Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Пет Фев 16, 2018 9:10 am

Здравейте ПЧЕЛИЧКИ,здравей,Пипи!
И така,ханш 102,талия през пъпа 97.
Дрехите ми стоят по-добре,чак пръстените на ръцете ми се въртят,НО най-важното за мен е ,че свикнах със ЗЕЛЕНАТА зона и аз мисля да я продължа още един месец,Затова ще продължа да се отчитам тук :comp:
Благодаря ти Пипи за отделеното време и страхотните и мотивиращи коментари!
:hooo:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Пет Фев 16, 2018 9:22 am

Добро утро на всички пчелички и нашата Мама Пчела Кралица :bouquet:
Аз няма да се сбогувам , тук ще съм всеки ден , не си давам никаква почивка от Зоната :yess:
На тези , които заминават нанякъде , пожелавам успехи и нека Зоната бъде с вас , беше ми много приятно да чета докладите ви всеки ден :applaus:

Резултатите ми Тони Елис 16.02.2018

Години - 53
Височина - 167 см
Тегло - 65 кг - .......
Талия - 79см - 75 см
Корем - 94 см - 92 см
Ханш - 102 см - 100 см
Бедро - 59 см - 57 см
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Пет Фев 16, 2018 10:25 am

1. Предисловие
Опитвам се да спазвам Зоната от една година, когато мога меря, когато не - на око. До преди състезанието, за почти година спазвах на 100 % има няма 20 дена, и то не подред. За тази година резултат никакъв. Бях на диетолог(на 18.1), той каза, че това е защото и до преди Зоната съм яла що-годе нормално, затова тялото ми не реагира, и, ако искам реални резултати трябва да спазвам на 100 %. Това състезание ми беше много добре дошло, едно че спазвах много по-стриктно, но и че спазвах повреме на командировките, което до преди това мислех, че е невъзможно.
Това, че измерим резултат в см и кг няма да има ми беше ясно при първия търтей, но въпреки това мисля, че това състезание ми даде много! Благодаря на Пипи за труда!
2. Резултати:
Години 34
кг - 62,8 - ...
през пъпа - 83 - 82 (без промяна, 81-83, от февруари 2017)
през най-дебелата част на корема - 91 - 91 (там имаше промени, по едно време повреме на състезанието измерих и 88 см, което е добре, защото точно тази част ме дразни най-много)
ханш - 101 - 101
бедро - 59 - 59
3. План:
Пауза, основно заради това, че пак ще щъкаме насам-натам, освен това липсата на резултат е убийствена за психиката, ако не направя пауза ще намразя зоната. После (вероятно средата на април) минавам в режим "плато", като премахвам млечните, плодовете и варените зеленчуци. Мазнини само от ядки. Много спорт, акто трябва ще увелича блоковете. Издържам до като през пъпа стана 80 (вероятно 2 седмици). После се връщам към стриктната зона до петък, 13.7. В това време вече трябва да съм раздвижила достатъчно метаболизма и да съм придобила самурайска точност. После мисля да премина на нормална, окометрична зона. Тъй като и сега не качвам килограми, мисля, че ще бъде достатъчно.
Последна промяна mimeta на Пет Фев 16, 2018 1:21 pm, променена общо 1 път
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Пет Фев 16, 2018 10:46 am

Pipilota написа:Тия бисквитки още не съм ги пробвала, хубави ли са?

Аз ги правих по тази рецепта
Нямах тахан и го замених със зехтин. Не сложих подсладител. Само канела. Станаха много хубави и вкусни. Днес предъвквам последните, но май малко сухички стават с времето. Като се снабдя с тахан ще пробвам пак. Много са удобни за носене в дамската чанта за извънредни ситуации :yess:
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Пет Фев 16, 2018 12:05 pm

Здравейте, момиченца - кокиченца! :bloomfl:
Днес съм в изключително добро настроение и да речем,че виновници са кантара и шивашкия метър :laugh:

Ето ги и моите мерки с 2 седмици разлика :Hello:
Години - 28
Височина - 163 см
Тегло - 60,7 кг - .......
Талия през пъпа - 78см - 74 см
Ханш - 92 см - 90 см
Гръдна обиколка - 89 см - 91 см .... Значииии не съм се силиконизирала, уж отслабвам на другите места, а пък гърдите растат??? То вярно,че това е мечта на всяка жена (и мъж), ама май по-скоро не съм се измерила първия път като хората :doNotKnow:

За тези 15 дни състезание си бях поставила цел колко кг да сваля. Е, искам да ви кажа,че малко си минах целта - явно съм се подценила :laugh4:

И на това пътуване няма да излизам от Зоната, по-скоро ще я карам на око, понеже няма да имам възможност да си взема и везната, а и ако беше продължило състезанието нямаше да мога да се отчитам вечер. Но след като се върна продължавам както досега - 10 блока, 5 хранения на ден, планкче, това-онова :wow:

Чао засега и до нови срещи - ще минавам да ви наглеждам :bored1:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Пет Фев 16, 2018 1:20 pm

Чернокоске, супер резултат :) ! Сантиметрите през пъпа са най-важни, нали от тях се изчисляват % мазнини. Хубаво е, че показваш, че зоната действа и на хора с нормално тегло.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Пет Фев 16, 2018 2:26 pm

Благодаря ти, много! Зоната помага на всеки, който повярва в нея! :rheart: :rheart: :rheart:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 16, 2018 3:15 pm

Pipilota написа:Oк Хипчо, ще се съобразим с твоето желание :( . Щях да се жертвам още 5 дена за да ви засиля с цели 20 дена състезание, докато ме държи вдъхновението, но няма как да дам актуални резултати, ако някой от вас се откажат по-рано. Това значи, че на 16ти сутринта състезанието е свършило и искам всички да се претеглите гладни, жадни и да ми напишете на лични кой колко килограма е. После аз ще преработя резултатите и ще ги публикувам. :bouquet:

Ако само аз не искам да продължа, не разбирам защо трябва да се спира състезанието. Аз не държа да участвам с карайното класиране. Просто имам лични проблеми в момента и не ми е до това. Съжалявам, момичета. Не искам да ви провалям състезанието, може да продължите без мен, не виждам проблем в това.
Или Пипи да направи 2 класирания, ако има повече отказали се.
И без това се чуствам зле, не искам да се чуствам и виновна, че съм ви провалила състезанието. :sad:

За протокола: намалила съм сантиметрите с 1 см на ханша; 3см на талията и 1см на пъпа.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 16, 2018 5:21 pm

Хипчо, спокойно мила наша пчеличке. :hug: Оказа се, че повечето от пчеличките си имат ангажименти, и не могат да продължат. Ти просто беше първата която писа и първата на която аз отговорих. Всичко е точно! направи си кекс! :laugh: Аз довечера като се прибера от работа ще обработя резултатите и ще ви зарадвам. Просто в момента всички чакаме Теди, защото не си е написала последния доклад. :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Пет Фев 16, 2018 7:30 pm

Пчелички.....


Ето моите мерки на кръшната ми снага... Хахахаха

Килограми - за сега само Пипи ги знае

Ханш от 104 за 15 дни на 96 см ихахха :jumpwow: :jumpwow:

Корем от 86до 83

Бедърце хахаха от 61- 56 с


Така както виждам резултати те са на лице и аз продължавам в същия дух смело напред!
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Пет Фев 16, 2018 10:33 pm

Привет момичета,

Ето и моите 'манекенски' размери :)

Състезание: начало --- край
Тегло: 83,2 кг --- *****
Талия: 92 см --- 86 см
Корем през пъпа: 100 см --- 99 см
Ханш: 113 см --- 113 см
Бедро: 64 см --- 62 см
Височина: 170 см /без промяна/

И малко допълнителни данни:
тел. мазнини 37% -- 36,3%
вода 45,9% -- 46,4%
мускули 32,3% -- 32,5%
:love:
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 17, 2018 6:04 am

ФИНАЛ

:bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1: :skyle11: :bee1:

Трети тур на 15 дневното състезание на неуморно ядене, :chef1: и без чувство на глад приключи :bigsm16: с успешно свалени килограми при 10 от 10 състезателки :bigsm22:


:urbest:



1 во място- Златен медал
:bee: Nikka - 10 блока. Старт: 83,200 кг Финал: 80,900 кг. Стопила -2,300 кг

135 пчелички
(119 пчелички + 14 геройчета + 2 гигант)



2ро място- Сребърен медал
:bee: Chern0koska - 10 блока. Старт: 60.700 кг Финал: 58,900 кг. Стопила -1,800 кг

132 пчелички
(117 пчелички + 13 геройчета + 2 гигант)
(2 търтея, изядени от голямата пчела )



3то място- Бронзов медал
:bee: ТониЕлис - 10 блока. Старт: 65 кг Финал: 62,800 кг. Стопила -2,200 кг

132 пчелички
(117 пчелички + 13 геройчета + 2 гигант)
(2 търтея, изядени от голямата пчела ) + 1 червен търтей



4. :bee: Мечта_8 - 10 блока. Старт: 98,900 кг Финал: 96,300 кг. Стопила -2,600 кг

128 пчелички
(115 пчелички + 12 геройчета + 1 гигант)
(1 търтей, изяден от голямата пчела ) + 1 червен


5. :bee: Ivka_94 - 10 блока. Старт: 67 кг Финал: 63,500 кг. Стопила -3,500 кг

126 пчелички
(113 пчелички + 11 геройчета + 1 гигант)
(1 търтей, изяден от голямата пчела ) + 1 червен + 1лаком


6. :bee: Кiki - 9 блока. Старт: 68 кг Финал: 65,500 кг. Стопила -2,500 кг

119 пчелички
(108 пчелички + 10 геройчета + 1 гигант)
(1 търтей, изяден от голямата пчела ) + 2 лакоми + 2 червени + 2 мързеливи


7. :bee: Yana - 10 блока. Старт: 61,200 кг Финал: 59,800 кг. Стопила -1,400 кг

107 пчелички
(98 пчелички + 9 геройчета)
(11 търтея- 4 червени, 3 лакоми, 4 мързеливи )


8. :bee: HippoDel - 10 блока. Старт: 84,600 кг Финал: 82,800 кг. Стопила -1,800 кг

93 пчелички
(90 пчелички + 3 геройчета)
(8 търтея- 3 червени, 4 лакоми, 1 мързелив )


9. :bee: Mimeta - 11 блока. Старт: 62,800кг Финал: 62,700 кг. Стопила -100 гр

84 пчелички
(83 пчелички + 1 геройче )
(12 търтея- 6 червени, 2 лакоми, 4 мързеливи )


10. :bee: Maxima - Ralito - 11 блока. Старт: 66,500 кг Финал: 64,200 кг. Стопила -2,300 кг

79 пчелички
(78 пчелички + 1 геройчет)
(5 търтея- 4 червен, 1 мързелив )


:potfl: :bloomfl: :potfl: :bloomfl: :potfl: :bloomfl: :potfl:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 17, 2018 6:50 am

Това е мили пчелички, мили момиченца и мили прилежни ученички. Това беше от мен. (сега разбирам класната ми, защо плака на абитуринтската ни) :sad:
Всички заслужавате огромен букет цветя за постигнатите резултати :rose4: Невероятни бяхте. И както казвам в края на всяко състезание - няма никакво начение кой е на първо, второ и трето място. Всички вие победихте себе си, всички вие показахте че не е толкова трудно, колкото изглежда, и всички вие сте победители в това състезание :hug:

Благодаря на всички ви за милите думи на лични :love: Не ви отговорих там, за да не се повтарям. От тук ми е по-удобно да се обърна към всички ви и да ви прегърна наведнъж :grouphug:
Ще цитирам нещичко от предното състезание, за да не се повтарям : :typing: " Мисля, че 15 дена бяха достатъчни, за да промените мирогледа си, за да придобиете нови и полезни навици, да промените отношението си към храната и най-вече към самите вас.
Когато се храните по този начин, вие уважавате себе си, цените тялото си, и то съответно ще ви се отблагодари. :bow: Всички тези усилия, които положихте не бяха напразни, напротоив- вие намерихте най-ценния магазин от който можете да си напазарите - магазин "Здраве"....малко хора имат шанса да узнаят къде е този вълшебен магазин. За това мислете за самите себе си така, сякаш съдбата ви е целунала щом ви е дала този шанс!"

:partyflowers:


"Всички знаете до болка баналната приказка, че всичко се връща..и колкото и банална да е, е самата истина....когато вие не уважавае телата си, те също няма да ви уважават, Когато ги пренебрегвате, те също някой ще ви пренебрегнат и то по доста по-болезнен начин....за това, правете добро на храма на вашите души, и това ще ви се върне! Обичайте самите себе си, за да ви обичат всички други!

И повечето от вас нека периодично да се връщат на зад из станиците и да препрочитат напътствтащите кратки и не толкова кратки стимулиращи думички, които съм ви казвала. :Hello: Правила съм го наистина от сърце :rheart: , и за мен това ще е най-голямата радост - да видя много шампиони на нашия уникален Зонов кораб"

И така, аз бях до тук! :rose4: Засилих ви колкото сили имах. :running1: Сега вече ви пускам колелото, оставате сами в равновесието и във въртенето на педалите. Покажете на себе си, че можете. Чувството, човек да се гордее със себе си е неописуемо, както и респектиращо за останалите. :bigsm4: Всеки свален килограм е победа в живота ви, победа над слабостите ви! :yess:

В моменти на слобост търсете начини, пишете тук :writing1: , говорете, търсете нещо, с което да си промиете мозъка. Както ви казах в един от постовете, мисълта ви е толкова важна, колкото са и хормоните ви! Те ви разболяват и те ви лекуват! :applaus: Позитивното мислене е изумителна сила, неосъзната може би от повечето хомосапиенси на този свят! Използвайте каквито методи ви дойдат в съзнанието.

Казвала съм в предишни състезания - например сложете си една чашка със стъклени топчета (или "лимки", както ги наричаме във Варна) в секцията в хола например. Сложете и една празна чашка до нея. Сложете си ги в хола до телевизора или на видно място да си ги гледате всеки ден. На всеки смъкнат килограм местете по едно топче в другата чашка. Всяко изместено топче ще ви доставя огромна радост. :dance1:
:potflower: :moreflow: :potflower: :moreflow: :potflower: :moreflow: :potflower: :moreflow: :potflower:


Другото - много е важно как ще възприемете това хранене. Ако ви натоварва психически, няма да изкарате дълго :bored1: Не се вманиачавайте до спазвате всичко до грам. Както виждате в резултатите, има пчелички с повече търтеи, а с повече свалени килограми. Научете се просто да мислите хормонално ;)
След месеци в зоната (стриктно) и четене на книгите, този момент на осъзнаване идва...просто целия ви мироглед за храната около вас се променя...аз както обичам да казвам, зоната по-скоро е психологически момент от колкото хранене!

Много хора започват да спазват Зоната без да имат идея от съдържанието в книгите на Сиърс. Много от тях дори не са чували Бари Сиърс, но започват въодушевени и нахъсани от някакви истории за хора, оглозгани и изваяни от зоната. Обаче... :bored1: втората седмица (даже е много) окапват от дървото като гнили круши! Защо? Защото нямат съзнанието което да ги държи.

Защото както казах Зоната е по-скоро психика, от колкото хранене! :but: .....И, за да ви се промени мирогледа, трябва да започнете първо с мозъчната промивка. Да четете в началото всичко свързано със зоната, :zoneread: да прочетете колкото се може повече от книгите и статиите на Сиърс, и просто един известен период голяма част от мислите ви да са обладани от зоната, това е правилния старт....

Преди много години, когато за зоната знаеха някакъв мизерен процент българи и нямаше почти никаква информация, аз четях и препрочитах книгите, обобщавах и синтезирах цели книги в статии, къде кратки, къде досадно дълги, за да стигне нещо и до българския потребител. Писане и четене с часове, седмици и месеци наред.
В БГмама (тогава по онова време най-големия форум) никои не знаеше за рибеното масло. Аз бях гълъба с новините. Тогава създадох и сайта, и първите месеци се разхождах сам самичка тук из пустите, празни и пълни с ехо коридори на форума... И малко по малко взеха да идват, Ити, Газилот, Карита, Маня, Нимфа, Марианка Панова, Тони, Гого и всички вече станали зонбита-ветерани, които обичам с цялото си сърце. Те бяха първите членове на семейството тук. Те също искаха да научат какво е това Зоната. И когато научиха, те успяха! Зоната вече е техен начин на живот. Без стрес, защото са си променили мисленето :yess:

Сега вече, благодарение на убийствения безрезервен къртовски труд на Маня, имате възможност да прочетете още цели пет важни книги на Сиърс на нашия роден Български език. Поклон пред Маня за труда :Hello: Как се превеждат толкова книги :pray: И пак мизерен процент от потребителите четат тези книги! :doNotKnow:

И да се върна на темата - когато умишлено си промивате мозъка с подобна информация, престоя в зоната ще ви се стори по съвсем друг начин, ще живеете с мисълта, че взимате лекарство което ще ви направи безсмъртни, и ще го правите с кеф.

В другия случай, винаги идва момента в който ще се откажете, защото мозъка ви не е достатъчно промит, и греховните налепи по него взимат надмощие....Колкото и да е неприятно, четене му е майката ако искате Зоната да не ви тежи :bored1:

:shinflow-1:


Когато четете книгите на този велик професор, разбирате какво става в тялото ви, започвате да се наблюдавате, и с изненада осъзнавате, че всичко което е написано в книгите се случва и с вашето тяло. Сякаш е предсказание на Нострадамус. И когато знаете кое защо и как се случва, тогава става все по-интересно...Дори ходенето в тоалета става забавно, всеки път да си погледнете "Айкитата" :laugh: и да знаете че сте в перфектното "плуващо" състояние..значи Айаказаноидите са в перфектния баланс и не ви остава нищо друго, освен сами да започнете да си завиждате и да се обичате още повече :bow:

Само че тази мисли на радост ще дойдат, ако имате идея за какво става въпрос, т.е само ако сте запознати с материята....една-две книги четене и до там, после ако искате не поглеждайте и едно изречение, но в началото е много важно умишлено да си промивате мозъка. Ако искате зоната да ви стане култура, начин на живот и да бъде част от вас, ТРЯБВА да прочетете поне една негова книга!

Повторих се няколко пъти, едно и също нещо го казах с различни думи, но повторенията също имат психологически ефект :) ...

Мен често ме питат - ти пък к'ва зона пазиш...50 кила с напикани гащи? Колко 50 килограмови има тук, или в групата във фейса с 27 хиляди души, които спазват Зоната...? сигурно са единици. Защо? Защото не са си промили мозъците като мен. Аз го направих умишлено, насилвах се навремето, защото знаех, че това е начина да успея да стигна до магазина на Здравето. Същото беше с позитивното мислене :bored1:

Аз бях една посърнала, смачкана от живота негативна емигрантка :( . Мразех себе си и живота си. А чувството ми за хумор беше толкова, колкото пингвини има на северния полюс (там няма такива). Ми аз едва се усмихвах на най- дивите комедии създадени някога. Един ден реших, че и това трябва да се промени, защото ми омръзна да ме питат дали съм ядосана, а аз не бях. Просто си живеех в моя негативен свят. Тогава реших, че трябва да посегна към книгите - този път не за хранене, а за мислене - Естер и Джери Хикс. Съдбата ме целуна отново, като ме срещна с тези книги и техните писатели. Пуснала съм тема и в този форум за това Велико мислене А сега как мислите, дали имам хумористични проблясъци в съзнанието ми... :yess:

И така.... стига съм писала! Всеизвестно е, че дългите постове не се четат и отегчават читателя. За това спирам до тук. Имам да ви разказвам и да разсъждавам върху тези копчета тук по клавиатурата още много , но ще се въздържа за сега. ;)

И отново- честито на всичките 10-11 победители в това състезание. Бяхте прекрасни, и някак тайно ми се иска да си останете част от екипажа на този зонов кораб, както обичам да наричам този форум. Аз винаги ще съм тук, а вие се връщайте при мен когато си поискате :grouphug: :applaus: :applaus: :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Съб Фев 17, 2018 10:56 am

Здравейте скъпи пчелички :bouquet: Честито на златния медалист Nikka , както и на сребърния медалист Chern0koska :Hello:
Поздравления и на всички момичета за усилията и голямо благодаря :Hello: на нашата любима Пипи , че ни изведе живи и здрава на финала :bigsm22: Че ни побутваше , подтикваше , напътстваше и наказваше / като истинска добра майка на кошера /
Всеки от нас е победител и отсега нататък се състезаваме само със себе си , да сме по-добри всеки месец , по-мотивирани и все по-слаби и красиви :dress: :konti:

Аз съм си поставила за цел до края на месеца да стигна 61 кг и с мъжа ми продължаваме още 2 седмици в зелената Зона. За себе си съм забелязала , ако имам цел и крайна дата , се справям по-добре и по-лесно.

И всеки ден си повтарям мантрата - ''Аз съм в Зоната и Зоната е в мен. Аз съм здрава , щастлива и пълна с енергия. Аз съм сита и доволна без шоколади , сладкиши и бисквити , пълни със захар. Аз съм мотивирана , целеустремена и вдъхновена. Благодаря , че открих Зоната и благодаря на всички , които ни помагат да продължавама.''
Нека Зоната бъде с вас :bouquet:
Последна промяна ТониЕлис на Съб Фев 17, 2018 12:33 pm, променена общо 2 пъти
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Съб Фев 17, 2018 12:10 pm

С огромни благодарности на Пипи за мъдрите думи, в които тя е вложила цялото си сърце и безрезервна отдаденост. Знам го, защото този път, който ти си извървяла, мила Вяра, беше и моят път. Ти, заедно с другите първопрохождащи зоновци тогава отново бяхте опората и ясния хоризонт, който искахме да стигнем.

Аз чух за Зоната от едно интервю на Руслан Мъйнов преди повече от 5 години. То ме завари огромна, тромава, затлачена, с второ дете на месеци, за което треперехме да следим за страшна болест, недоспала...хронично недоспала и преуморена, психически на ръба...И последното, което исках е да се огранича в храненето, да пазя диета. Храната ми беше отдушник. Голяма грешка! Слушайки Руслан, разбрах, че има режим, в който ще се храня и това ще подобри здравето ми, ще съм енергична и наспала се! Купих си книгата, прочетох я много внимателно. Открих групата в бг. мама. Изчетох десетките страници постове. ВСИЧКИТЕ! И започнах, в началото трудно, след това все по-уверено до етап, в който отрязваш точно 42 гр. сирене. Резултатът е най-голямата награда и мотивация. Още първата седмица трансформацията започна - лекота, енергия, позитивни мисли. А като дойде и намаляването на кг - о, какво блаженство! Всички питаха как така изглеждам толкова фантастично (не само слаба, но и озарена). Казвах: Зоната и ме гледаха :о Но никой нямаше търпението да прочете, да се научи, ДА РАЗБЕРЕ!
И дойде ден, в който се върнах на работа. Започнаха кутиите с еднаквата храна (месо или сирене+зеленчук или плод). И започна да ми омръзва, да се храня все по често на око и постепенно излезнах от Зоната. От 14 кг. свалени се сдобих с нови 17. Ужас......
И в днешни дни:
С ясното съзнание, че имам проблем с тестени и захарни изделия, алкохол (умерени количества, дее, не си мислете, че съм алкохоличка - 50 гр. райкика вечер или една биричка), подкрепени с изследвания за инсулинова резистентност+ трайно обездвижване от работа в офис, знаех, че единственият начин да си върна тялото, здравето и психиката е Зоната. Отлагах го няколко месеца, за да съм готова психически (и Пипи го е казала много вярно и точно). Дойде моментът. Отново прегледах сайта, открих групата във ФБ и с огромно задоволство открих, колко се е развил режимът и КОЛКО МНОГО ЗОНОВИ РЕЦЕПТИ ИМА НАГОТОВО. Момичета, дори не осъзнавате какво богатство е това. Колко сме се мъчили преди години с 5 продукта да делиш и смяташ и все едно и също да си ядеш. Та, така. Състезанието съвпадна точно с влизането ми отново в Зоната и то беше предизвикателство пред мен самата - да изградя наново старите навици.
Изводът за мен: Трябва да наблегна на спорта (йогата е моето), планка да ми е ежедневен спътник. Да изградя система на готвене за седмицата, защото още ми куца тази част. Но по-трудното мина и съм готова. С ясната психическа нагласа! Затова и резултатите идват.
С много обич към всички подкрепящи ни по пътя, който сме поели :love: :bouquet:
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Съб Фев 17, 2018 12:45 pm

Здравейте всички!
С голямо удоволствие чета, че вече 3-4 пчелички ще останат в зоната поне до края на месеца. Ами да си направим среща тук на 01.03 и пак да споделим мерки, теглилки и патила, а?
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта