Зоново състезание - 2ри тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Силвия » Пет Фев 24, 2017 2:33 pm

Днес става един месец от както съм в Зоната. Свалени килограми 5. Продължавам с упражненията, планка. Старая се да преобладава зеленото. Много често ползвам рецептите от сайта с които успявам да си разнообразя менюто :chef1: На 1.03 отново ще докладвам :)
Аватар
Силвия
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:25 pm
Балчик
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 24, 2017 2:45 pm

Браво Силве, няма да се даваш. Още едим месец и хоп общо - 7-8 кила, и така до лятото ще сиизчезнала :) Ще ни трябва лупа с която да те увеличим и да те намерим :) :laugh1:
Перличка, давай смело, спрявяш се много добре.Само ако може да заменяш по-често цеденото мляко с нчкакъв по-чист протеин...или белтъци или протеинов шейк...Идокадвай другата седмица как вървиш с килограмите, и дали нещо се е променило. А всички други-просто изчезнаха много по-бързо от колкото миналите пчелички в предното състезание :oh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Suzi » Пет Фев 24, 2017 2:57 pm

Ааа, аз съм тук :bigsm46: бях малко в червеното, но от днес пак си записвам всичко във файлчето и се старая да съм стриктна. Вчера бях на степ, днес отивам пак у фитнесо ;) Планкът... ами за планка... как да кажа :laugh4: Довечера го включвам отново в програмата! Обещавам :but:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот chern0koska » Пет Фев 24, 2017 3:06 pm

Аааа и аз съм туууккк :-) След глюкозата във вторник си хапнах супа с крутони и пилешко със сметана - не ме бийте :laugh4: Беше ми се отворил апетита за нещо вредно, но от сряда пак съм стриктна.
Днес след работа ще ходя на тренировка, ще почина 1 час и после ще съм на народни танци - общо взето спортен полуден :-)
На 1ви март ще докладвам :-) :-*
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Изи » Пет Фев 24, 2017 3:37 pm

Здравейте , пчелички!И аз съм тук , но малко боледувам и нямам желание за писане. :bored1:
Удържах до днес фронта , но бухам като магаре и си купих прахчета за кашлицата и шуслерови соли и май май с тях ще изляза от зоната , но не се издържа.
Иначе продължавам с простичките си менюта с повече салатки .
Хубав ден на всички!
Няма нищо по-хубаво от това деня ти да започне с щастлив край.


Изображение
Аватар
Изи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 13, 2016 9:44 am
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот ТониЕлис » Пет Фев 24, 2017 5:06 pm

Здравейте , пчелички :peace1:

Първо поздравления на победителката и на всички нас , че завършихме с добри резултати и доволни от себе си.
Извинявам се , че не можах да пиша по-рано , бях в София да се порадвам и си поиграя на моето внуче- съкровище.

Аз съм ЗА поддържане на отчетите на всяко първо и 15 число от месеца , всеки месец .....докато отслабнем толкова много , че изчезнем :laugh1:

А пък и така просто да си чатим и да си клюкарсваме , да привличаме нови ЗоНбита и да ставаме все по-добри .
Та да се отчета , не съм посягала към ''червено '' , стоя си в зелената зона , просто тези 2-3 дена имах разминаване в часовете на хранене и грамажите . Не съм се почувствала зле и ''гадно '' , но не съм била в Центъра .

И както четох някъде тук - Нека Зоната бъде с вас :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот kitty-71 » Съб Фев 25, 2017 12:56 pm

Здравейте!
И аз съм тук.Просто не бях сядала на компютъра известно време.Затова пък наблегнах на фитнеса.Ходих ддва пъти през ден и 4.5км. ходене между тях и бях с ужасна мускулна треска, но никога не съм се чувствала така чудесно.Продължавам и с планка. Храня се само в зелената зона, най-голямото ми прегрешение беше една салата с червено цвекло, ябълка и морков. :) Тези дни съм се отдала на готвене на рецепти от сайта...
Хубав зонов ден на всички пчелички и пчеличката- майка. :)
Пипи, щях да пиша във форума, но като съм започнала, ще питам тук. Чак дсега ми остана време да чета във форума за тренировките и храненето преди и след това. Аз обикновено ходя на фитнес към 11.00. Ако правилно съм разбала трябва да закуся сутринта 1БПВМ/Закуската ми е 2БПВМ/, към 10.30 още един блок и след тренировката към 12.30-13.00 да обядвам.Права ли съм?
И още нещо.Когато ходя на гребната база /5км./, което него смятам за тренировка, а за раздвижване, трябва ли пак да си деля храненето по същият начин?
Хубав ден!
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Съб Фев 25, 2017 1:36 pm

Аз продължавам да пиша:
Вечерята ми на 24.02.2017г.
3БП+2БВ+6БМ
2БП- 50гр.пилешко филе натиган
1БВ – 120гр. китайско зеле+60гр. краставица+60гр. домат+15гр.лук
6БМ – 2ч.л. зехтин
1БПВМ – желирано кисело мляко с плодове,ядки,извара

Късна закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БПВМ желирано кисело мляко


Планк 2,10мин. извървяни 6км 967м


25.02.2017г
Закуска 3БП+2БВ+БМ
2БП – палачинка от 4белтъка
1БП - извара
2БВ – 160гр. морков
6БМ - 18бр. ядки

Планк 1,50мин.

Обяд 3БП+2БВ+6БМ
3БП – 90гр. риба тон
1БВ - 13гр.зелен лук+47гр. репички+52гр.краставица+150гр. домат
/ 0,16+0,12+0,11+0,62 = 1/
1БВ – 1 ½ ч.ч. печено брюкселско зеле
6БМ – 2ч.л. зехтин
Последна промяна Перла на Нед Фев 26, 2017 1:23 pm, променена общо 1 път
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 26, 2017 9:33 am

Перличка, супер си, смело напред, аз съм с теб. Ако след една седмица не усетиш разлика, ще намалиш блоковете с един, ипак ща караш по същата система. Ако не те затруднявам продължавай да пишеш. Аз те чета всеки ден, да знаеш. Дори и да не отговарям понякога, аз те наблюдавам и няма да те оставя самичка тук :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Нед Фев 26, 2017 10:01 am

Благодаря ти Пипи :bouquet: ! Ще го правя, защото искам да започнат да се случват нещата / т.е. да падат килата/. Искам да ми помогнеш :pipilota: !
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Нед Фев 26, 2017 8:26 pm

Закуска 1БП+БВ+БМ на 25.02.2017 следобедна
1БПВМ – желирано кисело мляко+извара+плдове+ядки

Вечеря 3БП+2БВ+6БМ
На вечеря бяхме на гости и го докарвах на око:
1БП – пилешко месо
2БП – белтъци
1БВ – 1с.л. ориз
1БВ – печен пипер + глътка вино
6БМ – мазнина имаше и в ориза и в пипера

Късна закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БПВМ – последното парче от рулото на Хипо

26.02,2017
Планк 1,42мин.

Закуска 3БП+2БВ+6БМ
2БП+1БВ+3БМ палачинка /2белтъка+16гр. нахут+40гр.сирене/
1БП – 2 белтъка
1БВ - 3 кайсии
3БМ – 6бр. ядки

Обяд 3БП+2БВ+6БМ
1 ½ БП+ 0,70% БВ+ 3БМ / белтък,извара+гъби+зехтин/
1 ½ БП – пилешко филе Елена домашно
1БВ - / 60гр. репички+20гр.зелен лук+72гр. краставица+144гр. домати/
/ 0,15%+0,25%+0,15%+0,56%= 1БВ/
0,30 % БВ – 60гр. доматен сок
1БМ – 1ч.л.зехтин

Следобедна закуска 1БП+1БВ+1БМ
Желирано кисело мляко, извара, плодове и ядки

Вечеря 2БП+1БВ+4БМ
2БП – 54гр. домашно филе Елена пилешко
1БВ – моркови
4БМ – 12бг. Маслинки

Късна закуска 1БП+1БВ+1БМ
Крем карамел с тиква

27.02.2017г.

6,00 Закуска 2БП + 1БВ+4БМ

1БПВ - овесена каша
1БП – 34гр. моцарела лайд
3БМ - 1ч.л. зехтин
1БМ – 3бр. ядки

10,00 закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БПВМ – Крем карамел с тиква

12,50 обяд 3БП+2БВ+6БМ

3БПВ - 75гр. синско бонфиле+ 2ч.ч. зеле
6БМ – 2ч.л. зехтин

17,30 закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БП – 34гр. моцарела лайд
1БВ - 80гр. морков
1БМ - 3бр. ядки

20,15 2БП+1БВ+БМ

2БП – 50гр. филе Елена
1БВМ - 80гр. лятна манджа с печен пипер +1,3ч.л. зехтин
3БМ – 3бр. ядки

21,45 късна закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БП – цедено мляко
1БВ - 19гр. арония
1БМ – ½ ч.л. лешников тахан

Днес и вчера със спорта малко не ми харесаха нещата, но понякога и така се случва.
Планка никога не пропускам, нямам по повече от 2 км на ден.
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 27, 2017 2:47 am

УУ, Перличка, супер си, обаче само не схващам, защо постоянно мениш броя на блоковете за закуска, за вечеря и т.н. Веднъж закусваш 3 блока, после два, с вечерите същото..това някаква тактика ли е?, защото не мисля, че организма ти така може да привикне към режим с това вариране. И сподели колко дена вече се храниш по системата на Платото и усещаш ли нещо по-различно. На първта седмица би трябвало да усетиш разликата.

А не мога да ти кажа Браво за големите услия които полагаш, не се отказа, стоиш плътно тук и докладваш. Трябва да си вдъхновение на много зонбита тук. Виж другите пчелички как се спотайват. Не пишат дори и прегрешенията, не разказват за планка, стана ли им навик, нищооо :oh: ...само ти остана тук, последният Мохикан ;) Ноо, който се смее последен най-добре се смее нали така беше :smdance: Аз съм с теб, и няма да се даваме на някакви си там килограми. :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот kitty-71 » Пон Фев 27, 2017 4:47 pm

Здравейте!Не сме изчезнали, просто времето се оправи и аз поне използвам всяко свободно време да съм навън или на фитнес. :) Иначе за сега нямам прегрешения, изцяло се движа в зелената зона.
Пипи, мисля си, че и аз като Перличка съм в Платото.От известно време / всъщност още от последната седмица в състезанието/ ми се струва, че килограмите ми са зациклили.За около 10 дена, а може и повече съм свалила само 300гр.Не знам дали е нормално и дали трябва да предприема нещо? Иначе за сега съм спряла печивата, макар, че са ми много удобни за носене в работата.Моля за съвет.И освен това, откакто взех да тренирам по-редовно ми се струва, че огладнявам малко по-бързо, но не чак толкова, че да е проблем.
Хубав зонов ден и много усмивки! :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Перла » Пон Фев 27, 2017 8:40 pm

Менюто ми за :
28.02.2017г.

6,00 закуска 2БП+1БВ+4БМ
1БПВ - овесена каша
1БП - кодитж лайд 60гр.
2БМ – 2/3 ч.л. зехтин
2БМ – 6бр. ядки

10,00 закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БПВМ крем карамел с тиква

12,50 обяд 3БП+2БВ+6БМ

3БП – 75гр. свинско бон филе
2БВ – 2ч.ч. кисело зеле
3БМ – 1ч.л. зехтин
3Бм – 6бр. ядки

17,20 закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БП- 48гр. крема сирене домашно
1БВ – 80гр. морков
1БМ – ½ ч.л лешников тахан

20,00 вечеря 2БП+1БВ+4БМ

2БП- 4белтъка
1БВ – 1 ½ ч.ч. брюкселско зеле
2БМ – 6бр. маслини
2БМ - 6бр. ядки

21,45 късна закуска 1БП+1БВ+1БМ
1БПВМ Желирано кисело мляко,извара,ядки,плодове


За днес 27.02.2017г планк 2,21мин.,1,30 народни танци и извървяни 6км 984м.
Пипи, започнах да се храня за преодоляване на платото от 22.02.2017г. Ще се притегля утре сутрин и ще допиша колко или дали съм свалила.
През почивните дни си поспивам и ставам късно и затова закуската ми тези дни е 3 Б без друга закуска и за да спазя блоковете разбира се.
Бъди това, което си! Ти си уникален, имаш уникална енергия, излъчване, присъствие. Не се опитвай да го скриеш от другите. Бъди себе си. Следвай интуицията си!
Изображение
Аватар
Перла
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 8:24 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Силвия » Пон Фев 27, 2017 11:34 pm

Днес прегреших . За вечеря изядох много повече ядки отколкото ми се полагаха. Едва се спрях. :stupid: Късната закуска ми беше плодово руло Хипо. Изядох 1Б, но бях на ръба да изям още един. От вчера съм в цикъл и мисля, че от това ми се яде повече. Дали може да си увелича блоковете?
Аватар
Силвия
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:25 pm
Балчик
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 28, 2017 5:54 am

kitty-71, нищо няма да ти навреди ако промениш блоковете за плато. Но това, че огладняваш по-бързо също те изкарва от зоната, и може би организма ти влиза в режим на запасяване така да се каже. Разбира се, че трябва да увеличиш блоковете, щом си увеличила тренировките. Увеличи ги с един блок и карай така една седмица. Ако нищо не се промени, тогава тръгвай по системата за платото. На мен на времето ми се е случвало да не мърдам по 2-3 седмици,(тогава нямаше инфо за Плато) и в един момент една сутрин скачаш на кантара и си цяло кило на долу :bigsm16: . Така, че всичко е възможно :yess:

Перличка, да, ще ми е интересно да докладвате всички килограмите си сега на 1ви Март.. :love: Но ще е интересно да видим и сантиметри. При теб беше интересното, че с килограмите не беше свалила особено, но сантиментрите да, което означава, че си в Зоната :peace1: И няма да се даваш :hug:

Силвееее, какво направи Силвеее :bigsm35: Какво ядене на мазнини, какво мазно чудо :bigsm8: Карай, случва се, все пак си избрала по-малката злина, да се намааш с мазнини, от колкото с въглехидрати. Така де, ще мислим позитивно :angel: И за цикъла, определено това се случв на доста дамски зоНбита, да имат повече апетит първите 2-3 дена, така че спокойно си пусни един блок отгоре за няколко дена, и после обратно в центрофугата на Зоната :peace1:
Ух, и не мога да чакам да видя колко от вас ще докладват на 1ви и какви ще са резултатите :smdance:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта