Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 07, 2013 12:28 am

gogo написа:Хипо,

И аз имах в първия си ден приключение със 1 БВ от зеле прясно. Повече не повторих :wow: Естествено не можа да го изям :о


Еееее, аз броколите ги изядох, ама не знам как не се пръснах. Още помня ужасното чувство и болките в корема. Дълго ще ме топли. А със зеле, не ми се мисли, какво е усещането, а и при зелето количеството е повечко от при броколите. Добре, че тук зелето е дървено и въобще не мога да го ям. Че туко виж се бях излъгала, можеше и да се пръсна, каквато съм изпълнителна, само и само да си изям блокчето. :laugh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Зоната
 

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот gstoicheva » Чет Ное 07, 2013 10:08 am

Здравейте!
И аз като Гого за първи ден в зоната си сготвих прясно зеле 2 блока+ 1 блок домати за въглехидрати :dum:
След като ги изядох............ наистина щях да гръмна! :wow:
Ама..... нали трябва да сме стриктни, а и аз си викам да не ми е малко храната /да не умра от глад/...
Щях да умра от преяждане! Май повечето сме били така в началото.
Аватар
gstoicheva
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 2:18 pm

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Violka » Чет Ное 07, 2013 10:37 am

Привет на всички зонуващи :bouquet:
Имам въпрос за овеса - 1 БВ по таблицата е 14 гр.(суров), а сварен е 1/3 ч.ч.
Снощи накиснах 42 гр. измерен с електронна везна. Тази сутрин го сварих, като идеята ми беше да си го разделя за 3 дни, само че изобщо не е една пълна чаша за да я разделя на 3.
Къде бъркам? Овеса ли не е същиат, ето това съм си взела http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/zurneni-kulturi/golozurnest-oves-davert-bio-11116.html :think:
Благодаря ви :bouquet:
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Karrita » Чет Ное 07, 2013 12:12 pm

Аз овеса го меря само суров - 14 гр БВ.
Варя си го всеки път преди ядене, а не за дни напред. Накисвам го цяла нощ и после за 5 мин на котлона и е готов.
Той Ити е спеца на овеса :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот HippoDel » Чет Ное 07, 2013 12:44 pm

Violka написа:Привет на всички зонуващи :bouquet:
Имам въпрос за овеса - 1 БВ по таблицата е 14 гр.(суров), а сварен е 1/3 ч.ч.
Снощи накиснах 42 гр. измерен с електронна везна. Тази сутрин го сварих, като идеята ми беше да си го разделя за 3 дни, само че изобщо не е една пълна чаша за да я разделя на 3.
Къде бъркам? Овеса ли не е същиат, ето това съм си взела http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/zurneni-kulturi/golozurnest-oves-davert-bio-11116.html :think:
Благодаря ви :bouquet:


Violka,
Според мен мерките с варените продукти са относителни. Защото всеки сорт, поема различно количество вода, също зависи колко дълго е варен и т.н. Мисля си, че те са по скоро, ако използваш вече сврения продукт, без да си имал възможност да си го измериш като суров, да се ориентиваш колко е. Моят съвет е, мери си го суров и после колкото излезе варен, го раздели на 3 равни части. И така, с всички продукти. Освен това, може да ползваш данните от етикета на продукта, за да изчислиш колко блока е конкретния продукт. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Violka » Чет Ное 07, 2013 1:04 pm

HippoDel , Karrita, благодаря ви :bouquet:
Аз си нямах на представа колко набъбва овеса, мислех си, че ще е както при пшеницата и затова реших, че аз бъркам някъде :roll:
Знам, че Ити е спеца, чета ви редовно, но не пиша. Крайно време е да си направя дневник и да пиша там менюто си, за да ме е срам и да не правя прегрешения и отклонения от правия път :о
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Karrita » Чет Ное 07, 2013 1:15 pm

Violka написа: Крайно време е да си направя дневник и да пиша там менюто си, за да ме е срам и да не правя прегрешения и отклонения от правия път :о

Мдаааа, стига воайорства :laugh: , ами си направи едно дневниче :techie-typing: .
Тук място за срам няма! Единствено както ти казваш " срам пред/от себе си".
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 12:56 pm

А може ли "спеца" да попита колко е 1 блок сварен овес?! :shy:
Наистина точно това исках да разискваме днес.
Снощи НАЙ-НАКРАЯ се захванах с тоя овес. (май трябва да напиша и ода за овеса - голяма драма, големи приключения) :laugh:
Та, сложих го в уреда за пара, но в "ваничката" за ориз, защото се оказа, че дупките на уреда са по-големи от зрънцата овес и щяха да изпадат.
Сипах във ваничката вода. И там по някое врем набъбна и попи от водата.
Обаче нямаше как да го сложа предварително по блокове, защото хем беше голямо количество, хем и жената ще хапва от него.
И, като стана, почнах да се чудя колко грама е 1 блок (щото това с чашките ми е доста относително). Взех временното решение да го броя 30 гр. за блок, защото ми се стори, че набъбна двойно на първоначалния си размер.
Ама това е временно. Докато някой ми каже дали го е мерил сварен.

Иначе този овес наистина се оказа много вкусен. Ония смешни пресовани глупости нямат нищо общо с вкусния овес.
И едно такова сладко ти хрупка ... иде ти да го ядеш на всички яденета.
Сега обядвам салата с овес, кашкавал, шунка и лешници. Всичко нарязано на дребно. Ако замените лешниците с маслини, пак няма да сбъркате.

Чакам някой мерил сварен овес да каже ориентировъчен грамаж (с всички уговорки за различно количество поета вода).
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Karrita » Пет Ное 08, 2013 2:13 pm

Итиииии, ще ме побъркаш с твоя овес :laugh1: :laugh1:
В голям филм се забърка :bigsm25:
Мисля, че грамажът на свареният овес беше между 60-80 гр. ( зависи от модела). Но специално за теб другият път като варя ще го измеря моя да ти кажа с точност.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 2:29 pm

60-80?!?! :о
Значи аз съм доста назад с ВБ днес ... :stupid:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Pipilota » Пет Ное 08, 2013 3:36 pm

:stupid: Итиии, не е истина направо :laugh1: :laugh1: :laugh1: оВесеният Ити :laugh1: Слушайте сега мен :) Овеса няма как да го измерите в сварено състояние, защото е супер много относително. Колко вода ще попие, какъв сорт е, колко поема и т.н. На мен например често ми се случва да си осера цялата печка, и половината от кашата хуква на вън от тенджерата, т.е не овеса, ами този гъстия сос наподобяващ боза. И тогава овеса ми се струва че е намялял почти на половина, и поределено се вижда с просто око в чинията ми. Т. е разликата става огромна.
Моят съвет г-н Зонаров, е да си премериш овеса суров, в двойно количество, после да си го разделиш на две, и едната половна на теб, другата на жена ти и така :) Така хем ти ще си Зонов, хем ще има и за мама :applaus:
Обаче е много вкусно нали..този вкус на ядки много ми харесва, и като знае човек колко е полезно, и ти става още по вкусно. Аз на салата не съм го пробвала, защото не съм го варила на пара никога, но ще се пробвам. Иначе както съм казвала хиляди пъти, моя любим вариант е за закуска- със сирене, и едно такова като "русенско варено" с малко шарена сол и става смърт :bigsm39:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 4:05 pm

Пипи, да те сбарам, докато си на линия. Мерила ли си самата айсберг?
Че пак е в чаши ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Gazilot » Пет Ное 08, 2013 4:09 pm

Овеско, аз лично си го меря 14 гр суров, слагам си 42 грама за 3 блока, преди да си легна пускам чешмата на вряла вода, покривам го с един пръст отгоре в купичка от котидж или каквото сграбча в хаотичната ми Зонова кухня.
Като стана е набъбнал и е поркал цяла вечер, доварявам за 3-5 мин на силен огън, даже виждам че няма нужда, НО на 76-79 градуса всичко бацилско мре. Бтв, в по разлат съд не кипи, и аз се подлъгвах, че е малко и го варих в един съд, наподобяващ епруветка. Вчера го сложих в плоска тенджера и си вря като пич, без да ми одриска половината кухня. После вече е избора :), аз си го правя с 1 блок извара, 1 блок котидж 2.2% 1 блок шунчица, нарязана на ситно и 6 маслини ( да 6, заради котиджа), също накълцани ситно, малко шарена сол и греба и плющя с кеф. Засища ме, експериментирах - до 6 часа не си и помислям за храна, даже сингъл повик.
Понякога си правя и 84 грама по тая процедура, и после меря готовата продукция и разделям на колкото ми блока Зоново сърце иска.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 7:38 pm

Такааа, взе та ми писна с тоя овес и като се прибрах, измерих 1/3 чаена чаша. Само че не е от тези мерителните, а една такава обикновена. Аз и затова не исках да меря по този начин - щото не е точно.
Чудих се около 5-10 минути колко е 1/3, щото пък чашата нали не е прозрачна ...
Накрая ми излезе 90 гр. за блок.
Това е положението - много ми се струва, но пък беше вкусно.
Ай ша му се и овеса! :bigsm33:
:bigsm5:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот marianapanova » Пет Ное 08, 2013 9:35 pm

Знаете ли колко грама е 1Б тиквено и слънчогледово семе?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Таблица на хранителните блокове

Мнениеот Italiano » Съб Ное 09, 2013 12:17 am

Май беше 10 грама тиквеното.
Мисля, че Гого го беше мерил.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта