Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Пет Фев 02, 2018 9:46 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 02.02.2018
2. Хранения 5 –
Сутрин 07,30- 2 Б;
Обед 12,30 -3 Б;
Следобедна закуска 16,30– 1 Б;
Вечеря 19,00-3 Б
късна вечеря 22,30- 1 Б. – стриктна пчеличка;

3. Няма изкушения – инатеста пчеличка;

4. Деня мина с благоприятни храни –зелена пчеличка;

5. Всички хранения са премерени – мерителна пчеличка;

6. Изпих 2 литра вода- водна пчеличка;

7. Меню:
Сутрин – 2 Б зонови мъфинки;
Обед – 2 Б зонови мъфинки, 30г -1БП по етикет пуешка шунка, 1 мандарина, 3 бадема;
Следобедна закуска: Извара – 50г -1БП по етикет, 480 гр. Краставици, 3 маслини;
Вечеря: 3 телешки кюфтенца- 3 БП, 240 гр- домати консерва, 140 гр. печен пипер, 1 киви , 1 ч.л. зехтин ;
Късна вечеря: 200гр. 2% кис.мляко.
/млякото го правя понякога на айрян и си пия рибеното масло с него, та се присетих да питам: Защо нямаме в състезанието и омега-пчеличка за пиене на рибено масло?/
Малка пчеличка –поет искам!

8. Днес минах пеша малко над 1 км и малко стълби преодолях – НЯМАМ спортна пчеличка;

9. Задобрявам с мистър Планк! Днес устисках 70 секунди. – планкова пчеличка;
P.S. Пипи, имаш право да се смееш като се представиш как се потим над този пусти планк! Аз заставам успоредно до едно огледало и от време на време хвърлям по един поглед как ми е стойката и после бързам да врътна пак главата в правилната позиция. Но пък да ти споделя, в този сублимен момент хич и не се сещам да споменавам с добро или лошо журито, докато съм напнала всички жили да удържат гравитацията! А после, като минат заветните 60+ секунди с удоволствие се пльоскам на пода и едно облекчаващо „Най-после” изгрухтявам!

10. Според мен днес си хванах 7 пчелички.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Пет Фев 02, 2018 10:14 pm

1. Състезател - Maxima-Ralito, 11 блока планирани, 10 реализирани
2. Хранения 5
закуска 8 ч. - 3 блока
обяд - 12.45 -2 блока
следобедна закуска - 18.30 - 1 блок
вечеря - 21.30 - 3 блока
късна вечеря - предстои към 22.30 - 1 блок
Меню за деня:
закуска - 3 блока
100 гр. ябълка - 1 ВБ
кафе - 1 ВБ
скир 128 гр. - 2 ПБ
протеин на прах - 1 ПБ
тахан - 1 с.л. - 2 МБ+1МБ от скир
Виждам, че съм изпуснала 1 ВБ

Обяд - 3 блока
120 гр. скумрия на скара - 3 ПБ
200 гр. Зелева салата - 0.5 ВБ
240 гр. домати - 1 ВБ
1 портокал - 1 ВБ
3 МБ овкусяване на зелева салата
пак съм проспала 0.5 въглехидрата, нещо не го досметнах

Късна закуска - 1 блок
25 гр. хляб от овес и пълнозърнесто брашно (направих си го в началото на седмицата) - 1 ВБ
28 гр. сирене - 1 ПБ
3 маслини - 1 МБ

Вечеря 3 блока
Пица от
блат: нахут 38 гр. накиснат + 120 гр. тиквичка - 2.5 вб
60 мл. вино (с риска да бъда алкохолика на групата, но пица без вино не мога) - 1ВБ
28 гр. кашкавал - 1ПБ
26 гр. сушеница по етикет -1 ПБ
64 гр. скир - 1ПБ
9 маслини - 3МБ
2 чери доматчета за свежест не броя.

Късна вечеря 1 блок от
киви 1 бр. - 1ВБ
протеин на прах - 1 ПБ
орех - 1 МБ
май спечелих стриктна пчеличка

4. Устоях на ливански сладки - имам си инатеста пчеличка
5. не взимам зелена пчеличка - ще се поправя, въпреки, че за хляба моля за снизхождение, все пак го правих аз
6. всичко претеглено - взимам мерителна пчеличка
7. вода - не успях 2 литра днес - пропускам водната пчеличка
8. изписано меню прилежно сътворих и пчеличка поет си присвоих
9. за спорт време не остана - нямам спортна пчеличка
10. за планк насилих се и....най-дългата минута на света - с треперещи ръце си грабвам планкова пчеличка
4 пчелички честно спечелени (самонаказвам се с 1 заради недобавените въглехидрати на закуска и обяд)
Утре ще взема 8!
Хубава вечер на всички!
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Пет Фев 02, 2018 10:43 pm

1. Състезател- Chern0koska, 02.02.2018г., 10 блока, разпределени 2:3:1:3:1
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2. Хранения на ден - задължителни 5- :cheff2:
Сутрин -08:05,
обед – 12:50,
следобед – 16:00,
вечер – 18:30,
преди лягане – предстои около 23:00
Заслужих си стриктна пчеличка

3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :choco:

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- малко над литър и половина- почнах вече да се давя , но си искам водната пчеличка. :help1: :titanik:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет :msmile6:
Ама верно си е друго с готовите рецепти. Обикновено процедирам така – в неделя си правя закуската и следобедната закуска за цялата седмица, и обяд и вечеря поне за 2-3 дни. Затова може да ви се стори малко еднообразно менюто,амааааа по-важен ще е крайния резултат.
Закуска – какаово – бананови кексчета – 2 БПВМ
Обяд – тутманик „Стеф” – 3 БПВМ
Следобедна закуска – сусамени бисквитки – 1 БПВМ
Вечеря – Яйчица на очи:
2 цели яйца – 2 БП
2 белтъка – 1 БП
1 ч.л зехтинче за тигана – 3 БМ
3 мандаринки за баланс – 3 БВ
Късна вечеря – чаша прясно мляко – 1 БПВ + 2 бр. Кашу – 1БМ


8. Днес извървях 10614 крачки и се надявам, че си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и няма как да изтърва тази планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой

11. Според мен днес улових 8 пчелички + 1 пчеличка - герой
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3 тур

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 02, 2018 11:28 pm

:arrow: 1. Състезател- HippoDel, 02.02.2018, петък, 10 блока

:arrow: 2. Хранения на деня - 6

9:00 закуска
13:00 обяд
16:00 междинна закуска
18:00 вечеря
21:00 междинна закуска
преди лягане около 23:00 нощна закуска

:arrow: 3. Изкушението победи - Изядох 2-3 БП сочно, вкусно, ухаещо, бавно готвено телешко месце, топящо се в устата като мозък, извън зоновите хранения. От там си позволих и 3-4 маслинки - мисля че халюцинирам, но виждам огромен лаком търтей :bambam:

:arrow: 4. Днес за вечеря бяхме на гости и нямах много избор. За да балансирам, горе-долу, ми се наложи да хапна една мини филийка хляб и една супена лъжица ориз - в мен се блъсна червен търтей :eek:

:arrow: 5. Като изключим вечерята, защото бях на гости, всичките хранения за деня са претеглени с кантарче и мерителна чашка - надявам се, че си заслужих мерителна пчеличка.

:arrow: 6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка
:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:

Закуска 3Б

1БПВ - домашен кефир 200г
2БПВМ - ябълкови кексчета по рецепта на Вили Върбанова
Не сложих мед в кексчетата, а двойна доза ябъкли.
1БМ - 3 бадема

Обяд 2Б

2БП – 2 телешки кюфтенца (всяко от по 42г телешка кайма)
2БВ – печен сладък картоф 2/3 чаша
2БМ – 6 маслини

Междинна закуска 1Б

Трябваше да бъде:
1БП – телешко готвено на бавен огън 28г
1/2БВ - бланширани броколи, 3/4 чаша
1/2БВ - морков 40 г
1БМ – 3 маслини
шепа зеленолистни, не ги броя,
на като опитах телешкото, не издържах на изкушението и омаах още 1,2,3... блока, а от там и още няколко маслинки... Хората се изкушават от бонбони, шоколад, сладкиши, а аз... от мръвка!

Вечеря 2Б

Бяхме на гости и балансирах на око.
1 с.л. ориз, една много мини филийка хляб, салата айсберг
малко кайма с някакъв сос, малко сиренце,
маслини
Десерт-сладкиш не ядох!!! Тук изкушението НЕ победи, въпреки, че вече бях сгафила с телешкото, не се поддадох! Гордея се със себе си.

Междинна закуска 1Б

1БПВМ - ябълкови кексчета по рецепта на Вили Върбанова

Нощна закуска 1Б

1БПВ – кисело мляко 200г
1БМ – 3 бадема

:arrow: 8. Днес ходих повече от 5 км и чистих почти 3 часа, като се препотих няколко пъти - и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Не ми останаха сили да отделя една кратка минута от времето си и си проспах шанса :stupid: За награда- да ми дойде акъла- празен кошер...

:arrow: 10. Според мен днес улових 4 пчелички, и 2 търтея по погрешка :angel:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Съб Фев 03, 2018 1:18 am

Съжалявам ,че на 2 части,но трябваше да хващам самолет.
8.Вървях пеш един час,Спортна пчеличка.
9.Не успях планк,зашото бях на път,
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy » Съб Фев 03, 2018 2:24 am

Здравейте,
Пиша малко късно, но така се случи :D

1.Teddy - 02.02.2017 (вече е 03.02) 02:30
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!

2.Пропуснах хранене, поради липса на време, забравяне, разсейване, отнесеност, влюбване, изневяра, ситуация и т.н.- не спечелих никаква пчеличка (по скоро закъснях с храненията без пропускане - не съм сигурна дали заслужавам пчеличка)

3.Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.

5.Домързя ме да тегля, не ми се занимаваше, и в мен се размаза- мързелив търтей (бях на път и нямаше как :( )

6. Изпита вода- над литър и половина- почнах вече да се давя , но си искам водната пчеличка

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет (с малко промени поради пътуването)

8.Днес тренирах , гониха ме , бягах, спъвах се, боксираха ме, копах, цепих дърва, потих се - всичко това в продължение на 30 мин- и си гепнах спортната пчеличка. ( Не успях да тренирам днес - няма пчеличка :noo: )

9.Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. ( Намерих 1минута сутринта) :laugh4: :laugh4:

10.. Според мен днес улових 5 пчелички, и един търтей по погрешка. :refuse: :refuse:

Забравих за менюто :laugh4:

Закуска - 2БПВМ - 11:00h
400гр. Кисело мляко верея - 0,1% - 2БП+2БВ
6бр. - бадеми

Обяд - 3БПВМ - 15:45h
100гр. карначе - 3БП
200гр. зеле настъргано - 1/2БВ
40гр. морков настърган - 1/2 БВ
1бр. мандарина - 1БВ
240гр. домати - 1БВ
1ч.л. зехтин - 3БМ

Следобедна закуска - 1БПВМ - 18:45h
200гр. Кисело мляко Верея 0,1% - 1БП+1БВ
3бр. бадеми - 1БМ

Вечеря - 3БПВМ - 20:00h
75гр. печен свински джолан на фурна - 3БП
240гр. чери домати - 1БВ
240 гр. краставица - 1/2 БВ
1 глава салата айсберг - 1/2 БВ
1бр. мандарина - 1БВ
1ч.л. зехтин - 3БМ

Късна вечеря - 1БПВМ - 01:50
200гр. Кисело мляко Верея 0,1% - 1БП+1БВ
3бр. бадеми - 1БМ

Лека вечер на всички :lol: ;)
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 03, 2018 5:40 am

Добро утро, Буболечки хвърчащи :grouphug: Хайде сега да видим коя с колко търтея флиртува днес :laugh:

Кики- днес първа с отчета- прилежна, послушна, позмазва се, ще иска нещо сигурно :)
Обяд 3 блока,112г пиле на сьомга, киви, 2 мандарини. Мазнина, не, заради сьомгата
.. :doNotKnow: Тук така някак си съм в гатанка :laugh1: Това е пиле от сьомга ли е, или пиле със сьомга, или сьомга с крила на пиле, или пилешка сьомга :laugh4: Питам аз и се почесвам по фонтанелата :think2:
Кики, завършваш деня със 6 пчелички и адмирации, въпреки полети и пътуване успя да се отчетеш тук. Заслужаваш погалване по главичката - погал, погал :hugs1:

Миметка, киселото мляко е балансиран продукт, така че ако си сигурна в количеството за една чаша, не е нужно да изпадаш в подробности до грамаж. Дори бих ви улеснила, като ви кажа, че не е нужно и да слагате грамажите като докладвате. Знаете какво е зоната, знаете таблицата и количествата, и може да пишете само по колко блока от кой продукт. Ако обаче, все още не сте сигурни, пишете ги. Както ви е удобно :hug:
И да питам- защо така си приближила закуската и обяда..нещо не е как трябва, ситуация ли имаше?
И тенк юю, че споделяш нещо като рецепти, поне има разговор някакъв, че виж ги другите - роботи....ще ръждясат от мълчние и ще почнат да скърцат ;)

Иначе за триците можеш да ги слагаш и в кайма, с малко водичка и с каймата, да набъбнат и става по голям кюфтак, и сочен, понеже триците са поели. Аз нали все треперя, да не би да не ми стигне, и все наблягам на количествата :angel:
И между другото, точно това е идеята, да ядеш обемни въглехидрати, и въобще да не се сещаш за храна през останалото време. Бравус, днес си отличничка, и завършваш с 8+1 :hug:

Nikka....Ауу, Ника се облякла с нова премяна...да ти е честита новата дрешка-аватарче. Виж каква си хубава така :yess: И как прилежно си написала домашното...как да не ви обича човек :hug:
И малиии, майкоооо :stupid: какъв е този обяд с тези дроби..все едно чета ядрена физика.... :wow: Аз нали съм човек на изкуството, и настръхвам от математиката, все е едно са ме изпраскали 300 волта :)
Отличничка си, и адмирации за планка, усмихна ме докато те четях с твоите планкови приключения :hug:
А за пилешкото- брой си го по 25 грама печенко.

Ооо, ТониЕлис очеизвадно ми се подмазва още в началото на рапорта :dance1: Тони, радвам се, че ти действам надъхващо, това е идеята на занятието и се гордея с теб! Пълна отличничка си, завършваш деня с 8+1. Остават ти още три дена без грехове, и ще си хванеш голямата пчела -Майка :herobee:

Ivka_94-мълчаливка... ;) Прилежно докладвала и набързо извъзала :)
Обяд – с-та маруля с пилешко и маслини
.... :crazy1: Мнооо яко съкращение...умъртвих цели 3 мозъчни клетки докато стигна до великата истина :laugh: И поздравления за изкачването по етажите.

Това важи за всички, които живеят в небесата, над земята, и ползват асансьори - забравете за асансьорите докато се състезавате, и ако можете да го превърнете в навик, ще е чудесно. Даже, мисля че понякога трябва нарочно да си збравяте телефона в колата, и тъкмо да си влезете в къщи, и да се сетите, че трябва пак да ходите надолу за телефона....дам...така мисля аз :tongue:
Ивка, отличничка си днес, сега ти рябват още 4 такива силни дни и ти ще вземеш голямата награда. Успех :bouquet:

Мечта_8, бравус и на теб, малко си се подценила. 1 км ходене и стълби си е заслужена пчеличка, така че днес и ти си отличничка. Относно рибеното масло- няма как да го сложа в правилата, защото не всеки може да си го позволи, и не искам да има ощетени или тъжни пчелички в кошера. Който може да си го позволи, да го проема на всяка цена, защото това е вълшебното хапче, което тотално ще ви изстреля в зоната

И заслужаваш голяма пчела -поет за най- колоритно разказан планк :glaugh: Стопли ми сърцето, и устните ми се протегнаха да целунат с ушите ми :) Голям майтап. И това е добре, че си пред огледалото, защото след определена секунда гравитацията ти издърпва задните части надолу, и трябва да ги повдигаш.

И да кажа- идеята на планка е не да го направите за една минута и айдеее, готово. До края на състезанието трябва да стигнете до 2, а някой и до 3 минути. Колкото повече издъжате, толкова по-добре :Hello: Завършваш с 8+1 :hug:

Maxima - Ralito,днес си прилежна пчеличка, бравоо :yess: Обаче какво е това кафе което смяташ за блок въглехидрат? Нещо закуската ти не ми вдъхва особено доверие. Обърни внимание. Изяла си 3 блока протеини и един въглехидрати. Кафето не се брои. Обяда мисля, че ти се е получил. За вечеря в тебе се размаза голям червен хлебно-винен търтеййй...да си знаеш! и нямаш зелена пчеличка. Завършваш деня с 5 пчелички и един търтей! И поздравления за планка, зарадва ме много, и да се надявам, че това ще ти стане навик от сега нататък :bouquet:

chern0koskaта буболечка днес отново е отличничка, с убиствено красив доклад, и просто нямам забележки. Спестяваш ми доста от времето по този начин. Благодаря много :Hello: Засичам за сега около 2 плътни часа след работа са ми вързани тук... не е лесно да си съдия :bigsm52: Завършваш с 8+1 :bouquet:

HippoDel - Хипчото и тя ме радва много как пише, ама днес май си омотала кънките...що така бе джанъм :laugh4: Нали помниш от предните състезания, какво е условието, когато докладваш за избягала инатеста пчеличка? Да го опишеш по всевъжможно най-най-депресиращия начин. Сега нямам време, но тия дни ще ти припомня текстове. Ако не помниш- задължително да си правиш чай от гинкобилоба :laugh: Завършваш по мои сметки с 5 буболечки в кепчето и двама търтеи да им пречат на женското парти, заради теб! :bigsm37: Отивай в ъгъла за 13 минути на пръсти и с много вдигнати ръце :underchair:

Teddy :hug: добре си дошла във форума, регистрирана и прилежна. И на теб ще ти кажа да си избереш една хубава премяна от галерията за аватарчета, и ще станеш една такава още по-хубава и приветлива. Ще ми е приятно да те видя с нови дрешки. За сега тук във форума, след време с истински нови дрешки по-малък размер от магазина :yess:
И сега- искам д акажа на всички ви- когато пропуснете някоя пчеличка, искам подробен отчет как, защо, по какви причини, и да го опишете по възможно най-самокритикуващ начин ;)
Офф, :laugh1: и вече ми се премрежва погледа, и чета обяда ти, два-три пъти и се чудя какво е това канарче, а то карначе било... :stupid: тотално изпушвам вече :bigsm8:
И така- завършваш и ти омърсена като Хипо- двете двойкаджийки на деня :laugh4: дето ходят с търтеи.... :mrgreen:

Това е от мен Пчелички мили. Доклада на Яна липсва. Предполагам, че се е отказала. Ако и утре не докладва, ще я дисквалифицираме от състезанието, което е тъжно, защото можеше някоя друга пчеличка да се вреди на нейното място. Това е! За мен скоро ще е лека нощ, а за вас- Добро и слънчево утро :slance: :Boquett:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Съб Фев 03, 2018 8:11 am

Добро утро! Дали може да закусва т.нар. Закуска на доктор Мермерски, а тя включва:
220 гр. Кисело мляко
56гр. Извара Пилос
1ч.л. мед
2 ореха

Протеини и една част от въглехидрати се набавят от кис. Мляко и изварата,. А другата част от въглехидрати от меда. От орехите-мазнините!

Какво ще кажете? Ще става ли за закуска?
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот yana » Съб Фев 03, 2018 8:50 am

Здравейте,

Пипи, благодаря за отговорите на всички въпроси. Вчера денят ми беше провал откъм зонова гледна точка, изпращам си доклада. На на всичко отгоре два пъти го изпращах този пост и сега видях, че не ми се е изпратил снощи. Изпращам го пак, дано не е късно.

1. Състезател- yana, 02/02/2018 (петък) - 10 блока

2. Хранения на ден - 4 (вместо 5)
- сутрин – 8:30 ч
- обяд – 15:00 ч. ( имахме събитие на работа, което се проточи и не си бях планирала носене на обяда в движение и доста се забавих с него. Ще си го планирам по-добре от утре.)
- следобед – 18:00ч.
- вечеря – 20:00 ч

Пропуснах хранене и не съм заслужила пчеличка.

3. Изкушението победи - ядох мед извън храненията. При мен причините са медицински - диабетик съм и просто когато ми трябват бързи въглеходрати, трябва да си ги набавя, независимо дали са в броя хранения за деня или не (съжалявам за личните излияния, но предполагам е по-добре да уточня причината). Ако се случи така, мога ли да изпусна някое от междинните, за да компенсирам и съответно да си добавям белтъчини и мазнини към меда? Ако това не е съвместимо с зоновата диета и няма как да се водя по нея напълно. В този случай, мога да прекратя състезанието, макар че не ми се иска.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - не е, в мен се блъсна червен търтей. До следобчедната закуска ядо благоприятни, но вечерята провали нещата.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - вечерята отново прецених на око, тъй като бях на вечеря навън. Имам мързелив търтей.

6. Изпита вода- над литър и половина- изпих над 2 литра и си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет
4 хранения - 2:3:1:4( общо 10)

Закуска- 8:30 ч
2бмпв: 1 гр ябълка + круша )(1бв) + 14 гр овесени ядки (1 бв) + 112 гр котидж (2 бп) + 1с.л. тахан
(2бм)
Обяд - 15:00 ч
3бмпв : 51 гр пуешка шунка (1,5 бп) + 83 гр котидж (1,5 бп) + 42 гр овесени ядки (3 бп) + 51 гр авокадо (3бм)
Следобедна закуска : 17:00 ч
1бмпв : 1/2кофичка кисело мляко Елби (200 гр) + 3 бадема

Вечеря : 20 :00 ч
3 телешки кюфтета (малко по-големи от дланта ми общо) + 1/2 филия хляб + хумус колкото дланта ми - броих ги 4 бвпм. Броих ги на око, а мазнините от кюфтетата.


8. Днес не съм спортувала и нямам пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" - пропуснах го и нямам пчеличка.

10. Според мен днес улових 2 пчелички, и 3 търтея.

Та както казах, вчера беше провал, мисля, че няма нужда да ви губя времето излишно с извинения и оправдания защо се получи така.Накратко, лошо планиране. Но ако оставам в състезанието, обещавам да компенсирам и да съм стриктна до края.


И се извинявам отново за закъснението.



Яна
Последна промяна yana на Съб Фев 03, 2018 4:04 pm, променена общо 1 път
Аватар
yana
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 8:47 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Съб Фев 03, 2018 10:38 am

Хаха,Пипи понякога телефона пише сам :laugh3: Филе от сьомга е :chef1:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Съб Фев 03, 2018 11:46 am

Бих искала да предложа две неща: към спорта да се добави опция за медитация, както и да се добави условие за включване на задължителен прием на пречистени рибено масло. Тези две неща обаче да не променят бр. на пчеличките, за да не става объркване в хода на състезанието. Зачела съм се в книгата на сър Сиърс за тихото възпаление и съм сигурна, че всички страдаме от него...в този луд и стресов свят..
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот yana » Съб Фев 03, 2018 7:49 pm

Привет,
Днес най-накрая мисля, че влязох в зоната и успях да си направя примерно меню до петък. Изпращам доклад.

1. Състезател- yana, 03/02/2018 (събота) - 10 блока

2. Хранения на ден - задължителни 5
- сутрин – 9:30 ч
- обяд – 13:30 ч
- следобед – 17:00ч.
- вечеря – 19:30 ч
- преди лягане -предстои - около 22:30 ч.
Заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победи - удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка.

4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка.

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.

6. Изпита вода- над литър и половина- изпих над 2 литра (по принцип пия много вода) и си искам водната пчеличка.

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет
5 хранения - 2:3:1:3:1 ( общо 10)

Закуска- 9:30 ч
2бмпв: 100 гр помело (1бв) + 14 гр овесени ядки (1 бв) + 112 гр котидж (2 бп) + 1с.л. тахан
(2бм)
Обяд - 13 :30 ч
3бмпв : 75 гр печени пилешки гърди (3бп) + 51 гр авокадо (3 бм) + 42 гр овесени ядки (3 бв)

Следобедна закуска : 17:00 ч
1бмпв : 56 гр котидж (1бп) + 100 гр помело (1 бв) + 3 бадема

Вечеря : 19 :20 ч
3бпвм
2 бп + 1 бв: 1 парче от кюфето на Маня
1 бв - 240 гр домат
1 бв - 40 гр нахут
3 бм: 51 гр авокадо
1 бп: 56 гр извара

Вечерна закуска:
1бмпв : 56 гр котидж (1бп) + 100 гр помело (1 бв) + 3 бадема

8. Днес чистих и скачах на въже в продължение на 30 мин и си гепнах спортната пчеличка.

9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" и си заслужих планкована пчеличка.

10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой.

Поздрав,

Яна
Аватар
yana
 
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 8:47 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Съб Фев 03, 2018 9:13 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 03.02.2018
2. Хранения 6 : 1 – 1 – 3 – 1 – 3 – 1
8ч-10ч-12ч-16ч-19ч-23ч – стриктна пчеличка;

3. Няма изкушения – инатеста пчеличка;

4. Деня мина с благоприятни храни –зелена пчеличка;

5. Всички хранения са премерени – мерителна пчеличка;

6. Изпих над 1,5 литра вода- водна пчеличка;

7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко с кафенцето;

Късна сутринна -1 Б зоново мъфинче /нахут, извара, яйце/

Обед – 2 Б зонови мъфинки, 1БП телешко кюфте, 1 БВ –китайско зеле, зехтин;

Следобедна закуска: телешко кюфте -1БП, печен пипер -1 БВ, 3 маслини;

Вечеря: 1 БП риба, 1 БВ китайско зеле, 2 Б зонови мъфинки;

Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Малка пчеличка –поет искам!

8. Днес спортувах по женски- чистих :vacuum: , лъсках, мих, прикляках :runfun: , навеждах се , а и стълби преодолявах и вече знам, че Пипи е благосклонна да признава тези занимания – та искам спортна пчеличка;

9. Днес с мистър Планк са срещнахме два пъти, първия път за твърде кратко, но втората среща удържа минутката! :bigsm46: планкова пчеличка;

10. Според мен днес си хванах 8 пчелички.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 03, 2018 9:23 pm

Имам въпрос:
По колко грама да броя туршия-дива фермрнтация, само със сол? В туршията има предимно карфиол и моркови, и по малко земна ябълка, корен от магданоз и цвекло.
Последна промяна HippoDel на Съб Фев 03, 2018 9:29 pm, променена общо 2 пъти
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Съб Фев 03, 2018 9:23 pm

1. Състезател- ТониЕлис - 03.02.2018 , 10 блока
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:


2. Хранения на ден - задължителни 5- закуска - 8.30 am , обед -12 pm , следобед -3.30 pm, вечер- 7.00 pm , и преди лягане- 10 pm - заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

Закуска - 2БПВМ- палачинки
1БП - белтъци - 2 бр
1БП- серене - 26 гр
1БВ - овесени трици - 19 гр
1БВ - череши от зоново сладко - 8 бр
2БМ - зехтин -2/3 ч.л.

Обяд - 3БПВМ
2БП домашна шунка - 56 гр
1БВ тиквички - 240 гр
1БВ морков - 80 гр
1БПВМ - торта '' Слънчоглед ''
2БМ зехтин - 1 чл

Снак - 1БПВМ
1БВ ябълка - 100 гр
1БП цедено мляко - 100 гр
1БМ фъстъци - 6 бр

Вечеря - 3БПВМ
3БП скумрия - 126 гр
1БВ зелен боб -180 гр
1БВ морков - 80 гр
1БВ ябълка - 100 гр
3БМ маслини - 9 бр

Късна хапка

1БПВ кисело мляко - 220 гр
1БМ бадеми - 3 бр


3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:


4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка :mrgreen:


5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка :angel:


6. Изпита вода- два литра - почнах вече да се давя :help1:

7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow


8. Днес тренирах : Тибетска Йога 15 минути , разходка с кучетата 2,5 км и мисля , че си заслужих спортната пчеличка. :smdance:


9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance



10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот HippoDel » Съб Фев 03, 2018 9:24 pm

Pipilota написа:
HippoDel - Хипчото и тя ме радва много как пише, ама днес май си омотала кънките...що така бе джанъм :laugh4: Нали помниш от предните състезания, какво е условието, когато докладваш за избягала инатеста пчеличка? Да го опишеш по всевъжможно най-най-депресиращия начин. Сега нямам време, но тия дни ще ти припомня текстове. Ако не помниш- задължително да си правиш чай от гинкобилоба :laugh: Завършваш по мои сметки с 5 буболечки в кепчето и двама търтеи да им пречат на женското парти, заради теб! :bigsm37: Отивай в ъгъла за 13 минути на пръсти и с много вдигнати ръце :underchair:


Пипи, не помниш ли, че аз бях най-изпълнителаната пчеличка в първото състезание и никога не ми се е налагало да пиша обяснения за избягали инатести пчелички. :refuse: :doNotKnow: :doNotKnow: Дори не знаех, че е имало такова условие. Или не помня... Отива да си пия гинкобилобата :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron