Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - тема 2

Мнениеот admin » Пет Ное 22, 2013 6:24 am

Изображение

Изображение

Изображение

Зоната - Пътят към здравето!
Храненето в Зоната ще ви помогне да осъзнаете каква мощна сила е храната, когато е в правилните пропорции. Това е един от най-лесните и ефикасни начини за достигане на хормонално равновесие, което означава идеално здраве и стопени излишни мазнини.

За целта Бари Сиърс ни съветва да се научим да гледаме на всяко хранене в Зоната като на строителен обект- представете си че строите къща. Протеиновите блокове са основите, и те определят колко високи могат да бъдат стените от въглехидратни блокове, преди излишният инсулин да ги срути. Мазнинните блокове пък са покривът. Ако успеем да построим такава къща както трябва, т.е да се нахраним правилно, ще се озовем в Зоната.
И така, тази тема е за всички, които искат да споделят своя опит, да попитат или да научат повече за построяването на Зоновата къща :)



Животът в Зоната е нещо повече от хранене. Това е равновесие между хормоналните реакции, които настъпват при всяко наше хранене. Съвършено равновесие-нито прекалено високо,нито прекалено ниско.

1.Ще мислим по-добре,тъй като в Зоната поддържаме стабилни нивата на кръвната си захар.

2.Ще се движим по-добре,защото престоят в Зоната увеличава притока на кислород до мускулните ни клетки.

3.Ще изглеждаме по-добре, тъй като в Зоната изгаряме излишни телесни мазнини по възможно най-бързия начин.

4.Никога няма да огладняваме между храненията,тъй като животът в Зоната означава, че мозъкът ни се захранва постоянно с основното си гориво-кръвната захар

5.Най-голямото преимущество от правилното следване на Зоната е достигането на състояние на свръхздраве.

Ефектът от храненето в Зоната много наподобява този на мощните лекарства, с единствената разлика, че те имат много и вредни странични ефекти, докато при Зоната страничният ефект е само един, и това е загубата на излишни мазнини.
Зоната е създадена с една единствена цел-да се постигне максимален здравословен ефект, докато загубата на тегло е от второстепенно значение, но е неизбежно. Въпреки това, всеки с удоволствие може да се възползва от този така желан „страничен ефект”. Когато влезете в Зоната,ще трябва да се лишите и от чувството на глад. Започнете ли да огладнявате, означава,че излизате от Зоната, което не е за препоръчване. Ако смятате, че няма лесен начин за отслабване - помислете отново, защото това, че сте попаднали в тази тема не е случайно, и може би силното ви желание да се чувствате комфортно в тялото си ви е довело точно на правилното място.


Изображение


Изображение

ИзображениеПриятно Зонуване и отслабване в темата Изображение


Изображение
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - тема 2

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Мнениеот чичо Чарли » Пет Ное 22, 2013 4:50 pm

Хайде добре дошли на всички във втората тема!!! :lol: Явно аз ще съм й сефтето :laugh3: Зарибявах се с разни рецепти за събота и неделя, само не ми е ясно като ползвам белтъците, жълтъка какво да го правя. С маски не ми се занимава :laugh1: , а разбирам, че е излишен в самата рецепта. Значи, ще готвя събота и неделя и ще дам отзиви 3а публикуваните тук рецепти. На цялата банда желая приятни почивни дни, бъдете здрави и по възможност с много настроение! :lol:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пет Ное 22, 2013 6:53 pm

чичо Чарли написа: жълтъка какво да го правя. С маски не ми се занимава :laugh1: , а разбирам, че е излишен в самата рецепта.

Аз лично си го мацам на косата жълтъка, а ако са много ги хвърлям... :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Crunk » Пет Ное 22, 2013 7:18 pm

Как смятате зеленчуковите бульони. По мои сметки излиза, че 200 мл течност е 1 вб?
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Пет Ное 22, 2013 8:42 pm

zone12345 написа:Как смятате зеленчуковите бульони. По мои сметки излиза, че 200 мл течност е 1 вб?


Какви са тези бульони :think2:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Пет Ное 22, 2013 10:35 pm

zone12345 написа:Как смятате зеленчуковите бульони. По мои сметки излиза, че 200 мл течност е 1 вб?


Ако имаш предвид бульон на кубчета, аз веднъж ползвах и го изчислих по етикет. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Съб Ное 23, 2013 3:02 pm

За мен лично тия бульони са пълна химия и много отдавна спрях да ги ползвам :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 23, 2013 3:30 pm

pipilota написа:За мен лично тия бульони са пълна химия и много отдавна спрях да ги ползвам :bow:


Съгласна съм. :) Пълни са с Е-та!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Gazilot » Съб Ное 23, 2013 4:04 pm

Всяка инстантна "храна" е отрова, за това са изписани тонове редове.
А за бульоните - от домашна кокошка е бульон, от бройлер е варен кашон, а на кубче вкусен ацетон
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Crunk » Нед Ное 24, 2013 11:32 am

Ха, ха, ха ясно е, че са химия и аз лично много рядко ги използвам, но ми се наложи. Нещо обаче ми се струва, че не стават за зоната :)
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ZorrY » Пон Ное 25, 2013 1:43 pm

Здравейте, какво ще кажете за груханата пшеница? Имам една вкъщи и на етикета пише :
калории за 100 гр. 337
калций - 21%
Желязо-3%
Протеини - 23.3 гр.
Мазнини - 1,5 гр.
Днес ходих да търся овесени ядки цели, а не инстантни, ама не можах да намеря. Ходих в Кауфланд и в Лидъл и в ЦБА е няма... от къде мога да си купя ,моля кажете.
Имам и друг проблем :shy: доста често ми се дояжда сладко...преди да започна да се храня в зоната ( преди 10 дни) ядях доста сладки неща, а сега като им гледам етикетите, ми че те по 3-4 блока излизат... Е да де ама аз не мога да ям само 1 вафла за обяд :think2: . Как се справяте вие?
п.с. вече си имам дружка в зоната, братовчедка ми се е нахъсала много и от днес, и тя започна да се храни така, само дето разчита на мен :laugh: , а и аз съм още боса, ама се надявам с ваша помощ и с огромното желание което имаме да се справим!
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 25, 2013 2:21 pm

ZorrY написа:Здравейте, какво ще кажете за груханата пшеница? Имам една вкъщи и на етикета пише :
калории за 100 гр. 337
калций - 21%
Желязо-3%
Протеини - 23.3 гр.
Мазнини - 1,5 гр.
Днес ходих да търся овесени ядки цели, а не инстантни, ама не можах да намеря. Ходих в Кауфланд и в Лидъл и в ЦБА е няма... от къде мога да си купя ,моля кажете.
Имам и друг проблем :shy: доста често ми се дояжда сладко...преди да започна да се храня в зоната ( преди 10 дни) ядях доста сладки неща, а сега като им гледам етикетите, ми че те по 3-4 блока излизат... Е да де ама аз не мога да ям само 1 вафла за обяд :think2: . Как се справяте вие?
п.с. вече си имам дружка в зоната, братовчедка ми се е нахъсала много и от днес, и тя започна да се храни така, само дето разчита на мен :laugh: , а и аз съм още боса, ама се надявам с ваша помощ и с огромното желание което имаме да се справим!


Здравей Зори,
Овес може да си купиш в диетичните, био магазините или на пазара, а също така и в руския магазин Беьозка.
За груханата пшеница, тя е въглехидрат, не знам защо не си написала колко въглехидрати има в 100 гр., не може да го няма на етикета. Но не те съветеам да я ядеш.
Ако балансираш добре храненията си, съвсем скоро желанието ти за сладко ще отмине. Аз също хапвах доста сладко преди да вляза в Зоната, но сега нямам желание. Ако все пак хапна нещо сладко го балансирам с протеин и мазнина и всичко е ОК. Наистина количеството е малко, но сега за мен е достатъчно, за разлика от преди, когато ми беше трудно да се спра.
Можеш да си споделиш менюто и ако е нужно да го коригираме, докато свикнеш.
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пон Ное 25, 2013 3:44 pm

HippoDel написа:
ZorrY написа:Здравейте, какво ще кажете за груханата пшеница? Имам една вкъщи и на етикета пише :
калории за 100 гр. 337
калций - 21%
Желязо-3%
Протеини - 23.3 гр.
Мазнини - 1,5 гр.
Днес ходих да търся овесени ядки цели, а не инстантни, ама не можах да намеря. Ходих в Кауфланд и в Лидъл и в ЦБА е няма... от къде мога да си купя ,моля кажете.
Имам и друг проблем :shy: доста често ми се дояжда сладко...преди да започна да се храня в зоната ( преди 10 дни) ядях доста сладки неща, а сега като им гледам етикетите, ми че те по 3-4 блока излизат... Е да де ама аз не мога да ям само 1 вафла за обяд :think2: . Как се справяте вие?
п.с. вече си имам дружка в зоната, братовчедка ми се е нахъсала много и от днес, и тя започна да се храни така, само дето разчита на мен :laugh: , а и аз съм още боса, ама се надявам с ваша помощ и с огромното желание което имаме да се справим!


Здравей Зори,
Овес може да си купиш в диетичните, био магазините или на пазара, а също така и в руския магазин Беьозка.

Или по Интернет :)
За сладкото, аз преди Зоната бях мелачка на сладки неща, сега не изпитвам глад за тях, случвало ми се е да хапна сладко веднъж за месец и половина и то ей така да си "намажа душичката".
Успех Зори, на теб и приятелката ти!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ZorrY » Пон Ное 25, 2013 4:09 pm

Да ви кажа, на опаковката не пише колко са въглехидратите. Предположих, че е въглехидрат де. А за овеса - аз съм от Търговище и в нашия " прекрасен" град няма нищо :( май се сещам един магазин за био храни, но не съм сигурна дали още функционира...май ще ходя да проверя.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Пон Ное 25, 2013 6:04 pm

Ако решиш да поръчаш по Интернет http://www.zelenbio.com/category/179/za ... tml?page=1
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Вто Ное 26, 2013 6:04 am

ZorrY написа:Да ви кажа, на опаковката не пише колко са въглехидратите. Предположих, че е въглехидрат де. А за овеса - аз съм от Търговище и в нашия " прекрасен" град няма нищо :( май се сещам един магазин за био храни, но не съм сигурна дали още функционира...май ще ходя да проверя.


Зори, овес има и в iHerb и то на много добра цена - Now Foods, Steel Cut Oats, 2 lbs (907 g) - само за 3,43$ почти килограм. Пипи пък препоръча този - Bob's Red Mill, Organic Steel Cut Oats, 24 oz (680 g) - бил органик и фирмата си имала добро име. Малко по-скъпо излиза, но всеки си решава. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Следваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron