Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 22, 2015 10:52 pm

Пипи, точно така е! :yess1: Напълно съм съгласна!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот TheCatCharli » Нед Фев 22, 2015 11:19 pm

потретено...от около година нямам желание за сладко.., а преди изяждах по кофа сладолед и чак се възхищавах на постижението си.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 22, 2015 11:26 pm

Manya написа:Между другото, глава айсберг излиза към 250-300 г, затова не се чудете на 2-те глави в таблицата.

Много малки главички! :doNotKnow: Днес премерих моята, която купих от супера(купувала съм и по-големи) и излезе 616г.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Пон Фев 23, 2015 5:43 am

pipilota написа:Gogoh, ти от колко време си в зоната, и колко кила си свалил?
Кайто каквото и да ми говори, в зоната няма как да ти се яде сладко, без значение пъллнолуние ли е, комета ли прелита, или пада звезда :laugh: При нисък инсулин няма как да стане просто! Няма такова нещо, разберете ......, но не и това неистово желание за сладко, което Гогох обяснява...абсурд просто. Я сега попитайте някой от състезателките, задържаха ли килограми, или изпитваха ли нужда от сладко ? ....


В моите 46 поста до сега нямам спомен да съм писъл, че съм в зоната. Това, че се опитвам да се храня по правилата на зоната не означава, че съм "влязъл" там. Все пак тук има хора, които не се присмиват, а помагат със съветите си, за което съм благодарен. Да - имам неистово желание за сладко и то се дължи на това, че ... имам свръх производство на инсулин. От това, което съм прочел Докторът е създал Зоната не за отслабване, а точно за хора с диабетни проблеми (без значение от кой тип са те). Или бъркам ?!?!? Тук със сигурност има хора, които са с подобни на моите проблеми, но ... защо те се крият или ми пишат на "лична". Защото се срамуват? ... или притесняват да не станат обект на насмешки и подигравки от сорта на написаното по-горе? Не се срамувам и не се притеснявам от нищо. Регистрирал съм се тук и пиша за да получа отговори от хора с опит или такива с проблеми близки до моите. И съм благодарен на тези, които са отзивчиви, дават напътствия, коригират и споделят опита си. Благодаря им !!!
Колко килограма съм свалил? От 10 януари до сега около 9 кг. Но не се заблуждавам, че са свалени защото "съм в зоната"... дори и незнам какво представлява това. Имам моменти, с прилив на енергия, имам моменти в които се чувствам отпаднал, при това в разстояние на няколко час ... Но не счита, че се дължи на храненето. Колкото и грешно да се храня (според забележките, на хората които ме коригират - за което им благодаря) някакъв ефект има. Така или иначе някой от "професор"-ите тук, които повече от три години практикуват ... споделят, че не са били безгрешни и са "криввали" от правия път. Та ... така. Времето ще покаже :peace1: :smdance:
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 23, 2015 8:44 am

Gogoh, аз не разбрах ти от какво се обиди, или на кое ти се присмивам ??? И не знаех също, че има хора, които се страхуват да пишат тук...и не знаех също, че не си в зоната. Поста ми по-горе се отнася за хората, които са в зоната, обаче по неизвестни за тях причини не слабеят или постоянно им се яде сладко. И просто и ясно казах, че те не са в зоната... И пак повтатям, аз съм нямала никаква идея, че ти не си в зоната. Понеже по пътя на логиката, тук идват хора, само които искат да влязат в зоната...така че нямаше как да предположа че ти не си от тях.

И ще се радвам да ми кажеш с какво толкова те обидих, защото аз не виждам нищо обидно в това което съм казала...т.е казах самата истина за зонуващите, и пак ще го повторя- ако си в зоната, няма как да ти се яде сладко.

И другото- не знам кого визираш с думите "някой от "професор"-ите тук, които повече от три години практикуват ... споделят, че не са били безгрешни и са "криввали" от правия път....". Ако визираш мен, погледни ми ранга под автара, още не съм станала професор :th: Отделно, мисля, че ние с теб не се познаваме, но ще се радвам да се запознаем. Аз съм от около 2 години в този форум, и още го опознавам де :lol: И имам още хляб да ям, докато стана професор :bored1:

И да си довърша мисълта- ако съм аз съм била мишената на визирането ти, нека да ти кажа, че аз първата година с изключение на празниците бях безгрешна. От първия ден. Стигнах желаните килограми, излекувах си болежките, и от там нататък, до ден днешен зонувам професионално. Имам достатъчно опит за да знам как да се задържам в зоната дори на око. Но за да достигнеш до това ниво, ти трябва здрав тренинг и известно време строго в зоната.

Отделно сега се замислям, че може би трябва да уважаваме труда и времето на всички, които искат и помагат със съвети. Т.е ако аз имам нужда от помощ, ще се постаря да се опитам да вляза в зоната, за да заслужа помощта, която ми се дава безусловно и от сърце.

Както казах, потретвам, не знаех, че ти не си в Зоната! Но и не знам дали Италино, Гого и Маня и всички останали за знаели, че ти си просто тук един посетител, и не си зоНби. За което моля за извинение.
Но пак да кажа, обръщам се към всички Зонуващи, ако ви се яде сладко, да знаете, че не сте в зоната.

И за всички други, които Гогох казва, че се стархуват да пишат тук...ама моля ви се, аз не хапя, и изобщо не съм страшна... :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Фев 23, 2015 1:35 pm

Я да лисна аз една кофа вОда, че почва да става горещо тук.
:extinguishflame:
(не намерих кофа, та затова с пожарогасителя ...) :mrgreen:

На мен ми се струва, че нещата по веригата се объркаха, защото Гогох не разбра какво имаше предвид Пипи, а и тя - него.
Та, драма няма - просто "загуби в превода".

Гогох, това с пълнолуния, новолуния ... забрави ги тия приумици - нямат нищо общо с глада ти.
Очевидно е, че приемаш повече въглехидрати, като не отчиташ, че киселото мляко е смесен продукт.
Същевременно имаш липса на мазнини, защото пишеш, че хапваш по 3 фъстъка за блок (че даже и дребни), а всъщност един блок фъстъци е 6 бр.
Пробвай да прецизираш в тези две направления и би трябвало да има положителен ефект!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 23, 2015 1:38 pm

gogoh, Пипи,

Мисля, че вие двамата нещо не сте се доразбрали.

Гогох, ти си в Зоната, но може би не винаги точно в центъра и. Както се видя по-рано, това най-вероятно не дължи на някои грешки в менюто ти.
До колкото разбрах, постът на Пипи, не беше насочен само към теб, но към всички, които имат подобни проблеми, желание за сладко или задържане на килограми. И тя обясни, че когато спазваме стриктно Зоната, тези проблеми изчезват.
Не мисля, че някой е искал да обижда някого, просто хората сме различни и понякога не се доразбираме. :grouphug:

Усмихнат ден на всички! :)

П.П. Ити-бързия пак ме изпреварил. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 23, 2015 3:03 pm

Ити, аз не мисля, че с ГогоХ не сме се разбрали. Напротив, смятам обратното . Всеки който се върне на поста му, ще разбере същото както и аз... В проста му има и цитат, в който се хората се мъчат да разберат къде е проблема за сладкото му... хората четат менютата му, гадаят, умуват... :th: отделят от времето си, къде ли може да е проблема, къде бърка...АМи ако ГогоХ просто им беше казал, че не е в Зоната, и всичката помощ се обезсмисля...И да разглеждаме подробно менюто му, и да си губим времето, и каквото и да пишем, няма как да помогнем, ако той не спазва правилата.

Това е все едно да идеш на доктор, да ти кажат че имаш страшно висок холестерол, и ти да лъжеш доктора, че не ядеш месо...и доктора да умува и да се чуди къде ли е проблема, и да не знае какво да направи, и в края на крайщата реномето на доктора пада, защото не може да помогне на лъжливия пациент....

Аз както казах, за това и направих състезанието,...защото имаше момент в който ми писна да чета коментари от рода на " Абе аз нещо от 2 месеца не мърдам" , "какво е това задържане, защо задържам, кантара не мърда, яде ми се сладко и т.н" и т.н и т.н....
И всички други , които не се показват тук, и само четат, а повярвайте ми, много са, (следя трафика) ....всички тези хора като четат подобни коментари и си казват "ми то това е зоната а Bullshit"

И няма как от пълнолуние, новолуние, безлуние и т.н да се подуваш, да зържаш течности и да ти покачват киограмите ако си в Зоната......кое е нещото което не съм разбрала? Разбирам, че искате да успокоите топката, аз също, но за себе си смятам, че съм разбрала написаното напълно правилно. И ако не съм, ще се радвам да ми поясните . Защото ако повечето са като мен, ще разберат написаното както аз го разбрах.... така,че обяснете ми кое съм разбрала грешно, за да се успокоя, че не съм луда ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Фев 23, 2015 3:35 pm

Под "професорите" Гогох имаше предвид мен (аз не го крия, че по празници съм, далееече, далееече), Гого (когато ходи в Турция), Хипо (заради няколкомесечното и прекъсване).
Сигурен съм, че нямаше предвид теб.
Объркването дойде оттам, че той спомена за "3 години", а то даже самите Форум и сайт не съществуват от толкова. Може би в случая има предвид Гого, заради опита му от преди пускането на сайта.

С това, когато казва, че не е в Зоната, има предвид, че се опитва да бъде в нея, но сам усеща, че някъде греши. И търси обяснение. Каквото обаче не може да бъде луната, слънцето и т.н. Но не че е искал умишлено да ни заблуди, че е в Зоната, а всъщност тайно да не е.

Самият Гогох не е усетил разликата, че когато има подигравателни коментари, те най-често са към откровени провокатори или към мрънкащи мързеливци. А подигравките ги има, защото техните постове придават незаслужен лош облик и недоверие към Зоната.
Също и не разбра, че говориш по-мащабно, а не само за него.

И затова пък, Гогох, разбери, че когато се изтъкват странни причини за неработене на Зоната, когато не намираме причината у самия себе си, е нормално, като "защитници на Зоната", да реагираме по-остро.
В случая аз за мен съм си направил заключението, че ти не си провокатор, но няма как всеки да има напълно изградено и обективно мнение за останалите във Форума. А и човек трябва да се доказва във времето, защото понякога сме били заблуждавани от първоначално позитивни постове, които впоследствие се оказват за "камуфлаж".
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот G&T » Пон Фев 23, 2015 3:41 pm

Здравейте, днес исках да сметна колко грама е един блок печени тиквички на скара, понеже в къщи ги обожаваме. За целта реших в BB team да видя какъв е състава на варените тиквички и след като го сметнах (ако съм смятала правилно разбира се :) ) ми излезе 300 гр. За да проверя сама себе си и това дали съм изчислявала вярно реших да сметна и суровите тиквички и да сравня с таблицата, но там пише 240 гр. за един блок, а аз получавам 447 гр. Та въпросът ми е мога ли да смятам пеканите тиквички, като варени и защо не получавам за суровите тиквички количеството, което е дадено в таблицата?... Благодаря Ви много предварително :hug:
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 23, 2015 3:58 pm

G&T, най-добре е първо да си измериш суровите тиквички в блокове, т.е. 240г или 480г, съответно за 1 или 2 блока и след като ги изпечеш да си ги разпределиш на каквито порции искаш.
Ако вече са ти изпечени, нямам представа колко грама са 1 блок, защото при всяка обработка, грамажът може да бъде различен. Зависи колко време са печени и т.н.
Единствения начин е, ти да си прецениш на око и да се надяваш да си близо до истината, а следващият път ги премери сурови. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 23, 2015 4:11 pm

pipilota написа: Защото ако повечето са като мен, ще разберат написаното както аз го разбрах.... така,че обяснете ми кое съм разбрала грешно, за да се успокоя, че не съм луда ;)


Italiano написа:С това, когато казва, че не е в Зоната, има предвид, че се опитва да бъде в нея, но сам усеща, че някъде греши. И търси обяснение. Каквото обаче не може да бъде луната, слънцето и т.н. Но не че е искал умишлено да ни заблуди, че е в Зоната, а всъщност тайно да не е.

HippoDel написа:Гогох, ти си в Зоната, но може би не винаги точно в центъра и. Както се видя по-рано, това най-вероятно не дължи на някои грешки в менюто ти.

Пипи и аз разбирам от поста на гогох, в който той казва, че не е в Зоната, че има предвид, че той се храни по правилата на Зоната, но не е в центъра и, защото не винаги усеща всичките и ефекти(прилив на енергия и т.н.).
Но, както видяхме от менюто му, той на места бърка и явно затова е така. А не, че съзнателно е извън Зоната.

А що се отнася до професорите, той има предвид Гого и Ити, към които най-често се обръща с въпроси, а не теб, но явно е пообъркал нещо годините. :laugh:

Така ги виждам аз нещата. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот TheCatCharli » Пон Фев 23, 2015 5:45 pm

gogoh написа:...........Да - имам неистово желание за сладко и то се дължи на това, че ... имам свръх производство на инсулин. От това, което съм прочел Докторът е създал Зоната не за отслабване, а точно за хора с диабетни проблеми (без значение от кой тип са те). Или бъркам ?!?!? ............


Можеш да пробваш да приемаш още повече вода, въглехидратите да са ти основно от зеленчуци и плодове с нисък ГИ, млечните продукти да са с минимум мазнини и мазнините да ти идват от ядки. Идеята е да приемаш храни с колкото се може по-малка концентрация на хранителни вещества за единица тегло, като по този начин ще са ти необходими по-големи количества и стомаха ще ти е пълен и ще се чувставаш сит. В резултат желанието за сладко трябва да намалее (на теория). Минус се явява това, че ще трябва да ядеш по-големи количества храна, което може да бъде неудобство за някои.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 23, 2015 5:47 pm

Тнек ю за разясненията...то трябва да си Баба Ванга за да се светнеш кой какво казва...Аз чета директно
В моите 46 поста до сега нямам спомен да съм писъл, че съм в зоната.
.....46 поста си е много време прекарано тук, и да не можеш да влезеш в зоната..... не знам, аз съм до тук с тези коментари, но и не искам другите, четящи, или тези, които стоят само на балкона, да си мислят, че Зоната не помага на хората с диабет, висока захар, резистенстност и т.н. И пак да се повторя- Зоната работи за всички. Може с години да се опитвате да влезете в зоната, и да си стоите с мерака за сладко и да се ядосвате на кантара, защото само се опитвате да влезете в зоната..разликата е от земята до небето...

Аз като се запознах със зоната, ми отне около 15 дена на супер нерви и милиарди въпроси...(в Зоната бяха писнали от мен да им звъня) но тогава го нямаше този форум за да попитам, и както и да е, искам да кажа, че за 15 дена с една книжка и малко въпроси и на 15тия ден бях пушка... така, че кой каквото и да ми говори..такива дълготрайни опитвания да си в зоната не ги разбирам аз....и моля да ме извините, ама явно мозъчните ми гънки не схващат реалната ситуация....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Пон Фев 23, 2015 7:26 pm

Такаааа ... кацнах тук след работа и зоново готвене (докато се изпече). Та ... от всичко написано тук виждам, че има хора които са ме разбрали много добре. Съжалявам и се извинявам, ако някой се е почувствал засегнат по отношение на "професор"-ите. Това аз го приемам като съвсем нормална титла за този форум, за хора, които се занимават от години и с тази диета. Аз преди петнадесетина поста станах "новак" ако не се лъжа, ти пипилота (в този форум, или емиг... в един друг форум) си "доцент" ... В това аз поне не виждам нищо лошо. Мислям, че използвах т.н. титли по предназначение. Много благодаря на всички, които са ми давали прекрасни съвети, защото аз влизам тук малко или много за да постигна или достигна това което искам. И съм сигурен че ще се получи. Незнам дали ще бъда зоНби или не... Не знам какво предствалява и "да бъда в зоната". Има дни през които се чувствам супер добре, има и такива през , които не бих казал, че е така. По отношение на килограмите - също има добър ефект. Те не са маловажни, но не са основната причина - пак го подчертавам. Що се отнася до "влисане в зоната" - по всяка вероятност може и да съм бил в нея, може и да съм в нея, но ... всеки човек е една индивидуалност. Аз не приличам на никой, както и обратното. Моите усещания едва ли са същите като на някой друг човек. Имам предвид също, че почти ежедневно като ме налегне работата не ми остава време да се замисля добре ли се чувствам или не. Просто работа, задачи, срокове ... вървят едно след друго, а да не кажа, че последната седмица ми се налагаше да реагирам на три задачи едновременно, което определено е уморително и натоварващо.
Стига вече с писанията. Никой не съм искал да засеган. Тук съм за да обменям информация и много благодаря на всички, които го правят искренно и от позицията на опита. :applaus:
Не искам да изписвам никове, за да не остане накой засегнат - за това пак ще кажа, БЛАГОДАРЯ на "професор"-ите, защото наистина от тях съм получавал най-ценните съвети. Включително и това, на което до преди два дни не обръщах внимание - че киселото мляко съдържа по равен брой БП и БВ. Това е само едно малко примерче. БЛАГОДАРЯ на всиччки, които обменят опита си тук.
Що се отнася до това дали съм или не съм в зоната - немога за сега да кажа. Поставил съм си някакви цели и трябва да ги постигна - този път трайно. Та ако това има това някакво значение за присъствието ми в този форум ... мога да остана и страничен наблюдател. :yess:
А и гъбите с кайма са готови вече :cooking1: така, че отивам :chickrun: . А на всички казвам :bigsm40: - само с чаша за 115 ml ... червено... А другия път може да ви разкажа защо габровци не пият бяло вино :bigsm1:
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Пон Фев 23, 2015 7:44 pm

pipilota написа:Тнек ю за разясненията...то трябва да си Баба Ванга за да се светнеш кой какво казва...Аз чета директно
В моите 46 поста до сега нямам спомен да съм писъл, че съм в зоната.
.....46 поста си е много време прекарано тук, и да не можеш да влезеш в зоната..... не знам, аз съм до тук с тези коментари, но и не искам другите, четящи, или тези, които стоят само на балкона, да си мислят, че Зоната не помага на хората с диабет, висока захар, резистенстност и т.н. И пак да се повторя- Зоната работи за всички. Може с години да се опитвате да влезете в зоната, и да си стоите с мерака за сладко и да се ядосвате на кантара, защото само се опитвате да влезете в зоната..разликата е от земята до небето...
....


Сега забелязах и прочетох този пост. От него виждам, че си разбрала точно обратното на това, което искам да кажа. Всичко при мен е "топ" - и килца съм свалил достатъчно за 35 - 40 дни, и ... струва ми се - чувствам се доста по-добре отколкото преди да започна, но ... веднъж на около 2 седмици ми се приисква много силно да си хапна нещо сладко. В това не виждам нито нещо фатално, нито нещо страшно. Вчера или онзи ден получих разумно обяснение от (... ник...). Да, разбирам че има неща, които още да науча - за това съм тук. Още повече, че (... друг ник ...) беше писал, че може да има и отклонения от зоната. Въпроса е да са единични случаи, а не непрекъснато. А след "инцидентите" следва задължително връщане към режимно - диетичното хранене.
Е немога да си представя, че веднъж в годината виждам приятелите ми с които съм израсъл ... и ще стоя да ближа една чаша вино цяла вечер. Това не го пиша за да обезкуражавам някого или за да нарушавам някакви правила. Това си е чиста житейска истина. И ако някой не е съгласен с това - просто според мен не е искрен както със себеси, така и с останалите. :applaus:
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта