Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот shtur4e » Пон Фев 27, 2017 7:39 am

В актуализираната таблица на блоковете количеството ечемик (сух, зърно) за 1 БВ е дадено 1/2 супена лъжица и 15 гр. Доколкото ми е известно по стандарт 1 супена лъжица е около 7-10 грама, така че половинка от супената лъжица не е 15 гр. Моля за помощ как да смятам ечемика!
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Фев 27, 2017 7:51 am

Напълнете си 1/2 с.л. и си премерете колко е :) На аптекарска везна, ако може :lol: Едно зрънце повече или по-малко вероятно ще ви наруши баланса :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот shtur4e » Пон Фев 27, 2017 8:50 pm

Направих това на кухнеската везна преди да напиша поста. Да не би пък супените ми лъжици да са някакви маломерни, въпреки че не би трябвало, съвсем стандартен комплект за хранене. Утре ще отскоча до аптеката срещу службата. Благодаря все пак. :think2:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот doval » Вто Фев 28, 2017 11:07 am

Здравейте,

Надявам се, че разбрахте, че Маня се шегува и няма нужда да си купувате аптекарска везна :)
Няколко грама нагоре или надолу не са от такова значение.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Фев 28, 2017 11:34 am

:curious: :jumprobe: :bigsm38: :bigsm38:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот shtur4e » Вто Фев 28, 2017 10:49 pm

Дааа, разбира се, че Маня се шегува, аз също се шегувах като писах за аптеката. Едно от най-хубавите неща на ЗОНАТА е, че връща чувството за хумор у човека :lol: :yess: Благодаря, че ви има. :love:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот evgeni » Вто Май 16, 2017 8:28 pm

Здравейте,

Миналото лято приятел ми препоръча да прочета зоната.
Когато започнах да се храня зоново използвах таблицата от сайта.
Също така пресмятах дозите по етикет и данни за съдържанието на протеини, мазнини и белъци в интернет.
Открих че понякога има разлика между дозите в таблицата и пресметнатите по етикет или инфо от bbteam например.
Предполагам че основния проблем идва от описанието на дозите от Сиърс - цели и не цели чаши.
Блоковете протеини ми бяха трудни за определяне - посочени в суров вид.
Трябва първо да ги тегля сурови после да ги готвя и после ядене?
Например пилешкото, по данни от нета съдържа приблизително 20% протеин, тоест 100/20=5*7=35 грама за 1БП,
а според Сиърс и таблицата дозата е 28г - ??? И защо избщо е включил месо с кожа - 42г?
Пъстървата също има 20% протеини - защо 1БП е 42г? Може би както при пилето с кожа има предвид цяла риба с главата?

Реших да направя таблица само по данни от нета следвайки логиката на Сиърс доколкото мога.
Таблица която ми е по-лесна и удобна за определяне на блоковете и включва най-често употребяваните храни според мен и то в състояние за консумация - например готвено месо.
За протеините съм съкратил много таблицата - ако проверите белтъчното съдържание на раличните видове сурови меса по данни в bbteam ще установите че белтъчното съдържание е приблизително 20%.

Вече почти година се храня по тази таблица и съм доволен.
От скоро взимам по един допълнителен БМ и БВ понеже доста отслабнах.
Прикачвам таблицата ако някой проявява интерес - *************** < < < редактирано от Админ
evgeni
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Дек 29, 2016 6:12 pm
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот admin » Чет Май 18, 2017 3:24 am

:!: - Не се допускат файлове за изтегляне от форума. Ако някой желае да се сдобие с дадения файл, моля да се свърже с потребителя на лични. vZonata.com не носи и няма да носи пряка или косвена отговорност за съдържанието на прикачени файлове от потребители в този форум. Такива файлове са извън наш контрол, и използването им е изцяло на ваша отговорност и ваш риск !
Нищо лично - с уважение - Админ
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Чет Май 18, 2017 4:13 am

Евгени, тук е Зоната на Сиърс, и таблицата е направена с количества, които дава той. Както предполагам знаеш, човека е американец и е повече от нормално да дава количествата в техните мерни единици. там са O.Z.(унция), която използва главно за протеините 1 o.z.=28гр., ако се чудиш от къде идва 28гр. и 42гр., ами точно от там 1 o.z.=28гр. и 1.5o.z.=42гр.

Относно таблицата, смятам, че е абсолютнo излишно да се ровим на дълбоко из нета и разните му там милиарди източници.

Аз гледам единствено таблицата, която Бари е сложил в неговия сайт. Не ровя из никакви други сайтове, рядко гледам USDA и т.н. Ако Бари промени броя на чашите, тогава и ние сменяме броя на грамажа, симпъл....И нямаме никакви претенции, че нашата таблица е перфектна, тъй като всеки един продукт в чаша може да варира с грамажа, в зависимост от това как е нарязан....Както Сиърс обяснява с книгите си, той самия закръгля всичко в чаши, за да лесно за запомняне.

А това, че някой иска да направи ядрена физика от Зоната, с точности до стотна от грамажа...имате право, желание, правете го! Но не смятам, че е уместно да се толерира инфо, намекващо, че таблицата е неточна. И относно точностите - надявам се да си запознат с границите на Зоната, и до колко можеш да варираш с продуктите.

Аз съм от ветераните, и за 7 години благодарение на тази таблица и тези грамажи сума народ отслабна и си подобриха драстично здравето. Ако има някакви допълнение, с удоволствие ще ги добавяме, ще поправяме когато се наложи, и не знам защо има нужда от нови таблици и объркващи потребителите информации. Колко е просто всичко, направили сме сайт, направили сме таблица, превели сме книги, всичко безплатно за вас, и пак се търсят някакви космически точности, които никой не знае колко са точни всъщност.....

Таблицата се обновява само когато има разлики в таблицата от сайта на Сиърс, защото съм се отказала вече да звъня в зоната, поради голям брой некомпетентни служители там....преди имах лични инструктори, обучени и компетентни, които вече ги няма..прекратиха тази така полезна услуга за мое голямо съжаление......

Преди години таблицата беше много бедна, с помощ от потребителите тук и звънене в Зоната допълвахме, поправяхме, размествахме...и така с общи усилия се справяхме. Когато от Зоната нямаха отговор, ни съветваха да взимаме инфо то USDA. Таблицата е всичко от Сиърс, и което го няма Сиърс от USDA!

Този въпрос е дискутиран много в различни форуми и фейсгрупи, всички ползващи таблицата на vZonata.com
Всеки има право да използва който си пожелае източник за количество блок. В този форум потребителите ползват тази таблица. Рецептите са дадени по тази таблица, хората с фрапиращи резултати са стигнали до тук с тази таблица. Говоря за този форум.

И както казах, всеки да си използва който си източник сметне за най-добър. Ако ти си доволен с твоите грамажи, това е повече от прекрасно. Всеки сам за себе си избира най-правилния път. Успех със Зоната!
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот evgeni » Пет Май 19, 2017 7:38 pm

Здравейте,

Благодаря за отговора и се извинявам за нарушаването на правилата.

Поздрави,
evgeni
 
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Дек 29, 2016 6:12 pm
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Нед Май 21, 2017 8:07 pm

Евгени, няма проблем, Чувствай се като у дома си в този форум. Новите зоНбита винаги са добе дошли тук :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Rita » Пон Май 22, 2017 10:02 am

Здравейте,
ядково мляко от слънчогледови семки може ли да се използва в Зоната,тъй като не употребявам никакви соя и други животински млечни продукти, ми се хапва татраторче? :think2:
Rita
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 21, 2017 11:15 pm
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот doval » Пон Май 22, 2017 10:22 am

Здравей Rita,

Като човек, който е бил вегетарианец 15 години, приеми приятелски съвет - не е добър хранителен режим.
Аз по този начин си прецаках тялото и си докарах доста болежки.
Знам, че сега не ми вярваш и аз не вярвах, но наистина не е естествено за тялото да не яде месо.
Освен това и не виждам голяма възможност, как ще спазваш Зоната, като не ядеш месо, жив. продукти и соя.
Тъй като всичко друго не се брои за протеин в Зоната.

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Rita » Пон Май 22, 2017 10:37 am

Ям месо и риба, но всеки ден омръзва,затова искам да разнообразя протените,но май няма на къде :th:
Rita
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 21, 2017 11:15 pm
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Май 22, 2017 11:16 am

Добавете белтъци, пътпъдъчи яйца.
Ядковите млека по-скоро са мазнини, отколкото източник на протеини. Независимо дали са купени, или домашно направени.
Слънчогледът не е от най-добрите източници на мазнини за Зоната поради високото съдържание на омега-6 мастни киселини. По-добре за разнообразие ползвайте бадемово или конопено мляко.

Тук може да намерите малко повече информация за ядковите млека и Зоната: Milk and Milk Substitutes—What You Need to Know

Превод на текста може да намерите тук: Мляко и заместители на млякото

Ако неползването на мляко е свързано с проблеми с лактозата, на пазара вече се предлага прясно мляко без лактоза.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Rita » Пон Май 22, 2017 4:27 pm

Много ви благодаря :) .
Rita
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Май 21, 2017 11:15 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта