Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Мнениеот admin » Вто Фев 05, 2013 9:34 pm

:shinflow-1:

Всеки начинаещ в Зоната започва първите дни, и дори седмици с изключително еднообразно меню. Но когато Зоната започне да се превръща в начин на живот, започваме да се оглеждаме за нещо по-различно и по-вкусно. И тук идва най-досадния момент-да започнем да изчисляваме, :msmile2: да събираме и разделяме различни зонови блокове на половинки или четвъртинки, за да се получи приятно и балансирано съчетание от храни. Тази тема е за всички, които искат да разнообразят менюто си, и да се радват на по-лесен и приятен престой в Зоната. Тук всеки може да сподели своите кулинарски умения :cheff: , вкусни впечатления :bigsm39: , готварски направления, искрени възхищения, зонови изкушения :msmile5: , различни предложения, и изобщо всякакви мнения без никакви ограничения :bigsm1:

:shinflow-1:
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Зоната
 

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот didi_62 » Нед Мар 03, 2013 7:51 pm

Привет на всички в Зоната
Много материал изчетох за зоната,
опитвах и много диети, но все неуспешно,
и реших да започна с Зоната,
ще съм много благодарна на всички които ми помогнат с
начина на хранене и менюта за хранене докато навляза в новия начин на хранене

Благодаря предварително!!! :drinking24:
didi_62
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 7:45 pm

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Нед Мар 03, 2013 7:57 pm

didi_62 написа:Привет на всички в Зоната
Много материал изчетох за зоната,
опитвах и много диети, но все неуспешно,
и реших да започна с Зоната,
ще съм много благодарна на всички които ми помогнат с
начина на хранене и менюта за хранене докато навляза в новия начин на хранене

Благодаря предварително!!! :drinking24:

http://www.vzonata.com/ didi_62 ето това е сайта на зоната
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 06, 2013 1:49 am

didi_62 Хич не ми му мисли, ами влизай в Зоната. Питай, разпитвай каквото не ти е ясно :) За това сме събрали тук да си помагаме и споделяме опит :) Ако имаш и ти някакви идеи или въпроси за рецепти, тук е мястото :) Хайде успех :drinking24:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот крас.мира » Сря Мар 06, 2013 6:52 am

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ НАЙ-СЕТНЕ УСПЯХ ДА СЕ РЕГИСТРИРАМ И ДА УЧАСТВАМ ВЪВ ФОРУМА.ЗАПОЧНАХ В ЗОНАТА ОТ СЕПТЕМВРИ МИНАЛАТА ГОДИНА И ДОСЕГА СЪМ С 15 КГ.ПО СЛАБА.ТОВА Е НЕВЕРОЯТНА ДИЕТА/ХРАНЕНЕ/ПРЕПОРЪЧВАМ Я НА ВСЕКИ КОЙТО СЕ ДВОУМИ . УСПЕХ НА НАЧИНАЕЩИТЕ.ПРИЯТЕН ЗОНОВ ДЕН НА ВСИЧКИ :P
крас.мира
 
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 6:44 am

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 12, 2013 2:37 am

Аз да кажа новата успешна измишльотина на мъжо :lol: Понеже два три пъти в седмицата ядем овесена каша със сиренце, месце и шарена сол, и става муци :love: Обаче на мъжо май му писна и решил да пробва сладкия вариант, без аз да знам :). И ставам аз сутринта и какво да видя :)-една такава розова бърканица беше спретнал.... :laugh1: умрях от смях. Творението за закуска беше: 4 блока овесени ядки (от бавноготвещите) с 4 блока ягодов протеин на прах и малко канела. То всъщносто ми стана много смешно, защото той идея си няма от готвене, и в един момент виждам някаква розова манджа, заобиколена с 12 бадема :laugh3: Естествено, реших да си крадна една лъжичка, и за мое учудване се оказа много вкусно. Другия път ще си направя и на мен, въпреки, че нямам навика да закусвам сладки неща, и най-много да си спретна един сладникав обяд :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Вто Мар 12, 2013 8:03 am

Интересно се е получило ;)Само не знам при нас къде може да се намерят такива овесени ядки :think2: Аз снощи на бързо забърках 1бл.печена чушка с 3бл.яйце и белтък.Стана доста вкусно :lol:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 12, 2013 2:16 pm

тина в темата за Шерлок Зонс, Roksi е посочила един сайт и магазини, от където може да се купи натурален овес. Барито Сиърс казва, че е задължително минимум 2 пъти в седмицата да се яде овес заради ГЛК (гама-линоленова киселина), защото тази важна ГЛКиселина почти не се намира в храната. Има я само в майчиното мляко и овеса.

А иначе аз редовно збърквам такива бързи бърканици като теб, мятам белтъци, сиренце, шунка понякога и печен пипер и готово манджаре :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Сря Мар 13, 2013 2:23 pm

нека и аз се включа при ястията с овес :laugh: и споделя,че изцяло съм заменила ориза с овес ,снощи вечеряхме пълнени чушки с овес и зеленчуци , преди време ги направих и с кайма -доста сполучливи стават ,направих една фотография но се оказа с лошо качество и докато се приготвя за нова бяха ги почнали :о : и нъцки.... нямям фото :blueye: правих си ризото с овес и риба тон също става и други подобни бъркочи.... :laugh1:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 14, 2013 5:12 am

Аайцц, roksi с тия твоите фотографии ми се изчака чакането :stupid: :laugh3: аз да ти кажа, пробвах няколко пъти различни варианти, понякога се получаваше перфектно, понякога не особено, но като цяло ядките се оказват най-добрия заместител на ориза. Това ризото леко ми докосва любопитството ;) И викам да споделиш така по-подробно, а не само да пускаш мухата и да се спотайваш после :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Нед Мар 17, 2013 9:00 pm

Izvinqvam se che shte pisha na latinica,no Sega pisha ot mobilniq. Iskam da spodelq Edna recepta za Teleshko sys zelenchuci
Teleshko meso 84gr 3P
Luk 32gr 1/4V
Kartofchence 25gr 1/2 V
Morkov 80gr 1V
Celina 65gr 1/4V
Maznina 1chaena lajica 3 M
Cheren piper
Magdanoz
dano sam izchislila pravilno. Dobavqme oshte 1 VB
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 17, 2013 9:57 pm

Aйй, Марианка, звучи много вкусно, и определено ще го изпробвам. Само ако можеш да дадеш начин на приготвяне :) Всичко заедно ли сваряваш, или си има ред :) Сподели по вкусно описанието :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Нед Мар 17, 2013 11:07 pm

Месото за нарязва на и запържва в мазнината,прибавя се нарязаният лук,моркови,картофчета и целина.Задушават се и те леко в мазнината,лед това се добавят черен пипер+сол и се долива вода да покрие зеленчуците и месото.Ястието се задушава до готовност! Не съм го пробвала,но мисля тази седмица да го пробвам и на мен ми изглежда доста вкусно.
Искам да споделя още една рецепта:
Тиквена яхния 2ВБ
Тиква 60гр 1/4В
Лук 32гр 1/4В
Морков 80гр 1В
Домати (буркан домашни) 1/2 ч.ч 1/2В
Червен пипер
Сол
Мазнина 3Б
Лукът се осолява и се задушава в мазнината.Прибавя се моркова и доматите,червения пипер и накрая кубчетата тиква.Ястието се залива с гореща вода и се вари на тих огън,докато омекне тиквата.Добавяме още 1В+3П
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 19, 2013 12:11 am

Марианкааа много интересни идеи ти се въртят в главата :) Продължавай в същия дух, че така допринасяш за благото на народа :laugh3: :bouquet: Това с тиквата... :think2: нямам идея какъв вкус може да има, но ако ми попадне тиква, няма да пропусна да пробвам идеята ;)

Иначе и аз да споделя една бърза и вкусна рецептичка: Суджук с яйца. Умирам си за миризмата докато се запържва суджука, и после ако си го поръсиш със шарена сол, става муци :love: Особено в компанията на чашка червено винцеее... :shy:
По принцип тази рецепта я правя само с белтъци, но оригиналния вариант е с цели яйца :bow: Много често, като се върна от работа, и като ме нападнат досадните безкрайни домакински задължения, и това манджаре ми е спасението :) Хем бързо, хем вкусно more-smile20
Суджука го правя и по още един начин, с доматки и чесън, става още по-вкусно :love: Другия път трябва да не забравя да му щракна една снимка :cook:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Мар 19, 2013 8:11 am

pipilota написа:Марианкааа много интересни идеи ти се въртят в главата :) Продължавай в същия дух, че така допринасяш за благото на народа :laugh3: :bouquet: Това с тиквата... :think2: нямам идея какъв вкус може да има, но ако ми попадне тиква, няма да пропусна да пробвам идеята ;)

Иначе и аз да споделя една бърза и вкусна рецептичка: Суджук с яйца. Умирам си за миризмата докато се запържва суджука, и после ако си го поръсиш със шарена сол, става муци :love: Особено в компанията на чашка червено винцеее... :shy:
По принцип тази рецепта я правя само с белтъци, но оригиналния вариант е с цели яйца :bow: Много често, като се върна от работа, и като ме нападнат досадните безкрайни домакински задължения, и това манджаре ми е спасението :) Хем бързо, хем вкусно more-smile20
Суджука го правя и по още един начин, с доматки и чесън, става още по-вкусно :love: Другия път трябва да не забравя да му щракна една снимка :cook:

Pipilota помирисвам яйчицата ти от тук ммммм :laugh: скоро ще пробвам едни винени гъбки и ще опитам да ги снимам и ще ви ги пратя
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 19, 2013 3:49 pm

Ми айде де, снимай и пращай, да ги изтипосаме в сайта :) А аз да споделя какво готвих снощи :laugh: КАША ОТ СПАНАК Мъжо много харесва тая бърканица :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron