Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот The Jack » Съб Сеп 10, 2016 2:49 pm

Ъъъъъ, Блу, май не ме разбра за просото. Исках да кажа, че то да не приемаш никаква храна е сравнимо с това да се намухаш само с просо, ама аз понякога имам навика да обърквам хората. Ще ми свикнеш. Май съм те объркал и с романтиката :laugh4: Ако имаше романтично вино, щях да се казвам Ромео, а жулиета щеше да ми идва на свиждане в изтрезвителното. Да, ама не. Там се подмятат (само са ми разказвали) лоши лелички с бели престилки.
Изчезвам, че ме чакат.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Блу » Съб Сеп 10, 2016 4:16 pm

Знам, че почеркът ми с това откровение издава каимикадзето в мен, но минах през някаква емоционална буря 2 поредни дни и ми беше трудно да ям и да пия вода...

Ти не се тревожи, може на мен от недояждане да ми се е привидял вълшебният елексир.

Поспамихме подобаващо, пожелавам лека вечер на всички.
:hug:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Съб Сеп 10, 2016 11:00 pm

ЗоНбита и ЗоМбенца, само да ви уведомя, че ще започне 2ри тур на зоново състезание. Имате около седмица да ме уведомите кой смята да участва, и ще пусна нова тема за второто състезание. Ако до 5 дена съберем 15 човека (не повече) ви стягам в редичка, и айде в дълбините на зонов круиз :)) и смятам да почнем на 15ти. Ако има желаещи, да казват от сега докато имам вдъхновение :yess:

Който не е запознат, може да прегледа първия тур на Зоновото състезание
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Блу » Нед Сеп 11, 2016 11:56 am

Пипи, брой ме като знаменосец на четата. Надявам се да се събере и чета де, да не вея сама знамето и да се червим пред Барито. :laugh:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот snowflake » Нед Сеп 11, 2016 1:52 pm

Привет :bouquet: бройте и мен в състезанието.Пълен новак съм в Зоната,от 2 месеца чета под прикритие и се надявах скоро пак да има състезание . :pray: ще се радвам да ме включите :smdance: :applaus:
Аватар
snowflake
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 8:21 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Блу » Нед Сеп 11, 2016 3:15 pm

Ххехе, знаех си аз,че има още новобранци под прикритие.
Здравей, Snowflake, добре дошла.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот snowflake » Нед Сеп 11, 2016 5:16 pm

Добре заварили :lol: дано още минизоНбита да се включат ;) чакам с нетърпение :yess:
Аватар
snowflake
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юли 23, 2016 8:21 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Petja » Нед Сеп 11, 2016 7:04 pm

Здравейте и от мен. Аз като от 8 месеца се опитвам да бъда в Зоната мога ли да участвам? За мен ще бъде допълнителен стимул, тъй като от два месеца доста задържам. Най-вероятно защото с единия крак все притичвам през червената част на таблицата.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Gjia » Нед Сеп 11, 2016 9:25 pm

Здравейте:-) И аз ще се включа в състезанието , ако ме приемете :-)
Аватар
Gjia
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 11:54 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот The Jack » Пон Сеп 12, 2016 8:19 pm

Като изследвах внимателно причинно следствената връзка реших да позиционирам въпроса и терзанията си в тази тема.
Хора, нормално ли е да ми къркорят така яко червата? Направо имам чувството, че в мен се е заселила озверяла от глад, инсулинозависима банда улични музиканти, провеждаща благотворителен концерт за набиране на инсулин. То верно, че от време на време правят лирични отклонения или почиват, ама като ударят жицата става страшно :refuse: Не стига това, ами чат пат решат да си спретнат и салюти с газови стрелкови оръжия - страшна работа, едвам удържам на митницата :angryred: ако проодължава така има реална опасност в скоро време някой да ми строши гълъбарника / ако не знаете вица за гълъбарника ме подсетете някой път да ви го споделя, като се одневнича и аз :laugh4: - не е толкова смешен, ама описва настоящото ми положение/. Спомням си, че май Барито пишеше за мойте терзания и връзката им с айкитата, ама аз да си питам с надеждата поне да не се чувствам сам в това странно приключение. Вече почвам да си мисля, че с толкова уотър и растящи видове започвам да ръждясвам :think2: :laugh1:
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 8:39 pm

Не си сам в това приключение Джак, и при мен е същото... :laugh3: О, боже , положението е като буря в буркан, но аз го отдавам на факта, че ям по 5 пъти на ден за пръв път в живота си и червата ми леко са се побъркали.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Милен Панев » Вто Сеп 13, 2016 8:25 am

Здравейте,тъй като съм нов във форума а искам да влаза в Зоната.Имам няколко въпроса .
Първо да кажа,че нямам нужда да отслабна,понеже съм 76 кг. А съм висок 190 см.та въпросът ми е ,може ли чрез Зоната да наддаваме килограми.Освен това имам повече от динамичен начин на живот,и то по-скоро динамиката е свързана с работата ми,започвам работа в 5:00 сутринта и съм в движение постоянно.Има ли начин режимът ми да е съобразен с работата.Благодаря предварително и се извинявам ако не съм задал правилно въпросите си .
Милен Панев
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 7:35 am
Варна
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Сеп 13, 2016 9:01 am

Здравейте Милен,

Зоната не е диета за отслабване, тя е начин на хранене, който осигурява хормонален баланс на организма. За онези, които имат излишни килограми, тя оказва благотворно въздействие за намаляването им. За хората, които искат да поддържат здравето си, тя е идеалния път към това. За хора с активен начин на живот, спортисти тя може да доведе до постигане на по-добри резултати във физическата издържливост.

Зоната е приспособима към всякакъв дневен график. Просто трябва да се спазва принципа на 5 хранения на ден, като сутрешната закуска не трябва да е по-късно от един час след събуждане, а последната вечерна подкрепяща закуска трябва да е около половин час преди лягане. Интервалът между основните хранения трябва да е между 4 и 5 часа, а след следобедната подкрепяща закуска до вечерята - около 2,5-3 часа.

За да не сваляте килограми трябва да приемате повече храна - не по-малко от 14 блока (което са около 1500 калории) на ден, разпределени в поне пет хранения: три основни и две подкрепящи.

Бари Сиърс особено държи на две хранения - сутрешната закуска и хапването преди лягане.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Милен Панев » Вто Сеп 13, 2016 9:52 am

Благодаря за изчерпателният отговор Маня.С две думи мога да съобразя режима на хранене с моят режим,но даже спазено времето между храненията.И съответно да увелича блоковият дневен прием :yess:
Милен Панев
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 7:35 am
Варна
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Вто Сеп 13, 2016 10:11 am

Милен Панев написа:Благодаря за изчерпателният отговор Маня.С две думи мога да съобразя режима на хранене с моят режим,но даже спазено времето между храненията.И съответно да увелича блоковият дневен прием :yess:


Ако при 14 блока все пак почнеш да слабееш (а ти не искаш това) удвои блоковете мазнина. Ако пак слабееш - просто увеличи блоковете.

В сайта на Бари Сиърс можеш да си изчислиш % телесна мазнина http://www.zonediet.com/resources/body-fat-calculator/ (ще трябва да превърнеш мерките си в инчове и паунди)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Милен Панев » Вто Сеп 13, 2016 11:19 am

Благодаря,
А пък когато започна ,ще пиша как върви. :)
Милен Панев
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 7:35 am
Варна
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта