Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот TanyaS » Нед Ное 10, 2013 11:17 am

И аз обичам овес , но вчера хапнах 14 гр :wow: плюс тофу и малини.......то мноооооооооого малко бе хора?
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Зоната
 

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 11:27 am

tshivacheva написа:И аз обичам овес , но вчера хапнах 14 гр :wow: плюс тофу и малини.......то мноооооооооого малко бе хора?


Ами хапвай по 2 блока, 28г. щом ти е малко +2ПБ +2МБ. Аз така закусвам и ми стига за 4 часа напред.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 13, 2013 3:47 pm

Ако някой ще си поръчва овес онлайн, аз бих ви препоръчала този Bob's Red Mill, Organic Steel Cut Oats Цената е приемлива, органик е, и тази фирма си има доброто име :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот mi6le2011 » Пон Ное 18, 2013 1:39 pm

Намерих едно мляко плодово в Лидл
Белтъци 3.9 гр
Въглехидр - 13 гр
Мазнини 0.1 гр.
Сметнато по формулите
Белтъци 179.5 гр
Въглехидр - 70 гр
Мазнини 1500 гр.

Това значи ли, че може за 1 блок да се яде 70 гр от млякото, като се добавят 3 бадема, например!? :cook:
mi6le2011
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 12:59 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Ное 18, 2013 1:53 pm

Няма такова нещо като плодово мляко. Има мляко с гадни есенции и захари. А ако е глюкозо-фруктозен сироп, направи си плюеш на Зоната.

Единственото мляко с плодове е, когато ти си го направиш.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 18, 2013 3:34 pm

Да , Ити е прав. Аз тук имам късмет с гръцките млека, които са с двойно повече протеин вътре, и само си добавям нещо сладко и ми става балансирано плодово мляко :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот mi6le2011 » Пон Ное 18, 2013 4:16 pm

ОК!
Разбрах... не ставам за Шерлок .. ;) :dum:
mi6le2011
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 12:59 pm

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 2:48 pm

Да си напиша мъката тук:

Зарибих се по изварата на Маджаров и, като я видя, купувам по 5-6 бройки.
В Благоевград я намирах само в Билла.

Добре, ама на 01.12.2013 си купувам 5 броя извара със срок на годност до 08.12.2013.
Когато отворих първата кофичка, гледам - пожълтяло отгоре. Викам си, това е някакъв каймак. Хапнах една мааалка хапка и не можете да е представите за какъв отврат ставаше въпрос. Едно горчиво ...
Отварям втора кофичка, ама леко само "открехвам" фолиото. Пак жълто и мирише.
Забелязах, че останалите бяха с надути капачки като туршиите, когато имат "бомбаш". Тях не ги отворих, за да си ги отворят в Билла, ако претендират, че не съм ги съхранявал правилно.

Намерих време и отидох на 06.12.2013 до Билла заедно с касовата бележка (добре, че винаги си ги пазя за по няколко дни). Хората бяха много учтиви и ми замениха изварата с нова, която е със срок до 13.12.2013. Викам си, супер - хем имам прясна извара, хем не трябваше да им вдигам скандал.

И понеже бях с колата, а трябваше и риба да купувам (нали беше Никулден), отскочих до МЕТРО. Там също намерих от изварата на Маджаров, че даже беше и със срок до 14.12.2013. Един служител ми разправяше, че имат и на промоция, но със срок на годност до 07.12.2013, т.е. изтича след 1 ден. Не съм се и замислил, разбира се, да се възползвам от тази промоция след случая с Билла.
Та, взех 2 извари и от МЕТРО. Викам си, в Билла като не съхраняват правилно стоката, поне ще имам друг вариант за изварата.

И понеже си имах други протеини, отварям изварата от Билла на 09.12.2013. "Изненада" - същата помия.
Викам си, тия от Билла са идиоти и не съхраняват правилно продуктите.
Отварям изварата от МЕТРО и пак се оказа същата гадост.

Стигнах до заключението, че от Маджаров май ни пробутват развалена стока, щом не само в Билла го има този проблем. И във връзка с това сега не ми се занимава да ходя до Билла ПАК да сменям извара.

А пък тъкмо бях навил човека от кварталния магазин (познаваме се с него) да почне да зарежда продукти на Маджаров. Щото те нали и месни неща предлагат. Така, както го навих да зарежда продукти на Верея, заради моето обезмаслено кисело мляко. И сега е доволен, защото много добре му върви продажбата на Верея. Чак не мога да се доредя понякога за моето мляко.
Та, разказах му за гадните продукти на Маджаров и се отказа. А тъкмо беше намерил кой им е доставчик за Благоевград.

Набутах се с около 12 лева, но най-лошото от цялата работа е, че като видя гадната извара и ме втриса. Направо нещо като фобия имам, а толкова ми беше любима. С нея в Зоната ми беше лесно.
Сега се чувствам прелъстен и изоставен. Не знам дали бих могъл пак да се доверя на извара в живота си.
Има един конкурент - изварата на Олимпус, но още не мога да се реша. Мисля, че още не съм готов.
:laugh:

Чудя се дали да им пиша на тия от Маджаров, защото може проблемът да е някъде по веригата и доставчиците им за Благоевград да не я съхраняват както трябва. Това, разбира се, не ги оневинява, защото фирмата трябва да си следи поточната и дистрибуторска линия. Още не съм решил.

ИЗВОД: ЗА БОГА, БРАТЯ (И СЕСТРИ), НЕ КУПУВАЙТЕ БОКЛУЦИТЕ НА МАДЖАРОВ!!!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Gazilot » Чет Дек 12, 2013 3:06 pm

Ити, иди в Лидл, има извара по 0,99 ст за 200 гр. с 1%
Сносна е, с вкус на пясък, ама от Бали
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Дек 12, 2013 3:36 pm

Ити, и на мен първата извара на Маджаров, която купих ми пожълтя, но тъй като бях купила доста, на последните две кофички им мина срока на годност. Викам си, бреййй щом се разваля значи е добре :lol: , доближава се до истинската, няма консерванти и т.н. После купих от Метро ( първата беше от Билла), взех по-малко 2-3 кофички, изядох едната, беше ОК, след няколко дни отварям другата, до изтичане на срока имаше 2-3 дена, гледам я леко жълтеникава, нямаше мирис, викам си от светлината на лампата е....излизам на терасата - пак жълта...изваждам друга извара от Лидл, сравнявам ги по цвят - едната (Маджаров) жълта, другата бяла....И ги хвърлих....едва ли повече ще купя от тях!!! :bigsm32:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот лилит » Чет Дек 12, 2013 3:41 pm

Italiano написа:
ИЗВОД: ЗА БОГА, БРАТЯ (И СЕСТРИ), НЕ КУПУВАЙТЕ БОКЛУЦИТЕ НА МАДЖАРОВ!!!

Отдавна стигнах до този извод. И аз си купих няколко пъти скапана извара, докато разбера, че не е било случайно и веднъж сиренето им лайт, което беше най-гнусното жълто-зеленикаво нещо което съм опитвала.
Явно легнаха на марката и започнаха да продават боклуци. Та вече старателно ги заобикалям.
Прилично нискомаслено сирене има на "тертер" и на "олимпус", а извара купувам само на "олимпус" 2%. Кисело мляко също вече купувам само 2% цедено на "Олимпус", защото са му много хубави стойностите и лесно се балансира.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 4:38 pm

От думите ви разбирам, че проблемът не е "регионален".
Ами, това е спирам и аз с "Маджаров".
Може да я пробвам тази извара на "Олимпус", но ще е по-късно. Да събера смелост.
:laugh:

п.с. Гази, аз затова харесвах на "Маджаров", защото не е с вкус на пясък. Ама ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Дек 12, 2013 6:41 pm

На мен лично изварата на Олимпус не ми харесва, нещо ми киселее, но пък нискомасленото им сирене е добро. ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 7:55 pm

Има ли някакъв вкус въобще това сирене?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот лилит » Чет Дек 12, 2013 11:07 pm

Italiano написа:Има ли някакъв вкус въобще това сирене?

Има, то не е като свежото, сирене си е, ама е с 10% масленост. Аз даже го смесвам с извара. На олимпус малко ми мирише странно, на тертер май е по-добро.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Шерлок Зонс - детективът на Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 11:54 pm

Охооо, много е маслено. Не става.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта