Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Сря Юни 26, 2013 6:52 pm

Italiano написа:Пламче, ако ядеш плодовете отделно от протеините и мазнините, значи изобщо не спазваш Зоната ...

А това с ферментацията пък доктор ми го е казвал в обратния вариант - че плодовете се ядат последни, защото ферментацията подпомага смилането на храната.

Правилно,ферментацията подобрява храносмилането,но няма нищо общо с усвояването на витамините.....
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 26, 2013 6:57 pm

Ами, това, че за да се усвоят витамините, те трябва да се комбинират с определен вид мазнини (например)?
Как ще усвоиш витамин С от зеленчуците, ако не ползваш мазнина към салатата?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Eskarina » Сря Юни 26, 2013 10:15 pm

pipilota написа:Имам други две на Сиърс, които са на PDF, и съм си ги гепнала от торентите-Omega-Rx-zone и Toxic Fat, ако си добре с английския, мога да ти пусна тях :hug:

Pipilota, ще се възползвам от предложението ти. Може да ги закачиш в dox.bg , ако са много големи.

Все се каня да напиша, че си свършила чудесна работа с този сайт и с този форум, много добре са оформени и подредени, с много полезна информация. И добрият тон ми направи много добро впечатление. Смятам, че добрият дух е от голямо значение.
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Чет Юни 27, 2013 12:42 am

СКЪПИ ЗОНАРИ,ЗАЯЖДАНЕ НЯМА.САЖАЛЯВАМ,4Е НЕ ПРИЕМАТЕ ФАКТА,4Е ВИТАМИНИТЕ СЕ УСВОЯВАТ,КОГАТО ПЛОДОВЕТЕ СЕ КОНСУМИРАТ ПРЕДИ ХРАНЕНЕ.ЗОНАТА НЕ УСВОЯВА ВИТАМИНИТЕ НА ПЛОДОВЕТЕ ЗАРАДИ НА4ИНА НА ХРАНЕНЕ....ЛОШО НЯМА...ТРЯБВА САМО ДА ПИЕМ ДОПЪЛНИТЕЛНО ВИТАМИНИ.....НЕ САМО ЗАЩОТО ПЛОДОВЕТЕ СА КОФТИ,А ЗАЩОТО ЗОНАТА УСВОЯВА САМО ЦЕЛУЛОЗАТА ИМ.САЖАЛЯВАМ 4Е НЕ 4УВАТЕ ОТ МЕН ХВАЛЕБСТВИЯ....ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ТОВА КОЛКО СТЕ ПОДГОТВЕНИ....НИТО ДУМА НЕ СЪМ ПИСАЛА ЗА ТОВА...НО ВИЖДАМ 4Е ВИЕ ДОСТА СЕ СТАРАЕТЕ ДА ПИШЕТЕ ЗА ТОВА.ЛЕК И КОНЦЕНТРИРАН ЗОНОВ ДЕН
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 27, 2013 3:05 am

Ооохх :oh: почна се пак с викането :stupid:
Сега, да кажа - Ние тук, ще си позволя да говоря и от името на съфорумците, сме отворени за всякакви нови открития, и нова научно обоснована информация. Аз не знам защо оставаш с впечатление, че съм като "кон с капаци" може би, и фанатично следвам само Сиърс :) Напротив, ако се покаже нов гениален доктор, с още по-добър режим, с още повече нови открития, с удоволствие ще се заема да го изучавам :) Но за сега, чета, сравнявам, следвам логиките, и просто не съм попаднала на друг по-добър. Иначе това не означава, че нямам хиляди въпроси към Сиърс, на които не намирам логичен отговор, но с времето се надявам да си изясня тези питанки.
Между другото, в този форум има специална тема за ВИТАМИНИ, ПРОТЕИНИ И ДРУГИ ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ, и най-правилно е да се коментира там темата за витамините, за да спамим тук, че админа става нервен на моменти :) За това ще си продължа отговора в правилната темичка :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 27, 2013 5:37 am

И за да разведря малко обстановката в нашата лъчезарна зонова къща :) Не знам от къде се сетих за една приказка, която бях разказала на едно объркано начинещо момиче в Зоната-това преди около 2 години в друг форум :) Малко потърсих и я намерих, и докато я четох се посмях :) Но може пък да е полезна и на някой начинаещ тук :bow:


Значи, имало едно време в една непозната страна „Зоната“ една фабрика с много зонови джуджета, в която редовно пристигали по 2 камиона с храна сутрин, на обед, следобед , вечер и късно вечер, за да доставят необходимите суровини за производство. Понеже фабриката била малка, и можела да събира и преработва само суровината от 2 камиона , за това идвали точно през 5 часа , по 2 по 2. Обаче в един момент започнали да идват по 4, по 6 камиона, на обед изобщо не идвали, вечерта пък пристигали в повече :bigsm36: , и джуджетата във фабриката тотално се объркали :scared-eek: . Започнали те пак да разтоварват, и в края на 2 рия камион складовете се напълнили, и джуджетата изпаднали в стрес как да се справят, и извикали на помощ едни инсулинови войници, :violence-blades: които били най-добрите в складирането и пакетирането.

Войниците само това чакали, и пристигнали веднага. Започнали да строят допълнителни отделни клетки и „целулитени“ складове извън фабриката, и почнали да ги пълнят със суровината от излишните камиони. След това инсулиновите войници заключили тези новопостроени складове, и останали да ги пазят под строга стража, :law-policered: защото били обучавани само да складират и да охраняват складираното.

След 4-5 часа, суровините във фабриката пак свършила, и джуджетата се опитали да вземат от новопостроените складове, но инсулиновите войници не позволявали никой да припари там :bigsm31: Тогава джуджетата пратили сигнали :techie-typing: на главния управител :tappingfoot: , да поръча нови 2 камиони, за да си заредят отново складовете. Обаче управителя бил толкова мързелив, и чул недочул, :nohear: пак поръчал 6 камиона, :bigsm36: и после джуджетата трябвало да извикат още и още инсулинови войници на помощ :oh: , които да построят още и още повече „целулитени“складове :bigsm12: И вече и двора на фабриката бил претъпкан с излични клетки и милиони „целулитени” складове и имало опасност от фалит :bigsm8:

Тогава собственикът уволнил управителя :bigsm37: ,понеже вече имало цели армии от инсулинови войници, които не му позволявали да си ползва запасите от излишната стока, и решил да извика на помощ мононенаситените мазни войници :bigsm24:, които били единствените, които имали силата да победят инсулиновата армия :bow: . Но те можели да побеждават само по няколко инсулинови войничета на всеки 4 -5 часа редовни и последователни атаки :duel: , за да освободят малко количество от охраняваната суровина. И така мазните войничета, бавно и славно, на всеки 4-5 часа без прекъсване убивали :violence-rapidfire: по няколко инсулинови войника.

След около една седмица неуморни битки, бил назначен нов управител :rules:, който следял за точното разписание и бройка на камионите, more-smile39 , като прекратил повикванията на инсулиновата армия, и който стриктно следял складовете да не останат празни. След месец-два всички новопостроени „целулитени“ складове били с отворени врати за джуджетата :bigsm16: ,и фабриката заработила на пълни обороти, като си използвала излишната суровина за безплатна енергия :happy-sunny: Двора се освободил, раззеленил, и фабриката процъфтяла.

ИзображениеИзображениеИзображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Чет Юни 27, 2013 10:25 am

здр,пипи.виждам 4е продължаваш да ми преписваш думи които не съм казала,,коне с капаци,,но явно нещо те тегли в тази насока.имах съвсем обикновен въпрос,,какво става с витамините на плодовете след като се взимат след хранене,,разбрах 4е нямате готов отговор от 4и4ко Бари.така 4е ще потърся вариянт за добавяне на витамини.между другото възникна и друг мн интересен въпрос.ти пипи,от две години си в зоната,пиеш по 2л. вода в центъра на зоната си,а е трябвало да ползваш вендузи за махане на целулита,защо.и не по4вай пак с изказвания 4е се заяждам.работя като масажист и козметик.от там са познанията за витамините,защото кожата се храни само с витамини....и за това потърсих съвет от ,,зоната,,защото имам клиентки с които сме в зоната и логи4но дойде въпроса какво да правим с витамините....но питането ми беше неразбрано и перефразирано като заяждане и обвинение към ,,зоната,,.сажалявам 4е немога да пиша само суперлативи,но от2003г ползвам зоната макар и първите години да беше трудно без информация.имаше един емо от варна и тои с неговия ,,правец,,каквото можеше намираше и вси4ко измервахме наистина в блокове,представяйки ги като куб4ета,малко куб4е сирене гооолямо куб4е салата.и в джоба ядки.ползотворен зонов ден.
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Чет Юни 27, 2013 10:40 am

Italiano написа:Ами, това, че за да се усвоят витамините, те трябва да се комбинират с определен вид мазнини (например)?
Как ще усвоиш витамин С от зеленчуците, ако не ползваш мазнина към салатата?






Витамин ,,C,,е водо разтворим.можеби искахте да кажете витамин ,,А,,.за мастноразтворимите витамини е нужна мазнина за да се преработят и складират в организма след като са влезли в организма по правилен на4ин.с мастно разтворимите не трябва да се пекалява, защото няма как да се освободим от излишъците,докато водоразтворимите като витам,,C,,даже и предозирани не са опасни защото излишъка се изхвърля с орината.именно за това когато сме болни можем да пием витамин,,C,,в големи дози,организма си запазва нужното коли4ество и излишъка се изхвърля.лек и успешен зонов ден
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 27, 2013 10:45 am

Да, витамин А имах предвид.
Та, нали той е мастноразтворим ... как ще се усвоят витамините без мазнина, ако се ядат предварително?

п.с. Пипи е дала по-подробен коментар в темата за Витамините.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 27, 2013 3:44 pm

kaliopa_sve написа:здр,пипи.виждам 4е продължаваш да ми преписваш думи които не съм казала,,коне с капаци,,но явно нещо те тегли в тази насока.имах съвсем обикновен въпрос,,какво става с витамините на плодовете след като се взимат след хранене,,разбрах 4е нямате готов отговор от 4и4ко Бари.така 4е ще потърся вариянт за добавяне на витамини.между другото възникна и друг мн интересен въпрос. Ти пипи,от две години си в зоната,пиеш по 2л. вода в центъра на зоната си,а е трябвало да ползваш вендузи за махане на целулита,защо.и не по4вай пак с изказвания 4е се заяждам.работя като масажист и козметик.от там са познанията за витамините,защото кожата се храни само с витамини....и за това потърсих съвет от ,,зоната,,защото имам клиентки с които сме в зоната и логи4но дойде въпроса какво да правим с витамините....но питането ми беше неразбрано и перефразирано като заяждане и обвинение към ,,зоната,,.сажалявам 4е немога да пиша само суперлативи,но от2003г ползвам зоната макар и първите години да беше трудно без информация.имаше един емо от варна и тои с неговия ,,правец,,каквото можеше намираше и вси4ко измервахме наистина в блокове,представяйки ги като куб4ета,малко куб4е сирене гооолямо куб4е салата.и в джоба ядки.ползотворен зонов ден.


kaliopa_sve относно витамините имам отговор, и отделих доста време снощи за да то отговоря по-подробно. В по горния ми пост споменах, че ще ти напиша отговора ми в подходщата тема: Натисни тук за да го прочетеш :bigarrow: Витамини, протеини и други добавки в Зоната

Относно целулиита, точно за това и аз се обърнах към Зоната, защото преди повече от 2 години качих незнайно как 7-8 килограма, и съответно целулит. Започнах със зоната, започнах и с вендузите и постигнах желания резултат. Ти нали не разбираш буквално всичко, че щом казвам, че съм ползвала вендузи, не означава че ги използвам сега в момента :laugh: Преди две години, когато съм се запознавала със зоната, съм използвала и масажите и вендузите. И не схванах точно въпоса ти относно целулита и зоната свързани с мен :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот kaliopa_sve » Чет Юни 27, 2013 4:13 pm

http://www.vitaminasport.bg/news/chrane ... odove.html Защо ли?
Една ябълка притежава същите калории приемана преди, по време или след хранене, но се смила много по-лесно на празен стомах. Когато влезе в храносмилателната ни система след друга храна, престоява повече време в чревния тракт и предизвиква ферментация. Този процес от своя страна произвежда алкохоли, които са и висококалорични и увеличават нивото на приетите като цяло калории. Оттам храносмилането се забавя, на стомаха започва да му тежи и някои от витамините се „развалят" в процеса на ферментация. :techie-typing: пиша тук,защото виждам 4е на страницата за витамини си пишем само двете....а може би тука ще срешна някой на който му е интересно да разсъждава за витамини,,,,и как се из4ислява отделения при ферментациа алкохол,,,и дали той подтиска така нежелания инсулин :think2:
kaliopa_sve
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 5:26 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 27, 2013 4:43 pm

kaliopa_sve написа: пиша тук,защото виждам 4е на страницата за витамини си пишем само двете....а може би тука ще срешна някой на който му е интересно да разсъждава за витамини,,,,и как се из4ислява отделения при ферментациа алкохол,,,и дали той подтиска така нежелания инсулин :think2:


kaliopa_sve за последно ще те помоля да прочетеш Правила и указания за ползване на форума, и обърни внимание на точка 7 и 11.
За последно ще ти отговоря в подходящата за витамините тема, и ми се иска да спра, защото форума започва да се превръща в боза, и админа ще бъде принуден да вземе мерки!
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 01, 2013 1:32 pm

kaliopa_sve написа:...и предизвиква ферментация. Този процес от своя страна произвежда алкохоли, които са и висококалорични и увеличават нивото на приетите като цяло калории. Оттам храносмилането се забавя, на стомаха започва да му тежи и някои от витамините се „развалят" в процеса на ферментация. :think2:


Тъй като наблюдавам ферментационни процеси от 10 годино, мога да каза само едно. За една ферментация е необходимо време. Върху нея /ферментацитята/ влияят множество фактори сред които са наличието на захари, дрожди и температура. Като за правилно проведена ферментация, съответните трябва да са в оптимални стойности.

Разбира се, говоря за ферментация на грозде, тук ще кажете, че нещата в човешкия организъм са различни, до някъде ще се съглася НО:
и при нас хората и във ферментацията на грозде и плодове, материала е идентичен. При ферментацията на вино, гроздето идва с различна температура, с горещи дни и към 24 градуса. Колкото по-висока е температурата, толкова по-бурна и неконтрулеруема е ферментацията, КАТО при температури над 30 намалява а към 37 спира. За ферментиране на грозде голямо значение има и количеството което се ферментира, демек, колкото по-голям е съда, толкова повече време е необходимо. НО, за ферментацията дори и за 200 гр грозде в бутилка на слънце са необходими дни. При опит такъв контейнер започна да ферментира след 24 часа, и му трябваха 5 дни за приключване на бурната ферментация и преобразуване на захарите в алкохол.

Пак казвам, не съм технолог, но този процес наблюдавам от 10 години и дори преди да напиша статията говорих с технолога, който има 28 години стаж.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 01, 2013 1:50 pm

Нимфа, да разбирам ли, че ако изям 200 гр. грозде след другата храна, няма шанс то да се преобразува в чаша червено вино в стомаха ми и един вид хем ям, хем пия? :shy:
А ако пък е обратното - ще ми отчете ли някакви промили на дрегера?
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 01, 2013 2:06 pm

Italiano написа:Нимфа, да разбирам ли, че ако изям 200 гр. грозде след другата храна, няма шанс то да се преобразува в чаша червено вино в стомаха ми и един вид хем ям, хем пия? :shy:
А ако пък е обратното - ще ми отчете ли някакви промили на дрегера?
:laugh:


:laugh4: :laugh4: :laugh4: :laugh4:
Това го приемам като отговор на цялата полемика за ферментацията и така нататък .....
Мен до сега дрегер не ме е ловил, а преди съм изяждала по 2-3 кг плод наведнъж!

Относно Доктор Емилова, била съм там преди 10 години, даже и преди 1 година пак правих 20 дневно гладуване. Колкото и да се чувстваш невероятно /в никакъв случай по-добре от начина по който се чувствам в зоната/ в момента в който започнеш да ядеш "нормално" всичко си е по-старому, със задължителния йо-йо ефект. Като цяло лечебният глад трябва да се приема точно за такъв - ЛЕЧЕБЕН, когато си болен и имаш проблем. Аз обаче, нямам намерения цял живот да се третирам като болна, аз съм млада и здрава. Единствения ми проблем беше храненето. Сега освен млада и здрава съм и слаба, сита и щастлива!
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 01, 2013 2:38 pm

Както и да го погледнем, човешкият организъм има изградена храносмилателна система - хранопровод, стомах, черва, черен дроб, панкреас и т.н., следователно човек трябва да се храни. Всичко друго, различно от хранене и свързано с гладуване и подтискане на храносмилателната система, е издевателство върху организма.
Ако някой докаже, че онези будистки монаси наистина карат по 20-30 години само на слънчева енергия, медитации и без никаква храна, съм склонен да преразгледам мнението си.
Дотогава, хора, яжте балансирано и с мярка.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron