Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот gogo » Вто Сеп 13, 2016 1:40 pm

Милене, добра идея е да си направиш дневник ето тук и там да пишеш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Pipilota » Вто Сеп 13, 2016 1:59 pm

:think2: Май няма да има състезание...само 4 зоНбита.... :bigsm8: Всъщност е нормално в този период от годината...обаче след коледа и нова година 'ще е страшно, тогава кандидатите с лопата да ги ринеш. Ми ще изчакаме още няколко дена, ако няма кандидати, ще оставим за след празниците :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Petja » Вто Сеп 13, 2016 8:37 pm

Еееех значи тъкмо се бях нагласила за състезание. :notagree:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Tony » Сря Сеп 14, 2016 9:35 am

Ето ме! Докат' се натуткам да пиша /с тези моите ученици още не можем да влезем в "училищен режим" трета седмица вече... :stupid: / и да не вземете да отмените състезанието сега... Искам и аз да съм в кюпа, тъкмо от 2 седмици съм старателна, та ще ми е лесно. :lol:

Пипи, колко човека мислиш, че ще са оптимална бройка? Да вземем да навиваме още хора. :laugh1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот The Jack » Сря Сеп 14, 2016 9:05 pm

Бройте още един участник в състезанието. Тъй като е много по-важно жена ми да бъде стриктно в Зоната, питането ми е дали може да участва тя, пък аз ще я отчитам.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Italiano » Чет Сеп 15, 2016 1:52 pm

The Jack написа:... Бая хляб трябва да изям докато стигна Годзи и Гази :applaus: в техните дисциплини, пък като се замисля, учудващо, аз сега хляба го заобикалям като конска фъшкия.
...

Ити, прибирай палката - по темата съм. :hm:

Парадокс: хем "бая хляб трябва да изям", хем "хляба го заобикалям като конска фъшкия".
Извод: няма стигане.
:mrgreen:

Добре дошъл! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот The Jack » Чет Сеп 15, 2016 10:03 pm

:Hello: Добре заварил :applaus:
Като стара и опитна хрътка бързо ми надуши мисълта :yess:
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот nelinceto » Пет Сеп 16, 2016 2:04 pm

Здравейте, ние от 1 месец спазваме принципите на Зоната и при нас резултатите са вече видими.
Искам да питам относно прилагането на принципите върху деца. Търсих, гледах, четох, но не намерих много информация по въпроса. Някой може ли да ми сподели личен опит. Как се определят блоковете, трябва ли да се определят, от какво зависят и въобще всичко, което трябва да се знае. Питам за дете подрастващо, което има нужда от малко редуциране на теглото.
Благодаря!
nelinceto
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 1:54 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Сеп 16, 2016 2:31 pm

Нели, можеш да прочетеш съветите, които дава Бари Сиърс за включване на децата в Зоната, заедно с цялото семейство ТУК

Моя личен съвет - просто давайте на детето си това, което вие хапвате у дома като зонови ястия. Не ограничавайте количеството, защото децата са доста енергични и се движат много повече от нас, възрастните. Просто балаансирайте храната му по правилата на Зоната и не му купувайте (или ограничете до минимум) много рекламираните нездравословни лакомства
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот nelinceto » Пет Сеп 16, 2016 2:59 pm

Маня, благодаря! Това точно го намерих и прочетох, та затова се регистрирах тук.
Питам аз за още информация от личен опит, тъй като реших да наложа ограничение на броя блокове за детето направих ги 7,5 - 8, но не съм сигурна дали трябва да го правя. Първо, че може би му се хапва повече, а и то расте и сега училище..... И второ не виждам така да се свалят килограмите/мазнините както беше при нас. Един вид да не го мъча напразно.
Благодаря!
nelinceto
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 1:54 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Сеп 16, 2016 3:22 pm

Важно е колко е голямо детето. Спортува ли. Само с домашна храна ли се храни или ползва храна и в училищен стол. Всичко това би определило до известна степен подхода. Ако яде добре балансирана храна, дори да е повече блокове, организмът му постепенно ще регулира обмяната му и постепенно ще намали и теглото. Още повече, че Зоната не е диета за отслабване. Тя е начин на хранене за цял живот. Ако сега му създадете тези хранителни навици, ще ги следва винаги.

Дано някой с личен опит от зоНковците с деца сподели.

Но от чисто практична гледна точка. Готвиш храна за 3-ма, намалена с един блок.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот nelinceto » Пет Сеп 16, 2016 3:43 pm

Да, дам малко повече информация, височина 143, кг. 45-46, 9 г. Винаги е растяло високо и едро дете, но след ваканцията при бабите нещата не са много добре. По принцип обича да похапва пици, теста, сладки, отдавна опитваме да създадем по-добри хранителни навици (хич не е лесно). Започнахме училище сега и още не работи училищния стол. А и да работи, нали капризен - не всеки път ядеше от него. Днес съм сложила режимно в кутийки, но дали го е изял/изхвърлил, дали си е купил и други неща още не знам. Спорт, по принцип го водим през учебната година, а и през голяма част от ваканциите и сега ще гледаме да бъде ангажиран поне два пъти седмично баскетбол/плуване, скоро започваме.
Така че всеки опит и препоръка са ми от полза.
nelinceto
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2016 1:54 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот loa » Пет Сеп 16, 2016 4:33 pm

Здравейте и от мен.
Днеска ми е първи ден в зоната и главата ми е пълна с въпроси. Висока съм 170 см. И тежа 58 кг. Ходя два пъти в седмицата на народни танци по 1 ч. По мои изчисления съм 9 блока.
До тука се справям добре, но има въпрос за вечерята. Купила съм риба лаврак, но не мога да се ориентирам как да си сметна колко блока протеин е?
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Сеп 16, 2016 4:37 pm

Лаврака не е в таблицата, но всички риби (с малки изключения, между които не е лавракът) за по 42 г в сурово състояние за 1 БП.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот loa » Пет Сеп 16, 2016 5:46 pm

А има ли грамаж и в изпечено състояние. То като е цяла рибата няма как да измеря грамажа на месото само. :hm:
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 5

Мнениеот Маня » Пет Сеп 16, 2016 6:17 pm

Мериш преди печене и определяш колко блока е на база 42 г за 1БП), мериш след печене, виждаш каква е фирата и делиш на предварително определените сурови блокове. За рибите грамажът намаляса с 2-3 г за блок. Така че можеш да приемеш че 1 БП в готово състоние е 40 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта