Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 01, 2018 9:29 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 01.02.2018, четвъртък, 10 блока

:arrow: 2. Хранения за деня – 5

9:00 закуска
13:30 обяд
16:30 междинна закуска
18:15 вечеря
преди лягане около 22:30-23:00 нощна закуска
заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- доста над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 3Б

2БПВ - Кисело мляко 400г
1БП - Протеин 8г(по етикет)
1БВ - 6 вида берита замразени 140г (по етикет 6,4/100г въглехидрати)
3БМ - 9 бадема
Вечерта се сетих, че трябваше да увелича мазнините с 1 блок, заради протеина, но... не мисля, че е фатално.

Не беше много добра комбинация, защото беритата бяха много кисели и в съчетание с млякото, си беше... киселоч. Въпреки, че добавих и малко стевия, тя въобще не се усещаше.

Обяд 2Б

Бърз зеленчуков омлет:
1БП – 3 ленти пуешки бекон
1БП – 1 яйце
1/5БВ – броколи 50г
1/5БВ – карфиол 80г
1/5БВ – лук 26 г
гарнитура:
1/5БВ – краставица 96г
1БВ – морков 80г
2БМ – 6 маслини
десерт:
1 1/5 БВ – пюре от ябълки с канела 1/3 и малко чаша

Междинна закуска 1Б

1БП – извара 56г
1БВ - ябълково пюре 1/3 чаша
1БМ – 1 орех

Вечеря 3Б

3БП – 3 телешки кюфтенца (всяко от по 42г телешка кайма)
2БВ – печен сладък картоф 2/3 чаша
Салата от зеленолистни, не я броя
1БВ – бланширани броколи 1 ½ чаша
3БМ – зехтин 1ч. л.

Нощна закуска 1Б

1БПВ – кисело мляко 200г
1БМ – 3 бадема

:arrow: 8. Днес не тренирах - разминах се с пчеличката

:arrow: 9. Днес ми досвидя да отделя една кратка минута от времето си, и си проспах шанса :stupid: За награда- да ми дойде акъла- празен кошер...

:arrow: 10. Според мен днес улових 6 пчелички и нито един търтей :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Чет Фев 01, 2018 9:47 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 01.02.2018 , 10 блока
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ- палачинки
1БП - белтъци - 2 бр
1БП- котидж серене - 26 гр
1БВ - нахут - 40 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ - зехтин - 2/3 ч.л.

Обяд - 3БПВМ - супа топчета
3БП телешки топчета - 126 гр
1БВ морков - 80 гр
1БВ нахут - 40 гр
1БВ грейпфрут - 100 гр
3БМ зехтин - 1 чл

Снак - 1БПВМ
1БВ мандарина - 1 бг
1БП цедено мляко - 100 гр
1БМ фъстъци - 6 бр

Вечеря - 3БПВМ
3БП скумрия - 126 гр
1БВ зелен боб -180 гр
1БВ броколи - 250 гр
1БВ морков - 80 гр
3БМ маслини - 9 бр

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода- два литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , разходка с кучетата 2,5 км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Последна промяна ТониЕлис на Чет Фев 01, 2018 10:56 pm, променена общо 1 път
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy - 2ра пчеличка » Чет Фев 01, 2018 9:52 pm

Пиша малко по-рано, тъй като съм изморена и може да заспя :D
Не пиша Teddy, защото ми дава името е заето и не ми дава да публикувам

1. Състезател-Teddy, 01.02.2018, четвъртък, 10 блока - 21:52 часа.
2. Хранения за деня – 5

8:30 закуска
12:30 обяд
16:30 междинна закуска
20:30 вечеря
преди лягане около 22:30-23:00 нощна закуска
заслужих си стриктна пчеличка (Вечерята ми е малко по късно, защото тренировката ми се проточи- не знам дали заслужавам пчеличка :D)

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целия ден не съм яла червени храни - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - заслужих си мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- доста над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 2Б

2БПВ - Кисело мляко 400г
2БМ - 6 кашу

Обяд 3Б

60гр. свински наденички - 2БП
42гр. обезмаслено сирене - 1БП
240 гр. чери домати - 1БВ
80гр. моркови - 1БВ
1/2 портокал - 1БВ
9бр. кашу - 3БМ

Междинна закуска 1Б
200гр. Кисело мляко верея - 0,1% - 1БП+1БВ
3бр. кашу

Вечеря 3Б

2БПВМ – 2 телешки кюфтенца (всяко от по 42г телешка кайма)
1БВ –240 гр. домати
1БП - 42гр. Сирене
1БМ - 1/2 ч.л. зехтин

Нощна закуска 1Б

1БПВ – кисело мляко 200г
1БМ – 3 бадема

:arrow: 8. Днес тренирах :bellysport: , гониха ме :runfun: , бягах, спъвах се, боксираха ме, копах, цепих дърва, потих се - всичко това в продължение на 1час и 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка (ходих на тае-бо)

:arrow: 9. Днес ми досвидя да отделя една кратка минута от времето си, и си проспах шанса :stupid: За награда- да ми дойде акъла- празен кошер...

:arrow: 10. Според мен днес улових 7 пчелички, и нито един търтей :angel:

Хубава вечер
Teddy - 2ра пчеличка
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Чет Фев 01, 2018 10:41 pm

Изпуснах вчерашните мерки и затова стартирам от последното място. Започвам с 66.5 кг., 11 блока.
1. 5 бр. хранени, 3 реализирани (без следобедна закуска - въобще не бях гладна) и късна вечеря (късно се прибрах и късно вечерях)
9.00 часа закуска
13.00 обяд
20.00 вечеря
нямам стриктна пчеличка
2. закуска - 200 гр. ябълка 2 вб, 220 гр. кис. мляко +1вб+1пб, 14 гр. сух протеин - 2пб, 1 с.л. тахан -2 мб, 1 мб от млякото тъй като е домашно и доста мазно. стевия за вкус
обяд - на око така че нямам и тук пчеличка, въпреки зелените храни: 1 пб сьомга, спаначен дип, около 66 гр. пуешка шунка, 250 гр. чери домат
вечеря- пица: нахут 38 гр. накиснат от вчера+ 120 гр. тиквичка - 2.5 вб блат, 35 гр. моцарела, 28 гр. кашкавал, 26 гр. сушеница по етикет - 3 пб, 6 маслини+зехтин за намазване -3 мб. 60 мл. червено вино (виждам задаващ се търтей), 2 чери доматчета за свежест не броя.
3. водна пчеличка за 2 л. вода
4. без спортна пчеличка
5. без планк (утре обещавам)
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Чет Фев 01, 2018 10:47 pm

да добавя, че пропуснах (през тел. е трудно). 1. състезател Maxima - Ralito
6. без изкушения днес и 7. в най-добрия случай 2 пчелички си давам - водна и неизкушена.
утре ще докладвам стриктно по точките и по образец, сега заспивам...
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 01, 2018 11:43 pm

Докато си хапвах/пийвах нощното блокче се усетих, че на обяд съм изяла 1БВ в повече. По навик съм сметнала 3 блока за основно ядене, но само за въглехидратите. Утре се надявам да бъда по-внимателна в изчисленията. :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Пет Фев 02, 2018 2:05 am

1.Състезател Кики(Много засрамена)
2.Хранения на ден-5.Стриктна пчеличка
3.Изкушението победи,2блокчета черен шоколад.Търтей
4.Заради шоколад...без пчеличка
5.Всичките храни претеглени,стриктна пчеличка
6.Изпита вода,литър и половина,водна пчеличка
7.Споделено и написано меню
9 блока,

Закуска 2 яйца на очи в 1/2 ч.л.зехтин,1 ябълка,1 мандарини,2 БЛОКА
Обяд-120г рикота,200г с 2% мазнина кефир,2 мандарини, без мазнина заради работата 3 БЛОКА
Следобедна закуска,1 чаша кисело мляко 2% 1БЛОК
Вечеря ,84г шунка, 1 ч.л.зехтин,240г домати,1 морков 2БЛОКА
Преди лягане ,200г кефир
8.Вървях 4 км.Заслужих си спортна пчеличка
9.И да!Успях ПЛАНК 1 Минута :yess: Още една пчеличка
Общо за деня: 6 пчеличка и един търтей
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 02, 2018 6:29 am

Такааа :bigsm24: Хайде сега да ви видя АЗ, какви сте ги свършили в първия ден... :pray:

yanaаааа, :stupid: от първия ден започна да мърсуваш с търтеите :bigsm13: и то с ония мързеливите търтеи, дето не ползват кантарчета...Сега шегата на страна, но ако това ти е ежедневието, и нямаш възможност да позлваш кантарче в по-голяма част дните ти, просто няма смисъл да си губим времето.. и ти и аз :notagree: За това си помисли отново, дали си готова да продължиш. И тоя зехтин....ще ти стане много хлъзгаво в корема, търтеите ще се пързалят със шейни там :laugh1:

1. При това състезание имаме ли право на едно цяло яйце на ден? Виждам, че при първото е било така, а някак не ми се иска да изхвърлям храна и предпочитам да си ям жълтъците.
- целите яйца не се наказват, защото не всеки може да си позволи да изхвърля жълтъците. Но не е препоръчително. Замисли се кое е по-добре, дали да изхвърлиш нещо вредно в боклука, или да си го изхвърлиш в стомаха... ;)

2. Ако някой ден спортуваме по-активно, ОК ли е да си добавим 1бпвм допълнително към храненето след това?
- Промяната на блоковете не се наказва. Може да си ги напасвате според ситуацията, стига да не пропускате хранене, и да не надвишавате 5 блока на хранене

Относно питанката ти за меда :hm: Меда няма да се наказва с червен търтей, но трябва да влиза като въглехидратен блок в самите зонови хранения. Ако е извън храненията, това определено надвишава калориите които Зоната позволява, и ще пречи на организма ти да постигне хормонален баланс, а от там и резултатите ще са нулеви и демек- пак се връщам към моята чуденка, че може би няма да се справим с това състезание. Имаш време да си помислиш, и ако не ти е по силите да се откажеш.

Завършваш деня със 7 пчелички и 1 голям мързелив търтей :hug:

Ivka_94, защо бе Пчеличке така изпусна планковата пчеличка? Можеше да си гепнеш максимума за деня + да си вземеш една пчеличка Геройче...утре да се стягаш и да залягаш над мускулите. И другото - с това прясно мляко следобяд не огладняваш ли по-рано....Просто любопитство ;)
Завършваш деня със седем пчелички. Само точките в правилника, които са с червено, само те се наказват с търтей. За планка няма търтей :) Прекрасно се справяш за сега :yess:
И ако може да помоля като пишеш менюто си, да оставяш малко разстояние между отделните хранения, че много ми се сливат редовете, и леко се натоварвам :hug:

mimeta, ако може да помоля да погледнеш на ТониЕлис и на Хипо докладите и да копираш като тях, виж как ясно и четливо са си дали рапортите (старите пчелички още си пазят казармените навици от време оно :yess: ). Точка по точка, 1,2,3,4 и т.н От твоя доклад виждам само едно меню и стоя и гадая :th: и ми е трудно :oh: .

Разберете ме, много е натоварващо, и за мен е важно как ми се поднася инфото за да не се кьоря и натоварвам пред монитора. Имам много отворени прозорци, с ексели, там където пиша, там където ви чета и имам нужда и малко от вашата помощ, която се състои в по-нагледни доклади. Разбирам, че някой от вас пишат от телефоните, и как го правите не знам, но смятам че е много неудобно и за двете страни.
Според това, което си дала завършваш с четири пчелички. Да се надяваме, че всичко ще си дойде на мястото утре :bow:

Chern0koska , браво бе Пчеличке прилежна ;) Сега нали си виновна, и се подмазваш, а? :laugh: Хвана си всички бройки за деня + пчеличката Герой. Бравуссс :hooo: И каква хитра си тиии, с готовите рецепти колко е лесно, нали ? :chef1: СИлен старт - цели 8 пчелички +1 геройче :bouquet:

Nikka, ти Пчеличке, защо не си сложиш едно аватрче, да се облечеш в хубава премяна, че така си една прозрачна и не те виждаме :) В галерията на форума има колкото си поискаш аватарчета.
И Ах, това кИфте на Маня стана голям хит :lol: Мързелива работа :laugh4: Бравус и за инатестата пчеличка, звучиш добре.
А за планка- :laugh: разсмя ме и много ти се радвам, това е то, упорито като магаре :laugh1: Това е едно адски полезно упражнение, което ви отнема само една минутка от целия ден, и се ядосвам когато пчелички се измързеливят и го пропускат. Една минута само!
И благодаря много за доклада, прилежен, нагледен, ясен и че пишеш изречения, извън точките, и не си като робот. И в миналото състезание за това мрънках, какви бяха тогава едни стриктни, не смеят дума да обелят, влизат, изплюват един рапорт и изчезват. Никакъв разговор не искат да водят с мен, да ме разсеят малко, миличката аз, тъна в тишина :doNotKnow:
И така- и ти си шампионка днес- 8+1 :hugs1:

Мечта_8, слънчева Пчеличке, и ти ме разсмя с тоя планк...Благодаря от сърце, че ни "охаберяваш" с твоя подвиг :laugh1: хильотя се тук пред компа с вашите приключения, само си ви представих как залягате по пода и се потите треперейки и псувайки ме с най-колоритни думи :laugh1: Справила си се чудесно, завършваш с максималния брой- 8+1 :love:

HippoDel-другата калпазанка-пробва се да се мазни с прилежен и красив доклад, вижте я :laugh4: Обаче калпазанката си е калпазанка...нито спортна пчеличка, нито планк! Хопчооо, само ако знаеше колко калории можеше да изгориш с планка, колко коремни мускулчета можеше да накъсаш за тази една минута, и после докато спиш, тялото ти щеше да си взима от мазнините ти за да ги поправи, и щеше да слабееш, да слабееш, да слабееш....аа, сега те е яд нали? ;) Ми дааа, то си за яд :oh:
На обяд си объркала леско сметките, и едно протеиново блокче ти бяга, но видях, че и ти си видяла грешката, и не е било умишлено, така че ще си затворя прекрасните ми очи :laugh1:

И с печения сладък картоф мина метър, добре че е в оранжевата графа, че какъв червен търтей щях да ти лепна, и щеще да видиш зелена пчеличка нанайци :laugh1:
И отново, с цялото си сърце благодаря за много четливия и улесняващ ме доклад. Разтапям се така, като знам, че мислите за моето удобство :hugs1: Завършваш деня със шест пчелички в кепчето ти :bouquet:

ТониЕлис, другата беладжийка, дето се мазни с прилежно писане! :angel: и яде на обяд някакви телешки топчета :о
Тони, Бравус мила, справила си се чудесно, силен старт, продължавай така. Шампионка си днес, нямам забелжки, само благодарности, че написаното така подредено ме улеснява и ми спестявате много време :rheart: Завършваш 8+1

Teddy , с теб малко трудно ще се разберем. Това е форум и всеки потребител влиза с име и парола. Както си направила и ти в деня в който се записа за състезанието. Тогава си влязла като регистриран потребител с името "Teddy" Ако ти е трудно пак да се логнеш, поискай помощ от приятел, или ако си забравила паролата, форума има опция да ти помогне да я смениш. Опцията "бърз отговор"не е решение за тук. Моля те опитай, ако трябва пиши ми на лични тук или в контактната форма на сайта, за ти помогнем!

Иначе благодаря и на теб за прилежно написаното домашно, радост за окото ми е, само дето не ти се усмихвам, заради последната издънка :but: ...една минута само, една единствена минута... :laugh4: (сетих се за една чалга песен на Кали от време оно, като бях млада в БГ - "Една минута" :laugh: ) И така, завършваш деня със 7 бройки в кепчето..не е лошо, ама можело и повече. Да се надявам, че утре като влезеш като регистриран потребител, и ще ти дойде вдъхновението за планк :bouquet:

Maxima - Ralito, и с твоя доклад ми изникна още един бял косъм, горе в дясно зад ухото :mix9: Надявам се да е само за днес тази издънка ;)
стрикнтата пчеличка ти избяга, това че, не си гладна, не е оправдание, напротив, в Зоната най-доборото време за ядене е, когато не сте гладни, тогава в тялото ви е тихо море, спокойно без да са се разбунтували още хормоните. Ако се храните когато сте гладни вече, ми вие не сте в Зоната, и чакайте после резултати...грънци.. И за това много хора изплюват реплики от рода на "При мен зоната на работи"...е как да не работи, да не би да имаш извънземни вътрешности...ама както и да е, да не се отнасям. Но да знаеш, голямо порицание за това, че не си яла, защото не си била гладна :bambam: Също нямаш и мерителна пчеличка, и да се надяваме, че това ще ти е за последно- да прескачаш кантара. Лепна ти се и червен търтей заради виното..сори, правила ;) Завършваш с две пчелички и един червен търтей. И пак казвам- за тези, които им идва на нагорнище- помислете дали ще се справите цели две седмици.

kiki- другата беладжийка....започва докалда си с думите "Много засрамена".... :stupid: :laugh4: Добре, срамувай се разбира се, с този шоколад!!! :scare: , и + това знаеш, че си на състезание! ама и срамуването сигурно е горене на калории, така че много искам да се срамуваш :laugh:
Завършваш деня със шест пчелички и един лаком мъжкар в кепчето ти...Сега мръсника ще ти омърси пчеличките дето си хвана, да ти дойде акъла :bgargue: :laugh:

Хайде от мен толкова за днес :Hello: Лека нощ :wisle:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Пет Фев 02, 2018 11:26 am

Здравей,Пипи,имам въпрос,в Зоново състезание 1ви тур виното не се е наказвало. Сега това не е така? :th:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Пет Фев 02, 2018 1:14 pm

Здравейте, днес ще се опитам с планка! Що се отнася до следобедната закуска, не огладнявам и нещо ми идват в повече 3блока... Но с малко повече зор се справям! Усмихнат ден!!!
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 02, 2018 4:34 pm

kiki написа:Здравей,Пипи,имам въпрос,в Зоново състезание 1ви тур виното не се е наказвало. Сега това не е така? :th:

Kiki, тогава виното беше в зелената графа според Бари Сиърс, обаче сега за наше нещастие, Барито ни отряза квитанциите и му промени цвета на червен :notagree:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Пет Фев 02, 2018 8:53 pm

1.Състезател Кики 9 блока
2.Храхения на ден 5 ,стриктна пчеличка
3.Изкушението не победи,инатеста пчеличка
4.Целият ден мина на благоприятни храни
5.Хранения премерени на канарче,НЕ,нямах възможност.Изчислявах по етикет.Не знам за пчеличка...Пипи да каже
6.Изпита вода ,да 1.5л водна пчеличка
7.Споделено меню
Закуска2 БЛОКА ,2бъркани яйца в ч.л.зехтин,ябълка ,киви
Обяд 3 блока,112г пиле на сьомга,киви,2 мандарини.Мазнина,не,заради сьомгата
Следобедна закуска 1БЛОК 200мл кефир
Вечеря 3БЛОКАпиле 84г салата ,зехтин 1ч.л
Преди лягане 200мл кисело мляко 2%
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Пет Фев 02, 2018 9:19 pm

Вчера бях през телефона, но днес си домъкнах компа, така че вече няма да се излагам ☺ Да питам, киселото мляко също ли се мери на грам, или е достатъчно окометрично да измеря ½ кофичка? До сега го мерих окометрично, но колко му е, дали вечерта ще меря 15 пъти или 16 е все едно ☺


1. Състезател- Mimeta; 2.2.; 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден –
8:30 – 65 г котидж и 80 г морков
От 11:00 до 12:30 – 588 фасул (2БВ) + 84 г пиле (3БП) + салата от: 420 г маруля, 65 г репички и 1 ч.л. зехтин (1 БВ + 3 БМ) – общо 3 БПВМ
16:00 – 130 г котидж + 80 г киви + 120 г ябълка
19:30 – 588 г фасул + 56 г пиле + 220 г кисело мляко (млякото е мерено, бях вкъщи, така че мерих на кантара)
22:30 – имам приготвено 220 г кисело мляко
Зеленият фасул готвих така:
В тенджера (1763 г) сложих 1 кг зелен фасул – 5,56 БВ, добавих 294 г лук – 2,26 БВ и ги оставих да се сварят. Като беше готово прибавих 79 г трици, с което изравних въглехидратите на 12 блока. Готовото ядене – тенджерата се получи 3530 г, демек 294 г за 1БВ.
Пилешките гърди готвя по следния начин:
Измервам колкото ми трябват, сол пипер и ги слагам в сухо тефлоново тиганче. За около минута пилето хваща коричка, обръщам да хване коричка и от другата страна и после подливам с чаша вода, така че пилето да бъде изцяло покрито. Варя докато от водата остане само малко по дъното. Колко излизат варени не знам, дала съм мерките докато още беше сурово месото.
Фасулът стана нищо особено, става за ядене, ама с запържен лук, варени моркови и доматено пюре е много по-вкусно. За овесените трици намерих добро приложение, нормално изобщо не са ми вкусни, мъфините с тях стават едни такива като мокри, но така, по малко в мандата изобщо не се усещат. Ще ги ползвам повече, и в не зонови манджи за згъстяване, вместо брашно. Пилето, обаче, готвено по този начин няма грешка.
Заслужих си стриктна пчеличка .

3. Нещо не прецених добре и днес ядох много обемни въглехидрати. Преядох, и в комбинация с водата изобщо не ми е минало през ум да ям каквото и да е повече. Инатестата пчеличка сама ми кацна в кошера


4. Целия ден минал само на благоприятни храни, и то от зелената част на таблицата, дори оранжеви нямам - заслужих си зелена пчеличка


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче. Добре, че домашните дояждат остатъка от ябълките - заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода – до обед вече бях изпила 3 чаши (литър), след обед още две, по време на тренировката изпих бутилка 0,75 литра, а до лягане има още мнооого време. Три литра ще се съберат като нищо. И си искам водната пчеличка!


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет


8. Днес тренирах , цял един час от 17 до 18, и после тичах още половин час… исках да тичам час, но не издържах повече. В 18 и 30 едвам дишах, мислех, че ще се гътна, но спортната пчеличка. си я заслужих и не си я давам!


9. Великото упражнение "ПЛАНК" , е част от тренировката, изпотих се, задъхах се, разтреперих се, свитки ми излязоха, но се задържах без да мръдна на няколко пъти по цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. (Също така правя това упражнение, когато треньорката показва нещо изключително трудно, което аз не съм в състояние да направя – например лицеви опори. Хем не привличам внимание, хем знам, че правя нещо полезно.)



10. Струва ми се, че днес се отсрамих и показах, че съм сериозна. Заслужих си - пчеличка-герой
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Пет Фев 02, 2018 9:25 pm

1. Състезател - Nikka, 02.02.2018, петък, на 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден – 5, схемата е същата 2-3-2-2-1
9.30ч – 2 Б:
- кис.мляко 2% 200гр - 1БВП
- тутманик Стеф само с белтъци и маслини вместо мазнина – 1БВПМ

14.30 ч – 3Б
- кюфтето на Маня с телешка кайма без мазнина – 3БП и 1 БВ
- круша 93гр – 0,93БВ
- карфиол 30гр – 0,07БВ
- печен пипер – 70гр – 1/2БВ
- 9 маслини каламата – 3БМ

18ч – 2Б
– кис.мляко 2% 400гр – 2 БПВ

20.30 – 2Б
- грейпфрут 1/2 – 1БВ
- китайско зеле 125 гр – 1/2БВ
- 6 маслини – 2 БМ
- телешко 50гр в готово състояние – 2БП
- домати смлени – 120гр – 1/2БВ

23,00 - Нощната закуска смятам да е половин час преди лягане
- Нахутен мъфин -1 БВ
- Сьомга пушена 28гр – 1 БП
- 3 бадема – 1 БМ
- заслужих си стриктна пчеличка

3. Изкушението НЕ победи- храната днес ми беше добре, като грамаж и обем ги докарах идеално - си заслужих инатеста пчеличка

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче ДО ГРАМЧЕ - заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- над два литра за сега, а има още времееее. От както съм в зелената зона съм станала като жаба и непрекъснато пия вода. Почнах вече да се давя, но си искам водната пчеличка

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден, както виждате нагледно - дайте си ми пчеличката-поет

8. Днес ходих 40 минути + гимнастика около 20 - и си гепнах спортната пчеличка.

9. Планкът си ме мъчи много. След вчера мислех, че днес няма да имам проблеми, но може би защото го правих след гимнастиката или по някаква неизвестна ми причина направих цели 20 (да, двадесет) фала. Нооо аз не се отказвам така лесно и след вечеря опитите продължиха. Падах, ставах, но докато не направих не мирясах :laugh1: смятам си заслужих и планкована пчеличка.


10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових всичките 9 пчелички


-------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------
:chef1: :chef1: :chef1: Въпрос:
направих си пилешко на тиган, не го пекох много, но пусна доста вода и се получиха едни мижави 18гр на блок. Как да го ям - по 18 грама или по 25 както гледам, че е общоприето?
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Пет Фев 02, 2018 9:28 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 02.02.2018 , 10 блока

Пипилота , много благодаря за похвалите и пчеличките :applaus:
Така съм се амбицирала и надъхала :bigsm16: , че да внимават всички :gunshot:

Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ
1БПВ - кисело мляко - 220 гр
1БП- котидж серене - 28 гр
1БВ - ябълка - 100 гр
2БМ - орехи - 2 бр

Обяд - 3БПВМ - пилешка супа
3БП пилешки гърди - 84 гр
1БВ морков - 80 гр
1БВ нахут - 40 гр
1БВ ечемик - 15 гр
3БМ зехтин - 1 чл

Снак - 1БПВМ
1БВ грейпфрут - 140 гр
1БП цедено мляко - 100 гр
1БМ фъстъци - 6 бр

Вечеря - 3БПВМ
3БП пилешки гърди - 84 гр
1/2 БВ- броколи - 125 гр
1/2 БВ - карфиол - 220 гр
1БВ морков - 80 гр
1БВ грейпфрут - 140 гр
3БМ маслини - 9 бр

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода- два литра и 1 литър чай - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , кростренажор 3 км км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Последна промяна ТониЕлис на Пет Фев 02, 2018 10:47 pm, променена общо 1 път
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Пет Фев 02, 2018 9:41 pm

1. Състезател- ivka_94, 02.02.2018 , петък, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5-
сутрин - 7:30,
обед - 12:30,
следобед - 16:00,
вечер - 19:00,
преди лягане - около 22:00
Заслужих си стриктна пчеличка


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода- над два литра , но си искам водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – 2 блока, съдържаща 200 гр. Кисело мляко и 56 гр обезмаслена извара Пилос, орехче, 1 мандарина
Обяд – с-та маруля с пилешко и маслини
Следобедна закуска – 200 прясно мляко с кафе и 3 бр. лешника
Вечеря – домати с моцарела и маслини, мандарина
Късна вечеря - чаша прясно мляко и 3 бр. ядки


8. Около 1км пеша, няколко качвания до 4 етажи си гепнах спортната пчеличка.


9. Захванах се с Планк" , и затова печеля планкована пчеличка.



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта