Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 15, 2021 3:31 pm

раш, добре дошъл сред нас. Когато липсват определни продукти, тогава се допитваме до различните нутришън сайтове. По късно ще дам линкове, че нямам възможност в момента :Hello:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот teodoradv » Сря Апр 21, 2021 1:11 pm

Здравейте. Не съм сигурна, че задавам въпроса си на правилното място и предварително моля за извинение. От две седмици се опитвам да се придържам към Зоната, но ми се появи следният проблем. При всяко хранене ми протича носа, след това се запушва и понякога кихам. Прилича на алергична реакция, но се появява независимо от вида на храната. Досега не съм имала такива симптоми или някакви алергии към храна. Но тъй като съм с Хашимото, избягвах да ям глутен и лактоза. Сега добавих краве извара и овесени ядки. Чудя се дали тази реакция се дължи на тях или изобщо на спазването на режима. Но дори когато ям само месо и зеленчуци, пак я има. Не открих някой да е споделил за подобни симптоми и ще съм благодарна, ако някой има идея.
teodoradv
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 09, 2021 6:45 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот optimeon » Вто Май 04, 2021 4:13 pm

с какво е по-добре да си готвя - олио, зехтин или кокосово масло?
optimeon
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 02, 2020 1:36 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Вто Май 04, 2021 9:02 pm

optimeon написа:с какво е по-добре да си готвя - олио, зехтин или кокосово масло?

Най-доброто е ГХИ :) Имаме цяла тема тук във форума за ГХИ
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Prhster » Сря Юни 02, 2021 10:47 pm

Здравейте, нова съм в Зоната и има нещо, което не разбирам. Някои от храните в таблицата са класифицирани по начин, който не отговаря на етикетите им. Защо се получава така? Например цеденото кисело мляко Олимпус 2% има 20 гр. мазнини на 100 гр, а е класифицирано като протеин. И то един блок протеин по таблицата е 100 гр., а по етикет трябва да е 241 гр. (има 2.9 гр белтъци на 100 гр). По подобен начин какаото е класифицирано като въглехидрат, а всичките видове какао, които намирам, имат толкова много фибри/влакнини, че те нулират въглехидратите по формулата, дадена в таблицата. И дори нискомаслените видове какао имат толкова много мазнини по етикет, че също би следвало да се броят като мазнина, а не като въглехидрат. Просто се опитвам да се ориентирам в сметките, а те нещо не ми излизат :doNotKnow:
Prhster
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Май 30, 2021 11:10 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот vkrasteva » Пет Юни 11, 2021 2:09 pm

Здравейте,
От два дни съм на зоново хранене, изчислих се на 11 блока, но ми идва много като количество храна възможно ли е да приемам 10 блока? :doNotKnow: и възможно ли е да се приемат по-малко като цяло примерно 9?
Извинявам се ако въпроса ми се повтаря
vkrasteva
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юни 11, 2021 1:24 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 18, 2021 6:47 am

vkrasteva написа:Здравейте,
От два дни съм на зоново хранене, изчислих се на 11 блока, но ми идва много като количество храна възможно ли е да приемам 10 блока? :doNotKnow: и възможно ли е да се приемат по-малко като цяло примерно 9?
Извинявам се ако въпроса ми се повтаря

Няма проблем, започни с 10 блока няколко дена и сама ще прецениш с коя бройка блокове се чувстваш най-добре :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот ashley » Сря Фев 09, 2022 4:18 pm

Здравейте.
Четох, мислих и реших да почна хранене по Зоната.
Съвсем прясно диагностицирана съм с Хашимото (не е ясно от кога го имам и дали скоро съм го отключила), но трябва да променя нещо кардинално и реших да почна от храненето, че е най-лесно ;)
По принцип смятам, че се храня здравословно. Но след изчитане на почти всичко в сайта - явно не е било балансирано.

Вече 5 дена се мъча със Зоната. Явно някъде бъркам, затова реших да се обърна към опитните хора тук (нямам фейсбук и няма къде другаде да търся съвети от практикуващи зоната хора).

На мен 11 блока ми идват много. Само един ден успях да ги направя и реших, че ще карам с 10.
Притеснява ме това, че се чувствам постоянно преяла. Тежко ми е и имам чувството, че не може да ми се смели храната. Коремът се подува. Струва ми се, че белтъците ми идват много.
Отделно от 2 месеца не ям глутен. Бях спряла за месец и млечните, но не смея за по-дълго без да ме следи лекар. Млечните ги ползвам за закуските, че е най-лесно. Но ми става още по-тежко.
Месо ядях по 2 дена в седмицата. Сега, заради Зоната, се случва да е всеки ден и свиквам с тази идея.
Закуската в 22-23ч е абсурдно да я правя. Последното ми хранене е в 19ч. Едвам се научих да не ям късно в студентските години. Не искам да почвам сега, че лесно се свиква. А и ми е тежко с късни вечери. Изместих я в 10ч, тоест пак си правя 5 хранения.

Моля за съвет къде бъркам. Няма да се откажа лесно :hm:
Дали е възможно да ми липсват някаква храносмилателни ензими, киселини и т.н., които да трябва да пия на хапчета? :th:
ashley
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 09, 2022 4:06 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот ozone » Сря Фев 23, 2022 3:06 pm

Добре дошла, ashley! Значи, като прочета, че някой не можел да изяде 11 блока на ден, щото било много, ми идва да се самообеся безвъзвратно!? :) Не наблягай на обемни въглехидрати, там е разковничето. Не можеш да изядеш примерно - две мандаринки, два ореха и 60 гр. месце ли за 2 блока зоново хранене, айде, бе!? :chef1:
ozone
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Авг 07, 2015 11:41 pm
Мъж

Предишна


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта