Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Ное 15, 2014 11:18 am

Силви, тук можеш да прочетеш за витамините и минералите, които са важни за Зоната. Що се отнася до витамин Е аз си поръчвам напълно натуралния Solgar, Vitamin E, 400 IU, 100 Softgels. И отново от iHerb, защото същото количество витамин Е, на същата фирма в БГ ми излиза 4 пъти по скъпо. Просто нямам думи.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Ное 15, 2014 11:55 am

silvy_ba написа:Кари,а ти от на gogo маслото ли пиеш? И по какви грамажи от двете?

Пия само от "Рибеното масло на Гого" :laugh: , друго не съм ползвала - 5 капсули на ден.
Витамин Е и аз си поръчвам от iherb, този, който Гого ти е линкнал - по едно на ден.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот silvy_ba » Съб Ное 15, 2014 12:30 pm

Много ви благодаря банда...
Gogo прав си за витамин Е...тук също има продукти на Солгар и витамина е към 25-30 евро :noo:
Изчела съм почти всичко във сайта...въпроси и отговори,постове...но е един момент такава мешания пада,че се чуствам като пълен идиот :bored1:
Там хем пише,че по добре да си набавяме витамини и минерали от храната...хем да вземаме добавки...Аз реших,че маслото и витамин Е за сега ще са ми достатъчни. А всъщност поръчах си и от "полифенолите на Gogo" както се казва, но мисля да си зобвам само от време на време...Аз съм с дискова херния и се обостря от време на време..и като се почне с пиенето на Flex code,милгамма, рибено масло, витамин Е и т.н....горкото ми стомахче :(
:love: :love: :love:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Самми » Съб Яну 24, 2015 11:58 pm

Някой зоновец ползва ли магнезиеви добавки? Какви са впечатленията? Чета, че е по-добре да е спрей, олио или въобще продукт за втриване и усвояване през кожата.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот mahona » Нед Яну 25, 2015 6:51 pm

Ползвам магнезиево олио,което втривам ежедневно по няколко капки на мястото на пулса на лявата си ръка или намазвам няколко капки на корема .Моя приятелка,която работи при много висока температура и тежко физическо натоварване разрежда магнезиевото олио (не знам в какви пропорции) и слага разтвора в спрей-шише и всеки ден след работа и душ пръска от разтвора на пъпа си - така са им препоръчали медиците в предприятието им.Това мога да споделя от опит...понякога като имам болка в коляно,ръка или нещо друго мускулно или ставно ..просто намазвам с няколко капки олио и ме облекчава.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Самми » Пон Яну 26, 2015 8:59 pm

Благодаря ти, mahona, :bouquet: такъв опит търсех - личен, а не просто статия в сайт, който продава магнезиеви продукти.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Фев 12, 2015 12:02 am

mahona написа:Ползвам магнезиево олио,което втривам ежедневно по няколко капки на мястото на пулса на лявата си ръка или намазвам няколко капки на корема .Моя приятелка,която работи при много висока температура и тежко физическо натоварване разрежда магнезиевото олио (не знам в какви пропорции) и слага разтвора в спрей-шише и всеки ден след работа и душ пръска от разтвора на пъпа си - така са им препоръчали медиците в предприятието им.Това мога да споделя от опит...понякога като имам болка в коляно,ръка или нещо друго мускулно или ставно ..просто намазвам с няколко капки олио и ме облекчава.

От къде се купува това олио? И защо се маже точно на лявата ръка и пъпа. :think2:
Заинтригува ме. :hm:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Фев 12, 2015 10:14 am

Хипо, ето ти две предложения:
1.Life Flo Health, Pure Magnesium Oil, 8 oz (237 ml)
2.White Egret Personal Care, Pure Magnesium Oil, 8 fl oz (237 ml)
Ако се поразтърсиш ще намериш още много в iHerb. Извадил съм ти тези 2 олиа защото дават, че са чисти и натурални.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 21, 2015 2:08 pm

Въпрос:
Дали има начин препоръчваният от Гого витамин Е (http://eu.iherb.com/solgar-vitamin-e-40 ... tgels/9902), който намерих в Амазон (http://www.amazon.com/Solgar-Vitamin-So ... 9%3ASolgar), да "мине метър" на митницата?
Питам, понеже са ми казвали, че при изпращане на поръчката от Амазон се пише някаква фиктивна по-малка цена, за да се избегне митницата.
Някой поръчвал ли е така и изобщо от Амазон, че аз не съм (изключая шунковара, но там доставката беше с фирма, която превозва от Германия за БГ)?

п.с. Хммм, дали не се бъркам с и-бей ... :th:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Юли 21, 2015 2:24 pm

Здравейте,да попитам:
вече месец съм в Зоната и има доста подобрение в това как се чувства здравословно,отслабнала съм и с 3 кг,
но се чудя дали с добавките,които вземам не са в повече за в Зоната,макар,че замествам хапчета за мое заболяване с тях,а и в статията за витамини и минерали на Бари Сиърс присъстват като допустими!
:th:
Ето тези вземам:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Molecula ... tgels/8305 - 4бр. дневно
http://www.iherb.com/Solgar-Vitamin-E-4 ... tgels/9902 - 1бр. дневно
http://www.iherb.com/Now-Foods-Calcium- ... ftgels/461 - 3x1бр. дневно
http://www.iherb.com/California-Gold-Nu ... Caps/48457 - 1бр. дневно
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Zinc- ... enges/2085 - 3x1бр. дневно

и смятам да си взема и Полифеноли,не не мога още да намеря какви!
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юли 21, 2015 4:26 pm

Бая хапове :) , но щом ти се налага е добре, че ги взимаш. Колкото до полифеноли - в iHerb има голямо разнообразие на антиоксиданти, просто трябва да ги прегледаш и си избереш нещо, което съдържа повече такива и естествено да те удовлетворява като цена. Ако някой от зонковците ползва, може да даде по-добър съвет. Аз лично за себе си не бих си купувала антиоксиданти на този етап. Сезонът е богат на естествени такива и ги предпочитам пред хапчетата. А за тях - като падне сняг :lol:

Все пак една добра добавка от iHerb е това, това или това
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Юли 21, 2015 4:40 pm

Маня написа:Бая хапове :) , но щом ти се налага е добре, че ги взимаш. Колкото до полифеноли - в iHerb има голямо разнообразие на антиоксиданти, просто трябва да ги прегледаш и си избереш нещо, което съдържа повече такива и естествено да те удовлетворява като цена. Ако някой от зонковците ползва, може да даде по-добър съвет. Аз лично за себе си не бих си купувала антиоксиданти на този етап. Сезонът е богат на естествени такива и ги предпочитам пред хапчетата. А за тях - като падне сняг :lol:


Бая са да,но по-добре,мисля, от химията на разните хапове,които докторката като и казах,че съм ги спряла и се чувствам по-добре и тя толкова се обърка,че ми предписа двойна доза ! :laugh1:
Всъщност полифенолите май са излишни,нали и вит.Е и вит.Ц също са такива.....ами освен да ги оставя за зимата,както и ти казваш,Маня! :yess:
но другите ,ако някой ги е вземал,да каже ок ли са! :th:
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юли 21, 2015 4:49 pm

Рибеното масло и витамин Е са си супер. А за полифенолите прочети в сайта последната книга на Бари, ако още не си го направила. Аз пълзвам магнезий също, заради периодичните крампи. Както и поливитамини на Alive от iHerb. Калций приемам от естествен източник - сусамов тахан или небелен сусам (най-богат на калций, който се преработва от организма, без да се натрупва на неподходящи места).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Юли 21, 2015 5:25 pm

Маня написа:Рибеното масло и витамин Е са си супер. А за полифенолите прочети в сайта последната книга на Бари, ако още не си го направила. Аз пълзвам магнезий също, заради периодичните крампи. Както и поливитамини на Alive от iHerb. Калций приемам от естествен източник - сусамов тахан или небелен сусам (най-богат на калций, който се преработва от организма, без да се натрупва на неподходящи места).


Къде е тази книга на д-р Сиърс в сайта,трябва да я потърся? :think2:
Аз за съжаление съм алергична към ядките и семена или влияят много зле на щитовидната жлеза,защото дълго време след като ги ядях се чудех защо на другия ден съм подута,боли бе цялото гърло и главата 2-3 дни до полуда :о ( а тахана не зная дали да го пробвам-от какво се правеше-от сусам нали :th: !
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юли 21, 2015 7:01 pm

Средиземноморската зона

Тахан се прави от различни видове ядки - сусам, слънчоглед, дори т.нар. фастъчено масло си е просто тахан от печени фастъци. Странно е, че ядките влияят на щитовидната жлеза. Аз имам проблем с нея, но бадемите не ми създават никакви проблеми, особено както ги ползвам накиснати. Ако е алергия, въпросът вече е съвсем друг.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Витамини, билки и други добавки в Зоната

Мнениеот newwoman777 » Вто Юли 21, 2015 10:19 pm

Маня написа:Средиземноморската зона

Тахан се прави от различни видове ядки - сусам, слънчоглед, дори т.нар. фастъчено масло си е просто тахан от печени фастъци. Странно е, че ядките влияят на щитовидната жлеза. Аз имам проблем с нея, но бадемите не ми създават никакви проблеми, особено както ги ползвам накиснати. Ако е алергия, въпросът вече е съвсем друг.


Значи може и да не е от нея,но понеже не зная дали не е алергия ,а мразя да ходя по доктори и го правя само в краен случай,предпочитам да не ги ям:)
започнах я тази книга,нея ти си я превела,браво :bouquet: ,но съм стигнала до 10-та страница,ще я прочета,макар и бавно:)
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта