Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Пон Яну 22, 2018 2:16 pm

Pipilota написа:

Зонови състезания - какво е това :doNotKnow: ? Някой от вас знаят, а повечето Не ;) Тези виртуални състезания са изключително полезни, особено за начинаещите в Зоната. Преди време проведохме успешно 1ви тур, дойде време и за втори :) Съзтезателите тогава бяха много упорити, стриктни и съответно всички завършваха с положитени резултати, т.е с успешно стопени килограми мазнини. За 15 дни плътен престой в Зоната и неуморно ядене, всички се сбогуваха с определен брой килограми (от порядъка на -1,200 до -3 кг)

Най-голямата полза от тези състезания е придобиването на нови, правилни хранителни навици, заместването на калоричното мислене с хормонално мислене и не на последно място- създаването на дисциплина и организираност.

Как протича едно състезание ? - Много просто. С много ядене, малко повечко писане и наистина доста весели моменти. Всички участници се съгласяват да спазват определените за състезанието правила, като при всяко спазено правило печелят виртуални пчелички. Тези, които са в нарушение се сдобиват с по един голям затлъстял търтей. В края на всеки изминал зонов ден, състезателите трябва да докладват тук в кратка форма спазените правила и извършените нарушения. Като преди всяко докладване трябва да си поемат дълбоко въздух, и да приемат, че трябва да са искрени, да казват истината, и само истината. (в крайна сметка ако лъжете, трябва да осъзнаете, че ще лъжете само себе си :notagree: )

За улеснение, всички участници ще се водят по една и съща форма, която трябва да попълват всяка вечер, и просто да използват "Копи" и "Пейст" или казано по български "Копирай" и "Постави".

Съдията, който отново ще съм аз :applaus: , ще води статистика за всеки един състезател, а напредналите зоНбита ще бъдат прокурорите и ще показват грешките. Това разбира се ще става на доброволни начала, като се надявам най-вече :southp: Ити, Маня, Мая и други опитни зоНбита да помагат. Това ще е от голяма помощ за съдията, тъй като ще трябва всеки ден да се записват резултатите на всеки един състезател. Бройката, която ще поемем за това първо състезание е 15 човека. По-малко може, повече - НЕ. Ако има много желаещи, ще се наложи да изчакат до следващото състезание. Желаещите могат да започнат да се записват тук :bigsm29:

За тези, които за първи път чуват за това състезание, моля да прехвърчат в Зоново състезание - 1ви тур, да се запознаят с цялата картинка, и да заповядат.

И така, сега в отделен пост ще дам правилата, и докладния текст по който ще се водят състезателите. Смятам да започнем в момента в който се съберат достатъчно съзтезатели. Иска ми се да е 1 ви февруари :peace1: Не чакайте дълго, че може да ми се изпари музата.... ;)

Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот ТониЕлис » Пон Яну 22, 2018 2:23 pm

:rules: ПРАВИЛА НА СЪСТЕЗАНИЕТО :rules:


Първото най-важното изискване- всички да са искрени и честни в своите излияния тук, без лъжи, шмекерувания, хитрувания и т.н !!!
При опит да се подкупи съдията на лични, ще има наказание -ГОЛЯМ КОРУМПИРАН ТЪРТЕЙ !!!
Състезател, който няма кантарче...не може да е състезател :stoop:

В края на всеки ден състезателите трябва да докладват точка по точка, както следва: :typing:


:arrow: 1. Състезател- Име, дата, ден, и колко блока ще консумира (датата и деня са много важни, поради часовата разлика, за да не се обърква съдията) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5- сутрин, обед , следобед, вечер, и преди лягане - и в колко часа са консумирани - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: . Или пропуснах хранене, поради липса на време, забравяне, разсейване, отнесеност, влюбване, изневяра, ситуация и т.н.- не спечелих никаква пчеличка :sad:


:arrow: 3. Изкушението победи- Изядох бонбона, вафла, кифли и т.н :torta: , извън зоновите хранения- мисля,че халюцинирам, но виждам огромен лаком търтей :bambam: или удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка или в мен се блъсна червен търтей :eek:


:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка. Или-домързя ме да тегля, не ми се занимаваше, и в мен се размаза- мързелив търтей :scare:


:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка, или пчеличката отплава на някъде... :titanik:


:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:


:arrow: 8. Днес тренирах :bellysport: , гониха ме :runfun: , бягах, спъвах се, боксираха ме, копах, цепих дърва, потих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:


:arrow: 9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance: Или....досвидя ми се да отделя една кратка минута от времето си, и си проспах шанса :stupid: За награда- да ми дойде акъла- празен кошер...



:arrow: 10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

(при спечелени 8 пчелички за деня, автоматично получавате бонус 9 та пчеличка-герой за примерно поведение)


При уловени 5 последователни (една след друга) пчелички-герои, всеки ще получи допълнителна :herobee: ПЧЕЛА-ГИГАНТ . Всяка една пчела-гигант ще може да изяде по един търтей от вашата тъй срамна търтейна колекция :turtei: .


:arrow: 10. Според мен днес улових ...... еди си колко пчелички, и един или два търтея по погрешка :angel:


Внимание
За точките които са в червено- внимание :atten: - опасност от търтей. Всички други точки-или си улавяте пчеличка, или ви е избягала.
В най добрия случай можете да свършите деня с 9 уловени пчелички. В най-лошия случай с 3 търтея + пчелички, ако има такива.


Уточнения и изключения:

1. Меда, само ако се взима по здравословни причини, няма да се брои за червен търтей, но всеки състезател е длъжен да уведоми съдията в началото на състезанието! Условието е да се консумира като зонов блок, а не отделно между храненията, тъй като това е допълнителен прием на калории!

2. Овесените трици, инстантните/преработени ядки- няма да се наказват с търтей, тъй като не всеки може да си набави истински пълнозърнест овес от БГ пазар.

3. Брашното, ако се налага да се използва за приготвяне на ястия (в рецепта), няма да се наказва с търтей

4. Всякакъв вид хляб е с червен цвят!

5. Хлябът "Бонус"-една филийка се брои за 1 БВ също в червен цвят

6. Всички състезатели да се придържат към Таблицата в сайта, за да няма недоразумения с различни грамажи за даден продукт.

това е..сега чакаме да се съберат състезатели и казваме СТАААРТ :running:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот ТониЕлис » Вто Яну 23, 2018 9:42 am

Аз съм първата пчеличка да се запише във състезанието :yess:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот Teddy » Вто Яну 23, 2018 9:48 am

Участвам
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот Ivka_94 » Вто Яну 23, 2018 9:55 am

И аз се записвам за участие! Нова съм и се надявам да се справя!
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Вто Яну 23, 2018 1:21 pm

Записвам се!
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Вто Яну 23, 2018 8:40 pm

И аз се включвам :yess: :)
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Вто Яну 23, 2018 9:24 pm

Аз също ще участвааам :chef1:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Сря Яну 24, 2018 2:44 pm

Учавствам! :yess:
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 24, 2018 5:10 pm

Още 3-4 пчелички и приключваме със записването, Който се записал, записал. :)

И моля само сериозно кандидати, зщото това е много отговороно, отнема много от личното ми време, и няма да ми особено приятно да записвам и да следя на някой прогреса, и в един момент да изчезне, или да каже "не мога повече", или каквито и да са извинителни причини. Ако няма да можете да издържите стриктни 15 казармени дена, ако ще прескачате доклади, да ми ги изсипвате по 2-3 на веднъж, по добре се откажете и наблюдавайте от скамейката. Нека да уважаваме труда и усилията си взаимно! Казвам го, защото през всичките години винаги има по един дезертьор в състезанията, и никак не ми е приятно. Имате време да си помислите, бъдете наясно с всички принципи на зоната, стягайте маратонките и започвайте да подгрявате....че за 15 дена ще ви подпалим метаболизма, пчелички мили мои :pipilota:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Сря Яну 24, 2018 10:03 pm

Аз съм ЗА .. скамейката :th: . Трудно ще ми е да броя пчелички и търтеи всеки ден. Но пък твърдо ще ви навестявам и ще се самонахоквам, :bambam: като прегреша! На участващите късмет и зоново настроение!
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Чет Яну 25, 2018 10:53 am

И аз се записвам за участие.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот cara » Пет Яну 26, 2018 1:28 pm

Записвам се за участие.Аз съм начинаеща в зоната и дано с ваша помощ( критиките към менюто) успея да овладея зоновото хранене :)
cara
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2017 12:45 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 28, 2018 8:54 am

Добре сте дошли мили пчелички. Остава съвсем малко до старта на 1ви Февруари-2018

За уточнение ще копирам няколко поста от предното състезание, за да се знае:

Искам да уточня- моля всички които искат да участват, да са сигурни че знаят какво е зоната ! Не да започнат състезанието и на първия ден да се задават въпроси относно зоновото хранене !!! Този тур е за хора, които са наясно с принципите на Барито, и това е просто за тренинг.
Ако не сте сигурни какво точно е Зоната, моля да изчакате да мине състезанието, да схванете цялата картинка и тогава сте добре дошли!
Все пак трябва да разберете, че не желателно да се злоупотребява с времето на съдията и прокурорите, които правят това на съвсем доброволни начала, и което отнема изключително много време - всяка вечер да се преработват резултатите индивидуално за всеки участник...така че, моля само сериозни хора, които са сигурни, че ще изкарат 15 дена


Така, до тук имаме следните състезатели:

1. ТониЕлис

2. Teddy

3. Ivka_94

4. Maxima - Ralito

5. Nikka

6. chern0koska

7. mimeta

8. Мечта_8

9. HippoDel

10. cara


Виждам, че повечето са съвсем новички тук, или може да се крили по балконите само, без да коментират, но да се надяваме, че са наясно с правилата, и няма да се налага да се запознават със зоната по време на състезанието. Ако имате и най-малко съмнение, че не сте на ясно с този режим, по-добре е да отстъпите мястото си на други желаещи.

Също от предишен опит- бъдете сигурни, че ще избутете всичките 15 дена с писане и отчети, а не да изчезнете по средата на състезанието, и край....целия труд на всички нас отива по дяволите....раберете, че е много трудоемко, отговорно и изисква голямо внимание и време от наша страна. За това, искрено моля, само сериозни състезатели :bouquet:

Ако тези които са се записали си променят мнението и се откажат, моля да ме информират на време, за да позволим на други зоНбенца да се възползват...защото на 1ви започваме


....И така, сега за всички пчелички :bee: - на 31. Януари, 2018г. искам всички пчелички да напишат тук с колко килограма започват и по колко блока ще консумира по време на състезанието. За лична информация, може да си напишете мерките в сантиметри, ханш, корем, бедра и т.н и в края на състезанието да ги докладвате за стимул на другите.

За предпочитане е да се претеглите рано сутринта, преди закуска и след като сте чуруликали в помещението с дупката :laugh4:

Моля, всички състезатели да прегледат предните състезания, особено за докладите, спазвайте шаблона който ви е даден в началото на страницата. :rules: Точка по точка както е написан. Всяко състезание има по някой, който не е разбрал как да пише докладите. За това прегледайте предните две състезания, надъхайте се, подгрейте се психически за силен старт и на 1ви ви чакам в кошера :grouphug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Нед Яну 28, 2018 2:29 pm

Бих искала и аз!
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот yana » Нед Яну 28, 2018 8:57 pm

Здравейте,

Има ли възможност и аз да се включа в състезанието, или вече е късно? Преди няколко седмици прочетох "Зоната" и идеята начин за хранене, който води до хормонален баланс, доста ми допадна. Тъй като започнах отскоро режима, все още имам неясноти и ще ми е много полезно да се включа.
Аватар
yana
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 8:47 pm
Жена

Следваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron