Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Нед Сеп 14, 2014 11:43 am

Manya написа:Като си купуваш ечемик, внимавай да е белен, да не се окаже, че е наистина за зоб. А след три месеца на зелено, можеш наистина да включваш и някои оранжеви храни без да се притесняваш.

:bigsm5: ще внимавам, ще търся в био магазините от там си взимам и овеса. А от оранжевите храни по колко блока на ден мога включвам и за колко дни ?
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 11:52 am

За червените със сигурност знам, че не трябва да са повече от 25% за дадено хранене. Мисля, че ако спазваш същото съотношение и с оранжевите, няма да има проблем. Сама преценяваш колко често - зависи какво целиш - здраве или смъкване на килограми. Просто трябва да се наблюдаваш кое как ти се отразява - да си настройваш карборатора, което е най-важното. Дали енергията ти е съхранена или увеличена, как са "айкитата", как е чувството за глад...

http://www.vzonata.com/pravila-v-zonata/
http://www.vzonata.com/loshi-aikazanoidi/
http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Нед Сеп 14, 2014 1:07 pm

Manya написа:За червените със сигурност знам, че не трябва да са повече от 25% за дадено хранене. Мисля, че ако спазваш същото съотношение и с оранжевите, няма да има проблем. Сама преценяваш колко често - зависи какво целиш - здраве или смъкване на килограми. Просто трябва да се наблюдаваш кое как ти се отразява - да си настройваш карборатора, което е най-важното. Дали енергията ти е съхранена или увеличена, как са "айкитата", как е чувството за глад...

http://www.vzonata.com/pravila-v-zonata/
http://www.vzonata.com/loshi-aikazanoidi/
http://www.vzonata.com/Hormonalna-nastroika.php

При мен и съмкване на килограми трябва защото са доста и здравословно. За момента от както съм в Зоната здравословно с кръвта съм много добре / изследванията са от преди 1 седмица/, за щитовидната с хормоните не съм ходила от миналата година и не зная, но спрях хормоните преди месец и половина два и се чувствам идеално.От все спящата и уморената и следа няма, но нещо кг не спадам както и см на какво ли се дължи. Имам един проблем като стана сутрин и се премеря до вечерта вдигам от 1,5 до 2 кг , при някой има ли този проблем. Аз бях страшно оточна, отоците вече поспаднаха не изчезнаха има ги , но не съм това което бях. Заряди тях не пия нужната вода пия по 2 литра на ден като трябва да пия 3 литра на ден, но по някой път ми се случва защото ми се пие и не ходя до тоалетна често може би 4 - 5 пъти дневно и не мога да разбера като спазвам всичко от къде идват тези кг те не изчезват на другият ден изчезва само 1 кг , а 1 остава.Нощем не ставам до тоалетна, навивам си телефона за 5 да стана да отида до тоалетна.Всичко спазвам както трябва, ям само от зелените храни / позволих си два пъти да изям 1 кулен царевица/ .Предполагам , че задържам вода, но как да реша проблема.Зная че има и задържане на кг от 105 кг сега съм93 кг, но вече 15 дни не съм спаднала нищо , а започнах на 1 септември 4 месец.Проблема не е в храната защото меря всичко точно и спазвам всичко . Четох в един дневник, че до вечерта бяха свалили 400 гр., а аз до преди да легна вдигам 2кг за деня .Къде бъркам?
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 1:39 pm

Петя, нормално е да има задържане на килограми. Това се случва при всички. Организмът си знае най-добре какво прави. Освен това, щом имаш проблеми със щитовидната жлеза, те непременно се отразяват на цялостното ти състояние и много често са и причина за излишните килограми. Просто трябва време и търпение, и да не се отчайваш. Освен това Зоната не е диета с бърз ефект. Многото килограми се смъкват за година-година и половина. Но за по-бърз ефект е задължително увеличаванена физическото натоварване. То ще доведе до по-бързото изгаряне на излишщните мазнини. Но не всеки обича да ходи дълго или да посещава фитнес-залата или други салони за физическо натоварване.
Нормално е и това, че вечер си по-тежка отколкото сутрин. Това е резултат от гравитацията. При всеки е така.
И един чисто психологически съвет, не се мери всеки ден, не е нужно. Определи си ден в седмицата, в който да го правиш и така следи промените. Понякога ежедневното мерене се превръща в психическа бариера (при някои) за намаляване на килограмите. А освен физика, ние сме и психика. И тя много често е от много много голямо значение за резултатите от всяко начинание!

И може би не е трябвало да спираш лекарствата за щитовидната жлеза. Все пак това трябва да е след съвет с лекар. Съветите, които бихме ти дали тук не са на специалисти, а на хора опитали Зоната. Така че не е лошо да си направиш изследванията и с личния ти лекар да решите трябва или не трябва да вземат лекарствата си. Зоната все пак не е Панацея!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 14, 2014 2:12 pm

Драги ми съфорумници,

Чета форума и се мая! Много информация, много нещо. Та почвам да се бъркам понякога просто повече.

Знам, че има много теми за рибеното масло, както и в дневника на Гого, но някои линкове не се отварят вече (те и постовете не са точно нови)....

Та, искам да Ви попитам за съвет и евентуална препоръка от ваша страна за рибеното масло.

Кажете някое читаво да си поръчам, че много се бавя с това рибено масло ... Какво ще каже гилдията по въпроса?

Кое става? Ако може и дайте някой линк (ако се поръчва онлайн е идеално, аз съм свикнала и даже ми е по-удобно) :Hello:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 2:17 pm

Гого го няма, но Гого и повечето от нас ползваме това - добро съчетание между качество и цена. Можеш ако ти е първа поръчка да поръчаш това - абсолютно същото с удвоен обем, защото ще имаш отстъпка и пак ще се вместиш в 30-те лева за безмитна доставка. След това вече е на обявената цена. Всичко е описано в темата за рибеното масло, а начина на поръчка в iHerb - в дневника на Гого. Пристига по пощата за 15-20 дни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот petia » Нед Сеп 14, 2014 2:22 pm

Manya написа:Петя, нормално е да има задържане на килограми. Това се случва при всички. Организмът си знае най-добре какво прави. Освен това, щом имаш проблеми със щитовидната жлеза, те непременно се отразяват на цялостното ти състояние и много често са и причина за излишните килограми. Просто трябва време и търпение, и да не се отчайваш. Освен това Зоната не е диета с бърз ефект. Многото килограми се смъкват за година-година и половина. Но за по-бърз ефект е задължително увеличаванена физическото натоварване. То ще доведе до по-бързото изгаряне на излишщните мазнини. Но не всеки обича да ходи дълго или да посещава фитнес-залата или други салони за физическо натоварване.
Нормално е и това, че вечер си по-тежка отколкото сутрин. Това е резултат от гравитацията. При всеки е така.
И един чисто психологически съвет, не се мери всеки ден, не е нужно. Определи си ден в седмицата, в който да го правиш и така следи промените. Понякога ежедневното мерене се превръща в психическа бариера (при някои) за намаляване на килограмите. А освен физика, ние сме и психика. И тя много често е от много много голямо значение за резултатите от всяко начинание!

И може би не е трябвало да спираш лекарствата за щитовидната жлеза. Все пак това трябва да е след съвет с лекар. Съветите, които бихме ти дали тук не са на специалисти, а на хора опитали Зоната. Така че не е лошо да си направиш изследванията и с личния ти лекар да решите трябва или не трябва да вземат лекарствата си. Зоната все пак не е Панацея!

Благодаря ти за съветите. Аз нямам никаква физическа активност. Не излизам освен до кварталния магазин,после по цял ден на компютъра вкъщи и така.От еутирокса ми спря цикъла идваше когато си иска на 90,60 дни, чувствах се много изморена от него нямах желание за нищо, но сега вече не е така .Благодаря на всички за съветите и напътствията. :hooo:
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот ДиДи » Нед Сеп 14, 2014 2:37 pm

Manya написа:Гого го няма, но Гого и повечето от нас ползваме това - добро съчетание между качество и цена. Можеш ако ти е първа поръчка да поръчаш това - абсолютно същото с удвоен обем, защото ще имаш отстъпка и пак ще се вместиш в 30-те лева за безмитна доставка. След това вече е на обявената цена. Всичко е описано в темата за рибеното масло, а начина на поръчка в iHerb - в дневника на Гого. Пристига по пощата за 15-20 дни.


Благодарско за отговора, Manya! :pray: Не съм поръчвала още от iherb, така, че ще се възползвам от офертата за по-голямо количество!

Имам само един въпрос (аз четох в дневника на Гого как става поръчката, но се обърках - не съм поръчвала още нищо от чужбина, виж в страната, стотици неща сигурно): Това с митницата не ми е ясно никак. Трябва да се ходи до митницата за освобожаване на пратката ли? Не мога да го схвана?! :doNotKnow:

Гого е написал това (а то ме обърква просто):

Освобождаване на пратката от митница става за 10 минути, ако:

- попълним предварително (в къщи) данните си на гърба на поканата

- носим копие от поръчката

- заплатим 20 % ДДС върху левовата равностойност на поръчката + пощенска такса 3.50 лв (за поръчки с нето себестойност над 30 лв.)**

- или заплатим само пощенска такса 1.50 лв (за поръчки с нето себестойност до 30 лв.)**
По принцип пратки под 30 лв не трябва да ходят на митницата. Досега имам над 20 пратки и нито една до 30 лв. не ми е ходила на митница.
- Пратката може да бъде доставена на адрес (срещу допълнително заплащане) за София и областта, след като изпратите копие от поръчката по факс на (02)931-41-25. За подробности - (02)831-70-31. Това не е телефон за справки (дали пратката е пристигнала!)

За другите градове - попитайте в съответната митница.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 3:24 pm

За поръчка от iHerb имаш нужда от карта - дебитна или кредитна - май Visa. Поръчка на стойност до 30 лв (без транспортните разходи) се получава по пощата. Ако надвишава тази стойност - минава през митница и се плаща ДДС и мито. При поръчката избираш и начина на доставка. До 1,5 кг е най-евтино - 4$. - като пощенска пратка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Vanesa » Нед Сеп 14, 2014 4:20 pm

В какво съотношение с вода се вари овеса?
Vanesa
 
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 3:47 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Нед Сеп 14, 2014 4:46 pm

Не мисля, че има съотношение (това не е ориз). Аз лично когато реша да го варя (което е много рядко), правя 10-12 блока наведнъж. Измивам. Слагам в тенджера 3 л (стандартна, не плитка), заливам с гореща вода, така че да има поне 2 пръста над нивото на зърното, кипвам за 10-тина минути (ако водата е много ще изкипи от тенджерата), отдръпвам настрани, след 1 час кипвам отново (ако е попил водата доливам още малко), варя още 10 минути и е готов за консумация. Тегля и деля на 10 или 12, прибирам в хладилника и ползвам в рамките на 2-3 дни.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Renika » Пон Сеп 15, 2014 2:54 pm

Manya написа:За поръчка от iHerb имаш нужда от карта - дебитна или кредитна - май Visa. Поръчка на стойност до 30 лв (без транспортните разходи) се получава по пощата. Ако надвишава тази стойност - минава през митница и се плаща ДДС и мито. При поръчката избираш и начина на доставка. До 1,5 кг е най-евтино - 4$. - като пощенска пратка.

Два пъти вече правя поръчки за над 30 лв -първта беше за около 50 $ следващата за 40 $ и не плащах мито. Не ми ги носи пощаджийката ,а ходя да си ги взимам от гише . Може би има някаква промяна в това изискване до 30 лв. А на кашончето е описано на каква стойност е пратката , така че отпада варианта да са ме пропуснали по недоглеждане. Това масло също е добро -проверих го с теста с фриззера http://www.iherb.com/Natural-Factors-Rx ... tgels/4251
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 15, 2014 4:22 pm

Хммм, ако има промяна в прага, би било много добре ... ама как да разберем със сигурност?! :hm:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Маня » Пон Сеп 15, 2014 4:42 pm

Звъннах на куриерската служба, с която работи офиса. За страни извън ЕС - не се обмитяват пратки до 15 Евро, т.е. 30 лв. Засега няма промяна. Може би просто понякога им е по-лесно да ги пуснат, отколкото да съберат некви стотинки мито. 45 евро се освобождава от митница ако изпращача е физическо лице, а не фирма, а сайта си се води фирма.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот gogo » Вто Сеп 16, 2014 10:11 am

Renika написа:Два пъти вече правя поръчки за над 30 лв -първта беше за около 50 $ следващата за 40 $ и не плащах мито. Не ми ги носи пощаджийката ,а ходя да си ги взимам от гише . Може би има някаква промяна в това изискване до 30 лв. А на кашончето е описано на каква стойност е пратката , така че отпада варианта да са ме пропуснали по недоглеждане. Това масло също е добро -проверих го с теста с фриззера http://www.iherb.com/Natural-Factors-Rx ... tgels/4251

Реника, вероятно си имала голям късмет за митото. Дай боже всекиму. ;)
PS:Грешка, не мито а ДДС. :(
Последна промяна gogo на Сря Сеп 17, 2014 9:31 am, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 4

Мнениеот Karrita » Вто Сеп 16, 2014 2:30 pm

И на мен ми се случи три поредни пъти да не ми взимат мито за поръчки над 30 лв, и то бяха големи цифри ( 50-55$). Нещо има тука, вече не ми се вярва да е само късмет и то в различни градове. :th:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта