Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот zara71 » Пон Мар 04, 2013 1:19 pm

Благодаря.....
zara71
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:25 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Вто Мар 05, 2013 8:57 am

за киселите кр.ако не ме лъже памета в книгата на Папазова за 1бл -100гр,но м-у нея и таблицата има голямо разминаване. :mrgreen:

Пиплотка ,как смятахме пътръдъчите яйца- 2 малки за 1 голямо с жълтък или не :roll:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 06, 2013 1:37 am

roksi написа:за киселите кр.ако не ме лъже памета в книгата на Папазова за 1бл -100гр,но м-у нея и таблицата има голямо разминаване. :mrgreen:

Пиплотка ,как смятахме пътръдъчите яйца- 2 малки за 1 голямо с жълтък или не :roll:


roksi относно краставичките, от зоната ми казаха, че най-добре е да се смята по етикет, защото всяка рецепта за мариноване е различна, с различно количество захар или оцет или квото и да е там вътре :) Но може да се придържаме към 100те грама за блок от Папазова. Разликата в книгите и тук в таблицата е заради фибрите, но в краставиците май няма много фибри, което означава, че няма да е голяма рзликата.

А относно пъдпъдъченцата :) те си се мъдрят от много време в таблицата, ама кой да погледне :th_up:

А на който му е интересно, може да хвърли един поглед в сайта, и да рабере Кой е Проф. д-р Бари иърс :th_cool:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Сря Мар 06, 2013 8:31 am

Пипилотка сори мила, :th_thshy1: погледнах си старите листа на таблицата :text-imsorry:
Благодаря за интересното четиво за професора !
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 06, 2013 8:40 am

Pipilota прекрасна информация прочетох я на един дъх с много интерес. :th_applause:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 06, 2013 9:33 am

Опитах се да намеря книгите на Д-р Бари Сиърс,но в интернет няма никаква информация за тези книги.Някой знае ли къде може да ги има преведени на БГ?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот крас.мира » Сря Мар 06, 2013 12:03 pm

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ СЪМ НОВА ВЪВ ФОРУМА НО В ЗОНАТА СЪМ ОТ СЕПТЕМВРИ И СЪМ НАДОЛУ С 15 КГ.ИСКАМ ДА КАЖА НА ТЕЗИ КОИТО СЕ ДВОУМЯТ ЧЕ ЗОНАТА Е МНОГО ХУБАВА ДИЕТА/ХРАНЕНЕ/.НАМАЛИХ СИ ЛЕКАРСТВАТА ЗА КРЪВНО И ВСИЧКИ ИЗСЛЕДВАНИЯ СА МИ СУПЕР .ТАКА ЧЕ НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ.ХЕМ СТЕ С МАЛКО КГ.И ЗДРАВИ.ПРИЯТЕН И ЗОНОВ ДЕН.
крас.мира
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 6:44 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 06, 2013 2:59 pm

marianapanova написа:Опитах се да намеря книгите на Д-р Бари Сиърс,но в интернет няма никаква информация за тези книги.Някой знае ли къде може да ги има преведени на БГ?

Марианка, недей да търсиш, защото няма да намериш :( За съжаление само 3 книги са преведени-Зоната, Овладяване на Зоната, и Соева Зона.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 06, 2013 3:04 pm

крас.мира :) Добре дошла при нас :) Поздравления за резултатите. И мъжо като теб хвърли лекарствата за кръвно от преди много време. Всъщност в момента в къщи нямаме никакви лекарства, само едни капки за нос на дъщеря ми и рибеното масло, това е :) А преди какво бешеее... :doh: две кутии от обувки пълни с кви ли не хапчета. Ама вече нъц хапчета :argue16:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот zepi » Сря Мар 06, 2013 4:14 pm

Какво правите бе хора? Как ги сваляте тия кг. Свалих 5, качих 2. Побърквам се какво да ям. Как да го меря. Колкото повече чета, толкова повече се забърквам. :argue11:
направо ми се ще да му тегля една........, по скоро на себе си да тегля, че се докарах до тия кила.
Дайте примери какво ядете на З ,О ,В.
Какво да ям на обед, като имам 30 мин. почивка и наблизо продават само мазни банички.
Какъв протеин да ям вечер, при условие, че не искам да ям месо, писна ми от тая извара. Нямам време да готвя. Ще взема да се наям до пръсване тая вечер с любимите си картофи и ориз. Не съм ги яла от един месец.
zepi
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:24 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 06, 2013 4:57 pm

zepi пробвай да си вземеш протеин на прах, има най-различни вкусове, с ягодки, шоколадови, и можеш да си правиш разни шейкове :) Аз така лъжа дъщеря ми, като се мъча малко или много да я вкарам в зоната,ама с тинейджърите е много трудно :) И понеже все посяга към зърнените закуски с мляко, и като й избухам вътре една лъжица протеин и да видиш как яде :) Хем сладко, хем зоново и протеиново :lol:
Последна промяна Pipilota на Сря Мар 06, 2013 7:11 pm, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 06, 2013 5:10 pm

pipilota написа:
marianapanova написа:Опитах се да намеря книгите на Д-р Бари Сиърс,но в интернет няма никаква информация за тези книги.Някой знае ли къде може да ги има преведени на БГ?

Марианка, недей да търсиш, защото няма да намериш :( За съжаление само 3 книги са преведени-Зоната, Овладяване на Зоната, и Соева Зона.

Дали има шанс за БГ превод на книгите интересни ми се струват!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот крас.мира » Чет Мар 07, 2013 6:57 am

pipilota, благодаря за гостоприемството и аз съм много щастлива а сега сменям гърдероба
zipi не се отказвай може да си хапваш белтъци или сиренце обезмаслено или котидж има го в кауфлант.Аз също имам половин час почивка но си приготвям от къщи в кутии за обяд и следобедна закуска и всико е ОК.По принцип събота и неделя си готвя и си го разпределям в кутии и съм спокойна цяла седмица.Така ,че дерзай.Единственото което не правя е че не вземам рибено масло защото в Б-я не зная от кое .Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна .Приятен и успешен ден.
крас.мира
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 6:44 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Чет Мар 07, 2013 8:36 am

zepi,и аз също свалям по бавно кг. :angry-banghead: направо ме изумяват другите, как бързо свалят,но според мен има значение-възръст,металолизъм,движение и др. не е само храненето,с моя мъж ядем едно и също, само разлика в броя на блоковете и той сваля бързо, а аз не помръдвам дълго време ,много се дразня но .........това е.... :angry-steamingears:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот zepi » Чет Мар 07, 2013 9:30 am

Благодаря ви за подкрепата.
zepi
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:24 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 07, 2013 3:06 pm

roksi написа:zepi,и аз също свалям по бавно кг. :angry-banghead: направо ме изумяват другите, как бързо свалят,но според мен има значение-възръст,металолизъм,движение и др. не е само храненето,с моя мъж ядем едно и също, само разлика в броя на блоковете и той сваля бързо, а аз не помръдвам дълго време ,много се дразня но .........това е.... :angry-steamingears:

Ooox roksi, какво е това слабеене :smlie point: Изобщо не ми идва на акъла каква може да е причината. Виж на състезанието как смъкна над кило, значи явно проблема е, че трябва да си по стриктна, друго не ми идва в главата :) Или да не би да ядеш повече от червните храни?
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта