Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Чет Фев 28, 2013 3:00 pm

Да за 1пб го броя-42гр.А за ГМО ми се струва,че има почти във всички храни.Не може да има във фуражите ,а да няма в месото.
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 28, 2013 4:45 pm

gogo :) аз както споменах по рано, с тази тема докосваме нерв в Зоната :))) Не си единствения, който се чуди защо е така :) И ние сме в групичката за питащите :) Днес ще се обадя за последно в Зоната, да попитам, въпреки че отговорите до сега са били почти едни и същи: сурово месо-28гр, печено(deli style) 42 гр. Под дели стайл разбирай пилешките гърди, които ги пекат в огромни фурни, и ги продават като филе (шунка) из щандовете при саламите. Аз от много време със в гатанка, но се надявам като се свържа със зоната да попадна на някой от с по висока позиция от инструкторите :)) Иначе за сега в къщи си караме като смятаме пиленцето на грил по 42 гр.

Сега април месец ще стане 2 години от както сме плътно в Зоната, но да ти кажа честно, рядко ми се случва да трябва да меря готово печено месо. В къщи готвя като побъркана,закуски, обеди, вчери, междинни закуски, кутийки за работа, и кво ли не... и вече ми се повръща само докато вляза в кухнята, но в името на здравето си заслужават всякакви жертви :lol:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Чет Фев 28, 2013 6:02 pm

---добре де пипилотка, когато пилето не е на грил по колко го смяташ, еййй хораа вече съвсем се обърках :confused:ще се наложи да наблегна на печеното пиле , :think:
Последна промяна roksi на Чет Фев 28, 2013 10:05 pm, променена общо 1 път
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Чет Фев 28, 2013 10:03 pm

gogo, :clap: поздравления за свалените кг.извинявам се за любопитството,но с колко кг. започна храненето в Зоната.Съпруга ми се храни и той от 14.01 и до момента е с 6.500 кг. по- малко, което ни се вижда доста за това време,аз също се храня по този начин ,но при мен кг. се свалят по бавно.Аз понякога си имам прегрешения- позволявам си от червените храни :th_cool34:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Мар 01, 2013 12:22 am

Такааа, Пипилотка да докладва сега :ctongue: Сутринта пратих имейл на зоновия инструктор на мъжо, ама не ме свъртя да дочакам отговора и на обед звъннах директно и говорих с някъв мениджър, за пустите му печени и сурови меса.... и от двете места получих един и същи отговор :) Значи да почна направо с отговора 1 блок сурово пилешко месо е 1 унция, демек 28 грама, а 1 блок готвено пилешко месо е пак 1 унция или 28 грама :think:

1oz raw = 7g of protein
1oz. cooked = 7g of protein

Обяснението беше, че при готвенето или топлинната обработка количеството на протеина не се променяло в месото, с изключение на овъглените (аз го разбирам поизгорелите) меса. Човека ми каза точно така: ако вземеш 3 унции пилешко месо (демек 3 блока) и го наготвиш, после месото ще тежи 2.5 унции. И в двата случая количеството на протеина остава същото, като изгубената част от теглото на месото е мазнини и вода. И понеже разликата е много малка, казаха да смятаме суровото и готвеното по 1 унция.

А информацията за унция и половина, която ми дадоха преди, т.е 42 грама се отнасяло за шунките, саламите и филетата, които също са печени или готвени, но в тях имало различни примеси, и за това количеството за един блок е по голямо. :shock: Това е положението момчета и момичета, по този въпрос се обаждам за 3ти път в Зоната, и повече не мисля да звъня, че ще ме помислят за малоумна :th_thgoof_3_cut-1: Ще направя едно малко уточнение в таблицата, за да няма объркване :ctongue:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Пет Мар 01, 2013 10:54 am

Честита баба Марта на всички !!!

Пипилота, браво на теб :th_applause: .Благодаря, че си била толкова настойчива с хората на д-р Сиърс за уточняване на мистерията със суровото и печено пилешко. Сега всичко си дойде на мястото.

Roksi, когато започнах Зоната бях 100 кг. Сега съм 80, като целта ми е 75 кг. След това ще задържам килограмите с увеличаване на блоковете мазнини.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Пет Мар 01, 2013 3:14 pm

gogo за колко време свали килограмите
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Пет Мар 01, 2013 4:34 pm

Честита Баба Марта и от мен :hand: Значи месото си го смятаме по 28гр и това е!gogo адмирации за свалените килограми :drinking24: Ама за 4м.не са ли множко?То вярно,че при мъжете става по-бързо,ама все пак?Лек и приятен ден от мен :drinking24:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Съб Мар 02, 2013 7:48 am

marianapanova, килограмите ги свалих за 4 месеца. Тина, и на мен ми се струваше, че е доста бързо, но така се получи при мен. В началото беше значително по бързо, отколкото е сега. Сега 1 кг. го смъквам за около 10-14 дена, освен ако не съм "прегрешил" на някое ядене. За тези 4 месеца ми се е случвало 3-4 пъти, като резултатът е качване на теглото с 1-1,5кг.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Съб Мар 02, 2013 8:26 am

Прекрасни резултати gogo!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Съб Мар 02, 2013 6:10 pm

Пипилотка, позаравления за упорството :th_applause: ти си наща гордост.Добре ми беше печеното пиле по 42гр.ами сега.......... :mrgreen:

gogo , поздравления за постигнатите резултати :clap: Благодаря !
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Мар 02, 2013 6:59 pm

roksi :ctongue: Ми да ти кажа не издържах :) Тоя въпрос беше много дискутиран и много се нервих като не знаех отговора :)) И сега е явно, че ще ядеш по-малко количество сварено месо :th_thshy1: ама тва е положението, недей да си лакома :))))
И иди в потребителския панел да си сложиш едно аватарче тук, да си по атрактивна :)) виж ме мен как пърхам, пърхам из тоя форум :icon-wink: Като една Зонова пеперуда съм :thgekkebek:

gogo Брависимо :) И Мъжо така смъкна първите килограми, по бързо от нормалното, но нали Сиърс казва, че това е нормално, защото в началото като си падне инсулина, и вече няма как да задържаш течности вече. За това и при повечето хора първите симптоми в Зоната са учестеното уриниране. :roll:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот zara71 » Нед Мар 03, 2013 8:38 am

ZDRAVEITE,INTERESUVA ME KAK MERITE KISELITE KRASTAVI4KI KOLKO GRAMA E EDNIN BLOK
zara71
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:25 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Нед Мар 03, 2013 11:32 am

zara71 написа:ZDRAVEITE,INTERESUVA ME KAK MERITE KISELITE KRASTAVI4KI KOLKO GRAMA E EDNIN BLOK

kiselite krastavichki ako ne se lyja bqha 125gr
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот zara71 » Нед Мар 03, 2013 3:36 pm

Здравей Мариянче,как така 125гр...смяташлиги по някакъв начин,че аз нещо никаде неги намирам,в таблицата има само за пресните краставици,сподели ако знаеш някаква рецепта за таратор 3 блока.Чета тук в нета някакви рецепти но ми се струва че има разминаване м/у таблицата и рецептите,и като пример ти давам 440гр мляко било 2бв и 2 бп, а по таблицата 240-250 гр е 2 блока и аз така го и меря
zara71
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:25 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Нед Мар 03, 2013 8:27 pm

Здравейте и от мен.За киселите краставички си нямам и на идея как да се смятат :oops: Но за кис.мляко имаше някъде ,че това е за тяхното мляко.Което няма нищо общо с нашето.Та за това го смятат тук за 220гр.
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron