Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот G&T » Пет Фев 27, 2015 12:19 pm

Здравейте, вчера ми донесоха прясно домашно краве мляко. На 21 страница от този форум намерих обяснение, което Manya е написала чудесно, за това как се обезмаслява млякото. Само едно не ми стана ясно. След като съм го обезмаслила, то е 1 БП + 1 БВ, а трябва ли в такъв случей да добавя и 1 БМ (3 сурови бадема примерно), за да стане по 1 блок от всичко и да го пия преди лягане, като вечерна закуска?... :hm:
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Фев 27, 2015 12:26 pm

G&T написа:Здравейте, вчера ми донесоха прясно домашно краве мляко. На 21 страница от този форум намерих обяснение, което Manya е написала чудесно, за това как се обезмаслява млякото. Само едно не ми стана ясно. След като съм го обезмаслила, то е 1 БП + 1 БВ, а трябва ли в такъв случей да добавя и 1 БМ (3 сурови бадема примерно), за да стане по 1 блок от всичко и да го пия преди лягане, като вечерна закуска?... :hm:

Препоръчително е да не се добавят мазнини, защото при домашни условия е невъзможно да се постигне обезмасляване под 0,1%. Затова макар и обезмаслено - си се води пак 1БП+1БВ+1БМ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот G&T » Пет Фев 27, 2015 2:23 pm

Много благодаря за помощта :) . Предполагам, че количеството обаче си остава 220 гр. или греша?... :think2:
Аватар
G&T
 
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Фев 18, 2015 2:33 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пет Фев 27, 2015 2:34 pm

G&T написа:Много благодаря за помощта :) . Предполагам, че количеството обаче си остава 220 гр. или греша?... :think2:

По-скоро 200 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Tonkata » Пет Фев 27, 2015 6:38 pm

gogoh написа:
HippoDel написа:
gogoh написа:И понеже вече ..........може да има?

........А на въпросът за изварата ... никой не отговаря. Звънях и на телефоните в мандрата на производителя - и там също "не го вдигат". В централния офис в Пловди - същата работа. Все едно бомба е паднала. Мисля, че е недопустимо все пак фирма, която има претенции за голям пазарен дял да прави такива фалове.
Накрая взех, че си изпълних рецептата с нея. Не съм забелязал някаква разлика :) .

Gogoh, информацията на етикетите е болна тема не от вчера :notagree: ! В такива случаи се обаждам на телефона за бърза връзка с "потребители" на Агенцията по безопасмост на храните. Е-Е-е не мога да се похваля с 100% успех, но декларират желание да проучат и помогнат. ;) Опитай, може и да се случи ! Успех ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 27, 2015 8:28 pm

gogoh написа:Аха. Благодаря! Това ще да е някъде преди пресичането с Денкоглу. :yess: Ще го намеря.

Много преди Денкоглу, на ълъла на Княз Борис 1 и Алабин има магазин за обувки, следващият по Борис е въпросният магазин. :)
Скрит текст:
Изображение
Сивата фасада с хората отпред-това е магазинът.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogoh » Пет Фев 27, 2015 8:58 pm

Благодаства и за двата отговора до мен. Виждам, че страницата е номер 50. Предполагам, че ще се открие "част 5", че иначе :oh: ... съм згубен без вашата помощ.
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 27, 2015 9:25 pm

"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Предишна


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта