Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 22, 2013 10:00 pm

marianapanova Ихааа, бравоо :) 8.5 за 3 месеца си е истинско постижение :banana-dance: Ако не е тайна, колко килограма имаш да сваляш още ? Най-интерсното в Зоната е, че понякога кантара замръзва, и стрелката не мърда надолу със седмици, и после се събуждаш някоя сутрин и гледаш цяло кило минус :) Винаги съм се чудела защо е така, но е факт :) Така беше при мен и при мъжа ми.В началото всичко вървеше гладко, после вече към края, при последните килограмчета се получаваше това временно замръзвае на кантара :) Хайде успех, продължавай в същия дух, и скоро ще се наложи да обикаляш магазините за нови дрешки с по-малък размер :))
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Съб Фев 23, 2013 10:23 am

pipilota написа:marianapanova Ихааа, бравоо :) 8.5 за 3 месеца си е истинско постижение :banana-dance: Ако не е тайна, колко килограма имаш да сваляш още ? Най-интерсното в Зоната е, че понякога кантара замръзва, и стрелката не мърда надолу със седмици, и после се събуждаш някоя сутрин и гледаш цяло кило минус :) Винаги съм се чудела защо е така, но е факт :) Така беше при мен и при мъжа ми.В началото всичко вървеше гладко, после вече към края, при последните килограмчета се получаваше това временно замръзвае на кантара :) Хайде успех, продължавай в същия дух, и скоро ще се наложи да обикаляш магазините за нови дрешки с по-малък размер :))
Бях си поставила за цел 20 кг,но вече стават 17,7кг в продължение на няколко седмици кантара ми беше замръзнал както казваш ти pipilota но ето тук за една седмица само 1.200свалих дано да не е прекалено! Започнах зоната с 107 кг. сега съм 98.7 целта ми за сега е 80кг само не се плашете от цифрите миналата година по това време бях 120кг но благодарение на Зоната свалям :pray: Желая ви много успех!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот zepi » Съб Фев 23, 2013 7:24 pm

Ей, marianapanova мори ме черна завист! :ctongue:
Пиеш ли рибено масло и какво. Радвам се на успеха ти разбира се. За съжаление цифра
та 120 е и моят кошмар. За съжаление за около месец съм свалила само 2 кг.
zepi
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:24 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Съб Фев 23, 2013 9:16 pm

Здравейте и от мен!Скоро ще направя месец от както съм в зоната.Къде успешно,къде не.Но още се уча.Използвам кантарче ,че по книгата на др.Папазова се обърквам.Около 3кг.съм надолу,но точно ще се меря на 26.2.Тогава ще докладвам мерки и теглилки :oops: Четях доста по форумите и книгите.Доста време ми трябваше да се реша.Аз принципно съм така с важните неща в живота.Но като реша го правя както трябва.Надявам се да се подкрепяме и споделяме :drinking24: Желая успех на всички!!
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 23, 2013 9:52 pm

zepi написа:Ей, marianapanova мори ме черна завист! :ctongue:
Пиеш ли рибено масло и какво. Радвам се на успеха ти разбира се. За съжаление цифра
та 120 е и моят кошмар. За съжаление за около месец съм свалила само 2 кг.


zepi недей да страдаш :) Хванала си правия път със Зоната :) Точно трябва да се радваш, че сваляш бавно. Бързото сваляне а килограми си е много опасно. Ако имаш време прочети опасният Йо-Йо ефект, и как черния ти дроб не може да смогне да си свърши работата, ако стопяваш бързо мазнини. И горещо ти препоръчвам да хвърлиш един поглед на най-новата статия за арахидонова киселина, за да разбереш какво всъщност се случва в тялото ти. Искаше ми се да добавя още много интерсни неща, но стана прекалено дълго :) Книгите на тоя доктор са уникални направо.
Продължавай в същия дух, без да се отчайваш, трябва ти още време, за да се завърти колелото както трябва, и ще се радваш на много добри резултати :handgestures-thumbupleft:
И между другото кантара може да ти показва само 2 кг минус, но всъщност в сантиметри може да си смъкнала повече:) Това е важното, усещаш ли минус в мерките, значи всичко върви както трябва. Важното е да не ти писне и да се откажеш ;)
Последна промяна Pipilota на Нед Фев 24, 2013 2:28 am, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 23, 2013 9:59 pm

тина :drinking24: поздравления :) Малко са хората с такава упоритост, особено що се отнася за Зоната :) Кое е това което те обърква в книгата на Папазова ? Ако има нещо, което не разбираш, ние ще помагаме :) За това сме тук , да споделяме опит. И ще чакаме с нетърпение да докладваш какво ти е прошепнало кантарчето на 26ти :ctongue:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Пон Фев 25, 2013 3:59 pm

[qupote="pipilota"]
zepi написа:Ей, marianapanova мори ме черна завист! :ctongue:
Пиеш ли рибено масло и какво. Радвам се на успеха ти разбира се. За съжаление цифра
та 120 е и моят кошмар. За съжаление за около месец съм свалила само 2 кг.


zepi недей да страдаш :) Хванала си правия път със Зоната :) Точно трябва да се радваш, че сваляш бавно. Бързото сваляне а килограми си е много опасно. Ако имаш време прочети опасният Йо-Йо ефект, и как черния ти дроб не може да смогне да си свърши работата, ако стопяваш бързо мазнини. И горещо ти препоръчвам да хвърлиш един поглед на най-новата статия за арахидонова киселина, за да разбереш какво всъщност се случва в тялото ти. Искаше ми се да добавя още много интерсни неща, но стана прекалено дълго :) Книгите на тоя доктор са уникални направо.
Продължавай в същия дух, без да се отчайваш, трябва ти още време, за да се завърти колелото както трябва, и ще се радваш на много добри резултати :handgestures-thumbupleft:
И между другото кантара може да ти показва само 2 кг минус, но всъщност в сантиметри може да си смъкнала повече:) Това е важното, усещаш ли минус в мерките, значи всичко върви както трябва. Важното е да не ти писне и да се откажеш ;)[/quote]
pipilota какво искаш да скажеш,че не свалям здравословно ли ако някъде греша кажете.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 25, 2013 11:48 pm

marianapanova Съвсем НЕдей да се притесняваш. Всичко си е наред при теб, в първите месеци при много хора се случва да смъкват малко по-бързо, тъй като се отърват от задържаните течности, като намлят нивата на инсулина :) Нормалната загуба на тегло в Зоната е между 3-4 кг на месец. Аз исках да кажа на zepi да не се притеснява, че при нея нещата стават по-бавно от нормалното, и да не се стреми към бърза загуба на тегло. При теб всичко си е на ред, и продължавай така:) Ще чакаме да докладваш другия месец какво е положението :clap:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Вто Фев 26, 2013 11:00 am

Здравейте.Минавам днес да се отчета за успешният ми месец в Зоната :dance: та така килограми свалени цели 3.Аз доволен :argue16: Сантиметри още по-доволен.Талия минус1,5см,ханш-3,5,корем-5см :shock: Бедро-1,5.Е направо не можех да повярвам.А ме беше страх,че няма да мръдна на долу,а на горе :oops: До скоро карах протеинова диета,ама вече не мога да гледам определени храни :evil: Та така продължавам и се надявам да става все по-лесно.Меря си редовно с кантарчето.Малко ми е трудно с определянето на око и чашите.Та затова само с кантаря.Пожелавам ви успешен и минусов ден.Нищо че е дъждовен :drinking24:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Фев 26, 2013 12:25 pm

pipilota написа:marianapanova Съвсем НЕдей да се притесняваш. Всичко си е наред при теб, в първите месеци при много хора се случва да смъкват малко по-бързо, тъй като се отърват от задържаните течности, като намлят нивата на инсулина :) Нормалната загуба на тегло в Зоната е между 3-4 кг на месец. Аз исках да кажа на zepi да не се притеснява, че при нея нещата стават по-бавно от нормалното, и да не се стреми към бърза загуба на тегло. При теб всичко си е на ред, и продължавай така:) Ще чакаме да докладваш другия месец какво е положението :clap:

Благодаря ви за подкрепата много ми помагате с подкрепата.Другия месец ще докладвам за свалените килограми.Много добре се чувствам на моменти имам доста енергия няма я тази тежест в корема както преди.С риск да се повторя много Благодаря на всики вас,който ни помагате за Зоната :text-thankyouyellow:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Фев 26, 2013 12:28 pm

Имам и едно въпросче в сайта пише нещо за медитация къде мога да прочета тази информация?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 26, 2013 3:17 pm

marianapanova, материала за медитацията е почти готов, но се наложи малко да го изместя на заден план, заради арахидоновата киселина, на която отделих повече от полагаемото време :) Много скоро и статията за медитация в Зоната ще се покаже, която съще е доста интересна. Там ще говорим какво казва Барито Сиърс за кортизола, и защо трябва да медитираме :)

Айццц, Тинааааа, какво резултати :ctongue: , и какво настроение лъха от поста ти :th_applause: Сега ще трябва още по сериозно да си в Зоната, след тези протеинови диети, за да може да си поправиш щетите в тялото, които си му нанесла с тези зверки диети.
Успешен Зонов ден :th_cool34:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Фев 26, 2013 5:25 pm

Супер с нетърпение ще чакаме
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Относно суровите и печени пилешки гърди

Мнениеот gogo » Чет Фев 28, 2013 10:37 am

Здавейте,

Стремя се да се храня в Зоната от близо вече 4 месеца. За това време съм свалил 20 кг. Иска ми се да изкоментирам казуса с теглото на суровото и печено пилешко. Убеден съм, че има някаква грешка в таблицата в това, че 1БП сурово пилешко е 28 гр., а печеното е 42 гр. Досега винаги след като изпека пилешкото, то става по-малко, а не обратното...
Забелязъл съм, че от 84гр сурово пилешко(=3БП) се получават около 57-60 гр. печено пилешко(=3БП). Мисля си, че това е доста фундаментален казус, така че ако някой знае защо се получава такъв парадокс, моля нека обясни.

Хубав ден.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Чет Фев 28, 2013 11:22 am

Здравейте.Аз месото честно казано го меря само сготвено.И аз доста се чудих защо е тази разлика.И от мен едно питане.Соева кайма ползвате ли и в какво количество?Като гледам етикета на 100гр са 58%протеини 0%мазнини и 28%въглехидрати.Ставали за нещо това или да го хвърлям :think:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Чет Фев 28, 2013 12:43 pm

тина написа:Здравейте.Аз месото честно казано го меря само сготвено.И аз доста се чудих защо е тази разлика.И от мен едно питане.Соева кайма ползвате ли и в какво количество?Като гледам етикета на 100гр са 58%протеини 0%мазнини и 28%въглехидрати.Ставали за нещо това или да го хвърлям :think:


Тина, а как го мериш сготвено, като 42гр за 1БП ли? Не знам, но една от двете стойности(28гр,42 гр.) не е както трябва.
Соева кайма не ползвам. Имам подозрително отношение към соята, тъй като тя е една от генномодифицираните култури.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта