Готвене и рецепти в Зоната - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Мар 19, 2013 5:49 pm

pipilota написа:Ми айде де, снимай и пращай, да ги изтипосаме в сайта :) А аз да споделя какво готвих снощи :laugh: КАША ОТ СПАНАК Мъжо много харесва тая бърканица :laugh4:

Да няма проблеми само да наготвя и ще снимам,а утре мисля да пробвам спаначената каша :done: pipilota,искам да попитам доматен сок (домашен)как да го смятам?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 19, 2013 7:55 pm

аз по принцип такива домашни доматени сосове ги смятам по 1/4 или 1/2 чашка:)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Мар 19, 2013 9:11 pm

pipilota написа:аз по принцип такива домашни доматени сосове ги смятам по 1/4 или 1/2 чашка:)

Sorry za latinicata! Znachi moga da piq po malko ot nego ;)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Сря Мар 20, 2013 9:14 am

Аз също ползвам домашен дом.сок и доста често си правя супа.Много я обичаме и свършва за нула време.Изчислявам си В.Б. и само после си добавям П.Б.Та и домашните ми ядат зоново :laugh:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 20, 2013 9:54 am

тина написа:Аз също ползвам домашен дом.сок и доста често си правя супа.Много я обичаме и свършва за нула време.Изчислявам си В.Б. и само после си добавям П.Б.Та и домашните ми ядат зоново :laugh:
тина как го изчисляваш сока
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Сря Мар 20, 2013 1:22 pm

Ами по таблицата 1/2ч дом.сок.И понеже в моя, няма нищо друго освен домати,мисля,че е така!
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Мар 26, 2013 11:58 am

Сладурчета ето и моята рецепта за Винени Гъби 3Блока
90грГъби 1/4В
65гр Лук 1/2В
40гр Морков 1/2 В
60гр Тиквички 1/4В
60мл Вино 1/2В
84гр кашкавал 3П
Мазнина 3М
Нарязваме лука на едро,тиквичките и морковчетата на кубчета,гъбките на филийки и задушаваме в мазнината около 10мин.След което добавяме виното,малко черен пипер,сол.Готви се до готовност на зеленчуците.Накрая поръсваме с магданоз и настъргваме кашкавал 3ПБ.Тъй като въглехидратите са 2ВБ,добавяме още 1ВБ! Дано ви харесат!
А това е линка към снимката http://marianapanova.snimka.bg/other/ma ... 7.30010377
Последна промяна marianapanova на Вто Мар 26, 2013 12:38 pm, променена общо 1 път
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот snow_angel » Вто Мар 26, 2013 12:25 pm

Много вкусно звучи, но гъбите 180 гр са 1/2 БВ, не 1/4. Това с една хубава огромна зелена салатка ще е перфектно :love:
Аватар
snow_angel
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 12:23 pm

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Вто Мар 26, 2013 12:37 pm

snow_angel написа:Много вкусно звучи, но гъбите 180 гр са 1/2 БВ, не 1/4. Това с една хубава огромна зелена салатка ще е перфектно :love:

180 ли съм писала съжалявам грешката е моя
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Bach » Вто Мар 26, 2013 5:49 pm

Здравейте! Има ли някой идея дали може да се консумира лимец? много е полезен, но не го виждам описан никьде :think2:
Bach
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 5:47 pm

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 27, 2013 1:27 am

Bach, аз не съм чувала тази дума лимец :think2: Какво е това? дай някой линк да го видим ;)

marianapanova :cook: :bouquet: Страшна си. Сега се прибирам от работа, и какво намирам - една вкусотиика :) Довечера ще си направим твоята вечеря, и ще видя какво ще се получи :) и веднага ще докладвам после :techie-typing:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 27, 2013 7:59 am

pipilota написа:Bach, аз не съм чувала тази дума лимец :think2: Какво е това? дай някой линк да го видим ;)

marianapanova :cook: :bouquet: Страшна си. Сега се прибирам от работа, и какво намирам - една вкусотиика :) Довечера ще си направим твоята вечеря, и ще видя какво ще се получи :) и веднага ще докладвам после :techie-typing:

Pipilota дано ви хареса на мен лично много ми допадна. Много хубав вкус се получи с това винце
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот snow_angel » Сря Мар 27, 2013 8:29 am

Лимеца е прародителя на пшеницата. Много хвален напоследък и набира все повече популярност. Твърди се, че е с доста по-добри характеристики от пшеницата - ниско съдържание на глутен, разнообразие от фибри, не поддава на генна модификация, не се влияе от пестициди и торове, дори климата не го притеснява особено.
Това съм чела като информация за лимеца, личен опит нямам. Всеки път го гледам на здравословния щанд и всеки път някак си не мога да дам 5 лева за половин килограм жито... Bach ако има наблюдения нека сподели, моля :bouquet:
Аватар
snow_angel
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 12:23 pm

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Сря Мар 27, 2013 10:26 am

момичета :hug: тази пшеница-лимец сме коментирали при кълновете :lol:
да добавя и аз мнение за тиквата ,приготвена солена ,като яхния е много вкусна,опитвала съм няколко пъти в арабските страни като сме ходили,по нищо не отстъпва на картофите по вкус,но трябва да е по мазничка за да е вкусна и разбира се подходящи подправки , благодаря Марианка,че ме подсети . :dum:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 27, 2013 6:20 pm

roksi написа:момичета :hug: тази пшеница-лимец сме коментирали при кълновете :lol:
да добавя и аз мнение за тиквата ,приготвена солена ,като яхния е много вкусна,опитвала съм няколко пъти в арабските страни като сме ходили,по нищо не отстъпва на картофите по вкус,но трябва да е по мазничка за да е вкусна и разбира се подходящи подправки , благодаря Марианка,че ме подсети . :dum:

За нищо Roksi, аз все още не съм си я приготвяла тази вкусотиика ако си я наготвиш :cook: пиши ми как е станало :bouquet:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 28, 2013 2:14 am

Марианкаааа :hug: аз да докладвам за вчерашната ти кулинарна идея :) Много много ми хареса ;) Мъжо пита какво ще вечеряме? А аз му отговям: днес ще вечеряте по рецепта на Мариана Панова :laugh: И после след като изпразни чинията, каза да ти кажа, че с рецепти като твоята, и с готвачка като мен живота му в Зоната изглеждал особено розов :laugh1: (аз само предавам съобщението, да не кажеш, че сама се хваля :laugh4: ) Обаче аз остнаха разочарована :bigsm33: защото на него му пръжнах и една мини пържолка от 2 блока + 1 чаша вино и на всичкото отгоре яде и плод за десерт, понеже вечерята му е 5 блока :bigsm35:, и мен много често ме напада завист в такива ситуации с моите 3 блока :bigsm6:

Позволих си и аз да направя снимка :) И после като снимах се усетих, че може би виното трябваше да е бяло :stupid: , но имах само червено под ръка, и всичко се оцвети :) И кашкавала го настъргах веднага след като го махнах от котлона, и леко се разтопи, и стана мозък :cook: Крайния резултат изглеждаше така розовеещ от червеното вино ВИНЕНИ ГЪБКИ :love:

Roksi също сподели едни вкусотийки, и нямам търпение и тях да ги наготвя :)
А който разследва лимеца, моля да споделя тук, какво зоново можем да измислим :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта