Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 29, 2013 8:01 pm

Plam4e22 написа:
Скъпа, Hippodel, мога да ти дам идейка- започни да се превозваш с колело или карай ролери- много е забавно и раздвижващо. Всеки път като се разхождам тук в Пловдив в градината или някъде край природата виждам все повече колоездачи и хора, които тренират бързо ходене с гири в ръка- доста е изпотяващо и изморяващо :lol: има голям ползотворен ефект от йогата, а още повече за здравето :lol:


Мерси за отговорите!
Нимфичке, колкото и голям ефект да има, йогата не е за мен. :hug:
Пламче, това с колелото е и една от моите идеи и без това тук всички масово се придвижват с велосипеди, така че ще се слея с тълпата. :lol: Според теб, за да си промена физическата активност от лека активност(ходене пеша) на умерена активност(3 пъти седмично по 30 минути), карането на колело 3 пъти седмично по 30 минути, достатъчно натоварващо ли ще е или трябва да е повечко? :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Сеп 29, 2013 8:05 pm

Хипо, колкото повече натоварване, толкова по-добре за зоната :) Но тогава ще трябва да увеличиш и блоковете, и ще видиш какво слабеене ще падне тогава :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 29, 2013 8:39 pm

pipilota написа:Хипо, колкото повече натоварване, толкова по-добре за зоната :) Но тогава ще трябва да увеличиш и блоковете, и ще видиш какво слабеене ще падне тогава :bow:


Е да де,
това е въпросът, при какво натоварване да увелича блоковете? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Пон Сеп 30, 2013 8:15 pm

Здравей Hippo! Скоро наистина не бях влизал във форума, но занапред смятам да съм по редовен :D
Относно твоя въпрос, с какво да започнеш, аз бих ти препоръчал най-елементарното нещо, за което са създадени телата ни, и което и ти си предложила... Ходене пеша. Аз съм го ползвал това "упражнение" точно за възстановяване след почивка (под почивка разбирай мързелуване и унищожаване на вредни храни за да няма за другите хора).
Бих те посъветвал обаче не просто да вървиш... Прави го като игра в която се състезаваш със себе си. Предполагам имаш "голям телефон" (смартфон)... изтегли си някоя програма за следене на спортни активности (аз ползвам Runtastic) или просто ползвай часовник за да си засичаш време. Остава ти само да си избереш маршрут, да си сложиш едни слушалки с любимата музика и да се разходиш като гледаш да поддържаш максималното темпо на което си способна. След първия опит вече ще имаш и засечено време, под което не трябва да падаш, а само да подобряваш. Около един час бързо ходене + зоната ще ти дойдат супер :D
Прави това винаги когато можеш (всеки ден най-добре) и като дойде момент в който вече не си подобряваш времето и си смъкнала солидна част от теглото си, може да "прибегнеш" към тичане или колело, като запазиш и регламента на играта.

P.S. Относно обиколката на корема. Тялото ни е така "програмирано", че като трупа мазнини, последните места, които ползва за хамбар са вътрешните ни органи. Точно те обаче са на първо място при чистенето на мазнините, и затова първите свалени колограми няма да се отразят на обиколката на корема, но след това пък започва "визуалната" промяна. Успех!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 30, 2013 10:15 pm

Здравей rainov ,

Мнооооооооого благодаря за изчерпателният отговор и полезната информация. Радвам се, че отново си във форума, защото постовете ти за спорта са много интересни, явно ги разбираш нещата. ;) Ще се опитам да направя, това което си ме посъветвал и ще пиша как върви.
Успех и на теб! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Сеп 30, 2013 11:48 pm

Райнов, щях да попитам до къде стигна с процентовото отношение на мазнините ти? Искаме да видим резултатите, че да се надъхваме :о
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Вто Окт 01, 2013 8:45 am

Plam4e22 написа:Райнов, щях да попитам до къде стигна с процентовото отношение на мазнините ти? Искаме да видим резултатите, че да се надъхваме :о


Plam4e, да ти кажа от 20 дена нещо ми падна мотивацията. Това винаги ми се случва в края на лятото и общо взето Септември ми е доста мързелив... в момента съм "замазал" положението но скоро почвам наново с пълни сили. Ето една снимка на това как изглеждах преди месец... може би на 6%, не съм сигурен.
Поздрави!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59058742/IMAG0157_1.jpg
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Окт 01, 2013 10:50 am

Хлъц! :bigsm28:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот milve » Вто Окт 01, 2013 2:33 pm

Ако има немотивирани дами след снимката на Райнов - значи не са за Зоната....
Представяш ли си Милве, как се снимаш след около година с малко по-малки котлончета на мястото на коремчето....ИИххаааа.
с две думи: " много мотивиращо" значи......
Аватар
milve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 10:33 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Сря Окт 02, 2013 1:37 am

nympheacea написа:Хлъц! :bigsm28:

Мога да споделя същото мнение :о ама това с мотивацията е моментно т.е. Или ти е нужно малко разнообразие или някой да ти "подпали" фитила :laugh1: аз гледам да се самонадъхват с някакви снимки ( на мацки де :laugh4: ) , особено йоги, но и тази тука хм... Ще има да бягам сега :laugh1:
Поздравления!
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 02, 2013 5:13 am

rainov написа:Ето една снимка на това как изглеждах преди месец... може би на 6%, не съм сигурен.
Поздрави!
https://dl.dropboxusercontent.com/u/59058742/IMAG0157_1.jpg

Въх, Райноооовввв ввв в ввв в в в, :bigsm8: може ли такова нещо.... то ясно, че зоната предпазва от инфаркти, ама недей така да експериментираш със женските зоНбита тук... :crazy1: С хормоните шега не бива....

Шегата настрана, ама си заслужаваш комплиментите...и симетрията страшна ... :jumpwow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Окт 02, 2013 9:37 am

Благодаря за комплиментите... от към мотивация ми дойдоха точно на време :hug:
Днес смятам да извадя колелото и да го поизмъча малко (или то мен) :D
Plam4e, съгласен съм с теб за мотивацията, пускам и един клип на Elliott Hulse по темата. Нещата които казва, поне според мен са доста верни... човека е голям спортист и качва много интересни клипове с информация не само за физическия аспект на спорта, но и за психолигичната и духовната му страна. Мисля че се занимава и с йога :P

http://www.youtube.com/watch?v=LZtxaPNoN18&list=PLzJIbt6APCDLOe2wF0HZN5uiNiH20fW2m&index=1

P.S. Pipi... с тия зоНбита ме застреля :laugh4: , по-добро словосъчетание описващо зона маниаците няма.
Айде успех на всички и приятно потене!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 02, 2013 2:05 pm

rainov написа:P.S. Pipi... с тия зоНбита ме застреля :laugh4: , по-добро словосъчетание описващо зона маниаците няма.
Айде успех на всички и приятно потене!

Aаа, Райнов, аз само да кажа, че това буквосъчетание "зоНбита"е патент на един он нашите нови мъжки членове в този форум - Gazilot :laugh1: И аз най-безцеремонно го откраднах, ама се успокоявам, че не съм единствента крадла :laugh: Наистина не можеше да се измисли по добро описание за маниаците в Зоната :laugh: А на теб ако ти трябва още мотивация, пускай малко повечко снимки :laugh1: и такива коментари ще прочетеш, че после ще тренираш по 24 часа :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Окт 02, 2013 2:12 pm

Райнов, не се страхувай от мен, аз съм щастливо обвързана, но за сметка на това обичам да гледам....
:bigsm27:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 02, 2013 2:15 pm

nympheacea написа:Райнов, не се страхувай от мен, аз съм щастливо обвързана, но за сметка на това обичам да гледам....
:bigsm27:

Абе то и аз съм щастливо обвързана, ама... :think2:...аз ще чакам Плачето, да видим тя какво ще каже... :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот rainov » Сря Окт 02, 2013 11:31 pm

Само аз лик съм щастливо необвързан :bow:
Като си подобря формата от снимката ще се похваля... че сега бая съм се върнал назад :dum: Не знам защо така, но само да си помисля за кафе с бисквити и почвам да трупам :wow: Явно ми е такъв периода...
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта