Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот shtur4e » Нед Авг 13, 2017 7:31 am

Специалният Ви хранителен режим е режим според Зоната или нещо друго? Креатинът сам по себе си е една добавка, която ще накара тялото Ви да задържа вода и ще товари бъбреците. За жени не е препоръчителна употребата на креатин, при мъжете вредните ефекти се тушират от тестостерона, който при тях е в доста по-големи количества. На първо време, прочетете книгите на Бари Сиърс, публикувани в сайта на Зоната. Начинът на хранене в Зоната - количество и съдържание на храната сами по себе си осигуряват редуциране на телесните мазнини и покачване на мускулната маса. За 10 месеца в Зоната, от 34% телесни мазнини успях да сляза на 22%. За мускулна маса, освен зоново хранене, ще са Ви нужни и анаеробни тренировки (с тежести), които да стимулират увеличаване на мускулната маса. Ако все пак искате да приемате някаква добавка за целите си, това според мен би трябвало да е аргинин. Аргининът е база при синтеза на хормон на растежа, който от своя страна възстановява мускулите, чиито влакна се разкъсват при натоварвания. Мускулните тъкани се увеличават не толкова чрез синтез на нови клетки, колкото чрез увеличаване на обема си, бивайки стимулирани от натоварванията. Оставете съветите на фитнес-инструктурите и забравете за уредите във фитнеса. Няма нищо по-добро от тренирането със свободни тежести - щанги, лостове и дъмбели. Намерете човек, занимаващ се с вдигане на тежести - състезател, бивш състезател или треньор и го помолете да Ви направи програма. Между другото, тежкоатлетите с удоволствие дават съвети на дами. 10 години се занимавах с фитнес и резултатите бяха минимални. След като започнах да тренирам със свободни тежести, всичко си дойде на мястото - и изчистването на мазнини, и увеличаването на мускулна маса. Разбира се, ако желаете правете и аеробни занимания. Качествена храна според Зоната, добър тренировъчен режим и задължително време за възстановяване (сън и почивка), нищо друго не Ви е нужно. Успех!
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Зоната
 

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот shtur4e » Нед Авг 20, 2017 5:51 pm

В сайта, раздел "Ресурси".
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот Pitia » Вто Мар 12, 2019 4:18 pm

Здравейте :) ,
имам въпрос, който сигурно ще е много глупав: след силова тренировка (много тежка) преди пиех протеин една мерителна лъжица, което е около 30 грама. Ако искам да е по правилата на Зоната (а аз искам) трябва ли да го комбинирам с 4БВ и 4БМ???... Много ще ми обърка бройката блокове и часовете..Четох по нагоре, че за покачване на крехката телесна маса с 450гр трябва да се добави само един блок протеин, това само протеин ли означава или БВМ?
Pitia
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 28, 2019 11:34 pm
Жена

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот gogo » Вто Мар 12, 2019 5:28 pm

Pitia написа:Здравейте :) ,
имам въпрос, който сигурно ще е много глупав: след силова тренировка (много тежка) преди пиех протеин една мерителна лъжица, което е около 30 грама. Ако искам да е по правилата на Зоната (а аз искам) трябва ли да го комбинирам с 4БВ и 4БМ???... Много ще ми обърка бройката блокове и часовете..Четох по нагоре, че за покачване на крехката телесна маса с 450гр трябва да се добави само един блок протеин, това само протеин ли означава или БВМ?

Ако искаш да се храниш по Зоната, то трябва да приемаш на ден толкова зонови блока, колкото си изчислила по калкулатора. А един зонов блок се състои от блок протеин+блок въглехидрат + блок мазнина. Ако на едно хранене приемаш само протеин или само въглехидрат или само мазнина - това не е зоново хранене. Трябва да прецениш кое е по-важно за теб.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот Pitia » Вто Мар 12, 2019 7:58 pm

Покачването на протеина в дневното меню трябва да е съответно свързано и с покачване на въглехидрата и мазнината. Всичко трябва да е в баланс и инсулина да си знае мястото :yess:

Ами то си е написано по-горе , ама който не чете до края на страната :gunshot:
Pitia
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 28, 2019 11:34 pm
Жена

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот optimeon » Нед Май 02, 2021 10:06 pm

как да изчисля колко протеин трябва да приемам дневно?
optimeon
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 02, 2020 1:36 pm

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот Pipilota » Сря Май 05, 2021 2:41 am

optimeon написа:как да изчисля колко протеин трябва да приемам дневно?


Оptimeon, в сайта има калкулатор, с който да изчислиш колко блока ти се полагат в Зоната. Сиърс често нарича зоновите блокове "протеинови " Ако калкулатора ти покаже 14 блока, означава 14 блока протеин + толкова въглехидрати и + толкова мазнини (комбинация от трите вида на всяко хранене)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Покачване на мускулна маса и топене на телесни мазнини

Мнениеот optimeon » Пон Май 24, 2021 11:01 am

мерси много
optimeon
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 02, 2020 1:36 pm

Предишна


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта