Таблица и количества за блок на различни продукти

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Dunda » Пон Апр 11, 2016 11:37 am

Благодаря! Старая се да зонувам правилно и мисля, че се справям, което изцяло дължа на прочетеното и споделено в този форум. За което се присъединявам към казаното и от другите начинаещи голямо БЛАГОДАРЯ на всички, които пишат, съветват, подкрепят, превеждат и т.н. :bigsm22: За пшеничните трици попитах само от интерес към големия брой фибри и с намерение да ги включа в хляб за незонуващите домашни.
Аватар
Dunda
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 3:04 pm
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Зоната
 

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Апр 11, 2016 11:50 am

По данни на USDA 100 г сурови овесени трици имат гликемичен товар 16 и за 1 БВ трябва да се приемат 18 грама; 100 грама сварени/сготвени овесени трици имат гликемичен товар 4 и за 1 БВ трябва да се приемат 102 грама.

В таблицата на Бари са дадени количества за сурови и сварени овесени ядки за бавно готвене (т.е. овес на зърна или овесен булгур), съответно 14 г за 1 БВ суров и 1/3 чаша за сварен овес. В неговата таблица не фигурират овесени трици.

Включването на триците в менюто е добро решение, но както овеса като цяло, така и овесените трици трябва да се ползват по препоръка на Бари не повече от 2-3 пъти седмично.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот drebniqt » Вто Апр 12, 2016 6:54 pm

Здравейте от мен!
Явно доста добре ми се отразява Зоната,въпреки,че съм и в червената зона често и за месец стопих бая -не толкова на килограми,колкото на обиколки.
та искам да ме посъветвате,ако знаете,как да не отслабвам повече,искам заради здравето да продължа да я пазя,но не искам да отслабвам повече,даже да кача малко,какво да правя?! :chef1:
Аватар
drebniqt
 
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Юли 04, 2015 6:28 pm
Монтана
Мъж

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Вто Апр 12, 2016 7:03 pm

Ако продължаваш да отслабваш, това означава, че тялото има нужда от това. Все пак е добре да споделиш от колко килограма си почнал, при какви обиколки и докъде си стигнал сега. А ако искаш да не смъкваш повече килограми просто увеличаваш двойно мазнините. Вместо блок включваш два блока.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот igito » Съб Юли 16, 2016 10:38 am

Някой може ли да ми каже как да изчисля блоковете при сливите. Имам предвид онези едри и наподобяващи праскови сливи, а не малките сини сливи. Вкарах в търсачката сливи, но всички са коментирали сушени или пресни сини сливи, а този сорт е друг, и тази година са станали огромни, по-големи от праскови. Нямам търпение да ги хапна, но как...помогнете
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Съб Юли 16, 2016 11:23 am

1 слива - 1 БВ. Сливите са много видове - зелени джанки, зрели джанки, летни сини сливи, есенни сини сливи, твоа сорт, айфъска и още доста. Всички зрели - 1 слива за 1 БВ. Само зелените джанки са 4-5 за 1 БВ.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот igito » Нед Юли 17, 2016 9:07 am

Благодаря, Маня, много ми помогна :applaus:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 09, 2017 3:06 pm

Имам един малко странен въпрос. Както се казва, въпрос с повишена трудност. :) Знаете ли, къде мога да открия приблизителната хранителна стойност на костен бульон? Тъй като, аз пия доста, а той е богат на колаген, т.е. на протеин. Нямам представа, какво количество е 1БП.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Чет Фев 09, 2017 3:14 pm

http://nutritiondata.self.com/facts/recipe/2768812/2 - дано това ти помогне. Но се страхувам, че включва и зеленчука с който врат кокалите за да стане бульон
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 09, 2017 10:56 pm

Ахахааам сега я пипнах аз коя е Hippo :bigsm24: :) Кой задава същия въпрос в групата.. ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 14, 2017 4:13 pm

Pipilota написа:Ахахааам сега я пипнах аз коя е Hippo :bigsm24: :) Кой задава същия въпрос в групата.. ;)


Ха-ха, Пипи! :lol: Голям образ си!

Ама вместо да потриваш ръчички, отговори на човека в нужда. :) Сериозно, можеш ли да питаш Бари, по въпроса? Въобще, какво му е мнението за костния бульон, ми е интересно. :hm: Че Маня, не се интересува от кокали. :oh:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 16, 2017 6:32 am

Хипчо, :hug: да ти кажа честно, нямам идея какво е костния бульон, дали е протеини, дали е мазнини... :th: но мисля, че какъвто и отговор да получа, няма да е правилен. То е много относително, колко кокали ще сложиш в колко вода, каква ще е концентрацията, колко са мазни кокалите и т.н... и изобщо не мисля че има отговор на този въпрос.. :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 16, 2017 1:19 pm

Тогава, не го броя и това е! :peace1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Innil » Пон Фев 20, 2017 9:05 pm

Здравейте! Имам въпрос към знаещите и опитните тук :)

Днес ми беше ден за пазаруване и в Кауфланд открих една риба, пише пушен паламуд на етикета.
Не съм опитвала паламуд досега. Реших да я взема, но като се прибрах, видях, че няма информация за протеините :( Дали да я включа към менюто, или не е добре? В таблицата не я откривам.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Маня » Пон Фев 20, 2017 9:15 pm

38 г за 1 БП защото е преработена. 42 г са суровите риби
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Таблица и количества за блок на различни продукти

Мнениеот Innil » Вто Фев 21, 2017 1:28 pm

Хей Маня, благодаря! Ще я опитам рибката през седмицата.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта