Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 2

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 27, 2013 11:24 am

Забелязах нещо при мен и исках да попитам как е при другите, дали е също така или не? Аз когато ям протеини само от млечни продукти, на едно хранене, например извара, котидж чииз, мляко, сирене, след това огладнявам по-бързо, от колкото, ако ям протеини от месо или риба, или смесено. При вас как е? :think2: Забелязали ли сте такава зависимост? :notagree:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Сря Ное 27, 2013 1:00 pm

HippoDel написа:Забелязах нещо при мен и исках да попитам как е при другите, дали е също така или не? Аз когато ям протеини само от млечни продукти, на едно хранене, например извара, котидж чииз, мляко, сирене, след това огладнявам по-бързо, от колкото, ако ям протеини от месо или риба, или смесено. При вас как е? :think2: Забелязали ли сте такава зависимост? :notagree:


Хипо, не съм забелязал подобна зависимост. Аз доста често ям извара, да не кажа предимно. Лесно, вкусно и питателно е с изварата. Не изпитвам някакво огладняване до следващото хранене. Но си пия и водата както си пише по дебелите книги :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 27, 2013 3:00 pm

Hipo, споко, не си само ти, и аз съм така. И от много време съм му хванала цаката, и когато ям само млечни продукти, хапвам с един блок повече :done: Предполагам, че в тези продукти никога не може да се знае колко въглехидрати има, и за това се получава така.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ZorrY » Чет Ное 28, 2013 10:06 am

Имам въпросче : свареното цвекло 1блок е 1/2 ч.ч., която е 250 мл., но колко грама е? Из нета рових и попаднах на информация, че в 1/2 ч.ч. варено цвекло има 6 гр. въглехидрати, но колко е тази ч. чаша като грамаж? В 1 унция ( 28 грама) сурово цвекло има 3 гр. въглехидрати, т.е 84 гр. сурово = 1В....от тук следва, че ако 1 ч.ч. 250 мл. = 250 гр., то 1 ч.ч. ( 252 гр.) = 9 унции ( по 28 гр.) = 3В
1/2 ч.ч сварено цвекло = 4,5 унции ( 126 гр.) = 6гр.въглехидрат, понеже на нас ни трябват 9 гр., значи добавяме още 1/3 от 126 гр. = 42 гр. цвекло
та 9 гр. въглехидрат има в 168 гр. варено цвекло?????
Добра задачка се получи :laugh4: , само ми кажете дали съм правa? :think2:
Последна промяна ZorrY на Чет Ное 28, 2013 10:27 am, променена общо 1 път
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 28, 2013 10:19 am

ZorrY написа:Имам въпросче : свареното цвекло 1блок е 1/2 ч.ч., която е 250 мл., но колко грама е? Из нета рових и попаднах на информация, че в 1/2 ч.ч. варено цвекло има 6 гр. въглехидрати, но колко е тази ч. чаша като грамаж? В 1 унция ( 28 грама) сурово цвекло има 3 гр. въглехидрати, т.е 84 гр. сурово = 1В....

Зори,
Според сайта http://www.bb-team.org/hrani/id/835422_tsveklo-surovo , суровото цвекло има 9,56 въглехидрати, като извадим фибрите 2,8; остават 6,76 на 100гр.
1ВБ=(100/6,76).9=133гр.
Значи 1ВБ=133гр. сурово цвекло.
:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 28, 2013 10:23 am

ZorrY написа:Имам въпросче : свареното цвекло 1блок е 1/2 ч.ч., която е 250 мл., но колко грама е? Из нета рових и попаднах на информация, че в 1/2 ч.ч. варено цвекло има 6 гр. въглехидрати, но колко е тази ч. чаша като грамаж? В 1 унция ( 28 грама) сурово цвекло има 3 гр. въглехидрати, т.е 84 гр. сурово = 1В....от тук следва, че ако 1 ч.ч. 250 мл. = 250 гр., то 1 ч.ч. ( 252 гр.) = 9 унции ( по 28 гр.) = 3В
1/2 ч.ч сварено цвекло = 4,5 унции ( 126 гр.) = 6гр.въглехидрат, понеже на нас ни трябват 9 гр., значи добавяме още 1/3 от 126 гр. = 42 гр. цвекло
та 9 гр. въглехидрат има в 168 гр. варено цвекло?????
Добра задачка се получи :laugh4: , само ми кажете дали съм правя? :think2:


250 мл не е равно на 250 гр!
Това важи само за водата, от където идва мярката. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ZorrY » Чет Ное 28, 2013 10:30 am

HippoDel написа:
ZorrY написа:Имам въпросче : свареното цвекло 1блок е 1/2 ч.ч., която е 250 мл., но колко грама е? Из нета рових и попаднах на информация, че в 1/2 ч.ч. варено цвекло има 6 гр. въглехидрати, но колко е тази ч. чаша като грамаж? В 1 унция ( 28 грама) сурово цвекло има 3 гр. въглехидрати, т.е 84 гр. сурово = 1В....от тук следва, че ако 1 ч.ч. 250 мл. = 250 гр., то 1 ч.ч. ( 252 гр.) = 9 унции ( по 28 гр.) = 3В
1/2 ч.ч сварено цвекло = 4,5 унции ( 126 гр.) = 6гр.въглехидрат, понеже на нас ни трябват 9 гр., значи добавяме още 1/3 от 126 гр. = 42 гр. цвекло
та 9 гр. въглехидрат има в 168 гр. варено цвекло?????
Добра задачка се получи :laugh4: , само ми кажете дали съм правя? :think2:


250 мл не е равно на 250 гр!
Това важи само за водата, от където идва мярката. ;)

ами на моята мерителна чашка ги има в унции, аз от там изхождам, не от милилитрите...1 унция е 28 грама, на чашката 9 унции = 250 милилитра..а и на мен ми трябва сварено, защото между сварено и сурово има разлика, при варенето се губят някои вещества.
Ще го взема 130 гр. сварено. Благодаря ти, че се включи :bouquet:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 28, 2013 11:06 am

Зори, погледни на сайта http://www.bb-team.org/hrani, там има и за варено.
Ами, щом имаш чаша, просто си премери колко грама е 1/2 чаша варено цвекло и готово. Ето ти 1ВБ, какво го мислиш толкова. ;)
И в нашата таблица си го пише 1/2 ч.ч.(1ч.ч.=250 мл.) сварено цвекло=1ВБ. http://www.vzonata.com/Tablica.htm
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Ное 28, 2013 11:41 am

Какви са тия висши математики тука бре хора? :laugh1: Унции, пункции.....проценти и алгоритми вкарайте, че сте пропуснали :laugh3: :laugh3: :laugh3:
Малеееее, яко сте се ЗоНбирали еййй..... :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ZorrY » Чет Ное 28, 2013 11:46 am

HippoDel написа:Зори, погледни на сайта http://www.bb-team.org/hrani, там има и за варено.
Ами, щом имаш чаша, просто си премери колко грама е 1/2 чаша варено цвекло и готово. Ето ти 1ВБ, какво го мислиш толкова. ;)
И в нашата таблица си го пише 1/2 ч.ч.(1ч.ч.=250 мл.) сварено цвекло=1ВБ. http://www.vzonata.com/Tablica.htm


Значи, 100 гр. сварено цвекло нарязано като картофи за мусака = 150 мл. по мерителната чашка.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот ZorrY » Чет Ное 28, 2013 11:49 am

Karrita написа:Какви са тия висши математики тука бре хора? :laugh1: Унции, пункции.....проценти и алгоритми вкарайте, че сте пропуснали :laugh3: :laugh3: :laugh3:
Малеееее, яко сте се ЗоНбирали еййй..... :laugh1:

Кари, не е смешно - трагично е :msmile2: . Отивам да :hang: , че пералнята ме чака от 1 час, с тези сметки.... :wow:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 28, 2013 1:21 pm

pipilota написа:Hipo, споко, не си само ти, и аз съм така. И от много време съм му хванала цаката, и когато ям само млечни продукти, хапвам с един блок повече :done: Предполагам, че в тези продукти никога не може да се знае колко въглехидрати има, и за това се получава така.


Трябва да опитам и аз! :done:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот чичо Чарли » Чет Дек 05, 2013 10:22 am

Хора, какви са тия сметки бееее, аман вече!Зор ми е много,един ден смятам, меря, на другия му пускам края.... Нещо с тая Зона..... :( май,май все ще съм си извън нея :( То акъла ти е все какво и колко да ядеш. Преди време изкарах 90 дневната диета, вярно, след време разбрах, колко е вредна и неправилна, ама там поне нямаше мерене и теглене. По-лесно ми беше.......Вече не знам.....Празници идват.....и все ще съм си извън зоната......... :(
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот gogo » Чет Дек 05, 2013 3:48 pm

чичо Чарли написа:Хора, какви са тия сметки бееее, аман вече!Зор ми е много,един ден смятам, меря, на другия му пускам края.... Нещо с тая Зона..... :( май,май все ще съм си извън нея :( То акъла ти е все какво и колко да ядеш. Преди време изкарах 90 дневната диета, вярно, след време разбрах, колко е вредна и неправилна, ама там поне нямаше мерене и теглене. По-лесно ми беше.......Вече не знам.....Празници идват.....и все ще съм си извън зоната......... :(


Чичо Чарли,
Недей така . :refuse: Всички сме минали по този път и пак сме оцелели :laugh: Трудното е само първите 2-3 седмици докато свикнеш с мерките и теглилките. Съветвам те, ако имаш време, да прочетеш моя дневник - http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=58.
И накрая Зоната няма нищо общо със 90 дневната диета. Едно от многото различия - при Зоната можеш да нарушиш някое от храненията, но със следващото хранене можеш пак да влезеш в Зоната или както казва Бари Сиърс практикуването на Зоната е като карането на колело - падаш и пак се качваш. При 90 дневната диета много добре знаеш, че това не е така.
Кураж и успех . :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот Karrita » Чет Дек 05, 2013 6:56 pm

Ааааа Чичо Чарли, излагаш се, я се стегни малко.... :bigsm17:
Какво им е толкова трудно на сметките, то кантарчето си тегли, ти само купуваш, слагаш и ядеш.... Основните храни, които ядеш ги научаваш по грамаж още първата седмица, другите ги има в таблицата....Кое му е трудното?
Естествено, че по празниците ще излезеш за малко от Зоната, но после пак си продължи. Ако си търсиш причина да се откажеш от Зоната, можеш да намериш 101, ако търсиш причина на ОСТАНЕШ в Зоната и ЕДНА ти стига!!!
Надявам се силно, да я имаш тази ЕДНА причина!!!
Успех и пиши по-често тука! :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-2 тема

Мнениеот pegasus04 » Нед Дек 08, 2013 7:40 pm

Здравейте! Нов съм тук, но и преди съм засичал ЗОНАТА. Реших да пробвам, но ми е малко сложно как да изчислявам всичко в блокове. Например ако съм на гости, какво да правя? Вие как се справяте с такива ситуации? Също не ми е ясно това че не трябва м/у хранения да има повече от 5 часа. В примерно меню последното хранене е в 23.00ч. обаче от 23.00 до 7.00 сутринта са 8 часа??? Аз работя до към 2 сутринта. Интересува ме като се прибера в 2:30 тогава ли да ям, защото пише че трябва задължително да има едно хранене преди сън? Също много рядго оспявам да се събудя за закуска. Може ли да се пропусне или да я смятам от ставането ми? :think2:
pegasus04
 
Мнения: 0
Регистриран на: Нед Дек 08, 2013 7:33 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron