Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот чичо Чарли » Сря Май 23, 2018 3:37 pm

Liliqn написа:Благодаря много за отговора.

Опитвам се да спазвам грамажитв по таблицата и може би вече организма ми свиква.

Имам още един въпрос.
Не е минала още една седмица.Днес съм на петия ден, но се чуствам доста отпаднала постоянно ми се спи.
Чуствали ли сте се така в началото и дали е нормално? :th:

Поздрави

Лилиян привет! По повод отпадналостта ти , ако спазваш таблицата /дори и на "око"/ не виждам причина за тази отпадналост. При мене се получи точно обратното.Горе-долу след 1 седмица се чувствам супер енергична, а преди все бях изморена и ми се приспиваше след обяд. Вечер бях като парцал. Вече втори месец се старая да съм в Зоната, къде успешно , къде не, но осезаемо чувствам енергия. Да се надяваме, че някой от спецовете тук ще ти дадат по-компетентно мнение. И успех от мен! :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот valia_c » Пон Май 28, 2018 8:44 pm

Здравейте!
От днес и аз съм в зоната. Имам един въпрос- тъй като утре е една от фазите на луната, далй е удачно да се съчетае със зоната или не? Някъде в бг-мама четох , че се прави с айрян , а не само с вода. Дайте ми съвет ,....
Благодаря предварително!
valia_c
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Май 27, 2018 5:16 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Вто Май 29, 2018 8:10 am

Можеш да спазваш необходимите блокове за деня с кисело мляко, и да си го правиш на айрян. Друг начин няма :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Съб Юли 28, 2018 9:05 pm

Прочетох книгата........заглеждам се по щандовете къде, какво. Не съм започнал още!
Това нещо тук дали може да се ползва?

Изображение
Изображение
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот gogo » Нед Юли 29, 2018 8:19 pm

peterstamov написа:Прочетох книгата........заглеждам се по щандовете къде, какво. Не съм започнал още!
Това нещо тук дали може да се ползва?

Изображение
Изображение


Петре, това, което си постнал не става за мазнина в Зоната.Не се лъжи от заблуждаващия надпис "Natural Source of Omega 3". Тук намерих съдържанието на твоята бутилка.То е:

Състав на Коста Доро олисана омега 3-6: слънчогледово масло, масло от гроздови семки, царевично масло, ленено масло, оризово масло.


Излиза, че Омега 3 е от ленено масло. Лененото масло обаче съдържа късоверижни омега3, които нямат противовъзпалителен ефект. В човешкото тяло късоверижните омега 3 могат да се преобразуват в дълговерижни омега 3, които вече имат противовъзпалителен ефект и които са полезни за Зоната. Обаче този процес в човешкото тяло е с много ниско КПД. Голяма част от съдържанието е слънчогледово масло, което е омега 6, което трябва да ограничаваме до минимум предвид това, че е про възпалително. С една дума - това не става.
Ако търсиш източник на омега 3 се насочи към рибено масло. В дневника ми от пост 3 можеш да получиш повече информация за избора на рибено масло. Може би най-доброто от iHerb като качество/цена е Madre Labs, Omega 800. При поръчка на 2 броя от него доставката е безплатна.
Ако търсиш източник на полезни мазнини, то тогава се насочи към маслини, качествен зехтин, авокадо, сурови ядки...(виж Таблицата)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Пон Юли 30, 2018 9:03 am

Благодаря за отговора......
Тръгнах по следите.......Madre Labs, Omega 800 немска технология на KD Pharma. Тез пък си имат техен продукт PUR 3. Това 90% ???
Само не мога да хвана американците как го правят на тази цена и доставка. Може би стандарти.... Пуснах едно питане до немците, но тр. да ги поразпитам дали в др. страни е по-евтино и кой предлага техни продукти?!!
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот sotir » Сря Авг 01, 2018 3:12 am

peterstamov написа: Тез пък си имат техен продукт PUR 3. Това 90% ???


Това е етилестерна. 900 мг за 2 капсули - 470/330 или в една капсула - 0,45 гр на 0,24/0,17 гр така пише на гърба на етикета. тук
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Сря Авг 01, 2018 8:25 am

90% достатъчно. Капсулата е 500мг.

Друго сега да видим дали съм разбрал правилно:

На опаковката пишат триглицеридна защото е по-скъпа и се гордеят с това. На Мадре Лабс не видях такъв надпис?
В херба където е описанитео на същите капсули е описано технологията и линк към немския производител, който си пише, че прави естери.

Тука нещо не ми се връзва? Има някакъв клип, който не съм гледал, но ми звучи несериозно това със стерео пора!
Нали доставка от ЕУ до САЩ пакетаж и т.н. внос износ и на финала такава цена!???

В сайта на IFOS това Madre Labs не се показва, но пък K.D. Pharma GmbH излиза с 5 звезди! Има ли доказани тестове, че триглицеридната е по-добра от естерна.....тр. да прочета другата книга за Омега!



Въпросите са в темата за начинаещи!??

Докато си ровя в IFOS ....гледам нещо по-близо до нас. Ами има регистрирана някаква турска компания. При таз цена на лирата......
Изображение

Друг бърз прочит показва две италиански и една британска компании със сертификат по IFOS!
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот gogo » Сря Авг 01, 2018 1:55 pm

peterstamov написа:Друго сега да видим дали съм разбрал правилно:

На опаковката пишат триглицеридна защото е по-скъпа и се гордеят с това. На Мадре Лабс не видях такъв надпис?

Погледни по - добре! ;)
Първо, пише го в названието на продукта на сайта -Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, Triglyceride Form, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels.
Второ, пише го на самата опаковка на рибеното масло. Погледни задната страна - EPA as TG и DHA as TG.
И трето - тук също потвърждават, че маслото е триглицеридна форма.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Сря Авг 01, 2018 2:04 pm

Благодаря за отговора! Това TG съм го изпуснал!
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот gogo » Сря Авг 01, 2018 2:12 pm

peterstamov написа:
В херба където е описанитео на същите капсули е описано технологията и линк към немския производител, който си пише, че прави естери.


И тук не си прав! Пише си, че правят и триглицеридна форма -
All products can be produced as an ethyl ester, triglyceride or free fatty acid.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Сря Авг 01, 2018 3:07 pm

М да ...почти съм готов убеден! :)
Остана IFOS и цената?
Още вчера платих две опаковки и чакам. Завчера имаше 2 лв. шипинг а вчера безплатен!

Своевременно прочетох две статии където пише, че не е толкова зле ЕЕ формата. Усвоявала се по-бавно, но при продължително ползване това не оказвало влияние - вчерашното го поемаш днес! :) Етанола си е алкохол ...който вари ракия знае! :)
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот gogo » Чет Авг 02, 2018 9:39 am

peterstamov написа:М да ...почти съм готов убеден! :)

Петре, целта ми е да изясним истината, а не да те убеждавам в това или онова. :)

peterstamov написа:Остана IFOS и цената?

За цената защо е такава, а не друга, трябва да питаш някъде другаде... ;) А за IFOS-а - доколкото ми е известно тестването на дадено рибено масло не е евтино начинание и може би затова, но това са само догадки. :hm:
Между прочем Madre Labs, Omega 800 също се тества - ето от сайта.

peterstamov написа:Своевременно прочетох две статии където пише, че не е толкова зле ЕЕ формата. Усвоявала се по-бавно, но при продължително ползване това не оказвало влияние - вчерашното го поемаш днес! :)

Това не го разбрах. :(
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Чет Авг 02, 2018 1:38 pm

EE = Етил Естер.

На пръв прочит това което виждам от посочения сертификат е, че е от сайта на iherb. Не е от сайта на IFOS. Нещото се е случило през 2017г., като се чудя какви са тези стойности надолу - микробиологичен анализ и тежки метали? На някой пише негативно а на др. има стойности? Нали ......съответства .....по малко от една милионна част. Присъства и логото на KD Pur - тез си имат сертификат!

Не бях обърнал внимание досега.....те си съдържат тежки метали, но тр. да са под определена стойност(<=0.1 ppm) и им дават звездичка!!! Цък
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Пет Авг 03, 2018 11:32 pm

Докато си ровя в нета.............

Global organisation for EPA and DHA omega 3s
То пък имало и такава организация. Единия от членовете се явява BAFS по-долу пише - "Ние създадохме Омега 3 пазара" ......че и продукта Omacor го е имало ли? на нашия пазар? Имат четири завода в Европа. Правят и двете EE & rTG.
И сухо за бебета Dry n-3® omega-3 powders.
Станааа.....като реклама. Кво да правя ровя си докато пристигнат първите Мадре :)
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот peterstamov » Чет Авг 30, 2018 6:42 am

Дайте някаква идея ........какво да правя със следните : домашен компот от праскови, пържени филии, вратни пържоли? Нещо да добавя, да заместя? Пробвах пържените филии само с белтък - стават!
peterstamov
 
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Юли 28, 2018 8:55 pm
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron