Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Хриси » Вто Фев 18, 2014 1:40 pm

Пламче, мъча се все още да го завъртя, но уви! Може да го напълня с нахута, който така и не ми хареса и няма да се занимавам повече с него, та поне да ми уплътни обръча. Че и детето ме гледа, и то се чуди как се върти това нещо.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Фев 18, 2014 2:10 pm

Пълнен обръч с нахут ... звучи почти като рецепта за готвене.
:laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 18, 2014 3:22 pm

Aa, какви обръчи, кви 5 лева :lol: Отивате в магазина и си купувате 5 метра ластик...Емо еса са, еса са, пи пи Я.... :glaugh: Там при скачането е истината. АКо няма кой да ви държи ластика, два стола ще са ви от полза...

Сега и аз имам въпрос...в последно време оттренировки много започна да ме боли кръста....не много, ама на другия ден го усещам че нещо не е в ред..не знам дали е временно....аз бях зарязала физическите натоварвания, ама от няколо седмици пак съм в джаза ама сериозно, по един час всеки ден...20 минути на пътеката с тежести на краката, и после всякакви упражнения за задни части и крака...ама тоя пуст кръст....

И скоро ще сложа снимки на синковеца, да видите за шест месеца яки тренировки със зоната, и преди зоната...разлика голяма, само трябва да кача снимките :yess:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот eldass » Вто Фев 18, 2014 5:17 pm

Пипи, ако не отшуми болката, да не би да е неправилно натоварването - в смисъл недобро и прецизно изпълнение или просто претоварваш.

И аз наблягам всякак на краката и виждам голямо подобрение на силата. Такива крака нямах и когато тренирах интензивно във фитнеса. :lol: Струва ми се, че много мускулести ще станат. :laugh:
Скачам си без въже или ластик и само за 10 дена толкова задобрях, че 25 минути са ми загрявката само. ;)
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Вто Фев 18, 2014 7:44 pm

Пипи, 20те мин загрявка на пътеката са добре за всеки ден, но тия упражнения за крака и задни части ако ги правиш ежедневно, няма как да не претовариш... може би точно там е проблема. Опитай тридневна програма:
1ви ден - 20мин пътека + упражненията които правиш сега
2ри ден - 20мин пътека + упражнения за горната част на тялото... лицеви опори, коремни преси, бицепс и трицепс, рамо (за последните три ще ти трябват гири) ако нямаш гирички (пък даже и да имаш) може да пробваш упражнения с гумени ластици, от тези дето се настъпват и почваш да упъваш здравата :D
3ти ден - чисто кардио, няма значение какво стига да се изпотиш здравата :D
4ти ден - заслужена почивка.

По този начин ще имаш по 3 дни почивка за всяка мускулна група, преди да я натовариш отново. Адмирации за усилията и браво на сина ти, чакаме снимките.
Поздрави!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Фев 19, 2014 12:40 pm

Райнов, сподели как върви зонуването при теб ( ама не тук, в друга тема), само в спортната тема се включаш:)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Gazilot » Сря Фев 26, 2014 9:38 pm

Karrita написа:Райнов, сподели как върви зонуването при теб ( ама не тук, в друга тема), само в спортната тема се включаш:)


Подчертаното ме интересува и мен.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Crunk » Чет Фев 27, 2014 4:52 pm

О да да и аз от кога чакам снимков материал :bigsm24: . За мотивация, за мотивация :)
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Пет Фев 28, 2014 11:25 am

По колко блока протеин приемате след тренировка (да кажем 1км/ 30 мин. плуване)? Аз приемам между 13 и 15 блока дневно в зависимост от натоварването, но ме интересува как да ги разпределя през деня. Една доза от този Country Life, Gluten Free, BioChem Sports, 100% Whey Protein 23,3 г. идва около 3БП, но ми се струва много да приема 3БП наведнъж без БВ и БМ :th:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 28, 2014 3:01 pm

Чарли, няма преди, няма след тренировка, винаги приемаш с протеина и въглехидрати, и мазнини. Всяко хранене трябва да ти е балансирано, ако искаш да си в Зоната. По колко блока, нека активно спортуващите да кажат. Успех!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Фев 28, 2014 3:47 pm

TheCatCharli Най-естетвения и бърз начин да ти растат мускулите е Зоната :yess: Натъртвам на думата "естествен начин".

А бях обещала да сложа снимки на нашето момче, което и преди си тренираше, но от време на време беше в зоната. В един момент за 6 месеца, стриктно спазване спазване на зоната, и ежедневни тренировки и резултата "ПРЕДИ" и "СЛЕД" е това:
Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Рабира се натоварването е голямо, яде като животно количества блокове, но разултата е забележителен. Другия месец ще стане :peace1: на 21 г.

Гледам и мъжо в къщи, и синът и всички които са в зоната и тренират, и никой фитнес инструктор не може да ме убеди да се съглася да ми направи меню....по-скоро аз на тях мога да им правя такова...имала съм разговори с хора, които също имат релеф, тренират като замаяни в залите, и като започнат да ми обясняват кой начин на хранене е най-добър за спртуващите и ми се иска просто да се обърна и да си тръгна :stupid: ....даже и не ми се спори с тях :laugh4: Аз видях с очите си за 6 месеца какво направи зоната с нашето дете :peace1: :yess: И всичко това без никакви добавки и никакви химии, само Зонова храна :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Crunk » Пет Фев 28, 2014 5:26 pm

Ааааа много, много добре :). Натурална сила. Голяма мотивация за всички стремящи се към такава форма :), без химия ... :smdance:
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот KGB » Съб Мар 01, 2014 9:08 pm

Така, да се изкажа и аз по темата, но и не бягам от съвет от по- напредналите със спорта в зоната.
Така, аз тренирам всеки ден, ходя на зала 4 дни в седмицата, като тренирам всеки път различните мускулни групи, 3 дни в седмицата имам кардио по 25-30 мин., единственото, което се повтаря всеки ден са коремните мускули, когато в деня ми се пада да тренирам коремни мускули правя по 400 коремни преси, а иначе в дните в залата, и при дните с кардио тренировката правя по 200. Имам малко колебания при храненето преди и след тренировка, сега ще споделя с вас как правя аз нещата, и ако случайно бъркам някъде- поправяйте ме .

Сутрин 30 мин след ставане - 2блока
Обяд- 3 блока
Следобедна закуска - 3блока, като се пада 1ч и 15мин. преди тренировката- тя е 40 мин, с 20 сек между всяко повторение и 1 минута между отделните упражнения.-
Вечерята- 4 блока, вечерята се пада някъде 40-50 мин след тренировката - тук имам колебание, колко мин. след тренировката трябва да си хапна.
Вечерната ми закуска е - 1 блок, като 30-40 мин. преди лягане.

Успех и чакам съвет от сериозно зонбираните фитнес маняци :laugh1: :laugh2: :laugh4:
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот eldass » Нед Мар 02, 2014 10:27 am

Е, Пипи страхотно момче и страхотни резулатати! :) Нека да е все така здрав и зонов, и ние ще се опитваме да направим такива плочки :laugh4:
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Пон Мар 03, 2014 12:20 pm

KGB, здрасти първо да кажа :smdance: От това което си написал, аз лично бих променил някои неща и те са:
Закуската, Обяда и Вечерята са основните ти хранения и трябва да са равни като количество. Професора казва, че на храната трябва да се гледа като на лекарство, и както лекарства се пият на определено време и на равни дози, така и храната трябва да се дозира по равно.
Следобедната ти закуска би трябвало да намалее с 2 блока, които да отидат към закуската 30мин след ставане.
Ако искаш да си запазиш това разпределение за 13блока на ден, аз лично бих преместил 1блок от вечерята, към обяда за да се получи следното разпределение: 4 - 4 - 1 - 3 - 1 ... Това с идеята че през деня тялото като цяло изразходва пвоече енергия и този блок към обяда ще му дойде по-потребен отколкото на вечеря.
Също така можеш да скъсиш с 30мин времето между следобедната закуска и тренировката, защото ако приемем че 1блок ще те задържи около 2 часа в зоната, ще се получи следното: Следобедна закуска - 40мин интервал - 40мин тренировка - 40мин интервал - Вечеря. Точно 2 часа между двете хранения.
Това е от мен, поздрави и успех!

P.S. Кари, Гази, трябва да направя един дневник ама не ми е дошла музата :yess:
P.S. Пипи, да поздравиш сина си за резултата, БРАВО!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот KGB » Пон Мар 03, 2014 2:43 pm

Rainov, благодаря за съвета!!!
Мисля да спазя това, което си ми написал като препоръка, но да вметна, че моята работа е в офис от 8 до 17ч. и заради това в обяда бях заложил на 3 блока, но за закуската може би си прав, защото като закуся и преди да стане време за обяда- преди 4-я час усещах глад.
За следобедната ми закуска: беше 2 блока, но усещах, че нямам много сила във фитнеса, като работя най- много с 45 кг, а всъщност преди използвах до 60кг и заради това увеличих следобедната закуска на 3 блока за 3-4 дни, като замисъла ми беше да увелича горивото за силови тренировки с по сериозни тежести, но резултата бе същия. Така че ще експериментирам и с твоя съвет с лека поправка.
Ще ги разпределя така: 3-4-1-4-1, като вечерята спрямо твоята препоръка ще я увелича с 1 блок, тъй като си мисля, че след тренировка е нужна повече храна на изтощените мускули, ако греша в това си твърдение, приемам градивна критика, пък и се замислям, дали тези 13 блока са достатъчни при 6-7 дни тренировки в седмицата...., .

:peace1: :yess:
KGB
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Яну 17, 2014 8:23 pm
Свети Влас

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта