Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 09, 2013 6:27 pm

missmaxy,

Привет и от мен :text-welcomeconfetti:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Ное 10, 2013 3:33 am

marianapanova написа: :text-welcomeconfetti: много добре знаеш защо така гръмко те посрещам :bigsm22:

Дали видях жокер ... Марианка, познавате ли се с Миси? :msmile12:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот seemor » Нед Ное 10, 2013 1:12 pm

Привет от още един инкогнито зонуващ.Макар че аз се показах за малко в дневника на Гого с въпрос за пресмятане на блоковете.Е няма толкова отзивчиви хора като вас :applaus:
Сега след 10-на дена в зоната съм пред дилема.Полагат ми се 11 блока, които трудно изяждам, въпреки че избирам храни с по-малък грамаж за 1 блок.От друга страна килата нещо хвърчат много бързо.Дали щото при някой в началото се сваля повече ама 5кг за 10 дена :roll: .Този път съм решил нещата да стават бавно,полека.Та сега ако вдигна блоковете ще е само теоритично най-вероятно,защото аз и тези трудно изяждам.От друга страна ако продължават така да вървят килата...Иначе се чуствам ПЕРФЕКТНО от доста години насам.Та така,ако някой е имал подобен проблем в началото да сподели.
Поздрави и нека зоната бъде с(във) вас.
seemor
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 21, 2013 8:35 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Ное 10, 2013 2:03 pm

seemor написа:Привет от още един инкогнито зонуващ.Макар че аз се показах за малко в дневника на Гого с въпрос за пресмятане на блоковете.Е няма толкова отзивчиви хора като вас :applaus:
Сега след 10-на дена в зоната съм пред дилема.Полагат ми се 11 блока, които трудно изяждам, въпреки че избирам храни с по-малък грамаж за 1 блок.От друга страна килата нещо хвърчат много бързо.Дали щото при някой в началото се сваля повече ама 5кг за 10 дена :roll: .Този път съм решил нещата да стават бавно,полека.Та сега ако вдигна блоковете ще е само теоритично най-вероятно,защото аз и тези трудно изяждам.От друга страна ако продължават така да вървят килата...Иначе се чуствам ПЕРФЕКТНО от доста години насам.Та така,ако някой е имал подобен проблем в началото да сподели.
Поздрави и нека зоната бъде с(във) вас.


Здрасти seemor,

Наистина 5 кг за 10 дни е завиден резултат, но при мъж може да се случи. Аз свалих за първите 2 седмици 3,6кг, а съм жена. Според мен, продължи си така, мисля че скоро ще започне да сваляш по-бавно. Поне при повечето хора е така и при мен също. Най-важното е, че се чувстваш перфектно. Нека организмът ти се освобождава от излишните течноси и мазнини с темпото, което Зоната му позволява, щом в началото е по-бързо, нека да е по-бързо. Това е моето мнение.
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Ное 10, 2013 2:27 pm

Да Ити как ги нсдушваш нещата познаваме се съседка ми е :laugh: от селото,в което живях преди да се омъжа
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Ное 10, 2013 6:11 pm

seemor. спокоооо :hug: Така е в началото с почти всички, и особено с мъжката част от населението :wink1: След още седмица две максимим ще всичко ще се дойде на мястото и ще топиш по половин кило на седмица, а и има голяма вероятност да зациклиш на едно място за известен период, и после пак на долу. Това е зоната. Относно блоковете- стой си за сега на тази бройка :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Ное 10, 2013 6:26 pm

marianapanova написа:Да Ити как ги нсдушваш нещата познаваме се съседка ми е :laugh: от селото,в което живях преди да се омъжа

А, бе, аз съм си Шерко Зоунс отвсякъде! :bow:
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот LoRRa » Вто Ное 12, 2013 10:39 am

Здравейте! Аз съм съвсем нова тук.Чета ЗОНАТА от снощи и днес вече съм на старта.Проблем ми е,че започвам постите в петък и не зная,с какво да заменя протеините.Ще съм много благодарна на знаещите,ако споделят :bouquet:
LoRRa
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 12, 2013 10:30 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 12:31 pm

LoRRa написа:Здравейте! Аз съм съвсем нова тук.Чета ЗОНАТА от снощи и днес вече съм на старта.Проблем ми е,че започвам постите в петък и не зная,с какво да заменя протеините.Ще съм много благодарна на знаещите,ако споделят :bouquet:

Здравей Лора,
Ей това е начало, так-так :bigsm20: , така се прави, за да не се губи време, не като мен да чета и да се помайвам близо 2 месеца! Поздравления!
Само месото ли спираш или всички млечни продукти?
Иначе за протеини по време на постите можеш да ползваш протеини на прах ( много са вкусни :) ) или соеви продукти.
Успех в начинанието!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот LoRRa » Вто Ное 12, 2013 12:57 pm

Спирам месото,млечните и яйцата.В повечето дни от тези пости е разрешена рибата,което е добре.Не зная протеините на прах,дали са от растителен произход само и как се приемат.Никога не съм ги пробвала...
LoRRa
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 12, 2013 10:30 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот missmaxy » Вто Ное 12, 2013 1:06 pm

:lol: Здравейте,отново!За мен днес е от тези дни ,в които човек е готов да полети .Чувствам се прекрасно и искам да заразя с настроението си всички, до които се докосна.Не се плашете не съм луда,само щастлива.Днес сина ми има рожден ден.Освен това кантарчето ми ме изненада приятно.Тегленето ми сутрин стана като ритуал, без който денят ми не би тръгнал добре. Както казах днес е чудесен ден.Пожелавам на всички да си имат своите щастливи дни . :laugh1:
missmaxy
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Ное 01, 2013 8:58 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Ное 12, 2013 1:22 pm

missmaxy написа::lol: Здравейте,отново!За мен днес е от тези дни ,в които човек е готов да полети .Чувствам се прекрасно и искам да заразя с настроението си всички, до които се докосна.Не се плашете не съм луда,само щастлива.Днес сина ми има рожден ден.Освен това кантарчето ми ме изненада приятно.Тегленето ми сутрин стана като ритуал, без който денят ми не би тръгнал добре. Както казах днес е чудесен ден.Пожелавам на всички да си имат своите щастливи дни . :laugh1:

А в Зоната тези дни са доста, доста повече :rose-2:
И браво на кантарчето :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Ное 12, 2013 4:00 pm

missmaxy Първо, честит ти рожденник :bouquet: и второ-поздравления за кантарчето ти :love: АКо се задършжиш още време в зоната, такива дни на щастие ще ти станат ежедневие..това сме ние зонуващите- щастливи и енергични хора :hug:

LoRRa относно постенето- ние с мъжо постехме всяка година на всички празници, но когато открихме зоната, спряхме всички пости. Двамата бяхме на едно мнение, че господ не и би искал да страдаме и да боледуваме, и след като ни е дал живот, най-правилното ще е да се грижим за телата си както подобава. И така, пак си ходим на църква, пак си спазваме традициите, но просто не постим вече.
Това все пак си е много дълбоко лично решение, и всеки сам за себе си трябва да прецени :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот titand » Сря Ное 13, 2013 9:04 pm

моля ви ,кажете ми може ли да се пият концентрати и вино и по колко грама на вечер,може ли да се консумират готвени ястия от рода на пиле с зеле ,мусака,пиле с ориз , леща ,боб и как да ги смятам отговорете моля
titand
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 13, 2013 12:48 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот titand » Сря Ное 13, 2013 9:17 pm

то човек трябва да си наеме готвач за да му приготвя храна ,ако може някой да ми обясни всичко за блоковете и за всичко ще му бъда много задължен и аз много искам да започна ,моля помогнете,защо ми се вижда всичко много сложно не знам
titand
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 13, 2013 12:48 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Ное 13, 2013 9:21 pm

titand написа:моля ви ,кажете ми може ли да се пият концентрати и вино и по колко грама на вечер,може ли да се консумират готвени ястия от рода на пиле с зеле ,мусака,пиле с ориз , леща ,боб и как да ги смятам отговорете моля


Може, само трябва да си измериш продуктите преди да ги сготвиш и да си изчислиш по колко блока са. Ще трябва да си припомниш математиката. ;) Таблицата е тук. Вино да, концентрати не е желателно. И виното го има в таблицата, дори е препоръчително. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта