Рибено масло в Зоната - Част 2

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Dara » Чет Яну 29, 2015 4:01 pm

Благодаря, Гого! Ще поръчам точно от това за дъщеря ми. А за ползите от рибеното масло и зоната въобще, съм се убедила сама, за съжаление прекъснах за доста дълъг период, надявам се вече да съм по - сериозна!
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот remarek » Пет Яну 30, 2015 1:33 pm

Аз си взех масло от български сайт. Ето това http://fitnesidobavki.com/index.php?rou ... uct_id=289
remarek
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 23, 2015 8:37 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Italiano » Пет Яну 30, 2015 1:36 pm

Човек, прецакваш се - излиза ти доста по-скъпо от този български сайт.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Съб Яну 31, 2015 6:22 am

Remarek, даже много яко се прецакваш. Now Foods, Ultra Omega-3, 180 Softgels е само 28$ и е с 2 пъти повече капсули. Разликата е убийствена. Направи си сметката търговецът каква печалба удря. Аз мойта сметка съм си я направил. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот newwoman777 » Сря Фев 04, 2015 5:00 pm

Привет и тук!
В миналата тема,Гого,бях споменала,че започнах от това рибено масло
http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305
да давам на снима ми по три капсули....вече около 20 дена ги пие и е много тонизиран.....мисля,че вече мога по 4 да му давам(не видях как се преценява,когато човек е здрав колко броя са му достатъчни!
И цял живот ли се вземат?
Последна промяна newwoman777 на Сря Фев 04, 2015 9:09 pm, променена общо 1 път
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Italiano » Сря Фев 04, 2015 5:30 pm

Линкът ти е грешен. Не е за рибено масло. Оправи го!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пет Фев 06, 2015 10:57 am

newwoman777 написа:Привет и тук!
В миналата тема,Гого,бях споменала,че започнах от това рибено масло
http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305
да давам на снима ми по три капсули....вече около 20 дена ги пие и е много тонизиран.....мисля,че вече мога по 4 да му давам(не видях как се преценява,когато човек е здрав колко броя са му достатъчни!
И цял живот ли се вземат?


Поддържащата доза е 2,5-3 гр. EPA+DHA(виж въпрос 55, където се описват дозите препоръчани от д-р Сиърс)
Що се отнася до времетраенето на приема на рибено масло - да, цял живот. Ще се опитам да обясня с няколко думи. Всичко опира до т.н. хормони Айказаноиди. За изграждането им (на айказаноидите) основна роля имат есенциалните(незаменими) мастни киселини омега 3 и омега 6. Омега 3 отговарят за "добрите айказаноиди", а омега 6 за "лошите" айказаноиди. Добрите и лошите айказаноиди трябва да бъдат в равновесие, следователно и приемът на омега 3 и омега 6 трябва да бъде фифти-фифти. Оказва се обаче, според различни изследвания, че съотношението омега 3: омега 6, което се приема ежедневно е 1:15 и стига до 1:25. Затова трябва да се ограничи приемът на храни с омега 6(например олиото да го заменим със зехтин) и да увеличим приемът на омега 3, което основно става чрез пиене на концентрирано молекулярно пречистено рибено масло. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот mnv » Нед Фев 15, 2015 7:48 pm

gogo написа:
Elina1 написа:Как се определя дневната доза? Аз в момента вземам по 3 капсули, но се притеснявам дали е достатъчно и дали не "хабя" маслото напразно.

Елина1, в закупеното от теб рибено масло в 2 капсули има 1,2 гр. EPA+DHA. За количеството EPA+DHA виж тук въпрос 55. Излиза, че трябва да приемаш поне по 4 капсули на ден, в зависимост от целта ти.

Здравейте Гого, в обясненията за рибеното масло пише, че е добре да се избере продукт без съдържание на соя. Рибеното масло, което пиете вие пише, че съдържа Витамен Е от соя. Имате ли някакви притеснения от това? Знаете ли друго масло без соя?
mnv
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 12:35 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Маня » Нед Фев 15, 2015 8:14 pm

mnv написа:
gogo написа:
Elina1 написа:Как се определя дневната доза? Аз в момента вземам по 3 капсули, но се притеснявам дали е достатъчно и дали не "хабя" маслото напразно.

Елина1, в закупеното от теб рибено масло в 2 капсули има 1,2 гр. EPA+DHA. За количеството EPA+DHA виж тук въпрос 55. Излиза, че трябва да приемаш поне по 4 капсули на ден, в зависимост от целта ти.

Здравейте Гого, в обясненията за рибеното масло пише, че е добре да се избере продукт без съдържание на соя. Рибеното масло, което пиете вие пише, че съдържа Витамен Е от соя. Имате ли някакви притеснения от това? Знаете ли друго масло без соя?

Мисля, че има разлика между това даден продукт да съдържа СОЯ или да съдържа ВИТАМИН Е, извлечен от соя. Най-богатите източници на витамин Е са студено пресовани растителни масла, пшенични микроби, слънчогледови семена, сафлор, и соеви масла. Витамин Е в Now Foods Super Omega EPA просто е извлечен от соево масло и добавен към препарата.
Ако си купите витамин Е на капсули той също вероятно ще е извлечен от соя, но няма да е соя.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Пон Фев 16, 2015 6:11 am

mnv написа:Здравейте Гого, в обясненията за рибеното масло пише, че е добре да се избере продукт без съдържание на соя. Рибеното масло, което пиете вие пише, че съдържа Витамен Е от соя. Имате ли някакви притеснения от това? Знаете ли друго масло без соя?


Mnv, нямам притеснения. Както Маня вече е написала има разлика между това продукта да съдържа соя или витамин Е извлечен от соята.
Nordic Naturals, Ultimate Omega, Lemon, 1000 mg, 120 Soft Gels e качествено рибено масло с 5 звезди в IFOS. Не пише в описанието му, че съдържа соя.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот dimi » Нед Фев 22, 2015 1:30 am

Здравейте! От една седмица зонувам и чета подробно всичко в този сайт. Великолепни сте с разясненията, които давате и сте ми много полезни, за което едно огромно БЛАГОДАРЯ!
Искам да попитам ще правя поръчка от iherb на рибено масло и понеже ще ми е първа поръчка искам да поръчам Now Foods, Molecularly Distilled, Super Omega EPA , 240 Softgels, с International Airmail. С този курс на долара към момента, без таксата за доставка, 20 долара са повече от 30 лева (някъде към 34 лева ). А до колкото разбрах само доставки до 30 лева се получават по пощата. Това значи ли, че ще го получа не по пощата, а от митницата. Защото ако ще се разправям с митници, направо да поръчам две опаковки, ще имам по-голяма отстъпка от 10 % и отстъпка в доставката. Моля, някой поръчвал скоро да сподели. :hm: Става въпрос за получаване в София.
dimi
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 22, 2015 12:59 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот gogo » Нед Фев 22, 2015 9:23 am

dimi написа:Здравейте! От една седмица зонувам и чета подробно всичко в този сайт. Великолепни сте с разясненията, които давате и сте ми много полезни, за което едно огромно БЛАГОДАРЯ!
Искам да попитам ще правя поръчка от iherb на рибено масло и понеже ще ми е първа поръчка искам да поръчам Now Foods, Molecularly Distilled, Super Omega EPA , 240 Softgels, с International Airmail. С този курс на долара към момента, без таксата за доставка, 20 долара са повече от 30 лева (някъде към 34 лева ). А до колкото разбрах само доставки до 30 лева се получават по пощата. Това значи ли, че ще го получа не по пощата, а от митницата. Защото ако ще се разправям с митници, направо да поръчам две опаковки, ще имам по-голяма отстъпка от 10 % и отстъпка в доставката. Моля, някой поръчвал скоро да сподели. :hm: Става въпрос за получаване в София.

Здравей,
Чувал съм за случаи когато и пратки над 30 лв. са отивали в пощата, но според мен това си е някакъв чист късмет. Преди седмица пуснах няколко поръчки, които още чакам. И тъй като едната от тях беше доста над 20$(един протеин) си пуснах и отделно горното рибено масло. Като ще се ходи до митница поне да бъде на един път с няколко поръчки. Така че ако ти се рискува пусни си само 1 бройка. Две бройки май е по добро решение. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот Melkat » Нед Фев 22, 2015 10:15 am

Вече два пъти пратки, съдържащи две опаковки от това рибено масло по 240 капсули, ми идват по пощата. Даже втората пратка ми я донесоха вкъщи :) ;)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот dimi » Пон Фев 23, 2015 9:49 am

Благодаря гого, мелкат! Ще пробвам с две опаковки. :hm:
dimi
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 22, 2015 12:59 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот emil4e » Вто Фев 24, 2015 5:25 pm

Здравейте,

искам да попитам какво рибено масло бихте ми препоръчали за дъщеря ми която е на 2 години и 10 месеца. Аз съм си поръчал от Гоговото, но ако съм разбрал правилно не става за малки деца, а на етикета на това http://www.iherb.com/nordic-naturals-ba ... 0-ml/23058 пише, че става за деца под годинка, но незнам дали е подходящо за 2-3-4 годишни деца. Благодаря ви предварително.
Аватар
emil4e
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 10:34 am
Бургас
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот bravy » Вто Фев 24, 2015 7:25 pm

Хайде пак да досаждам с въпроси.Този път опряхме и ние до рибеното масло.Това,което ми донесоха от USA e 1500 гр,от които 900 са EPA(540) и DHA(360).Опаковката съдържа 60 табл.Колко на ден трябва да взимам и колко често седмично.Не зная дали правилно изчиславам,ама на 1т. се падат 15гр.
bravy
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Яну 30, 2015 8:17 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта