резултатите индивидуално за всеки участник...така че, моля само сериозни хора, които са сигурни, ще изкарат 15 дена


Аз пак само да уточня нещо. Това състезание не е само за начинаещите в зоната. По-стари зоНбите , които често страдат от задържане на килограми също могат да участват :yess: Бих се радвала, да им докажа, че при състезанието задържането няма да е такова, каквото е всъщност :laugh4: И също такива, на които са им слаби ангелите, и през ден падат от колелото..също са добре дошли ;) :yess:


Това е за сега, пожелавам успех на състезателите. ден преди старта всички трябва да докладват с по колко блока започват, да се претеглят, да се премерят и сме в джаза...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот kitty-71 » Съб Яну 28, 2017 7:56 pm

Здравейте! Бих искала да се включа в състезанието! :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот лилит » Съб Яну 28, 2017 9:46 pm

Щом може и зонбита ветерани да участват, пишете ме и мен. От лятото насам много често падам от колелото и вече ме е срам да кажа колко качих. Дано като си признавам публично залитанията се поспра малко, че положението става трагично вече :skyle5: .
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 29, 2017 12:51 am

Така, до тук имаме следните състезатели:

1. ТониЕлис

2. snowflake

3. изи68

4. Перла

5. kitty-71

6. лилит

Тонито е резерва, но тя е опитно зоНби, и ще е пример за новите пчелички.

Виждам, че повечето са съвсем новички тук, или може да се крили по балконите само, без да коментират, но да се надяваме, че са наясно с правилата, и няма да се налага да се запознават със зоната по време на състезанието. Ако имате и най-малко съмнение, че не сте на ясно с този режим, по-добре е да отстъпите мястото си на други желаещи.

Също от предишен опит- бъдете сигурни, че ще избутете всичките 15 дена с писане и отчети, а не да изчезнете по средата на състезанието, и край....целия труд на всички нас отива по дяволите....раберете, че е много трудоемко, отговорно и изисква голямо внимание и време от наша страна. За това, искрено моля, само сериозни състезатели :bouquet:

Ако тези които са се записали си променят мнението и се откажат, моля да ме информират на време, за да позволим на други зоНбенца да се възползват...защото на 1ви започваме
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Kris72 » Нед Яну 29, 2017 9:39 am

Здравейте! Записвам се след две щастливи пребивания в Зоната, приключили заради недобра воля и липса на време да се занимавам със себе си ( оправдание) Ще се постарая да не ви "обера" търтеите :laugh:
Kris72
 

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Силвия » Нед Яну 29, 2017 10:13 am

Здравейте! Много ще се радвам да се включа и аз в това състезание.
Аватар
Силвия
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:25 pm
Балчик
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот ТониЕлис » Нед Яну 29, 2017 1:42 pm

Здравейте и благодаря , че ме приехте в състезанието :)

Да се представя , казвам се Антония . Аз започнах да се храня зоново преди 3 месеца благодарение на сестра ми :yess: . Досега съм свалила около 3,5 кг и имам още малко да си достигна желаното тегло.
Но за мен Зоната не е просто сваляне на кг , а идеален начин на хранене , който ме кара да се чувствам пълноценна , здрава и щастлива .

Успех на всички в това състезание и в състезанието със себе си :love:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Zasmenka » Нед Яну 29, 2017 2:38 pm

Хоп,ето ме с регистрацията :-)
Подковата никога няма да ти донесе успех и щастие,докато не я „заковеш” в копитото си и не започнеш да „ореш,като кон”!
Аватар
Zasmenka
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Ное 20, 2016 1:00 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот snowflake » Нед Яну 29, 2017 2:47 pm

Привет ;)
И аз ще се представя както ТониЕлис :)
Казвам се Снежи ,от няколко месеца се готвя за центъра на зоната ;) ,досега се движа в периферията и вече се пробвам със зоновите манджи :pray:
Кантарче,метър,протеин и Омега са на лице и в действие. :chef1:
Късмет на всички зоНковци !
Аватар
snowflake
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 8:21 pm
Жена

Следваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта