Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 29, 2017 12:27 am

.

Изображение


Зоната - Пътят към здравето!
Храненето в Зоната ще ви помогне да осъзнаете каква мощна сила е храната, когато е в правилните пропорции. Това е един от най-лесните и ефикасни начини за достигане на хормонално равновесие, което означава идеално здраве и стопени излишни мазнини.

За целта Бари Сиърс ни съветва да се научим да гледаме на всяко хранене в Зоната като на строителен обект- представете си че строите къща. Протеиновите блокове са основите, и те определят колко високи могат да бъдат стените от въглехидратни блокове, преди излишният инсулин да ги срути. Мазнинните блокове пък са покривът. Ако успеем да построим такава къща както трябва, т.е да се нахраним правилно, ще се озовем в Зоната.
И така, тази тема е за всички, които искат да споделят своя опит, да попитат или да научат повече за построяването на Зоновата къща :)



Животът в Зоната е нещо повече от хранене. Това е равновесие между хормоналните реакции, които настъпват при всяко наше хранене. Съвършено равновесие-нито прекалено високо,нито прекалено ниско.

1.Ще мислим по-добре,тъй като в Зоната поддържаме стабилни нивата на кръвната си захар.

2.Ще се движим по-добре,защото престоят в Зоната увеличава притока на кислород до мускулните ни клетки.

3.Ще изглеждаме по-добре, тъй като в Зоната изгаряме излишни телесни мазнини по възможно най-бързия начин.

4.Никога няма да огладняваме между храненията,тъй като животът в Зоната означава, че мозъкът ни се захранва постоянно с основното си гориво-кръвната захар

5.Най-голямото преимущество от правилното следване на Зоната е достигането на състояние на свръхздраве.

Ефектът от храненето в Зоната много наподобява този на мощните лекарства, с единствената разлика, че те имат много и вредни странични ефекти, докато при Зоната страничният ефект е само един, и това е загубата на излишни мазнини.
Зоната е създадена с една единствена цел-да се постигне максимален здравословен ефект, докато загубата на тегло е от второстепенно значение, но е неизбежно. Въпреки това, всеки с удоволствие може да се възползва от този така желан „страничен ефект”. Когато влезете в Зоната,ще трябва да се лишите и от чувството на глад. Започнете ли да огладнявате, означава,че излизате от Зоната, което не е за препоръчване. Ако смятате, че няма лесен начин за отслабване - помислете отново, защото това, че сте попаднали в тази тема не е случайно, и може би силното ви желание да се чувствате комфортно в тялото си ви е довело точно на правилното място.


Изображение


Изображение


:redflow: Приятно Зонуване и отслабване в темата :redflow:


Изображение


:zone:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 29, 2017 1:08 am

За тези, които са пропуснали- Вчера ообявих 2ри тур на Зоновото състезание . Останаха само няколко совободни места, дано да се вредите, защото на 1ви се казва СТАРТ... :pipilota:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Пет Фев 03, 2017 6:04 pm

Имам въпрос свързан с цеденото кисело мляко. Днес си взех на Олимпус, 2 % - как трябва да се приема?
Не намирам с по-ниски проценти ... :th:
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Пет Фев 03, 2017 6:18 pm

100 г за 1 БП

Включено е в актуализираната таблица в сайта :bigarrow: :text-link:

Добре е да се правят справки отвреме навреме с нея :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Пет Фев 03, 2017 6:25 pm

Благодаря Маня, гледам си всеки ден таблицата. Но там не пише какви са процентите. Сега вече ще знам.
Относно домашното цедено мляко - правих си по твоя рецепта, от 8 кофички кисело мляко, но моите бяха от 2%.
Разделих полученото количество /около кг/ на 16 и се получи по 62 гр за блок - права ли съм - или не съм разбрала добре как да изчислявам за домашното цедено мляко?
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Пет Фев 03, 2017 8:06 pm

Изтегли си я от чекмеджето и си я разпечатай :clickhere:



Правилно си си изчислила количеството - 8 кофички са 16 БПВ, като ги изцедиш получашваш 16 БП. Количеството е между 50-60-70 г в зависимост от сезона, млякото, времето на цедене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Съб Фев 04, 2017 10:59 am

Благодаря ти Маня! Нямам много време и не съм се ровила из чекмеджето. Току-що разпечатах важните неща :)
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Съб Фев 04, 2017 12:16 pm

Пак съм аз с нов въпрос. Взех си маринована херинга, на опаковката пише 6.7 гр белтъци за 100 гр.
Въглехидрати - 2 гр на 100 гр. Означава ли това, че един блок е 100 гр и още малко /или закръглям на 7/?
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Съб Фев 04, 2017 12:34 pm

Хапвай си я по 100 г за 1 БП
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Съб Фев 04, 2017 12:45 pm

Супер :) Благодаря Маня! Много ми помагаш с твоите съвети!
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Пет Фев 10, 2017 1:41 pm

Здравейте! Имам едно бързо питане - мога ли да заменя гхи със зехтин?
Започнах да правя солените мъфини на Маня и се оказа, че не съм запомнила всички продукти ...
Току-що смесих млякото и изварата с овесените трици и трябва да изчакам половин час ...
Също така и маслинките. и липсват :( Мисля да добавя парченца авокадо към готовите мъфини.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Пет Фев 10, 2017 3:49 pm

Дори е за предпочитане. Все пак макар и пречистено масло гхи си остава наситена мазнина :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Пет Фев 10, 2017 4:52 pm

Маня, мъфините се получиха ... малко импровизирах, нямах една част от продуктите.
И така, моите мъфини правих със следните продукти:
6 белтъка - 3 БП
85 гр овесени трици - 3 БВ
85 гр авокадо - 5 БМ
100 гр извара - 2 БП
200 гр / 1 ч.ч / к. мляко - 1 БП + 1 БВМ

Към киселото мляко, изварата и овесените трици, престояли около 30 мин. прибавих разбитите на сняг белтъци и нарязаното много ситно с чопъра авокадо и пакетче бакпулвер, но не цялото, стори ми се много /10 гр опаковката/
Подправки ползвах различни - сол, ч. пипер, чили, чубрица, кимион, около лъжица смес / правя си в кутии различни миксове от подправки/.
Киселото ми мляко беше 2%. Чудя се дали трябва да се прибави блок М или не?

За пръв път правя мъфини :) Изглеждат красиви и апетитни. Синът ми ги опита и ги хареса много. Мисля за вечеря да си хапна от тях, но дали да взема и тахан или без :hm:

Маня, имаш чудни рецепти! Браво!
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Пет Фев 10, 2017 5:01 pm

По една ядка към всяко мъфинче ще ти свърши работа :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Innil » Съб Фев 11, 2017 9:42 am

Маня, прилагам съветите ти, много благодаря!
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Lora » Чет Фев 16, 2017 10:00 am

Здравейте! :) От скоро съм в Зоната и има някои въпроси на които не намирам отговор! Ще ви представя как съм разпределила храненията си и това което ме притеснява:

Закуска: - 09:00ч./ закуската не може да е по-рано, пия лекарство и трябва да мине 1,30ч./

Обяд: - 12:30ч./ почивам в интервала 12:00ч.-13:00ч. или 12:30ч.-13:30ч. /

Сл.закуска: - 16:30ч./ по-късно вече съм извън офиса,в движение и се прибирам към 18:30ч./

Вечеря: - 20:00ч. / 20:30ч.

К.закуска: - 23:00ч./ трудно ми е с нея, заспивам рано/

Притеснява ме малкия интервал между закуската и обяда и между вечерята и късната закуска. Приемливо ли е като часове?
Другото, за което не съм сигурна е колко блока да приемам? Започнах Зоната преди почти месец: 32г, 70кг., ханш 102см., талия 82см., височина 178см., без активност. Обаче 2кг. от тези 70 днес ги има, утре не, задържам вода, подувам се често, имам проблеми от скоро с ЩЖ. Общо взето ако днес съм 67-68кг, след два дни мога да съм 70кг. Оттам калкулатора ми дава различни блокове. От тези дни поднових активността/ вече съм с лека активност-ходене пеша/ Калкулатора ми дава 9Б за 68 кг. и 10Б за 70кг. Изцяло ще се доверя на вас колко блока е редно да приемам?
Следващ въпрос: При изчисляване по етикет например на една извара която обожавам, пише че има 4,00 гр. мазнини, от които 2,4 наситени. как се изчислява в случая?

Ами това е засега! Много се радвам че ви открих, защото научавам нови и нови неща всеки един ден. Ще ми простите, че ще досаждам и с други въпроси, но уж си мисля че всичко съм разбрала и в един момент...блокаж.
Аватар
Lora
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 11:10 am
България
Жена

Следваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron