Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 27, 2015 9:23 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Зоната - Пътят към здравето!
Храненето в Зоната ще ви помогне да осъзнаете каква мощна сила е храната, когато е в правилните пропорции. Това е един от най-лесните и ефикасни начини за достигане на хормонално равновесие, което означава идеално здраве и стопени излишни мазнини.

За целта Бари Сиърс ни съветва да се научим да гледаме на всяко хранене в Зоната като на строителен обект- представете си че строите къща. Протеиновите блокове са основите, и те определят колко високи могат да бъдат стените от въглехидратни блокове, преди излишният инсулин да ги срути. Мазнинните блокове пък са покривът. Ако успеем да построим такава къща както трябва, т.е да се нахраним правилно, ще се озовем в Зоната.
И така, тази тема е за всички, които искат да споделят своя опит, да попитат или да научат повече за построяването на Зоновата къща :)



Животът в Зоната е нещо повече от хранене. Това е равновесие между хормоналните реакции, които настъпват при всяко наше хранене. Съвършено равновесие-нито прекалено високо,нито прекалено ниско.

1.Ще мислим по-добре,тъй като в Зоната поддържаме стабилни нивата на кръвната си захар.

2.Ще се движим по-добре,защото престоят в Зоната увеличава притока на кислород до мускулните ни клетки.

3.Ще изглеждаме по-добре, тъй като в Зоната изгаряме излишни телесни мазнини по възможно най-бързия начин.

4.Никога няма да огладняваме между храненията,тъй като животът в Зоната означава, че мозъкът ни се захранва постоянно с основното си гориво-кръвната захар

5.Най-голямото преимущество от правилното следване на Зоната е достигането на състояние на свръхздраве.

Ефектът от храненето в Зоната много наподобява този на мощните лекарства, с единствената разлика, че те имат много и вредни странични ефекти, докато при Зоната страничният ефект е само един, и това е загубата на излишни мазнини.
Зоната е създадена с една единствена цел-да се постигне максимален здравословен ефект, докато загубата на тегло е от второстепенно значение, но е неизбежно. Въпреки това, всеки с удоволствие може да се възползва от този така желан „страничен ефект”. Когато влезете в Зоната,ще трябва да се лишите и от чувството на глад. Започнете ли да огладнявате, означава,че излизате от Зоната, което не е за препоръчване. Ако смятате, че няма лесен начин за отслабване - помислете отново, защото това, че сте попаднали в тази тема не е случайно, и може би силното ви желание да се чувствате комфортно в тялото си ви е довело точно на правилното място.


Изображение


Изображение


:redflow: Приятно Зонуване и отслабване в темата :redflow:


Изображение


:zone:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogoh » Съб Фев 28, 2015 9:35 am

Честита нова част 5 на темата. Нова част - нов късмет за новаци като мен (дай Боже). А днес е и Тодоров ден. Честит празник на именяци и именячки! Бъдете живи, здрави, весели, щастливи и зоново успешни! :applaus: :bow:
Те т'ва е Минке положението ...
Аватар
gogoh
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Яну 11, 2015 10:23 am
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Lancer » Съб Фев 28, 2015 9:49 pm

Здравейте, много се радвам, че точно навреме го направих това откритие за себе си - храненето в зоната, есента се попрецаках малко с някоя и друга травма и си викам край, след като не мога да се движа, ще отпердаша шкембе като на Шварценегер в оня филм и няма връщане назад. А засега свалям без почти никакво движение и глад.
Здраве и успех на всички в зоната :)
...
P.S. Бре! на съпругата ми по таблица и се полагат 6 блока, а доколкото разбирам, минималната нужда на всеки е 8 блока, та, разбира се, се стреснах, ако при мен не изяжда необходимите блокове, да не започне да си дояжда при някой друг...
Иначе моите 13 блока ги разпределих така:
7.00 2 блока
12.00 4 блока
16.00 2 блока
19.00 4 блока
23.00 1 блок.
Последна промяна Lancer на Нед Мар 01, 2015 6:57 pm, променена общо 1 път
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kiki » Нед Мар 01, 2015 6:52 pm

Здравейте,тъй като някой писа ,че ч аените чаши не стават за мерителни поради различните си размери,откъде може да се купи професионална мерителна чаша?
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Нед Мар 01, 2015 7:52 pm

kiki написа:Здравейте,тъй като някой писа ,че ч аените чаши не стават за мерителни поради различните си размери,откъде може да се купи професионална мерителна чаша?

Кики, Елдас в предната тема на предпоследната страница беше писала, че в Метро за около 2 лв. има много хубава мерителна пластмасова мензура. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 01, 2015 8:35 pm

kiki написа:Здравейте,тъй като някой писа ,че ч аените чаши не стават за мерителни поради различните си размери,откъде може да се купи професионална мерителна чаша?

Кики, кой умник го е казал това.... :lol: Разбира се, че може да си използваш обикновена чаена чаша. Като за край на чашата смяташ два пръста по-надолу и е същото... има хора тук, които говорят щуротии.... ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 01, 2015 8:40 pm

Lancer написа:.......P.S. Бре! на съпругата ми по таблица и се полагат 6 блока, а доколкото разбирам, минималната нужда на всеки е 8 блока, та, разбира се, се стреснах, ако при мен не изяжда необходимите блокове, да не започне да си дояжда при някой друг...


Lancer, гледам те от няколко дена тук и все се каня да ти пиша :lol: ама чак сега намерих време. Че върпосът ми е - Ти как си изчисляваш блоковете, твоите и на жена ти, само по книгата ли? Защото в сайта има калкулатор за целта.... ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kiki » Нед Мар 01, 2015 10:07 pm

Благодаря за отговорите :bouquet:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kiki » Пон Мар 02, 2015 2:25 pm

Ето мерителната каничка от Метро Изображение
Само не ми е ясно от всичките цифри на нея как да измеря 1/4 леща и защо грамовете за брашно и захар са различни :think2:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 02, 2015 3:02 pm

Грамовете са различни, защото при различните продукти е различен обема на едни и същи грамове. Дано да го обясних разбираемо. Най-очевадния пример, който мога да дам е, че един килограм желязо и един килограм вълна тежат еднакво, но обемите им са различни за едно и също тегло. А за четвърт чаша би трябвало да е някъде между 0,05 и 0,1. При мен мерителната чаша си е направо разграфена на 1/4, 1/3, 1/2, 2/3, 3/4 и 1. Има и разграфено на милилитри. Няма брашно и захар - те всъщност не са ни и нужни.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 02, 2015 3:08 pm

Може би нещо такова Изображение би вършило по-добра работа. Но тези са скъпички, мисля че би могло да се намерят и по-евтини. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kiki » Пон Мар 02, 2015 6:14 pm

Благодаря за разяснението, от всичко това разбрах,че чашата от Метро не става :lol: Ще пробвам в ebay
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот tanita68 » Пон Мар 02, 2015 9:59 pm

Кики, по-добре провери в китайските сайтове - алиекспрес или бангуд. Ще ти излезе по-евтино предполагам. Повечето неща имат безплатна доставка до България и са евтини. Ето ти нещо, което ще ти върши работа или това. Това последното върши двойна работа - като мерителна чаша и като кантарче само че е малко по-скъпичко. Пазарувала съм оттук и няма проблеми със стоките и плащането, но се чака малко по-дълго за доставка. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Пон Мар 02, 2015 10:30 pm

Кики, аз ползвам тези http://olx.bg/meritelni-lzhitsi-i70500780 . Не са скъпи ползвам ги най вече за лещата,нахута.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот kiki » Пон Мар 02, 2015 10:30 pm

Супер!Благодаря ти много :Hello:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот petia » Пон Мар 02, 2015 10:44 pm

kiki написа:Супер!Благодаря ти много :Hello:

Дано съм ти била полезна. Само с тях си меря защото имам и разграфени от хлебопекарната и мултикукара , но има разлика и при двата уреда , а не са куча марка .
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Следваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron