Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 18, 2013 4:31 pm

Хипо, смятай я като марулята и зелената салата :bow:

Ити, относно пъпеша, случайно имах в хладилника пъпеш (купувам го заради малката, че много го обича), и го премерих и наистина се оказа 130 грама.

Скрит текст:
Изображение
Изображение

И както сме казвали хиляди пъти, всичко зависи от това как е нарязано :) И за това многкратно съм повтаряла че няколко грама в + или – не са от значение, при положение, че Барито дава всички продукти в чаши :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Зоната
 

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Чет Сеп 19, 2013 9:04 am

Хора,
защо в таблицата има само сварен и печен каратоф? А колко грама сурови картофи е 1ВБ ? :think2: Имам и още една питанка: купих си замразен грах, на него пише 8,5 г въглехидрати на 100г продукт, излиза че 1ВБ е 105г, а в таблицата 1ВБ = 40 г грах, възможно ли е да има такава разлика, само защото е замразен :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Помагайте моля. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Pipilota » Чет Сеп 19, 2013 2:34 pm

Хипо, аз отдавна съм спряла да си задавам подобни въпроси, защото при всички продукти има питанки, и никакви сигурни отговори. За това от години вече си джугам само по таблицата, и хич не се заглеждам в етикетите или в други източници за състава на храните. Повярвай ми, ефекта ще е един и същ, без значение дали ще гледаш етикетите, и ще се побъркваш от сметки, или ще си мериш с чашки по таблицата :applaus:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот gogo » Чет Сеп 19, 2013 9:01 pm

HippoDel написа:Хора,
защо в таблицата има само сварен и печен каратоф? А колко грама сурови картофи е 1ВБ ? :think2: Имам и още една питанка: купих си замразен грах, на него пише 8,5 г въглехидрати на 100г продукт, излиза че 1ВБ е 105г, а в таблицата 1ВБ = 40 г грах, възможно ли е да има такава разлика, само защото е замразен :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Помагайте моля. :)


Хипо, от тук http://www.bb-team.org/hrani/id/228542_ ... zena-surov, замразения грах наистина има 8,58 г въглехидрати на 100г продукт, но има и 4,8 гр. фибри, което автоматично ни довежда до 3,78г въглехидрати на 100г продукт и от тук 1ВБ = 238гр. :wow: Огромна разлика, къде ли е уловката :think2: . Да не би американския грах да е по грах :laugh1: Сериозно, Пипи какво пише за състав на грахта, която ти купуваш?
А за суровия картоф - http://www.bb-team.org/hrani/id/615424_ ... elen-surov и излиза 1ВБ=58 гр. Тук положението е доста по - нормално и в съответствие с таблицата.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Pipilota » Пет Сеп 20, 2013 2:08 am

Гого, да ти кажа, честно, изобщо не съм поглеждала какво пише на пакета на граха. И изобщо не мисля, че има някаква фрапираща между американския и българския грах. Така е казал Сиърс, така съм го написала в таблицата :laugh:
Обаче сега ме накара да се разходя до хладилника и да погледна пакета. Там пише така:

Serving size 2/3 cup ( 89 g)
мазнини, холестерол, содиум- всико е нула
Въглехидрати-12 грама
Фибри- 4 грама
Протеин-5 грама

демек горе долу 66 грама за блок, ако не са извадени фибрите.
Нямам идея защо Барито го дава само 1/3 чашка (т.е. 40 грама май беше по моята чашка) :think2: Единственото може би е, че е високогликемичен...знам ли... ама аз както казах, отдавна съм спряла да се чудя защо определени продукти са с определен странен гамаж :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Съб Сеп 21, 2013 4:05 pm

Ха-ха, "мистерията на грахът", голям майтап падна с тоя грах! :laugh1: :laugh3:
Но е факт, че има голямо разминаване и при суровия на http://www.bb-team.org/hrani/id/128255_ ... rna-surovi , а източникът е американски(Източник: USDA), така че наистина е странно. :think2: Добре,че грахът не е от храните дето се ядат често, така че всеки да си преценява по колко, както казава Пипи, не е толкова страшно и да не е съвсем точно понякога, не е нужно да се побъркваш от сметки :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Pipilota » Съб Сеп 21, 2013 5:10 pm

Обаче, сега като се замисля, като се вгледам в моя пакет грах, и като извадя фибрите ми излиза 49,58333333 за един блок, което всъщност е много близко до 40 те грама в таблицата...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Съб Сеп 21, 2013 5:41 pm

pipilota написа:Обаче, сега като се замисля, като се вгледам в моя пакет грах, и като извадя фибрите ми излиза 49,58333333 за един блок, което всъщност е много близко до 40 те грама в таблицата...


:wave: Не знам как го смяташ? Oт твоя пакет :
Serving size 2/3 cup ( 89 g)
мазнини, холестерол, содиум- всико е нула
Въглехидрати-12 грама
Фибри- 4 грама
Протеин-5 грама

Аз го смятам така: Въглехидрати-12 грама минус Фибри- 4 грама=8

1ВБ=(89/8).9=100г грах и излиза, че 1ВБ=100г грах :?: :?: :?: :?: :?: ти фибрите прибавяш ли ги? :?:
Пак ли нещо не съм разбрала? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот gogo » Съб Сеп 21, 2013 6:41 pm

Хипо, изчисленията са ти 100% верни. Май Пипи греши нещо :think2: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Pipilota » Нед Сеп 22, 2013 2:59 am

Да бе, прави сте...какво съм смятала, кво съм гледала, ама така е, като пиша посред нощите :laugh: Ама както и да е, както казах, нямам идея защо на Барито мерките са такива :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Чет Окт 03, 2013 10:36 am

Здрасти Пипи,
Тук, покрай лилит възникна един въпрос за нахута. Аз погледнах в таблицата и там на суров нахут и на варен нахут, е все 1/4 ч.ч. Може би има накаква грешка, нама как да е така. Според мен суровият трябва да е поне на половина по-малко. Ще можеш ли да провериш каква е ситуацията. Мерси. :love:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Rodena » Сря Ное 06, 2013 7:35 pm

Нямам идея дали да дам този линк тук или на друго място, но го намирам за крайно полезен. Става въпрос за всички видове храни разделени по категори от меса прес зеленчуци до ядки и какво ли още не. За всяка една храна и дори в някои случаи храна от конкретна марка има въведени данни за количеството калории, въглехидрати, белтъчини и мазнини на 100 грама. Дано е от помощ на някой.
http://www.bb-team.org/hrani
Аватар
Rodena
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 10:39 pm
София

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Karrita » Сря Ное 06, 2013 7:44 pm

Rodena написа:Нямам идея дали да дам този линк тук или на друго място, но го намирам за крайно полезен. Става въпрос за всички видове храни разделени по категори от меса прес зеленчуци до ядки и какво ли още не. За всяка една храна и дори в някои случаи храна от конкретна марка има въведени данни за количеството калории, въглехидрати, белтъчини и мазнини на 100 грама. Дано е от помощ на някой.
http://www.bb-team.org/hrani

Да, всички го ползваме :), мерси все пак :hug:
Как вървят при теб нещата?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Rodena » Сря Ное 06, 2013 8:33 pm

Зоната явно си върви с набор от необходими допълнения- този сайт + електронната везна са сред най-готините. Колко кефско би било с кантарче и тежести. :lol:
Иначе за сега съм екстра. Ще се тегля чак в понеделник, а може и дори да изчакам още 1 седмица. Ако ми остиска нетърпението. А толкова вода не съм пила от мнооого време. ;) Като изключим идиотията ми да се пробвам тая вечер на 1/2 блок прясно зеле и 1/2 блок краставица всичко е добре. Повече никога такива количества зеле. Още ми бразди на езика. Гадост! :laugh:
Аватар
Rodena
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 10:39 pm
София

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 06, 2013 9:50 pm

Rodena написа:...Като изключим идиотията ми да се пробвам тая вечер на 1/2 блок прясно зеле и 1/2 блок краставица всичко е добре. Повече никога такива количества зеле. Още ми бразди на езика. Гадост! :laugh:

:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Аз съм така с 1ВБ броколи от първия ми ден в Зоната! И на мен още ми браздят на езика, нищо че минаха повече от 2 месеца. Няма скоро да ги забравя! :laugh4: :laugh4: :laugh4: Мале, голяма мъка беше. :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот gogo » Сря Ное 06, 2013 11:03 pm

Хипо,

И аз имах в първия си ден приключение със 1 БВ от зеле прясно. Повече не повторих :wow: Естествено не можа да го изям :о
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта