Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Мар 30, 2013 6:51 pm

Спортът, и дори леките физически упражнения са фактори, които лесно могат да ви изтласкат към центъра на Зоната. Ако погледнете :bigarrow: пирамидата на Зоната, която Бари Сиърс нарича „пирамидата на здравето“, ще видите, че спортът е важна част от механизма на този здравословен режим.

Тази тема е за всички, които са осъзнали каква сила има храненето в Зоната, когато върви ръка за ръка със спорта и физическите натоварвания.
:running:
Изображение Изображение Изображение
Последна промяна Pipilota на Нед Май 26, 2013 2:29 am, променена общо 2 пъти
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: СПОРТУВАНЕТО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Съб Апр 20, 2013 12:39 pm

Защо сме оставили тази темичка празна? :) Какво правите вие с движението? Ходите на фитнес, организирате си всекидневни разходки, спортувате вкъщи или е нещо различно? :msmile13:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: СПОРТУВАНЕТО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Нед Апр 28, 2013 8:18 pm

И какво сега? Никой не иска да си каже тайните тука :о . Аз от много време харесвам един треньор, който освен че яко раздвижва е и много харизматичен :) Kendall Hogan
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: СПОРТУВАНЕТО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 28, 2013 11:13 pm

Хах :laugh: Самми, Do NOT worry :laugh: Ние ще си гукаме двете тук, пак е нещо :) Явно спортуването не е за всички в Зоната. Ама и аз съм за едно тежко мъмрене, с наказание в ъгъла с вдигнати ръце :laugh3: защото знаеш ли как съм се измързеливила, и да не кажа че я тренирам веднъж в седмицата, я не. А преди, като почнах зоната, една година яко на пътеката, и упражнения какво ли не :lol: Преди да започна Зоната, не бях тренирала през живота си :) И първия ден като започнах с тренировки, по настояване на мъжо :) и се оказа, че не мога да направя ЕДНА лицева опора :oh: за срамотиите. Почти си допрях брадичката до земята и си останах така лежаща :laugh3: И като се ядосах на себе си :) Не съм осъзнавала, че съм толкова безсилна :) Мускули ЙОК :) както се казва. И така започнах, от една ниска масичка, малко по малко слезнах на земята, и стигнах до 20 лицеви, което за мен си беше супер много голямо постижение, и така година и нещо тренировки, потене, и после след великото потене, и след душ чувството е направо невероятно, особено подсилено от зоната, искаше ми се да летя от кеф.
Обаче в последно време, редовното оправдание на всеки мързеливец "не ми стига времето", "кажи ми кога", "кое по напред","нямам време за това" и т.н е и моето правдание, което не е оправдание, защото сега вместо да седя тук да си чеша езика, мога да тренирам , нали :laugh: Но скоро и тоя мързел ще свърши, и ще се връщам в редиците на спортуващите. Ама и аз си имам оправадение, щото заради тоя сайт, който ми изяде повечето свободно време, сега съм на този хал :)

И понеже мила ми Самми, тук си говорим само двете, сега е твой ред да споделяш :) И всички други шпиони, дето само надничат тук :mix4: без да пишат, или да пишат, или марш някъде в другите теми :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: СПОРТУВАНЕТО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Пон Апр 29, 2013 8:36 pm

Емиииииии аз не съм много спортна натура. Работя седнала, а по принцип обичам да се разхождам и да се катеря по планините :), но това са неща, за които рядко успявам да намеря време. Преди две години започнах да ходя на народни танци - танцуват се само хора, но бързи, засукани и изтощаващи тялото , нооооооо ... зареждащи духа :bigsm16: . Това нещо - два пъти седмично по 1 час. През лятото обаче нямахме никакви занимания и тогава тръгнах на фитнес, дамски за 30 мин.: редуват се уреди с кардио за по 30 секунди. Много е интензивно и много изморително. Хранех се според указанията на инструкторките уж, с до 1200-1300 калории дневно и ....качих точно 5 кг. Вкъщи си свалях какви ли не тренировъчни програми от нета - никакъв ефект, освен разочарованието. Купих си велоергометър, но тази зима и двамата почивахме. От февруари пак ходя на танци, но само в неделя и то по 1,5 часа - прибирам се вкъщи червена като домат. Сега съм си съставила една програма да видим дали ще я изпълнявам - два пъти седмично вело-, два пъти седмично кардио с този от горния линк, който съм дала и един път хорца. Ще видим ефект. Лошото е, че колкото и виновно да се чувствам като пропускам, колкото и сериозно да си обещавам вечер като си лягам, че сутринта ще стана 40 мин. по-рано, изобщо не успявам да го направя :(. Та това е моето споделяне, PIpilota. Да ходя ли в ъгълчето - приготвила съм си няколко орехови черупки за коленцата и чакам само да кажеш да заминавам към наказателния ъгъл :bigsm10:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Още еднин начинаещ в зоната :)))

Мнениеот cccveti » Чет Май 09, 2013 10:30 am

Здравейте,много полезен сайт в предвид объркването :wow: което изпитвам в лутане из рецепти и менюта в книгите :dum: :cook: .За мен те са меко казано обезкуражяващи :oh: :shy: ")))Не ми остава време да я разбера от там просто,но ето че ви има вас :techie-typing:
Моята историка е дълга и понеже не мисля,че и е тук мястото само ще посоча спорта с който смятам да си помагам в Зоната :)))
Гледане на преродени деца-едното на 2г другото на 4м :hug: :hug: :))))
Чистене :huffy: :)))
Разходки-сутрин и вечер по 1ч средно по 2-3км на разходка според Nooma/програма за андроид,в която има gps и различни съвети за надъхани) - има до нас паметник с мноооого стълби,качвам вечер стълби по 30мин докато друга мама баламосва децата :))))и така се редуваме.
На обед правя една програма от две седмици P90X/родих преди 4м и от 3м малко по малко започнах отново със спорт.Стъпка по стъпка стигнах до тук,за втори път минавам по този път в рамките на 2г,този път реших да имам различен режим на хранене и това да е Зоната:)))
90 дневна тренировка с висока интензивност аз съм добавила и Йогичка по 20мин за разспускане
http://www.youtube.com/watch?v=OIyjnyHj1mk
Това е за сега.Надявам се да вкарам цялото семейство в зоната и да имам поддръжници във ваше лице:)))) :bouquet:
cccveti
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 09, 2013 10:11 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Самми » Нед Май 19, 2013 2:06 pm

Ура, от днес танците започват пак за мен! Това много ми липсваше и може би си въобразявам, но липсата на 1,5 часа седмично хорца ми забави свалянето на килца.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 03, 2013 1:45 pm

Аз играя футбол 1 или 2 пъти седмично. Доста тромава работа.
А едно време (не чак толкова отдавна - до преди 2-3 години) правех по 3-4 мача на седмица.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Юни 03, 2013 4:05 pm

Italiano споко :) СКоро ще играеш футбол, както никога до сега :) Но определено на равно със зоната трябва да се хванеш малко повечко с упражненията. Измисли нещо на първо време, ако трябва в домашни условия :)
Мъжо преди да почне зоната, беше като трол :laugh: в истинския смисъл на думата :) С неговите 20 кила отгоре, + уникален мързел...и това от както го познавам :oh: После обаче, след около 2 седмици в зоната, нещо му прищрака, и ми викаше че не можел да се спре, искал да ходи и да обикаля постоянно :о После започна и слеки тренировки, купихме си пътека, почна да ходи от време на време, и малкопо малко, сега вече след две години в зоната в къщи е като една фитнес зала, щанги, гири, уреди, кво ли не, супер яко физическо натоварване. И няма и спомен от спасителния пояс, който си носеше години на ред :laugh1: беше с огромен корем :laugh3: а сега вече му се офоромиха плочките :bow: Ако някой, някога ми беше казал, че мъжо ще тренира, и няма да се разпльоква като дропла по диваните, и че ще го видя със завидно тяло, щях да се скъсам да смея :laugh: Обаче...истински факт в момента :)

Не си мисли, че това е само защото имал воля, и или време, или тем подобни. Просто като влезеш в ЗОната, започваш да преливаш от енергия, особено докато имаш мазнини за сваляне, и тогава е момента да се възползваш от чувството, и да започнеш да си изграждаш и навиците за спорт, без да ти тежи :) Чъвството да плувнеш в пот, и после след душ направо е невероятно :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Юни 03, 2013 4:14 pm

А и другото, което исках да кажа за мъжката половинка :) Купи си една жилетка, такава, дето прилича досущ като на полицаите :) само че цялата с разни джобчета, в които да слагаш торбички с тежести. За тренировките му, за допълнително натоварване. И като я облече за първи път, аз почнах да пълня джобовете с тежките торбички, и стигнахме до около 15-20 килограма от горе. И изведнъж възкликна с голямо възмущение :laugh: Каза ми "това как тежи, не е за вярване. И представяш ли си, че тези килограми съм си ги носел години на ред в мазнини около мен..как съм ходил не знам..."
И от тогава все като видя някой с наднормено тегло, и все за това се сещам..ако знаеха само какъв товар носят върху себе си... :oh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 03, 2013 4:33 pm

Аз не си падам по фитнес и тежести. На мен ми дай да гоня топка.
Ако не си бях контузил китката при едно падане на футбол, щях и тенис на корт да поцъквам.
Ама сега трябва да мине време за възстановяване, а дойде ли есента, тенис на открито вече не става.
Затова ще разчитам само на футбол.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот milve » Сря Юли 17, 2013 10:55 pm

Здравейте и от мен! Приемате ли нови членове в клуба? Реших да се включа в обсъждането на темата спорт, която всички желаещи да отслабнем много настойчиво отбягваме.
Като се замисли човек какво са 45-60 минути тренировка на едно 24 часово денонощие ..? Истината е, че спорта, тренировката, репетицията и т.н. ни вадят от "зоната ни на комфорт", а на нас това не ни харесва. Затова е важно да опитваш различни неща, докато намериш това, което много, ама много ти харесва да правиш. Имам известен позитивен опит със "зоново хранене", но се оказа, че фактора "физическа активност " ми е повече от ЗЛЕ. Така докато не открих моята гимнастика в студио с една дива треньорка ( според мен мисията на живота и е да ме тормози :laugh: ), която си разбира много от работата. Ходя 3 пъти седмично от 8 месеца и вече околните забелязват ефекта. Номерът е да стигна до студиото и дори да не ми се тренира, след това изпитвам истинска наслада, че съм се напънала да направя нещо хубаво за себе си.
Назря момента да включа по-сериозно ролята на храната и т.к. имах супер резултати "преди" със "Зоната " мисля да стрелям...Надявам се да помагате ако имам нужда и да се подкрепяме взаимно.
Аватар
milve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 10:33 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юли 18, 2013 1:42 am

milve :hug: добре си дошла при нас :bouquet: Разбира се че приемаме нови членове :hug: С удоволствие ще помагаме с каквото можем, но по принцип всичко зависи от самата теб. Тук повечето вече са "стари кучета" в зоната както се казва, и можеш да разчиташ на всички...ще се радвам да си една от сериозните, с хъс, и истинско желание за пстигане на успех, защото повечето влизат, поглеждат и после безследно изчезват...незнайно защо :think2: Ще се радваме да споделиш каква ти се целта в зоната..отслабване или здравословно състояние
Чувствай се като у дома си, и не се притеснявай да сподеяш. Тук сме едно голямо задружно семейство :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Юли 18, 2013 6:00 am

Milve добре дошла и от мен. Надявам се да се задържиш сред нас :bigsm21: тук всички сме едно зоново семейство както каза :bigsm44: и всички си помагаме!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Чет Юли 18, 2013 11:19 pm

още не мога да преценя дали в резултат на волята ми или на Зоната, от 1 месец просто не спирам да се радвам на тонуса, който имам във фитнес залата. Дори някой път съм си мислила да си направя малък опит със себе си- да спра да ям зоново , като например да изям една торта :bigsm39: и после да отида да тичам. Честно да ви кажа, чак не си вярвам на разсъжденията и със сигурност не искам да го правя, но определено спортът ми е страшно важен. До преди 3 месеца ходех на Зумба и мога да ви я препоръчам, защото е нещо многоооо забавно :bigsm15: хем танцуваш, хем аеробика :lol:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юли 19, 2013 12:00 pm

Пробвал съм зумба, ама нещо не ми хареса.
Не е за мъже.
Пуснете една топка да я гоня като луд - ето това е спорт.
Макар от снощи да обмислям закупуване на въже за скачане. И по 20 минути да си връткам на него, пак доволно.
Обаче все още се колебая, защото не знам дали много ще ми се смеят комшиите, като скачам на него пред кооперацията. :shy:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Следваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта