Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот admin » Сря Фев 06, 2013 5:47 am

:shinflow-1:

Първите дни и седмици винаги са много интересни за всеки влязъл в Зоната-спазването на пропорции, поглеждането на часовника, да не се пропусне хранене, взирането в етикетите върху храните, и изобщо придобиване на нови хранителни навици. Това е началото- ново и интересно.
Изображение
Но както често се случва в живота, много от нещата рано или късно омръзват. В случая, омръзващото нещо в зоната е еднообразната храна, а всичко друго просто се превръща в полезен навик. Естествено, разнообразните зонови рецепти са чудесно решение на този „проблем“, но понякога ни се иска да си улесним живота, и просто да си купим нещо на готово-баласирано и подходящо за Зоната. За целта, решихме да пуснем в действие детективът на Зоната-Шерлок Зонс :lol:
В тази скромна темичка всеки може да влезе в ролята на хранителен детектив, и да споделя своите Зонови открития- в различни магазини, в необятния интернет, в близки и далечни градове и държави.
;)
:shinflow-1:
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Нед Фев 10, 2013 4:46 pm

Радвам се , :smdance: че аз съм първия зонов детектив в този форум и се надявам на много зонови открития. И аз като един добър разузнавач :ugeek: се набутах къде от любопитство, къде от необходимост, в един руски магазин"-Бэрьозка ",за моя приятна изненада, :think: се предлагат интересни зонови храни , от които не всички се предлагат в нашите класически магазини ,възможностите са разнообразни,останах много изненадана ,че в този магазин открих овесените ядки ,който при много обстоино търсене не бях виждала в супермаркерите http://www.zelenbio.com/product/2149/bio-oves.html , така всъшност изглежда овеса,само че магазинчето- руското все още няма сайт ,затова показвам как изглеждат бавно готещите се ядки,от този сайт също може да се поръча.Надявам се че поне малко съм ви била полезна в търсенето на зонови храни.Нека станем повече детективи :geek: ,и споделяме тук нашите разскрития :th_thtypen:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот admin » Нед Фев 10, 2013 7:35 pm

Roksi, много много благодаря за информацията. :bow-yellow: Намирането на бавноготвещите овесените ядки (не преработените) наистина се оказа проблем. Не съм преполагала, че из българските магазини може да липсва този толкова полезен за Зоната продукт. Все пак ще се радвам ако споделиш града и адреса на магазинчето "Бэрьозка ", ние ще потърсим и онлайн, и ще ги запишем в дневника на Шрлок :techie-typing: Който има достъп до руски магазини, може да хвърля по един поглед за натурален овес. А най-голямото попадение ще е ако се намери натрошен овес, който много по бързо се сварява.
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Вто Фев 12, 2013 8:39 pm

Руския магазин от които пазарувам се намира в София на ул Дондуков 62,от тази верига магазини има почти в цялата страта -Варна,Бургас,Русе,Пловдив,Ст.Загора,Велико Търново :D
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 06, 2013 1:52 am

Ух, Рокси, много благодарим за инфото :) А из магазините в БГ няма ли от тези плодовите млекца, които да са балансирани? Тук при нас, особено гръцките млекца са с доста протеин, и като им добавят някакво сладко и си стават чудесно балансирани :) Едно млекце е 2 блока от всичко вътре, и така съм си решила проблема с междинните закуски :) Млекцата които ползваме изглеждат ето така. Оглеждайте се из магазините за подобни плодови млекца, може да попаднете на нещо подобно :ctongue:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот лилит » Чет Мар 07, 2013 10:59 pm

Здравейте, от още един новорегистриран и начинаещ фен на Зоната :)
Харесала съм си едни шоколадчета на Колефф с малитол и ми е интересно дали стават. Естествено, не за всеки ден, но... main_26.
На опаковката пише, че имат 8гр въглехидрати и 7гр белтъчини, за съжаление имат много мазнини - 34гр, малитол 46гр.
съдържание: малитол, растително масло, фъстъци, какаово масло, сухо мляко, суроватка на прах, краве масло, лецитин.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Мар 08, 2013 6:37 am

Хей лилит main_25 добре дошла при нас main_18 Аз понеже не съм в БГ, и не съм си ходила с години, нямам идея какви са тия шоколадчета main_16 . Има ли някакъв сайт на производителите, или катринка някъде, да схвана за какво говориш main_12
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот лилит » Пет Мар 08, 2013 8:04 am

Има, но не им пише съдържанието там. Ей това на най-долната картинка, с фъстъчен пълнеж.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Пет Мар 08, 2013 10:28 am

Ееййййй.... момичета като ги гледам тези млекца и шоколадчета направоооо..... main_17 .....
как ми се иска и тук да има такива млекца, но аз поне не съм срещала.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот Tan Zaso » Нед Апр 07, 2013 12:31 pm

Вижте една интересна книжка с таблица на храните и техния противовъзпалителен рейтинг - http://agus34drajat.files.wordpress.com/2010/10/the-inflammation-free-diet-plan.pdf
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Нед Апр 14, 2013 9:42 pm

:wave: да споделя с вас едно мое откритие- много вкусно.От известно време си го хапваме и сме много доволни.Това е една консерва от пуешко месце ,което е подходящо за протеинов блок по всяко време,добавям към овеса за закуска и е чудесно.Продават ги само в лидал ,3.90 за 300гр. има и други видове приличащи на русенско , но за тях не мога да кажа. :oh:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот Titilota » Сря Апр 17, 2013 5:18 pm

Здравейте детективи зонови :wave: ,
Кажете си мнението за пшеничните зародиши. Тъй като не мога да ям чисто кисело мляко, ми се налага да добавям нещо, което му променя вкуса. Една седмица вече си правя сутрешна закуска от 2 блока кисело мляко + 20 гр пшенични зародиши, които по етикет са точно 1 БП + 1 БВ. Живех си щастлива до днес, :dum: когато прочетох, че проитеините в бобовите и др. варива не се усвояват и затова не се броят. Сега ще трябва да им търся заместител.
Даже се похвалих на дъщеря ми, която събира инвентар и смелост за влизане в зоната, че съм направила епохално откритие с пшеничните зародиши, но май не е така.
Очаквам с нетърпение мнението ви
Не е лесно да си тиква
Аватар
Titilota
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 12:51 pm

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Апр 19, 2013 3:57 am

Titilota :hug: Hello :) Кълновете ги смятай за въглехидрат. Единствения начин да си набавиш протеини от растенията е соята. Соеви бобчета, соева кайма и т.н. всякакви продукти от соя :)

И ако може да прехвърлим този разговор в хранене в зоната, тъй като тук по-скоро се говори за удобни за Зоната храни, които можем да намерим по магазините. Тук е за детективи :laugh3:, и ще се радваме ако и ти споделиш някоя твое откритие :) За сега май нашата Рокси води класацията за най-добър детектив :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ШЕРЛОК ЗОНС - ДЕТЕКТИВЪТ НА ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Апр 19, 2013 2:02 pm

Ааааа roksi, все ще те питам, и все забравям...дай малко инфо за това месенце, марка, производител, може да има и интернет страница, или в краен случай ако няма инфо, остава да го снимаш :) Ама така само да пускаш мухата и да изчезваш... не можееее :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот pavia » Сря Авг 14, 2013 7:54 am

Хех! Страхотно име - Шерлок Зонс!!!!!!
Понеже съм малко крейзи на тема Шерлох Холмс (не толкова като литературен герой, а повече в самото решаване на загадки в професионален план... като в списъка поставям и Еркюл Поаро, Мис Марпъл, Инспектор Стрезов и т.н.), та искам да възкликна - браво на който е кръстил така темата :-)
И да добавя, че в София, в жк Младост 2 също има магазин "Березка".
:bigsm4:
"Не съществува проблем, който да не ти носи подарък. Търсиш проблемите, защото имаш нужда от техните дарове" - Ричард Бах
Аватар
pavia
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 08, 2013 3:35 pm
Sofia

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Самми » Сря Авг 14, 2013 10:21 pm

Да подам малко информация относно пуешкото месо в собствен сос от Lidl - в интерес на истината от доста време се оглеждах за него, но все не можех да го открия. Преди две седмици случайно попаднах на консервата и ето данни:Изображение
На самата опаковка няма подробно съдържание, но успях да го открия в един сайт. Вкусът му е доста приятен, прекалено ми е солено на мен, но пък винаги има възможност да се изкисне в малко водичка.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Следваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron