Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот amaZONka » Нед Мар 30, 2014 10:24 pm

Аз не го правя всеки ден, а и да си призная си добавям/променям упражнения :) И аз прочетох нещо такова, но има огромни почивки и за това реших, че е ок. И тях не ги спазвам :lol: Освен, че ми убива кардиото, губи ми време, но и съм чела, че за кардио и тренировки без тежести 10 секунди е макс. иначе се убива ефекта. Нали за това сега са тези таймери за тренировките 50/10 (30/40/50 сек. правиш упражнение и 10 сек. почиваш) и са много добри, за хора, които обичат да тренират и се надъхват :)
Не съм правила предишните му предизвикателства, но те май не бяха за цяло тяло. За това и не им обърнах внимание. Каквото и да съм правила като тренировка, не мога да го разбера това, да си тренирам само определена група от мускули. :doNotKnow: Сериозно.. Мисля, че е за хора, които тренират всеки ден с тежести. Така за 1 седмица ще успеят да си тренират 2 пъти една и съща мускулна група :think2: Предпочитам цяло тяло и дори напоследък по 30-40 минути сутрин 4 пъти седмично ( т.е. все 2/3 дена или нямам време или ме домързява) Дава ми енергия и страхотен старт на деня :peace1:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Tony » Пон Мар 31, 2014 6:11 pm

Да, щом имаш опит в спорта като цяло, вероятно за теб е ок да го правиш. Аз затова написах изрично, че за начинаещи може да е по-удачно да се започне от първото предизвикателство и да се кара натам.

Всъщност само първото предизвикателство - бяха клекове - действа на малка част от мускулите в тялото. След това бяха бърпита, които са си натоварващи за повечко мускули, ако съдя по мускулната ми треска тогава :) а третото си беше комплекс от 6 упражнения също. Разбира се, това 4-тото е с най-разнообразни и натоварващи упражнения, но вече като си минал предишните 3 някак се нагаждаш по-лесно към него. Аз тотално бях престанала да спортувам последните 3-4 години, ако се изключи ежедневоното каране на колело в прилични километри и малко степер и зумба когато се сетя...та при мен си беше необходимо плавно ангажиране на мускулатурата и този начин се оказа много удачен. :peace1:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Tony » Вто Апр 15, 2014 10:00 am

Новото предизвикателство 5 вече е факт. :) Ако на някой му е интересно да го види, ето адреса в страницата на Боби: https://www.facebook.com/18925474110910 ... =1&theater
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 12, 2014 10:12 am

Някой може ли да ми препоръча някаква 10-тина минутна сутрешна гимнастика за тонус.
Аз най-вече имам проблеми с гърба и ръцете, почти постоянно съм схваната. А сега и проблема с ръката. Иска ми се да започна редовна, лека гимнастика сутрин.
Благодаря.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Tony » Чет Юни 12, 2014 10:38 am

Хипо, бих ти препоръчала клекове - ето това имам предвид: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1148_n.jpg /снимката е доста голяма и не може да се визуализира, затова я давам с линк/ Доста са натоварващи в края на месеца, но пък се започва плавно и е приятно. :peace1:

Или пък си харесай нещо от тренировките на Руми - има много. Ето нещо за 15 мин сутрин: http://fitnesinstruktor.com/15-min-trenirovka/
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Юни 12, 2014 11:17 am

Аз бих ти препоръчала слънчевият поздрав от йога асаните. Раздвижва цялото тяло, подобрява кръвообръщението, при редовно практикуване болките в гърба отшумяват. Създава тонус и настроение, не е силово и е лесно постижимо.
Аз лично го правя всеки ден ( от 5 години) по 10 повторения.
Скрит текст:
http://www.yogazavseki.com/2011-02-02-20-26-37

Скрит текст:
http://vbox7.com/play:7b77320fa0
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 12, 2014 12:08 pm

Мерси и на двете. :bouquet:
Мисля, като начало да започна с йогата. Моите стави са много неподвижни, затова си мисля, че ще ми се отрази добре. Пък после ще видим. :) Даже сега направих малко и усещането след това е много приятно. :yess:
За съжаление, апартаментът ни в Дания е много малък и е доста неудобно да правя упражненията на Руми. Преди известно време пробвах, ама то измъчена работа, само внимавах да не се ударя в нещо. :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Kalina » Чет Юни 12, 2014 11:01 pm

Hippo написа:Някой може ли да ми препоръча някаква 10-тина минутна сутрешна гимнастика за тонус.
Аз най-вече имам проблеми с гърба и ръцете, почти постоянно съм схваната. А сега и проблема с ръката. Иска ми се да започна редовна, лека гимнастика сутрин.
Благодаря.

Hippo, може да разгледаш и това http://vbox7.com/play:cf16aa53 правя ги сутрин по 20 мин. много добре ми се отразазява.
От десетина дни съм се запалила по петимата тибетци лека йога. Обаче някой път ме надвива мързела.http://vbox7.com/play:3e026026ca
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот at_m » Сря Юли 23, 2014 6:27 am

Здравейте --

Понеже и аз съм нов тук, та веднага се хванах за темата със спорта. Аз спортувам по 4-5 пъти седмично, ще поразгледам по-нагоре, но вече ми се мернаха няколко интересни поста.

Успех на всички и ще се радвам да се мотивираме взаимно.

Поздрави! :)
at_m
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 6:23 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 23, 2014 6:43 am

at_m добре си дошъл в нашето скромно леко обсебено от Зоната "тайно"съсловие :laugh1: :hug: Ще се радвам много ако се присъединиш към нас, защото мъжките зоНбенца ни се броят на пръсти, и си ги гледаме като писани яйчица...така че ако искаш да се почувстваш по-специален, тук е мястото да знаеш :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот at_m » Сря Юли 23, 2014 6:54 am

pipilota написа:at_m добре си дошъл в нашето скромно леко обсебено от Зоната "тайно"съсловие :laugh1: :hug: Ще се радвам ...


Много благодаря. Очарователен ден ти пожелавам. :bouquet:
at_m
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 6:23 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот at_m » Сря Юли 23, 2014 12:47 pm

Самми написа:Ура, от днес танците започват пак за мен! Това много ми липсваше и може би си въобразявам, но липсата на 1,5 часа седмично хорца ми забави свалянето на килца.


Танците са много хубаво нещо. И развеселяват, а човек като е щастлив отделя хормони, още по-добре за отслабването. И аз танцувам, салса само че. Голям кеф. Адмирирам хора, които се занимават с танци. :smdance:
at_m
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 23, 2014 6:23 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Вто Авг 19, 2014 8:47 am

В последно време Crossfit добива голяма популярност и масовост. В САЩ са луднали. Разпространява се и в Европа (и в БГ има тук таме). На кратко това са високо интензивни интервални тренировки както за аматьори, така и за професионални спортисти. Вижте на какво се базира хранителния им режим.

Spoiler alert - The Zone :)
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот ДиДи » Пон Сеп 15, 2014 8:26 am

Добрутрю чада!

Имам бърз въпрос относно упраженения и леките закуски преди тях. Трябва ли да са изцяло само от протеин (30 минути преди и 30 след) или трябва да са си като нормален блок (протеин/мазнини/въглехидрати)?

Аз упражнения си правя от доста време вече .... 5 дни в седмицата. Свалила съм 3-4 килограма (от 59 на 55), което за моите 170 см са идеални и се чувствам идеално (но всеки, които ме види и ми казва, че съм отслабнала, а не ми е за цел да слабея, желая просто да стопя мазнинките, поне по-голямата част и да ги заменя с мускулна маса). :)

Малко информация по въпроса ще е идеално. Всеки ден правя упражнения за ръце (жените много ги подценяват, а много красиво да видиш жена със стегнати ръце и леко оформено рамо според мен), коремни преси, клекове и други. Правя упражненията в нас с гири между 2 и 4 кг, зависи от упражнението :) :msmile4: :msmile14:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Сеп 15, 2014 12:13 pm

Блокът задължително трябва да е балансиран, а не само протеини.
Всички блокове, които ядеш, трябва да са балансирани, независимо дали се отнасят за спорт, преди лягане или за нещо друго.
Единствено при желание за задържане на килограмите или при чести големи натоварвания може блокът да не е балансиран, като се удвояват мазнините. Но под големи натоварвания нямам предвид упражнения 5 пъти в седмицата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот ДиДи » Пон Сеп 15, 2014 12:24 pm

Italiano написа:Блокът задължително трябва да е балансиран, а не само протеини.
Всички блокове, които ядеш, трябва да са балансирани, независимо дали се отнасят за спорт, преди лягане или за нещо друго.
Единствено при желание за задържане на килограмите или при чести големи натоварвания може блокът да не е балансиран, като се удвояват мазнините. Но под големи натоварвания нямам предвид упражнения 5 пъти в седмицата.


Благодаря за отговора! Значи, ще си държа на балансирания и това е! :) Той Бари доколкото помня, беше споменал да се хапва по нещо малко преди това .... и след тренировката пак .... обаче .... това малкото ... 1 блок ли е или по-малко?

Аз си имам 11 ПБ на ден, така ще ми станат 13 в дните, в които тренирам, това добре ли е или ще стане доста? :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron